Jump to content

Linux, xBSD, MacOS desktopi


osscar
 Share

Recommended Posts

 

 

Hmm, fest, kas ir redzams bildes "ikdiena" kreisajā pusē un centrā? It īpaši kreisajā pusē smukais failu sistēmas koks, kas tas ir?

 

vim + NERDTree plugins. Un tas viss vēl iekš tmux.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...

KDE kādu laiciņu atpakaļ  ir iznācis 5 laidiens. Tiem , kuriem patīk Material design, tiem patiks ļoti KDE 5.

Link to comment
Share on other sites

paprovēju kopā ar fedora22 - un atpakaļ uz debian.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...
PlayingTheSaint

pag ko, kkas padzēsts vai kas :?

sapratu :)

Labots - PlayingTheSaint
Link to comment
Share on other sites

Tokra tagad kļuvusi par Lanu? Cerams, dzimumu nav mainūse... bet varbūt vajadzētu,.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , aoma teica:

Cerams, dzimumu nav mainūse

Tu domā divreiz ?

Labots - MIGs
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Te vairs nav visi posti, tāpēc daļa biedru teikto nesapratīs.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
AndrisBB

Pats Cinnamon jau neizskatās ka lietotu īpaši daudz RAM, man rada ap 180mb. Toties visa sitēma kopā ap 1.5GB. Ko no tā visa var pieskaitīt pie DE ir grūts jautājums, jo tur  ietilpst visādi Appleti, Screenseiveru manadžeri, File Bowseri utt. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu var jau iestartēt Xorg ar Xinit. Tas ēdīs pavisam maz. Tik jēga kāda ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
INTRASERVERNET

Atlausos pacelt temu, vismaz senak atpakalj paris screenshot biju ievietojis seit. Neizprotu Red Hat Enterprise Linux paku sistemu. Teiksim taa zem Gnome Software programma ir bezjedziga. Repozitorijos gan no pasha RHEL aboneshanas, EPEL, RPMFusion mazs saturs. BSD vide viss ir daudz vienkarshak, ja nav gatava paka, tad var izmantot ports.

OFFICE.thumb.png.1eca83cbac3f29d62a831807fb587622.png

Labots - INTRASERVERNET
Link to comment
Share on other sites

Man pašlaik ir šādi  - Ubuntu + Cinnamon

122174028_Screenshotfrom2020-01-0311-22-27.thumb.png.a018f2e1b7071ca1df32837a75f42f10.png

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Kubuntu 19.10 ar defaulto KDE Plasma interfeisu, kā pamata darba zirgs.

Screenshot_20200103_143327.png

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Liam Ethernety teica:

Varbūt kāds lieto Chromium OS?

Mana sieva.
Es pats sēžu pie Ubuntu MATE 18.04.3:

image.thumb.png.4ccd072ca8660c407401d73c4b1eb7a1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Par cik strādāju attālināti, ir iespēja patestēt pēc kāda laika atkal dažādas distras, joprojām favorrīti MX un Mint, tikai nepatīk ka šamie normāli nemāk "palielināt" desktopu( taskbaru piem.)  ikonas palielina - jo uz 4k TV baigo mazs viss tas pasākums. Piem. win 10 uzskeilo  un viss ok. Linux mak kaut ko tādu nemainot native rezolūciju ?  Tā priekš mūzikas kompja tas pats linux mint vai MX  joprojām labi šancē, domāju uz HTPC kaut ko paralēli uzstutēt testiem..

Link to comment
Share on other sites

ok, jāparokas, bet tā īzī to nevar saregulēt ?

Link to comment
Share on other sites

Linux Mint šo problēmu risināju labu laiku iepriekš. Precīzi neatceros. Pie opcijām laikam mainīju fontu lielumu. Iespējams ikonu izmēru. Firefox jāpielāgo atsevišķi no pašas programmas. Mazliet bija jāpamokās, bet rezultāts ir vajadzīgais. Izskatu arī pamainīju jo Mint zaļais man nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
sudo apt install dconf-editor
dconf-editor

Ej uz org/cinnamon/settings-daemon/plugins/xsettings/ un izmaini overrides. Piem'eram {'Xft/DPI': <122880>}

Formula ir DPI x 1024. 120dpi = 120 x 1024 = 122880

 

Iesp'ejams ka viss izskatisies mazliet spocigi. Ja gribi normalu sceilingu, tad jamekle cits compositors

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

tad jamekle cits compositors

man uz xfce compton kaut kā labi uzvedās - šobrīd lietoju to, defaulto atslēdzu..

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es gadus 5 sēžu uz Mint, nav nācies pārinstalēt un tur iespējas ierobežotas. Darba kompim kādus 2 gadus vecs Mints.

Ja gribas eksperimentēt, tad jāskatās cits Desktop Envirionments.

 

Mintā izskatās ka @osscar labākais variants ir Preferences->General->Desktop Scaling un uzlikt double.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

ok pamēģināšu.  Uz monitora iespējams, ka nevajag - jo sēdi tuvu - bet no tv sēdi kādus pāris m nost, līdz ar to viss ir pasīks. ?

Link to comment
Share on other sites

martinno

Tāda fīča, ko vēlas @osscar ir Ubuntu - tur var palielināt visam izmēru pat līdz 200%. Meklējot sev piemērotu linuxi priekš "TV kastes", kaut kam manīju pat 400% palielinājumu...

Link to comment
Share on other sites

Ubuntu vai Mint nav nekādas atšķirības. Tā ir plaši izplatīta galvassāpe un plaši apspriesta internetā. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Pret savu gribu sanāca paviesoties Bērnu slimnīcas uzņemšanā (tā, kas Vienības gatvē).

Kas bija funny, tad cik varēju saprast, ka visa uzņemšanas nodaļa sēž uz Linukšiem :)

Pēc izskata spriežot laikam Suse - bija tas hameleons uz desktopa :)  Es gan šamo pats lietojis neesmu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tikko iznākušajam LMDE4, ja nekļūdos, ir ieviests upscaling, papēti release notes. Man pašam nav aktuāli tik lieli ekrāni. Tad jau drīz uz Mint20 arī būs.

 

Man uz stacionārā ir Mint 19.3, uz notebuka LMDE4, bet ekrāni nekur nav lielāki pa FHD

Labots - Prodigy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Aigars
2020.03.17. , 16:55, AndrisBB teica:

Mintā izskatās ka @osscar labākais variants ir Preferences->General->Desktop Scaling un uzlikt double.

Man nācās nesen pārlikt par jaunu. Man tomēr piemērotākais bija sistēmas iestatījumi>fontu izvēle> teksta mēroga koeficientu uzlikt 1,3. Firefox savukārt about:config>"layout.css.devPixelsPerPx" uz 1,3.

Uz Mint20 tiešām būs.

Linux Mint is Adding Fractional Scaling Support to Cinnamon

Link to comment
Share on other sites

Aigars
1 stundu atpakaļ, MacFarraday teica:

Tikko uz Linux varēs normāli editēt Start Menu un veidot shortcut - lietošu ikdienā.

Nevēlos apspriest šo W10 tēmā.

 Var arī uztaisīt visu pēc Mac līdzības. Bet programmas ir tādas kādas ir. Windows tomēr ir lielāka izvēle.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mateushs
On 5/9/2020 at 6:33 PM, Aigars said:

Bet programmas ir tādas kādas ir. Windows tomēr ir lielāka izvēle.

 

Jautājums ir tikai par to, cik regulāram datora lietotājam no tām visām programmām vajag. Visas programmas, ar kurām ir jāstrādā ikdienā, uz Linux ir. Ja vajag speciālu softu, tad ne viss ir uz Linux, bet ne viss ir arī uz Windows. Punkts!

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Mateushs teica:

Visas programmas, ar kurām ir jāstrādā ikdienā, uz Linux ir

Meli.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...