Jump to content

Cik tad īsti ir garantijas laiks sadzīves elektronikai ?


Guest
 Share

Recommended Posts

Jautājums:

 

Vakar vienā veikalā pirku digitālo foči' date=' uzprasu par garantiju, bet pārdevējs man atbildēja, ka tagad garantija ir tikai viens gads, jo kaut kad ieprieksējās dienās esot pieņemts jauns likums. Vairs neesot obligāta 2 gadu garantija. Ir kāds kaut ko tādu dzirdējis? Vai arī man te pufaiku bāz ausī? :)[/quote']

 

 

Atbilde:

jau atkal man ir jāskaidro' date=' ka garantijas laiks [b']NAV[/b] noteikts likumā! Likuma (Patērētāju Tiesību AIzsardzības Likums) ir noteikts prasījuma pieteikšanas laiks - 2 gadi no no preces iegādes vai pakalpojuma saņemšanas dienas.

 

27.pants. Patērētāja prasījums par līguma noteikumiem neatbilstošu preci vai pakalpojumu



(1) Patērētājs ir tiesīgs pieteikt prasījumu ražotājam, pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam par preces vai pakalpojuma neatbilstību līguma noteikumiem divu gadu laikā no preces iegādes vai pakalpojuma saņemšanas dienas.



(2) Ja ražotājs vai pārdevējs precei vai pakalpojuma sniedzējs pakalpojumam ir devis garantiju, pēc šā panta pirmajā daļā minētā termiņa beigām patērētājs ir tiesīgs pieteikt prasījumu visā atlikušajā garantijas termiņa laikā saskaņā ar garantijas dokumentā norādītajiem nosacījumiem.



(3) Kārtību, kādā piesakāms patērētāja prasījums par līguma noteikumiem neatbilstošu preci vai pakalpojumu, kā arī organizējama preces vai pakalpojuma ekspertīze, nosaka Ministru kabinets.

 

 

Tas nozīmē to, ka divu gadu laikā tu vari prasīt, lai šie novērš bojājumus bez maksas, ja pats neesi lauzis mantu.

 

+ tev ir tiesības 6 mēnešu laikā no preces iegādes prasīt pārdevējam, lai maina preci vai atdod naudu, ja tavai precei ir bojājumi.

 

+ ja esi iegādājies preci Internetā un pēkšņi izdomāji, ka tev tā nav vajadzīga, tad 14 dienu laikā no preces iegādes brīža tu to vari šiem dot atpakaļ un saņemt savu naudiņu.

 

Avots:

Link to comment
Share on other sites

Guest energy

Kuuminsh baigi aktīvs palicis icon_smile.gif Tas labi, citiem moderatoriem ņemt piemēru!

 

Labi jau skan, ka divu gadu laikā varu prasīt, lai novērš bojājumu, kas nav radies manas vainas dēļ. Bet, vai tas reāli darbojas? Pērdevējs pateiks, ka devis gadu garantiju (tas rakstīts garantijas līgumā) un pasūtīs mani tālāk.

Link to comment
Share on other sites

un kaa ir ar to ka preceem ar atlaidi var buutu tikai 1 gada garantija? shitaadu kautko esmu dzirdeejis, bet nez cik tas ir patiesi

Link to comment
Share on other sites

man draugs teica taa (vinjsh maacaas LU juridiskajaa fakultaatee): "Tie, kas zin Patērētāju Tiesību AIzsardzības Likumu, tiem garantija 2 gadi, bet tie, kas nezin 1 gads" :D

Link to comment
Share on other sites

man draugs teica taa (vinjsh maacaas LU juridiskajaa fakultaatee): "Tie' date=' kas zin Patērētāju Tiesību AIzsardzības Likumu, tiem garantija 2 gadi, bet tie, kas nezin 1 gads" :D [/quote']

 

taatad ja es zinu ka 2 gadi tad tas noziimee ka es zinu pateereetaaju aizsardziibas likumu???

es i gudrs :D

Link to comment
Share on other sites

Kuuminsh baigi aktīvs palicis :) Tas labi' date=' citiem moderatoriem ņemt piemēru!

 

Labi jau skan, ka divu gadu laikā varu prasīt, lai novērš bojājumu, kas nav radies manas vainas dēļ. Bet, vai tas reāli darbojas? Pērdevējs pateiks, ka devis gadu garantiju (tas rakstīts garantijas līgumā) un pasūtīs mani tālāk.[/quote']

 

redzi, tas ir taapat, kaa darba likumaa - jebkursh liigums, kas samazina tavas tiesiibas vai ir pretrunaa ar likumu, nav speekaa, tb, ja tev garanijas talonaa ir ieraxtiic 1 gads, bet likums paredz 2 gadus, tad tas ir pilniigi po, vai tu esi tur paraxtiijies vai nee, bet neviens liigums nav ar lielaaku speeku, kaa likums...shaajaa gadiijumaa pateereetaaju tiesiibu airzsardziibas likuma 27.panta ir mineeti 2 gadi, un tavs paardeveejs var to liigumu un garantijas talonu iebaast sev vienaa vietaa...augstaaks speeks ir likumam, nevis civiltiesiskam liigumam...

Link to comment
Share on other sites

zin kaa ir ar taam gaantijaam... ja klients ir normaals kekss tad protams buus 2gadi, bet ja kaukaads spiedzoshss kretiins kursh grib baigi iestaastiit ka vish ir reaali apchakareets vai ka vinjam luuzni kaadu iesmeereejushi tad sorry vinjsh ar savu to saucamo luuzni tiks meenesi pa ekspertiizeem pavazaac tad veel izraadiisies ka vaig papildus expertiizi

... nu taa arii paies paaris meeneshi SUPERklientam buus nervi beigti... un visi laimiigi... varbuut vinjsh atguus savu naudu beigaas pa ko varees nervus aarsteet peec tam kaadaa dispanseraa :D peec pieredzes zinu, ne mazums taadi traapijushies!!!

MORAALE: ja normaals cilveeks tad viss arii buus normaali tip samainiis vai naudu atgrieziis, bet ja smilkstoshss kretiins kursh saak gruziit ka paardeveejs vinju apmetis... tad pac vainiigs, nekaadi pateereetaaju tiesiibu aizstaavji vinjam nervus neglaabs!

Link to comment
Share on other sites

man draugs teica taa (vinjsh maacaas LU juridiskajaa fakultaatee): "Tie' date=' kas zin Patērētāju Tiesību AIzsardzības Likumu, tiem garantija 2 gadi, bet tie, kas nezin 1 gads" :D[/quote']

 

un pareizi tavs draugs teica, es arii pirms kaada laika ieguvu jurista diplomu un saku to pashu - 2 gadi ir prechu garantijas laix un viss, kas ir tam pretrunaa nav speekaa...pat, ja esi to paraxtiijis...

Link to comment
Share on other sites

zin kaa ir ar taam gaantijaam... ja klients ir normaals kekss tad protams buus 2gadi' date=' bet ja kaukaads spiedzoshss kretiins kursh grib baigi iestaastiit ka vish ir reaali apchakareets vai ka vinjam luuzni kaadu iesmeereejushi tad sorry vinjsh ar savu to saucamo luuzni tiks meenesi pa ekspertiizeem pavazaac tad veel izraadiisies ka vaig papildus expertiizi

... nu taa arii paies paaris meeneshi SUPERklientam buus nervi beigti... un visi laimiigi... varbuut vinjsh atguus savu naudu beigaas pa ko varees nervus aarsteet peec tam kaadaa dispanseraa :D peec pieredzes zinu, ne mazums taadi traapijushies!!!

MORAALE: ja normaals cilveeks tad viss arii buus normaali tip samainiis vai naudu atgrieziis, bet ja smilkstoshss kretiins kursh saak gruziit ka paardeveejs vinju apmetis... tad pac vainiigs, nekaadi pateereetaaju tiesiibu aizstaavji vinjam nervus neglaabs![/quote']

 

nav svariigi, kaads klients - ja paardeveejs saka, ka garantija tikai 1 gads, tad momentaa jaadodas uz pateereetaaju aizsardziibas centru un tam tavam paardeveejam uz reiz buus "kranti"...

Link to comment
Share on other sites

zin kaa ir ar taam gaantijaam... ja klients ir normaals kekss tad protams buus 2gadi' date=' bet ja kaukaads spiedzoshss kretiins kursh grib baigi iestaastiit ka vish ir reaali apchakareets vai ka vinjam luuzni kaadu iesmeereejushi tad sorry vinjsh ar savu to saucamo luuzni tiks meenesi pa ekspertiizeem pavazaac tad veel izraadiisies ka vaig papildus expertiizi

... nu taa arii paies paaris meeneshi SUPERklientam buus nervi beigti... un visi laimiigi... varbuut vinjsh atguus savu naudu beigaas pa ko varees nervus aarsteet peec tam kaadaa dispanseraa :D peec pieredzes zinu, ne mazums taadi traapijushies!!!

MORAALE: ja normaals cilveeks tad viss arii buus normaali tip samainiis vai naudu atgrieziis, bet ja smilkstoshss kretiins kursh saak gruziit ka paardeveejs vinju apmetis... tad pac vainiigs, nekaadi pateereetaaju tiesiibu aizstaavji vinjam nervus neglaabs![/quote']

 

nav svariigi, kaads klients - ja paardeveejs saka, ka garantija tikai 1 gads, tad momentaa jaadodas uz pateereetaaju aizsardziibas centru un tam tavam paardeveejam uz reiz buus "kranti"...

 

 

ee es elkoraa pirku kaut kaadu meeslinju.

vinji teica ka garantija tikai 1 gads :lol:

Link to comment
Share on other sites

zin kaa ir ar taam gaantijaam... ja klients ir normaals kekss tad protams buus 2gadi' date=' bet ja kaukaads spiedzoshss kretiins kursh grib baigi iestaastiit ka vish ir reaali apchakareets vai ka vinjam luuzni kaadu iesmeereejushi tad sorry vinjsh ar savu to saucamo luuzni tiks meenesi pa ekspertiizeem pavazaac tad veel izraadiisies ka vaig papildus expertiizi

... nu taa arii paies paaris meeneshi SUPERklientam buus nervi beigti... un visi laimiigi... varbuut vinjsh atguus savu naudu beigaas pa ko varees nervus aarsteet peec tam kaadaa dispanseraa :D peec pieredzes zinu, ne mazums taadi traapijushies!!!

MORAALE: ja normaals cilveeks tad viss arii buus normaali tip samainiis vai naudu atgrieziis, bet ja smilkstoshss kretiins kursh saak gruziit ka paardeveejs vinju apmetis... tad pac vainiigs, nekaadi pateereetaaju tiesiibu aizstaavji vinjam nervus neglaabs![/quote']

 

nav svariigi, kaads klients - ja paardeveejs saka, ka garantija tikai 1 gads, tad momentaa jaadodas uz pateereetaaju aizsardziibas centru un tam tavam paardeveejam uz reiz buus "kranti"...

ja vinjsh to luuzni i lietojis vairaak kaa 14 dienas tad ir jaanoziimee expertiize, servisa vai kaada tas poo bet ir un tad taa var ievilkties....

Link to comment
Share on other sites

zin kaa ir ar taam gaantijaam... ja klients ir normaals kekss tad protams buus 2gadi' date=' bet ja kaukaads spiedzoshss kretiins kursh grib baigi iestaastiit ka vish ir reaali apchakareets vai ka vinjam luuzni kaadu iesmeereejushi tad sorry vinjsh ar savu to saucamo luuzni tiks meenesi pa ekspertiizeem pavazaac tad veel izraadiisies ka vaig papildus expertiizi

... nu taa arii paies paaris meeneshi SUPERklientam buus nervi beigti... un visi laimiigi... varbuut vinjsh atguus savu naudu beigaas pa ko varees nervus aarsteet peec tam kaadaa dispanseraa :D peec pieredzes zinu, ne mazums taadi traapijushies!!!

MORAALE: ja normaals cilveeks tad viss arii buus normaali tip samainiis vai naudu atgrieziis, bet ja smilkstoshss kretiins kursh saak gruziit ka paardeveejs vinju apmetis... tad pac vainiigs, nekaadi pateereetaaju tiesiibu aizstaavji vinjam nervus neglaabs![/quote']

 

nav svariigi, kaads klients - ja paardeveejs saka, ka garantija tikai 1 gads, tad momentaa jaadodas uz pateereetaaju aizsardziibas centru un tam tavam paardeveejam uz reiz buus "kranti"...

ja vinjsh to luuzni i lietojis vairaak kaa 14 dienas tad ir jaanoziimee expertiize, servisa vai kaada tas poo bet ir un tad taa var ievilkties....

 

expertiize jaanoziimee tad, ja paardeveejs neatziist klienta pieteikto defektu, bet tas neattiecas uz garantijas terminju, jo tas nedriikst buut mazaaks par 2 gadiem...

Link to comment
Share on other sites

zin kaa ir ar taam gaantijaam... ja klients ir normaals kekss tad protams buus 2gadi' date=' bet ja kaukaads spiedzoshss kretiins kursh grib baigi iestaastiit ka vish ir reaali apchakareets vai ka vinjam luuzni kaadu iesmeereejushi tad sorry vinjsh ar savu to saucamo luuzni tiks meenesi pa ekspertiizeem pavazaac tad veel izraadiisies ka vaig papildus expertiizi

... nu taa arii paies paaris meeneshi SUPERklientam buus nervi beigti... un visi laimiigi... varbuut vinjsh atguus savu naudu beigaas pa ko varees nervus aarsteet peec tam kaadaa dispanseraa :D peec pieredzes zinu, ne mazums taadi traapijushies!!!

MORAALE: ja normaals cilveeks tad viss arii buus normaali tip samainiis vai naudu atgrieziis, bet ja smilkstoshss kretiins kursh saak gruziit ka paardeveejs vinju apmetis... tad pac vainiigs, nekaadi pateereetaaju tiesiibu aizstaavji vinjam nervus neglaabs![/quote']

 

nav svariigi, kaads klients - ja paardeveejs saka, ka garantija tikai 1 gads, tad momentaa jaadodas uz pateereetaaju aizsardziibas centru un tam tavam paardeveejam uz reiz buus "kranti"...

 

 

ee es elkoraa pirku kaut kaadu meeslinju.

vinji teica ka garantija tikai 1 gads :lol:

 

nav svariigi, ko tev teica, svariigi, ka garantija ir 2 gadi...protams, tas neattiecas uz piena produktiem ;P

Link to comment
Share on other sites

expertiize jaanoziimee tad, ja paardeveejs neatziist klienta pieteikto defektu, bet tas neattiecas uz garantijas terminju, jo tas nedriikst buut mazaaks par 2 gadiem...

 

nu tas jaa tas skaidrs, bet ja atnaak slaavu tautiibas vecmuchaags un saak man staastiit ka es vinjai speciaali asmu IESMEEREEJIS kaut ko... (iisteniibaa vinja pati piegaaja un nopirka, kaut arii vinjai tika staastiic lai panjem labaaku bishku vairaak piemaksaajot) nu taatad vinja taat suudzeesies visaas aviizees liks antireklaamas un visu paareejo....... nu bljins ar shitaadaam vecaam kargaam ir tikai viens celjsh reaali vinjas pachakareet taapat principa peec tu man - es tev, varbuut tur tok precei ir kaads defekts, bet nu sorry, kas es vainiigs uzreiz ka paaris latu deelj kurus nepiemeta man gruzij virsuu!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eueueu!!!!! :p Riit aprit gads, kopsh es m79 nopirku savu tagadeejo kompi... Vinjam deva 1 gada garantiju (vieniigi HDD, CPU 3 gadus un RAM'am muuzha garantija). Taatad iznaak, ka man pusei datora liidz ar to riit beigsies taa garantija. Bet palasot sho, iznaak, ka es varu iet pie vinjiem, likt galdaa garantijas talonu un likt vinjiem pagarinaat to par veelvienu gadu?????? (vai arii es k-ko sheit nesapratu)

Link to comment
Share on other sites

Tad jau būtībā pēc šī likuma sanāk, ka, ja ražotāja garantija < 2, bet prece salūzt pēc ražotāja garantijas termiņa beigām, bet 2 gadu laikā, tad pārdevējam ir jāsedz pašam šie izdevumi. Tas jau ir muļķīgi tomēr. Jo no ražotāja jau neko vairs dabūt nevar.

Link to comment
Share on other sites

luudzu likums:

"27.pants. Patērētāja prasījums attiecībā uz preces un pakalpojuma trūkumiem

 

(1) Patērētājs ir tiesīgs pieteikt prasījumu ražotājam, pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam attiecībā uz konstatētajiem preces vai pakalpojuma trūkumiem tūlīt pēc to atklāšanas, bet ne vēlāk kā gada laikā no preces iegādes vai pakalpojuma saņemšanas dienas."

 

laikam jau tad kaut kas ir mainiits, jo tur rakstiits par 1 gadu :(

Link to comment
Share on other sites

ssam: Tu droši vien skaties likuma sākotnējo versiju' date=' 2 gadi parādījās likuma grozījumos no 22.11.2001. Likumu un visus grozījumus var apskatīt www.likumi.lv

 

sorry- tieshaam paskatiijos pirmo redakciju.

 

IR DIVI GADI JEEE!!!

Link to comment
Share on other sites

Krishius: lēnām un rūpīgi izlasi vēlreiz pašu pirmo postu, konkrēti she`ka skaidrojumu. Ja tu arī pēc tam nespēj saprast atšķirību starp garantijas laiku un prasījuma pieteikšanas laiku, tad labāk nes visu datoru atpakaļ uz veikalu :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...