Jump to content

Kas iisti ir OEM licence softam?


Guest
 Share

Recommended Posts

Kas iisti ir OEM licence softam? Cik saprotu to var nopirkt kopaa ar jaunu softu, bet vai shis softs ar savu OEM licenzi ir deriigs tikai nopirktajam dzelzim jeb es to aru likt peec izveeles uz kura dzelzha gribu? Un kas notiek pie nopirkto dzelzhu modifikaacijas?

Link to comment
Share on other sites

OEM licence ir derīga tikai kopā ar nopirkto dzelzi.

Tas nozīmē, ka, ja tu met to kompi ārā pēc 4 gadiem, tad licence arī tiek izmesta. Vai, ja tu kompi pārdod, tad kopā ar licenci (pat ja tu esi pastāstiis visus dokumentus, ir tik vien kā uzlīme uz korpusa)

Teorētiski, ja pirkts koā ar kompi, tev vismaz korpusam, uz kura līmējas uzlīme, ir jāsaglabājas upgreidu laikā.

Link to comment
Share on other sites

Bet teiksim ja ir nopirkta kaste kopaa ar OEM softu, tad principaa es tachu iekshas varu modificeet cik vien veelos? Galvenais lai kaste paliek kas bijusi kopaa ar uzliimi?

Link to comment
Share on other sites

Bet ja man izdodas nopirkt OEM softu atsevischi - ko tad BSA teiks? Pirkuma dokumenti tachu parasti nekad nav uz vietas icon_smile.gif

Link to comment
Share on other sites

tu nevari legāli nopirkt OEM softu atsevišķi!

Datortirgotājs tev to tā nedrīkst pārdot.

No rokas pirktais atkal nebūs legāls, jo licencē ir skaidri pateikts, ka tālāk pārdot softu nevar.

Tev tas softs būs nelegāls. Pavadzīmē (bez tās savu licenci vari iebāzt ...)jābūt skaidri saprotamam ar kādu dzelzi kopā tā pirkta.

Link to comment
Share on other sites

nu ja, kopā ar cietni!

Un licence derīga tikai kopā ar to cietni un pārdot tu to nevari un uz cita kompa uzlikt nevari. Komps nodeg zilām ugunīm un nav tev licences.

Link to comment
Share on other sites

Palasi OEM licenču noteikumus icon_smile.gif

Man ir aizdomas, ka Office šitā vairs sen nedrīkst tirgot, OS var pārdot komplektā ar cieto.

Šajā gadījumā tev var sanākt, kaut arī softs pirkts legāli, tas nav tev legāls un derīgs. Tas pats kas būtu, ja komerciāla organizācija oficiāli nopērk edu licences (ir bijis gadījums).

Link to comment
Share on other sites

Bet teiksim ja ir nopirkta kaste kopaa ar OEM softu, tad principaa es tachu iekshas varu modificeet cik vien veelos? Galvenais lai kaste paliek kas bijusi kopaa ar uzliimi?

iisteniibaa nevari gan iekshas modificeeet piem. windows XP kad uzinstaleesi tad tev buus vinsh caur netu vai telefonu jaaregistree un vinji piefiksee maatesplati un visus tavus dzelzhus un piem. tur bija noteiktas lietas ko driikst tikai mainiit... t.i. ja nomainiisi maatesplati tad tavs windows xp vairaak neies... un neskaitiisies legaals !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bet teiksim ja ir nopirkta kaste kopaa ar OEM softu' date=' tad principaa es tachu iekshas varu modificeet cik vien veelos? Galvenais lai kaste paliek kas bijusi kopaa ar uzliimi?[/quote']

iisteniibaa nevari gan iekshas modificeeet piem. windows XP kad uzinstaleesi tad tev buus vinsh caur netu vai telefonu jaaregistree un vinji piefiksee maatesplati un visus tavus dzelzhus un piem. tur bija noteiktas lietas ko driikst tikai mainiit... t.i. ja nomainiisi maatesplati tad tavs windows xp vairaak neies... un neskaitiisies legaals !

 

MS uzskata ka reizi 4 meeneshos tu iespeejams kaut ko pamtiigi esi nosvilinaajis un vari regjistreet WinXP no jauna. Ja biezhaak tad tur kaut kas esot jaskaidro...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...