Jump to content

Vajadzīgs tikai Win XP uz MacBook. Kā?


Guest GDigger
 Share

Recommended Posts

Čau!

 

Ir MacBook (MB061 - Intel C2D 2.0GHz) un pašreizējais Mac OS X ir lietots jau kādus mēnešus piecus, bet kaut kā visu laiku atduros pret to, ka softs, kas ir uz XP ir vajadzīgs un uz maka tā nav. Arī visas pārējās lietas liekas kaut kā uz winda pierastākas (ar mapēm, utt). Tas laikam pieradums...

 

 

Un tagad jautājums - vai ir iespējams ar BootCamp izveidot disku ar MACBOOK draiveriem, kurus palaist pectam Windows vidē? Un pašu XP instalēt kā jau pienākas uz PC (noformatējot cieto un MAC OS X pilnībā aizmirstot)?

 

 

Kādam varbūt biju pieredze ar Win XP uz MAC'iem? :idea:

Link to comment
Share on other sites

Guest GDigger

kāpēc jācitē pēdējais posts?

 

Kā kompis jau ir vairāk OK, tikai no softa viedokļa man XP ar visām pieejamām programmām man vairāk derētu...

 

Un galugalā var jau uzmest atpakaļ MAC OS X ja gribās, vai palaist to paralēli.

 

 

Tad - vai kāds ir ko tamlīdzīgu jau darijis un kā ir ar draiveriem?

Labots - GDigger
Link to comment
Share on other sites

Pilnīga taisnība Andžam - piedod autor, bet tu šķiet tiešām ar galvu īsti nedraudzējies... Cilvēki pērk MAC, lai aizmirstu par Win, nevis otrādi. :roll: Kapēc izgrūst milzu naudu par dzelžiem, no kuriem tāpat nedabūsi pat pusi atdeves ar savu XP/Vista?

Link to comment
Share on other sites

Jā, boot camp assistent (manuprāt tā saucās tā utilīta, skatīt iekš aplikāciju foldera utilities) ieraksta matricā draiverus priekš xp vai vistas.

Zem leoparda nekādu problēmu, tigerā dažreiz lādējoties kārās, bet tad vēl boot camp bija beta.

Bet nu kādas ir tās programmas bez kurām tu nevari iztikt? Ļoti daudzām ir pat labākas alternatīvas tieši zem osx.

Link to comment
Share on other sites

Guest GDigger

Kaut vai tas pats MS Office. Revkonnekts. Un ja maajaas ir jau kompis ar XP un ir aareejais cietais, tad reizeem ir chakars ar failiem, jo MAC izmanto citu failu sisteemu...

 

 

Un tomēr laikam laidīšu PARALĒLI AR BOOTCAMP.

Labots - GDigger
Link to comment
Share on other sites

ms office - pagaidi bišķi bišķi. drīz drīz iznāks office 08, kaut kas līdzīgs ofisam 07 uz windows. ja interese'2003 gada ofiss, tad 2004 priekš mac ir īstais.

 

revconnect...hmm nu nez. shakespeer? Bet vispār DC ir jau pagātne, torrenti ir nākotne. Pirms pāris gadiem sāku lietot torrentus, pirms kāda pusotra gada aizmirsu par DC vispār. Ja māk meklēt, torrentos ir daudz vairāk sakarīga stuffa, mazāk feiku un miljons reižu vairāk vietu kur visko dabūt.

 

P.S. esi mēģinājis tādu fīču - parallels? Nu es winxp turu katram gadījumam, piemēram Sopcastiem. Uz ļeoparda 4 desktopi, tad nu uz viena no tiem kad vajag palaižu windows. ideāls risinājums, manuprāt. Teiksim uptaims tagad jau 5 dienas(uz ļaptopa), winxp tika griezts reizes 2as.

Labots - Despacho
Link to comment
Share on other sites

GDigger, nemokies ar to Mac, nopērc PC! :mrgreen: ...un vari pa lēto man to Apple drapaku atdot. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tici vai nē, lielākais problēmu cēlonis uz maka ir tieši bootcamp. fusion vai kā to tur otru sauc esi mēģinājis? Es tomēr paliktu pie mac os. manā kompjūtermūžā makintošs ir labākais, kas vien ar mani ir noticis :)

Link to comment
Share on other sites

Guest GDigger

GDigger, nemokies ar to Mac, nopērc PC! :mrgreen: ...un vari pa lēto man to Apple drapaku atdot. :wink:

 

 

Ok. Metīšu MACu ārā, ā nē, atdošu tev pa piecīti. :D

 

Vasarā bija jāstrādā lai mekbūku nopirktu, takā - neceri :D

 

Tici vai nē, lielākais problēmu cēlonis uz maka ir tieši bootcamp. fusion vai kā to tur otru sauc esi mēģinājis? Es tomēr paliktu pie mac os. manā kompjūtermūžā makintošs ir labākais, kas vien ar mani ir noticis :)

 

Okē, uzmetīšu aci uz Parallelu. :roll:

 

 

Anyway, MACa diski ir blakām, un varu atļauties šo to "paekspermentēt".

Link to comment
Share on other sites

izstasti ludzu a sasodīts Tu pirki mac??? kur Tev galava ienaca doma pirkt mac??? ja nevari iztikt bez win...

Link to comment
Share on other sites

Despacho, bet raugi - cilvis reāli mokās ar to šausmīgo Mac... viņš skumst pēc winxp. :neutral:

 

...kas attiecas uz mani, tad es drusku škrobojos, ka uz Mac nepārgāju jau agrāk. :roll:

 

Ā, un vēl - GDigger, kas tās par ūbersuperpuper programmām, kurām nav neviena analoga priekš Mac??? Priekš kam pirkt Mac, ja vienalga lieto windozi? Tikai tāpēc, lai būtu stāvākais puisis ciemā? Tad jau varēji pirkt kaut ko no Sony VAIO sērijas vai kādu no Dell laptopiem, tur nebūtu jāmokās ar Mac OS X... IMHO

 

Redzi manā parakstā Mac-u sarakstu? Domā, ka kaut uz viena ir windoze? NĒ!!! Manās mājās windozes vairs nebūs! Tas jau nu ir izlemts reizi par visām reizēm.

Link to comment
Share on other sites

GDigger tu esi interesants cilveeks...

Ir varianti vairaak ja veelies win laist uz Macintosh:

VMWare Fusion, Parallels Desktop, BootCamp.

Cik nemaldos Bootcamp ir par velti. Bet es gribeetu arii saprast kas tie par softiem kuri iet tikai uz Win?

DC++ analogs Shakespeer,

Autocad - ArchiCad

Video konverteetaaji daudz un dazhadi

Office - MSO 2004/2008, iWork08, OpenOffice, NeoOffice

kas veel taads?Nosauc realus piemeerus...

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

Guest GDigger

Ehh, nez kas man bija uznācis. Palikšu pie tā paša vecā mīļā MAC OS. :eek: :)

 

vienkārši uzgāju sev daudz ko noderīgu tagad

Link to comment
Share on other sites

GDigger nezinu man nav nekas taads deelj kaa buutu man jaalieto win.

Viss ko man vajag ir prieksh Mac.Ir kaads iipash softs jautaa atbildeshu.

Link to comment
Share on other sites

Dreamland

O,jee. Šito īstie Bila draugi varētu citēt un citēt. Ir tikai divas lietas, kas mulsina.

1) Cilvēks vasarā strādājis, lai nopelnītu naudiņu MacBook, tātad varu secināt, ka pārējos gada laikos autors ripinājis gurķi, jeb ir tā saucamais students vai skolnieks. Respektīvi - gados jauns. No kurienes tāds liels pieradums pie windows XP, kas man pat desmit gadu laikā nebija izstrādājies.

2) kā problemātiskākās tiek nosauktas tieši tās programmas, kurām Mac pasaulē jau nu pavisam droši var atrast analogus - to pašu ShakesPeer un Office2004 ieskaitot. Ne vārda pa spēlēm (vienīgā vārā vieta Mac sistēmām - sen sīkajam būtu iegādājies mac, ja CS un MU dzīvotos pa MacOS).

Mans ieteikums autoram - nopirki, pamēģināji, aizmirsti - sit gaisā MacBook, ja tas nav priekš tevis un iegādājies citu brendu - Dell, Sony. Mēģinot uzlikt kautko caur pakaļu - nekas labs tāpat nesanāks. Kamdēļ mocīties? MacBook nav MBP, kas Vistai tika atzīts par ātrāko ljaptopu ;-).

Link to comment
Share on other sites

Dreamland kur ir probleema, palaist uz Mac speeles?

Need For Speed Carbon, Most Wanted, (ProStreet(ir konvertacijas stadija)),

Hitman utt?

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

Dreamland, es ka reiz' pāreju uz Mac sāku ar sīču kompjiem. Nav ko truli dzenāt spēlītes, lai mācās kompi izmantot kā darba rīku, palīgu, informācijas, komunikāciju un izklaides centru. Tieši šiem mērķiem vispiemērotākais ir Mac. Turklāt no mazotnes apgūst platformu, kas 90% datorlietotāju ir absolūti sveša. Ar windozi viņi vēl paspēs no3,14sties līdz baltajām pelītēm gan skolā, augsskolā, gan vēlāk darbā. :)

 

Kas attiecas uz pieradumu, tad ar mani ir vēl krutāk. Es ~15 gadus biju hardcore windozists. Pie Mac pieradu ~2 nedēļu laikā. Turklāt TĀ pieradu, ka man windoze tagad liekas pat diezgan neparocīga un neloģiska.

 

Attiecībā uz programmatūru varu teikt, ka MĀJAS lietotājam ir dabūnamas absolūti visas windozes programmu alternatīvas. Dažas pat ir krietni vien pārākas, nekā man bija windozes laikā.

Link to comment
Share on other sites

Despacho, ja velies varu nosuutiit tev screenshots...

Taapeec ka maajaa speeleeju Most wanted, Hot Pursuit 2, tagad Carbon, kadu laiku atpakalj Hitman.

Pashlaik veicu konvertaciju prieksh Mac ProStreet versijai...

Link to comment
Share on other sites

Netwerk, tas "nepārspīlē" bija domāts kā "nepārspīlē, ka ir tik maz". Uz mac ir vismaz 100 nopietni spēļuki, un jau daļu no visiem krutajiem, kas tagad iznāk, uzreiz taisa arī uz mac ;)

Link to comment
Share on other sites

Viens variants ka tu pats vari paartaisiit prieksh Mac, bet nepiecieshamas zinashanas.

Kas 80% ir vairaak uz doto bridi partaisiitas, nekaa izlaistas oficiali prieksh Macintosh speles no izstradataju puses.

Nekaads Crossover office nav vajadzigs, vai bootcamp...

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

Atļaušos atgādināt, ka iekš pēdējā MAC World šova tika demonstrētas vairākas spēles, kuras priekš MAC speciāli tiek izstrādātas ātrāk nekā uz PC.. Tā jau ir viela pārdomām.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja gribi tikai windu(vai citu ko ) krūķīt uz mac booka rEFIt

Link to comment
Share on other sites

Slinkums bija visus postus lasiit, bet ja tev interesee uz Mac palaist Windows, tad jaa, to var izdariit, ja tev Mac ir ar Intel CPU.

Apple maajaslapaa lejuplaadee BotCAMP, kas paredzeets tavam modelim (tas ir bezmaksas softs, katram Macintosham ir sava BootCAMP versija), ieteicams arii pirms Win instalaacijas lejuplaadeet svaigaako no maajaslapas, jo vinna arii satur sevii draiverus prieksh windows XP un Vista - ik pa laikam Apple to BootCAMP softu atjauno iekllaujot jaunaakos draiverus.

Kad esi lejuplaadeejis un uzinstaleejis BootCam Mac Os videe, tad tam softam ir sadalla, kur sataisi draiverus prieksh Windows. Uz sitienu nepateikshu, nav tagad pie rokas Mac, bet nu tas bija elementaari-ieliec tukshu CD matricu savaa aabolaa, attieciigajaa BootCamp sadallaa pasaki OK un vinsh visus draiverus ierakstiis tajaa tukshajaa CD matricaa, ko, kad buusi uzinstaleejis Windowz, palaidiisi, lai Win videe atrastu visas hardwares. Tur buus draiveri gan tiikla kartei, gan audio, video un utt...

Kad buusi ticis galaa ar to diska ierakstiishanu ar BootCamp paliidziibu uztaisiisi patriiciju, kur instaleet Win, tad restarts un vari savaa aabolaa likt Win instalaacijas disku, ko esi nopircis.

Kad Win buus uzinstaleets, vari likt savaa abolaa to augstaakmineeto disku, ko ierakstiiji, lai sainstaleetu draiverus. Tas arii viss pamataa, lai tev uz aabola buutu windows.

Ja veelies Windows videe redzeet sava Mac Os patriiciju, tad tev buus jaaiegaadaajas un jaauzinstalee taads softs, kaa MacDrive-ar taa paliidziibu tu briivi vareesi seezzot Windows ieliist savaa Macintosh sisteemas patriicijaa un kopeet failus uz Win Os patriicijas, kaa arii Windows videe tas spees nolasiit tikai Macintosham paredzeetos CD/DVD diskus

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Slinkums bija visus postus lasiit,

un sjitaadi idinji sniedz padomus?

matj....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

nu labi, kā ar torrentiem mr. Nettwerk?

 

azureus

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Dreamland

Uzturēšu diskusiju, kaut arī tās aizsācējs jau sen laikam pārdevis savu MacBook un laimīgs lieto Windows. Nu ko, katram savs. Par spēlēm minēju piemēra pēc, ja pašam būtu aktuāli - iegādātos PSP, šķiet tai platformai spēļu netrūkst :D. Ar pāriešanu uz Mac nemaz tik vienkārši nav. It kā viss intuitīvi, bet ja esi pieradis, ka pārvelkot vienu mapīti uz otru ar tādu pašu nosaukumu tiks paveikts tas, ko sauc par apvienošanu, uz mac saskāros ar to, ka tā tiek aizvietota. Sāpīgi, ja esi darījis to nolūkā papildināt mapīti (2500 faili) ar 2 saviem skriptiem. Un atklāj to pēc nedēļas un 2 restartiem :D. Iesaku tomēr slēdzīšiem palasīties tās grāmatiņas, kas pieejamas par šo OS.

Link to comment
Share on other sites

Kapēc izgrūst milzu naudu par dzelžiem, no kuriem tāpat nedabūsi pat pusi atdeves ar savu XP/Vista?

vissirslikti?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...