Jump to content

Maksimālais troksnis daudzdzīvokļu mājā


vaaks
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

problēma tāda, ka viena kaimiņiene ir uzrakstījusi par mani sūdzību, ka vakaros skan ļoti skaļa mūzika.... neļaujot gulēt... :-?

taču pats dīvainākais ir tas, ka pa vakariem parasti mūzika skan klusi vai neskan vispār, tikai pa dienu, un ne katru dienu, klausos tā skaļāk... :D

 

lietoju Logitech Z-2300, kas pieslēgtas datoram, mājaslapā bija teikts, ka max ir 100db(reti kad griežu uz max, jo sit ārā subi).

varbūt kāds zina cik liels ir maksimālais trokšņu līmenis DIENĀ, manuprāt, izejot caur vairaak kā 20cm biezu betona plātni, grīdas dēļiem, nevarētu būt tik traki... ka nevar gulēt diendusu :D

Link to comment
Share on other sites

usins_pacina

vaaks a tu zini kas ir vibracija, piemeram ja tads subis bliezh aaraa basus nav patiikami.... trauki virtuvee triicet pat var kaiminjienei, un ja nu vinjai pie sienas gulta skan. Un bloķenēs ļoti "laba" skaņas izolācija.

Decibelus nepateikšu, bet ja nealdos, tad šādos gadījumos policija vienkārši liks neklausīties tik skaļi- jāprot sadzīvot ar kaimiņiem.

Link to comment
Share on other sites

chirkainais

tajaas daudzdziivoklju maajaas ("bloku maajas") nav nekaada skanjas izolaacija, reizeem pat dzirdu kaa kaiminjos kraac :D

bet teoreetiski liidz 23.00 var klausiities, neesmu dzirdeejis par kaut kaadiem ierobezojumiem

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Pa dienu līdz 23 sūti viņu pirst un griz vien - ar tiem saviem skaidenes brīnumiem tu tāpat nevari sataisīt tādu trobeli, lai dienā būtu par skaļu.

 

Vienkārši ir cilvēki, kam pat pie kaimiņa zemē nokritis šķīvis liksies kā ātōmsprādziens un uzreiz mentus saukšu, mentus saukšu. Vot tādus kaimiņus vajag nīst un necienīt.

 

A pēc 23 - tur nekā, gribi negribi jāuzvedās klusi. Jo ir jābūt savstarpēji pieklājīgiem. Nav jau viņa tava vienīgā kaimiņiene...

Link to comment
Share on other sites

Kāmēr menti neatbrauks un nedzirdēs vai neizmērīs skaņu tikmēr jau tev neko nepiešūs, bet visticamak subis vainīgs, nu nogriez viņu nost vakaros.

Link to comment
Share on other sites

A-kalvis, nav taisnība. Arī pa dienu ir noteikt trokšņa līmeņa limits. Ja kāds uzraksta sūdzību, atbrauc vīri ar mēraparātiem un konstatē, ka limits ir pārsniegts, tad trokšņa avota "pavēlniekam", tas var izvērsties kā maksas izklaide. Tā ka esi prātīgs un nerausti tīģeri aiz kules. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Subis mierīgi dzirdams pat mājas otrajā galā un piecus stāvus augstāk. Esmu pilnīgi tavas kaimiņienes pusē - ja vēl būtu dzirdams normālā kvalitātē viss skaņdarbs - bet kaut kāds subis spēj padarīt traku jebkuru. Savā privātmājā dari ko vēlies, bet daudzdzīvokļu - lai nekas nebūru dzirdams ārpus tava dzīvokļa robežām - tā jau ir citu cilvēku teritorija un iejaukšanās viņu personīgajā dzīvē. Pie tam - esi samaksājis autortiesību nodokli, ja publiski spēlē mūziku? Ar ko tu labāks par kādu DJ vai kafejnīcas īpašnieku, kam skan parasts radio?

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nu bija jau tak diskusija, cik liela ir reālā iespēja, ka atbrauks un kautko baigi mērīs... :)

 

Man kautkā šķiet, ka te ir runa par vienu smirdīgu pensionāri kura iet uzreiz pēc panorāmas gulēt, kurai pat mazākais troksnītis uzreiz ir katastrofa. Tām vecajām kārgām točna vajag vietu ierādīt. Protams saprāta robežās. Līdz 23 - nu diezgan slidena tā lieta ir ar to sodīšanu.

Pēc 23 - cita lieta.

Link to comment
Share on other sites

Skaņas izolācija nelīdzēs - subis dod ārā zemās frekvences. Tās var noņemt tikai ar masīvām konstrukcijām.

 

Augšas gan var noņemt ar vati+reģipsi.

Link to comment
Share on other sites

Borja tā nu gan es nedaru :) , ilgāk par 1h parasti neskan skalji, un vēlākais līdz plkst. 19:00-19:30(bet tāpat reti kad tik ilgi)

 

labi, paldies par atbildēm, būs jāparvācas uz mašīnu... :|

Link to comment
Share on other sites

Cik pats esmu projektējis vai konsultējies ar akustikjiem, visi iesaka lietot masīvas kontrukcijas skaņas izolācijai, jo tās labi noņem zemās frekvences. Iespējams, ka ir materiāli, ar kuriem var panākt līdzīgu efektu, bet to cena varētu būt kosmoss.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Tāpēc vai nav vieglāk staigāt pa naža asmeni, klausīties tā kā patīk un tad, ja nu tiešām notiek debesu brīnumi, un municipāļi atbrauc, un ne tikai atbrauc, bet arī vēl izmēra skaļumu un tiešām konstatē ka ir pārkāpums, tad samaksāt... :)

 

Jo ir viena lieta

Ja daudzi kaimiņi sūdzas, nāk un mēģina runāties, pamato ar to, ka ir mazi bērni mājās u.t.t - tad ir galīgi garām tur sprēgāt pretim. Bet ja citiem netraucē un traucē tikai vienai, atvainojos, vecai petkai, turklāt ja tiešām ir tā, kā saka autors, ka ilgāk par pusastoņiem neklausās, a šī saka, ka pat līdz 23 skanot, tad ko darīt? Dēļ tās vecās aitas, kurai aiz vecuma jau sāk likties, ka netikai mūzōns skan pat tad, kad nesakan, bet arī ka kaimiņi viņu indē ar gāzi, taisīt baigo izolāciju?

Lai viņa iet ellē... :evil:

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

ai ar tiem kaimiņiem i patraki .. , manā stāvā ir ok .. neviens īpaši mūziku skaļi neklausās + pats varu klausīties cik pašam skaļi tīk (kaimiņos tantiņas atļāva, jo ar dzirdi pašvaki viņām ... ), kā arī dzīvoju pēdējā stāvā .. kautgan tam nav nozīmes, jo cenšos dienas laikā mūziku klausīties klusītiņām - savādāk nedzirdu ko pats domāju .. bet ar apakšējo kaimiņu ir patraki , dienas laikā viņš strādā un pēc plkst 23.00 sāk klausīties savu TUC TUC (pat varētu pulksteni pēc viņa noregulēt - cikos sāk klausīties) , un šī kaimiņa basus dzirdu līdz pat 2-3 naktī ... varētu jau mentenē uzrakstīt sūdzību, bet, domāju, ka nebūs jēgas, jo viņš tur strādā :evil: , jap , mūsu pašu ments, kas rāda priekšzīmi .. vienu nakti piegriezās un uzslēdzu uz kādu minūti "enigma" uz max skaļumu TUC TUC uz stundu pieklusa ... ai nevaru neko indīgu izdomāt ko ar to kaimiņu izdarīt ... moš nopludināt viņam virtuvi ? :D KO Jūs sakat?

Link to comment
Share on other sites

A-kalvis, tieši tā, esi pareizi sapratis, viņa ir vienīgā, pie tam, nevienu reizi nav neko teikusi ka traucē.

Link to comment
Share on other sites

Uzraxti sucibu ka kaiminu tante 3 nakti skali runa pa miegam, nevari gulet.

Tas ir drusku ta divaini, uzraxti sudzibu un kadu jau soda?!

A kur tad paliek pieradisanas proces. Ka ta tanet zin ka tiesi tu klausies? Moska vinai vel kads aiz sienas kalbasi a vinai vainot gribas tiesi tevi?

Man ir bijis ta ka dzivojot otraja stava pie manis nak kaimini no 4 stava un brauc virsu ka man skali skan, bet reali tas bija dzeks no 3 stava... Tacu kaiminiem poh, sie iedomajas ka es tas esu un gruzi...

Link to comment
Share on other sites

vaaks un A-kalvis tas, ka kāds dzird labāk par visu pārējo deģenerēto pilsētnieku dzirdi nenozīmē, ka viņs tagad ir labs cilvēks un viņam ir jāpacies jūsu debīlās mūzikas frekvences. Arī es jūtu visādas vibrācijas un troksni izteiktāt nekā citi vai tāpēc es nedrīkstētu rakstīt kļauzu par tavām muzikālajā izvirtībām? Ar citu viedokli ir jārēķinās un ja tev patīk uzgriezt savas lētās tumbeles līdz maksimumam, tad par to ir jāatbild.

Link to comment
Share on other sites

A kā vispār ir vecajās mājās. Nu centrā. Caur grīdām tieši zemās frekvences sliktāk/labāk izplatās, nekā bloku mājās?

Teiksim sēžot pie datora, basi liekas tādi ne pārāk "cieti", bet nu nez, patīkami.. tikko meklē kko pa kaktiem, basi tajās vietās baigi pretīgi ir.

Pats saprotu, ka citreiz pa biežu lieku pamatīgi, bet kaimiņi itkā nesūdzas. Mani sveicina utt :) Vajadzētu iet paklausīties kā pie viņiem skan, tad gan kārtīgi apdomātu pa mūziku..

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Es runāju par slimiem pensionāriem kuriem nav nekā cita vairs ar ko nodarboties, kā tikai terorizēt kaimiņus ar savām iedomām par šo vai to. Pats esmu saskāries ar tādiem tipāžiem, kam dēļ vecuma būtu jau jātaisās.... uz turieni... bet viņš vēl pasaules taisnību te man meklēs.

 

Neaizstāvu tos dīdžejus, kas caurām naktīm kalbasī, neņem vērā kaimiņu pārmetumus.

Bet dzīvojot daudzdzīvokļu mājā arī ir jāpieņem, ka kaimiņiem arī ir kautkas darāms. Ir savas intereses. Un ja tu esi vienīgais, kas ar to nevar sadzīvot, tad drīzāk tev būs jāpārvācas uz privātmāju meža vidū, nevis man ar manu mūzičku.

 

Sarunāt var visu ko, bet lielākoties ar tiem vecajiem krabjiem sarunāt nevar neko, tāka volume +... :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Atsevishkjos paranojas gadiijumos ir taa, kaa A-kalvis raksta - man vienam draugam kaiminju baaba saaka suudzeeties, ka regulaari muuziku veelu naktii (nu taa ap 23iem) klausoties - protams, suudzeejaas tikai kaiminju penshiem, neies jau aciis teikt. Beigaas chomam seetniece prasa, ko tik skalji klausoties, penshi suudzoties. Izraadiijaas, ka troksnis naak no veljasmashiinas :mrgreen: un pats zinu, ka nekas skaljsh tur nebija.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Man kautkā šķiet, ka te ir runa par vienu smirdīgu pensionāri kura iet uzreiz pēc panorāmas gulēt, kurai pat mazākais troksnītis uzreiz ir katastrofa. Tām vecajām kārgām točna vajag vietu ierādīt. Protams saprāta robežās. Līdz 23 - nu diezgan slidena tā lieta ir ar to sodīšanu.

Pēc 23 - cita lieta.

man skjiet, ka augstaak runaa viens smirdiigs labs cilvēks

mljin, kaa sjitie daunji noriebusjies ar saviem kalbasiem....

Link to comment
Share on other sites

Man paldies Dievam, līdz pensijai vēl stipri tālu, toties darba dēļ bieži jāceļas jau piecos. Laime, ka paveicies ar klusiem kaimiņiem (tfu, tfu), bet ja pēc deviņiem vakarā kāds sadomās trokšņot tā, ka būs dzirdams aiz viņa dzīvokļa robežām, atradīšu iespēju viņu apklusināt uz ilgāku laiku. Nav jau pašam jāiet un jājautā "Kurš te dīdžejs?". To var nokārtot arī šaubīgi tipi uz ielas un neviens neuzzinās, no kuras puses vējš pūš. Vēlreiz atkārtoju - savā dzīvoklī katrs var darīt ko vēlas, bet - ja tevi dzird kaimiņš, tā jau ir viņa teritorija, ko viņš var aizstāvēt ar jebkuriem līdzekļiem.

Arī pašam ir paliela audio kolekcija, bet praktiski lietoju tikai austiņas, kaut gan ir gan pastiprinātājs gan tumbas. Un kā te autors rakstīja par 100W - nu piedod, dzīvoklī 100W - tev steidzami jādodas pie otorinolaringologa pēc dzirdes aparāta, jo tu esi kurls, vai drīzāk uz Tvaika ielu, jo esi nepieskaitāms.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

cienītais D_L

 

Nekādā ziņā neatbalstu skaļu mūziku, kas kādam traucē.

 

Bet man ir slikta pieredze ar tiem vecajiem pensionāriem, kam veselais saprāts aizskrējis līdzi jaunībai un nekad vairs neatgriezīsies. Ne tikai mūzikas ziņā.

Viņiem traucē pilnīgi viss - sākot ar netīru kājslauķi pie manām durvīm, gaismu, kas nedeg koridorī stāvu augstāk par viņu dzīvokli, beidzot ar mašīnu, kas lejā pagalmā stāvvietā nolikta otrādi - ar priekšpusi uz āru. Pasakiet mīļie cilvēki - kā tas viss viņus iespaido? Es varu atbildēt jūsu vietā - NEKĀ!!!

Vienkārši no bezdarbības pēdējās smadzeņu šūnas jau sāk dalīties un vienīgais kas vēl atliek ir vest mērenā izmusumā kaimiņus. Un ko tad darīt?

 

Mūziku klausos vispār ārkārtīgi klusu, izbaudu skaņdarbu, nevis skaļumu, vienmēr piedomāju ko padomās citi kaimiņi, bet ja ienāk prātā tā vecā zoss, tad tā vien gribas subu pagriezt pret sienu un volijume pogu pa labi...

 

Un domāju ka es neesmu vienīgais, kas ir saskāries ar tāda veida atsevišķu nojūgušos indivīdu paranoju.

Ir arī ļoti jauki veci cilvēki, bet nu daži ir vienkārši par biedu visiem pārējiem...

 

P.S - raiviic - autors minēja nevis 100w bet 100 db...

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

uz sava kaajslaukja tu vari hotj apveemies guleet savaa fekaaliju cjupaa!

nav jaabuut pensionaaram , lai trauceetu troksnis un rastos nepaarvarama veelme uztaisiit muuzjiigo smaidu troksnja radiitaajam

pietiek ar mazu beernu maajaas!

sjitie tuc tuc daunji buutu jaaievieto telpaa ar labu akustiku un jaauzgriezj taa volume pa labi, lai bungaadinjas izspraagst!

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

D_L

Neizprati

 

Jau paskaidroju, ka man ir darīšana ar turpat vai debīlu penžu, kura, ja man kautkas nokrīt zemē, kāds aizcērt durvis u.t.t uzreiz dauza ar pannu pa sienu! Vai tad tas ir normāli?

 

Neieslīgsim galējībās sakarā ar kalbasītājiem.

Tie, kas neņem vērā kaimiņus ir kastrējama publika.

 

Man nav nekas pretim, ja kaimiņš uzliek savus Depešus tā paskaļāk, bet ja man pa dienu gribas pagulēt un es aizeju pie šamā un izstāstu kas un kā un viņš saprotoši izslēdz ārā, tad viss ir super.

Tas pats ir ar bērniem. Izrunājās, izstāsta kādi ir apstāķļi un viss ir kārtībā.

 

Daudzdzīvokļu nams vispār savā ziņā ir kompromisu māksla.

Bet daudzi vispār nesaprot, kas ir kompromiss un tādiem vieta ir jau manis pieminētajā mājā, dziļi Pokaiņu mežā...

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

A man kaut kāda vecene stāvu augstāk pa dzīvokli staigā augstpapēžu kurpēs un tā klaudzoņa baigi pa nerviem sit , a decibeli ta tr nav!

Link to comment
Share on other sites

Pašam ar uz kādu brīdi ir iegādātas z2300 , bet nu man woofera stiprums ir nogriezts gadrīz uz 0, jo, ja viņu pagriež kaut uz pusi, tā mūzika paliek nebaudāma- ir dzirdams tikai bum ,bum, tapēc ,iespējams tur ir tā problēma...

 

Bet nu par tiem penšiem piekritīšu, pašam gan nav pensionārs kaimiņos, bet kautkāds vecis(normālos gados, kad citi cilvēki normāli strādā), bet viņš sēž mājas un dzer vodku un tad, iet te sūdzēties gan par tv skaļu(kurš nebija skaļi uzgriezts), gan par to, ka istabas sūc un ar putekļusūcēju tiek uzsists pa līsti, u.t.t. Tādi cilvēki vienkārši izbesī un viņam tā arī tika pateikts, ja klauvēs pa sienu vai nāks sūdzēties dabūs pa galvu - palīdzēja.

 

A aiz otras sienas dzīvo kautkāda sieviete(neesmu redzējis dzīvē, tapēc neņemos spriest par vecumu), kura no rītiem spēlē klavieres un dzied (no rītiem ir domāts 6-7AM) tad nu katras brīvdienas možos pateicoties viņas skaistajai klavierspēlei vai balsij.

 

Pieņemu, ka manu mūziku viņa dzird tikpat labi kā es viņu, bet vakaros cenšos netrokšnot un problēmu ar citiem kaimiņiem nav bijis .

Labots - ali9ator
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Sīčiem ir patoloģiska tieksme provocēt.

Ja man kāds kaimiņš te trobelētu nakts vidū.. vienkārši iedotu viņam pa purnu. Priekš kam mentus traucēt dēļ tiem sīkajiem mēsliem kuri iedomājās no sevis pasaules nabu ?

Šitie sīkie recekļie iedomājās ka viņiem ir tiesības krist citiem uz nerviem..

Reizēm, kad ir slikts garastāvoklis un gribas kādu piekaut.. būtu labi, ja kāds tāds stāstieklis kurš iedomājās ka viņam ir tiesības taisīt mājas diseni, dzīvotu aiz sienas.

Link to comment
Share on other sites

Guest helltonz

Vot šodien apvēmu SAVU balkonu un atnāca kaimiņiene un prasa : kāpēc man uz balkona tek? (krievu valodā) vēl tcipa saka ka viņai tur bēbis. Un kāda velna pēc bēbis jātur uz balkona? labi atzīstu biju vainīgs, ka novēmu balkonu bet savu. Mūsdienās kaimiņiem ņeh*** darīt - nāk un lamā par sīkāko sūdu. Es tak neappludināju viņai visu dzīvokli...

Tās jaunās mātes ir vienkārši jāspārda. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Lasu un domāju, ka man laikam paveicies ar kaimiņiem. Zem galda stāv subis, patīkami trīcina olas :D :D un loga rūti turpat blakus, bet pagaidām neviens vēl nav nācis aizrādīt, vai kā citādi licis manīt, ka manas mūzikas dB būtu pārāk augsti

 

Vot šodien apvēmu SAVU balkonu...

Es sakrātu visu kas notek uz mana balkona un izlietu uz tava kājslauķa

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Vot šodien apvēmu SAVU balkonu un atnāca kaimiņiene un prasa : kāpēc man uz balkona tek? (krievu valodā) vēl tcipa saka ka viņai tur bēbis. Un kāda velna pēc bēbis jātur uz balkona? labi atzīstu biju vainīgs, ka novēmu balkonu bet savu. Mūsdienās kaimiņiem ņeh*** darīt - nāk un lamā par sīkāko sūdu. Es tak neappludināju viņai visu dzīvokli...

Tās jaunās mātes ir vienkārši jāspārda. :evil:

dotais kretiins ir nobanots!

 

Iepriekshejais posts par korķēšanu nones jumtu :mrgreen:

un sjis ir naakamais kandidaats!

Link to comment
Share on other sites

d_L

Kāpēc uzreiz tik bargi? Sīcis saka kā ir , vai ta par to ir jābano? No kura laika ir aizliegts izteikt/rakstīt visu ko domā>? par hell pilniigi saprotams ... jaunās māmiņas uz rokām jānēsā, bet otrs autors???

Labots - zuicis
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Ja kāds kaimiņš baisi trokšņo.. var jau darīt vienkārši..

Nopērkam makrofleksu un nopakojam durvis.

Viņa durvis.

No ārpuses :>

Un lai urļikam ir jautrāk.. izskrūvē korķus.

Lai sēž sveču gaismā un bauda romantiku :>

 

zuicis

Ja vecāki nav varējuši tādiem dolbikiem iemācīties uzvesties tad šo pienākumu pilda sabiedrība.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Tās jaunās mātes ir vienkārši jāspārda. :evil:

par sjito!!!

un ja dauniem nepielec, tad pasji vainiigi

moraalie kroplji!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...