Jump to content

Foto aparatura


Guest Liana
 Share

Recommended Posts

Kadu fotokameru jus varetu ieteikt cenu amplituda no 200-300 ls! kadas firmas fotokameras ir labakas? kas vinjam butu jabut?(lai es saprastu, ko man veikala pardevejs stasta un lai spetu izveleties labako) velams tada kur ir salidzinosha laba ari fotografeshanas funkcija! Liels jums paldies :)

Link to comment
Share on other sites

vispirms,iesaku izlemt,kas ar to aparātu tiks bildēts,pēc tam palasīt foto sadaļu šeit pat,tad aiziet uz shutter.lv un tur palasīt attiecīgo sadaļu.Tad jau arī bilde taps skaidrāka.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Rupji rēķinot.. >200Ls ir zemē nomesta nauda..

Vienīgais ko pa to naudu dabon.. tas ir ... kā likums ultrazoom klases verķis ~10-12x

Reti kuram būs normāls sensors.. vairumā gadījumu 1/25'

Ar sensoru nesamērigi megapikseļi.

Rupji rēķinot.. kamerai pa 300Ls trokšņi būs tādi paši kā verķim pa 200Ls

Kas dīvaini.. dažļiem verķiem neskatoties uz cenu 300Ls NAV bildes stabilizācijas.

Kas man patīk.. dārgajām ziepēm ir var būt manuālais fokus un zooms ar gredzeniem.

Patīkams sīkums.

Ne visiem ir RAW.. bet ir naivi cerēt ka cilvēks čakarēsies ar raw. Ar raw čakarējās profiņi.. kuri savu kārt pērk spoguļus.

 

Ja grib tiešām labi fočēt.. labāk paņemt kaut kādu olpimu 410 dubulto kitu. Cena.. ja nemaldos ~ 450Ls

Tie verķi pa 300Ls.. tur.. viņi ir smiki un tā.. liekas ka baigais aparāts.. a reāli čiks vien ir.

Agrāk tādus varēja ņemt tikai tad ja ir kāds īpašs iemesls kāpēc nevar ņemt spoguli.. vai spogulis jau ir un vajag pēc iespējas sakarīgāku ziepi.

Link to comment
Share on other sites

Vispirms atlasi fotoaparāta izmēru - gribās lielu, vai tādu, ko kabatā pat lāga nejūt...

Kas, kur, kad tiks fotografēts?

Link to comment
Share on other sites

"velams tada kur ir salidzinosha laba ari fotografeshanas funkcija!"

 

Kā to saprast? Pērku stilīgu fotoaparātu ar ko pazīmēties draudzeņu priekšā. P.S. būtu, labi, ja būtu arī funkcija - fotografēt :D

 

Vai arī tas par video domāts?

 

Un pareizi augstāk teica. Tu pa tiem līdz 300ls iegūt vari to pašu ko pa 200ls tikai būs nevis 4x zooms. bet 12x

Tiem, kam lielie zoomi ir, tie ir izmēros lieli. Aiz krūštura nenoslēpt.

Tad skatamies no otras puses. Ja grib izmēros maziņu ko aiz krūštura slēpt, ta der Canon IXUS sērija, tā maksā protams vairāk par vidēja izmēra ziepi.

Lai varētu pateikt uz ko konkrēti skatīties un kādu izvēlēties - tev ir jāpasaka savas vēlmes. Jāpastāsta kādos apstākļos gribi fočēt, fotoaparāta izmēra svarīgums un t.t.

Link to comment
Share on other sites

Guest Liana

Vienkaarshi parasta kamera, kur var uznjemt maajas video, gjimenes kopiigos pasaakumus, ekskursijas! nju bet gribas, lai ir kaut kaada kvalitaate, Izmeers - nju taa lai sominjaa var iemest - ne lielu, ne mazu! A par to fotograafeeshanu jautaaju, jo cik zinu, tad no videokameraam nevar sanaakt labas bildes, tikai video, bet varbuut tomeer...uz ko man jaaskataas, iegaadaajoties kameru un uz ko ne, kas nav svariigs?Es no taadaam lietaam slikti saprotu, taapeec veelos dzirdeet vairaakus viedokljus! cik shonakt pa netu lasiiju, tad canon firma ir ljoti laba? taa ir? varbuut kaads var uzraxtiit kameru modeljus, kuri ir labi.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Tev ir jāskatās tikai uz vienu lietu.. lai viņa tev patīk un ir ērta :)

Aizej uz kaut kādu bodi kur ir daudz visādu kameru un skaties tai cenā ~ 200Ls +/- 20Ls (labāk - 20Ls:) )

Paņem tādu kura tev patīk un ir ērta.

Kad paņemsi rokās īsto.. uzreiz sajutīsi.

Tev tur nav ko nodarboties ar zinātni.

Ne tu fočēsi izmantojot manuālos setingus ne tu rawu mocīsi.

Zooms x10 tev ikdienā ar nafig nav vajadzīgs. Tur enivei bez statīva neko nenofocēsi.

Tev galvenais lai smuks, ērts un vienīgā tehniskā prasība..

am..

ne,,

divas.

Bildes stabilizācija.. un lai var iesturķēt parastās pirkstiņu bačas.

Lai nesanāk tā ka esi ārā no mājas.. aķis nosēdies un ar to arī fočēšanas prieki izbeidzās.

Kopā ar fočuku nopirksi lādētāju.. 3 aķu komplektus un būsi laimīga kā rozā zīlonis :>

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Guest Liana

Nju paldies, buus laikam jaauzkriit kaadam paardeveejam uz nerviem camdot visas videokameras pec kaartas.:) heh, bet man veel viens jautaajums! palasot te veel citas diskusijas, daudzi raxtiija, ka labaak nopirkt labu digitaalo fotoaparaatu, kam klaat ir laba video funkcija...jo fotokameraam nesanaak labas bildes...esmu biki apjukumaa...tehnikas lietaas uzticos stiprajam viirieshu dzimumam, taa ka veelos zinaat juusu domas! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Ja runa ir pa to kā fočuki spēj filmēt.. tad principā.. po boļšomu..

Vēlams lai ir tie 30 kadri.. a to pie 16 bilde izskatās tizli.

Un skaties uz laiku cik garš var būt video fragments.

Ir kameras kurām ir ierobežojumi.. teiksim 5min vai cik tur.. un ir kameras kuras var rakstīt to video kamēr pietiek vietas atmiņas kartē.

Tā ka viss vienkārši.. 30 kadri sekundē pie maksimālās izšķirtspējas un lai nav video failiem nav muļķīgi limiti.

 

Tikai neaizmirsti ka tu pērc FOTO nevis VIDEO :)

Tā pat kā ar video kamerām neviens nefočē.. tā arī ar fočukiem normāli neviens nefilmē :)

Kaut gan dažiem labiem verķiem sanāk tīri pieklājīgs tas video. Ir kameras ar 16:9 video režīmu :)

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Baxxter - izskatās jau ideāli 12mPix, 6x zoom, utt... Ko pārējie saka par šo aparātu?

Link to comment
Share on other sites

Ir lietas kuras ir must have "parasta cilvēka" fotoaparātam:

1. attēla optiskā stabilizācija

2. hotshoe ārējai zibspuldzei

3. AA tipa akumulatori

 

Nekad nevajag izdarīt vienu kļūdu - nepirkt aparātu kuram nevar pielikt ārējo, jaudīgu zibspuldzi ar normālu hotshoe. Jo seviški attiecas uz tiem kuri mīl bildēt dažādus tusus , koncertus , ģimenes svētkus utt.

Link to comment
Share on other sites

Man ir Fuji Finepix 6500FD- paliels verķis, 6 miljoni (pietiek), 10x zoom (ar roku zūmējams!!!!!), 3 collu lūramais monitoriņš- man baigi tīk. Bildes ļoti labas. Tagad ap 200 ls. Nav optiskās stabilizācijas , tāpec varbūt ieteiktu jaunāko 8000Fd, tam lielāks zooms, ir stabilizācija, cena ap 270 ls, BET... neesmu lietojis, nezinu vai labāks. Tā kā....

Link to comment
Share on other sites

vai ikdienas lietotājam vajag ārējo zibspuldzi... tas ir jautājums,jo to arī jāmāk lietot.

Link to comment
Share on other sites

arī piekrītu- ārējo zipeni vajag! (protams, ne jau ixusam :) )

Link to comment
Share on other sites

labi,nestrīdēšos... man ar tādu nākas bildēt tikai tapēc,ka aparātam iekšējās nav.

p.s. ixusam bliceni ij kur pielikt nebūtu :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Nu, AA tipa aķus es gan must have sarakstā neliktu, nav nekāda vaina arī cita veida aķim. Pie tam jārēķinās, ka AA tipa aķi nevienam aparātam komplektā nenāk, bet tie "īpašie" vienmēr ir komplektā. Bez tam aparāts ar AA aķiem nebūs kompakts. Par ārējo zibeni - jāskatās vai cilvēks vispār vēlas tādu lietot.

Par ieteikto canon S3 vai S5 es teikšu - tā: aparāts no sērijas "gribu būt spoguļkamera" ... bet patiesībā esmu parasts ziepis ar mazu un trokšņainu matricu un neadekvāti augstu cenu ... hmm kāds negrib atpirkt manu S3? labprāt nopārdošu.

Mans viedoklis ir sekojošs:

- nopietnam bildētājam Canon 40D (sliktākajā gadījumā 400D) + čupa stiklu + zibene +statīvs +.....

- ne tik nopietnam bet tomēr prasīgam bildētājam - Canon G9 + zibene;

- blondīnei u.c. ne pārāk nopietniem bildētājiem Canon IXUS 860 (labs platais gals, kas ziepjiem ir retums!) vai arī kāds no Olympus mju sērijas;

- taupīgai blondīnei - kaut kas no Canon PowerShot Axxxx sērijas.

 

P.S. Pie visa teiktā ieteiktu likt aiz auss, ka normāls seviss Latvijā ir tikai un vienīgi Canonam (ja vien neesmu kaut ko palaidis garām).

P.P.S. Turieties pa lielu gabalu no visādiem HP, Benq, Samsung u.c. fototehnikas brīnumiem.

 

Hau. Esmu runājis.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Es figeju no šitiem pilsoņiem kuri lūr acis iepletuši uz tiem megapikseļiem.

Tas ir līdzīgi kā VGA ražotāji nosmeļ lāmes ar lēnām VGA kurām uzbāž pilnīgā bezjēgā ramu.

VISAS ziepes ar tiem ūbersupermegapikseļiem ir tīrs bleķis.

Tak neviens cilvēks pie pilna prāta nedomās ka 12mpix uz 1/2.5" sensora ir kaut kas labs.

Tie ir 12 miljoni miglas pikseļu. Ceļot megapikseļus palielinās trokšņu līmenis.

Principā tagad situācija ir tāda, ka mūsdienīgie fotoaparāti nav ne pa gramu labāki kā tie kuri pārdevās pirms pāris gadiem. Progress ir, bet smieklīgs.. Tas nav progress.. tas ir mārketings.

Progress no 5mpix uz tagadējiem 10mpix parastā ziepē nav nekāds progress un bildes kvalitāti tas nekādi nav uzlabojis.

Link to comment
Share on other sites

lielāks megapikseļu skats ļauj izveidot lielāku bildi... tas arī viss,nemainot matricas tehnoloģiju.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Bet viņa ir miglaina.. tas ir tas pats ka es kaut kādā grafiskā tūli resaizotu.

Pie kam lai drukātu A4 fočeni.. 5mpix pilnīgi pietiek.. tur tie 10mpix naher nevienam nav vajadzīgi.

Tas ir ok, spogulim ar normālu sensoru. Tad tu no tās 12mpix pictures varu drukāt kaut kāds palagus..un tur būs baudāma kvalitāte. A tā.. tas vispār ir cirks kā lietotājus māna ar tiem mpix. Lohatrons vientiešiem.

Link to comment
Share on other sites

slinkums vilkt ārā veco boot.lv žurnālu,bet tur bija raksts par šito tēmu.Reāli,lai izveidotu pietiekami baudāmu 10x15 bildi,pietika ar 3mpix laikam.Tiesa,kameras ar patiešām kvalitatīviem 3mpix ir maz,tā nu nākas ņemt ar ko lielāku.

Bet ja gribas nopietni bildēt,ir vēl risinājums ņemt analogo spoguli un mācīties.Bildes no negatīviem skanētas sanāk gana labas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Nu ja jau reiz fotogrāfa krutums slpēpjas tajā cik grūtības viņš pārvar, tad dafai amputē rokas.. ko tad tur aprobežoties tikai ar analogo spoguli ? :>

Link to comment
Share on other sites

Gint,es jau ne par to... Ja cilvēkam ir vēlme vienkārši bildēt to,kas notiek apkārt,da kaut ģimenes albūmu veidot,digiziepim konkurentu nebūs.Aber,ja saista fotogrāfija kā process un māksla,tad par pieticīgiem līdzekļiem analogais spogulis iesākumam būtu labāks.Bet tas jau ir tikai mans viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

Pats nesen paņēmu canon sx100, iesaku būs i normāls zooms, i attēla optiskā stabbilizācīja, i normāls izmērs un laba automātika, varēsi pat izmantot kā SD videokameru (4GB 1h video), amatierim neko vairāk arī nevajag, ja vien fotogrāfija nav nopietns hobijs

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...