Jump to content

VHS digitalizācija


butcher99
 Share

Recommended Posts

Situācija tāda - man ir trīs VHS kasetes, kuras nepieciešams pārveidot kādā modernākā formātā...(avi,dvd utt.)

Cik saprotu ir vajadzīga spēcīga video karte ar tuneri.

 

Vai ir kāds, kurš varētu šīs kasetes priekš manis sadzīt? Cik tas man varētu izmaksāt?

Link to comment
Share on other sites

lietots viedeomaģis maksās ap 15ls...

Link to comment
Share on other sites

Ar PC nav jēgas krāmēties, vajag DVDR un VHS playri.

 

Principaa jaa - ja nav veelmes bik uzlabot to shtelli, tad Tev ir pilniiga taisniiba. Leeti un labi, bez domaashanas. :)

Link to comment
Share on other sites

Es ar par to, ka VHS maģis -> stacionārais DVD rakstītājs.

Vai arī kaut kāds TV-tjūneris ar dzelzisko kodēšanu uz MPEG2.

Visi tie lētie mēsli bez dzelziskās kodēšanas vai vismaz dzelziskās sinhronizācijas (neesmu tādus TVtjūnerus redzējis ar dzelzisko sync un bez kodēšanas) ir metami. Neko sakarīgu tu tur nedabūsi - skaņa plivināsies pa priekšu bildei un otrādi.

Vēl ir variants, kas gan ir ar nedaudz lielāku jebļu, bet vismaz iznākums ir ok - kaut kāds dzelzisks DV koderis (piem, DV kamera ar analogo ieeju, pie kuras piejūdz VHS maģi) -> kompis -> pēc tam no ieciparotā DV uz vienalga ko - būs dzelžaina a/v sync. Bet, kā jau teicu - būs bišk ilgāk, jo no DV būs pēcāk uz MPEG2 vai vienalga ko citu jāpārkodē...

Link to comment
Share on other sites

Atrašanās vieta??? Visu varu izdarīt, pardzīt uz DVD vai CD no VHS un sadalīt ja ir vajadzības, bet nu vistiamākais jau, ka esi no Rīgas, jo tas jau ir pašsaprotami :roll:

Link to comment
Share on other sites

Es ieteiktu orģinālās kasetes nemest ārā. Videomateriāla digitalizācija jau ir laba lieta, bet man 22 gadus vecas videokasetes rāda ka prieks, toties pilna māja ar dažus gadus veciem diskiem, kurus nevar nolasīt neviens lasītājs. Magnētiskā lenta pagaidām ir pats drošākais informācijas glabāšanas veids.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Didzim par visiem 200%. Ilgmūžības ziņā neviens CD/DVD/HDD nepārspēs lentas. Man vēl tagad normāli skan 70-to gadu audio lentas (19,5cm/sec), arī seni VHS ir skatāmi, bet nopietni šaubos, vai kāda matrica būs lietojam pēc 20 - 30 gadiem, par vairāk nemaz nerunājot. Pie tam lentu, ja kas, varam arī salīmēt un zudums būs niecīgs, toties ripulis jāizmet neatgriezeniski. Tā kā, ja gribam, lai tagadējais sīkais savu pirmo soļu ierakstu varētu parādīt mazmazbērniem pēc kādiem 70 gadiem, tad ...:(.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Nevajaga jaukt visu kopaa - tas kas tika rakstiits analogi lentaas, galiigi nav tas pats, kas tagad digitaali. Peec 5 gadi ir iespeejamas lielas probleemas ar MiniDV kaseteem, pat ja tikai 1 raxtiits kasetee. Diemzheel taa ir ne tikai mana pieredze - arii TV raidiijumu prodecentiem. :(

Link to comment
Share on other sites

Analogai lentai laika zobs izpaudīsies kā kaut kādas nelielas švīkas, krāsu gļuki, dzirkstelītes un tml. efekti, kas var būt arī sīki un nenozīmīgi (protams, ja lenta ir sūdīga un sūdīgi glabāta, tad bilde/skaņa var būt galīgā pakaļā). VHS kasetes laika zobam ir pakļautas vairāk nekā kaut kādas U-Matic, Betacam vai profesionālās ruļļu lentas (visi Quadruplex'i, 1'' utt), kuru sastāvs ir daudz kvalitatīvāks, kā rezultātā, ja ieraksts ir glabāts labos apstākļos, tas arī pēc 30 un 40 gadiem izskatās ļoti labi un ar aci nav manāmi nekādu invalīdi.

A digitālam ierakstam uz lentas pāris nenolasāmi cipari var beigties ar to, ka viss attēls ir vienos kubikos rubikos, skaņa vienos kropļojumos utt.

Pagaidām visdrošāk digitālus datus ir glabāt uz HDD ;) Dārgi, bet droši. Lai gan - ja ir laba lenta, arī uz tās ieraksts glabāsies ilgāk nekā uz lētas lentas.

 

Edited:

Ā, atcerējos, ka ir tak vēl arī solid-state datu nesēji.

Tagad Panasonicam ir P2 un Sony'am ir jaunie XDCAM (tie, kas ne optiskie diski), kas raksta uz speciālām flashatmiņām.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Tā jau ir, ka MiniDV kasetes "sprāgst kā nušas", bet ko tad jūs gribat-cena nosaka visu. Nav jau vainīgs pats formāts, bet mūsu vēlme iekanomēt uz lētu kaseti. Lai kā arī būtu, lenta tomēr ir visdrošākais datu glabāšanas veids, kurš sevi pierādījis gadu gaitā. Protams, ja filmēto materiālu glabā vairākos cietajos diskos ,tie atrodās dažādās vietās un ik pa brīdim tiek pārrakstīts uz jaunu disku, tad ir liela varbūtība materiālu saglabāt arī mazbērniem. Kurš tad tā dara? Iededzina lētā DVD matricā ar pašu lielāko ātrumu un brīnās, ka pēc pāris gadiem disks nelasās- tā ir dzives realitāte. Vispār, jebkādu datu saglabāšana ir ļoti liela problēma un, jo jaunāks formāts, jo lielāka varbūtība visu pazaudēt. Jocīgi jau ir,tagad visi fotogrāfē ar mobiļņikiem pa labi un kreisi, bet diez vai pēc simts gadiem kāds šīs bildes redzēs. Mans vecaistēvs tikai dažas reizes dzīvē aizgāja pie fotogrāfa(tas bija liels notikums un nebija lēti), bet es ,pēc simts gadiem, varu skatīties viņa bildes, kuras noteikti ir kvalitatīvākas par jebkuru mobiļņika bildi. Kur tad ir tas tehnikas progress?

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet tagad tie manis minētie flash tipa atmiņas nesēji lēnām spraucas ārā no zemes. Tiem ar to mūža ilgumu problēmas tā kā mazākas.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

[...]

Vēl ir variants, kas gan ir ar nedaudz lielāku jebļu, bet vismaz iznākums ir ok - kaut kāds dzelzisks DV koderis (piem, DV kamera ar analogo ieeju, pie kuras piejūdz VHS maģi) -> kompis -> pēc tam no ieciparotā DV uz vienalga ko - būs dzelžaina a/v sync. Bet, kā jau teicu - būs bišk ilgāk, jo no DV būs pēcāk uz MPEG2 vai vienalga ko citu jāpārkodē...

 

Btw, Krishus, jautājums tev - esi mēģinājis šo variantu? Negribu teikt, ka rezultāts ir švaks - bet man, sajūdzot VHS --> Sony DCR-TRV25E --> [Firewire] --> PC., viss video, neatkarīgi no kompja stāvokļa, kasetes, softa opcijām vai hvz vēl kā [eksperimentēts ir ellīgi daudz], ja ierakstīts vairāk kā ~ 30, 40 min, a/v sync ir atā. Vislabāk to var manīt, kad pārdzen vienā gabalā 3h kaseti! Softs - Adobe Premiere Pro, video tiek dzīts uz DV. :shock: Turpretī tas pats VHS --> Hauppauge PVR-150 (caur dzelzisko MPEG2 kodēšanu) tās pašas 3h ir čikiniekā. :roll:

 

Idejas? :)

Labots - Tehnoman
Link to comment
Share on other sites

Man tieši tagad ir viena haltūra, kur es šito daru - mājās dzenu n-tās VHS stundas (2h+ kasetes) caur kaut kādu vecu Digital8 kameru, tobiš - VHS maģis -> Kamera ---(firewire)--> Dators (pie kam, diezgan vecs un bremzīgs). Programma Avid Xpress Pro un, protams, DV kodeks.

Ar sinhronizāciju nav absolūti nekādu problēmu - tā taču noris dzelziskā līmenī pašā kamerā. Nezinu, kas par vainu tev varētu būt. Man domāt, ka kompī kaut kas aizķeras.

 

Protams, ja tev ir labs TVtjūneris ar dzelzisku MPEG2 kodēšanu, tad kādēļ gan neizmantot to, īpaši jau, ja nav paredzēta nekada montāža un to video vajag cept uz DVD.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Mjā. Dīvaini. Vēl jo interesantāk ir tas, ka ar vēl vienu iekārtu - Sound Blaster Audigy 2 Video Editor (kurā iekšā ir gan dzelziskais DV koderis, gan MPEG2) vienu un to pašu 3h kaseti dzenot iekš DV - a/v sync atkal ir uz beigām atā. Savukārt MPEG2 - viss kārtībā. Datori arī dažādi ir izmantoti, un priekš videomontāžas nav tie sliktākie (OK, nav arī pirmā svaiguma, bet nav man tādas prasības.. :) ). Tas pats. Videokamera arī nav tā sliktākā (protams, atkal ne svaigākā). Mhh.

 

Es vienkārši biju autā mēģinot izdomāt, kas par vainu. Drīz būs tas pasākums jānoraksta un sliktu karmu. :roll: Vienīgais, kas visās situācijās kopīgs - maģis. Bet tā kā MPEG2 ar a/v sync viss ir kārtībā, to variantu atmetu. vienkārši dīvaini. :?

Link to comment
Share on other sites

Jā, tiešām nav variantu.

Man visa aparatūra, ar kuru es to daru ir aizvēsturiska - 4 gadus vecs kompis, kādus 6-7 gadus veca diezgan brutāli lietota kamera un vismaz 10 gadus vecs VHS maģis :p

 

A kādi tie kompji?

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Kompji ir divi, viens vecāks, otrs jaunāks..

 

Nr.1.

Pentiums IV 2,8 Ghz (vecā labā cepeškrāsns)

RAM 512 MB (ok, varētu būt maz, bet it kā netrūkst)

+ SB Audigy 2 Video Editor savienots caur USB 2.0

Pārējais jau mazāk nozīmīgs..

Pāris HDD, 6600GT video, tastatūra, ekrāns.. :)

 

Nr.2.

AMD Athlon64 X2 3800+

RAM 2 GB

+ Firewire caur SB Audigy 2 kaut kāds platinium nebija vai kauč kas tāds

Kauč kādi trīs HDD, vietas gana, 6600GT video utt.

 

Laikam arī trešais, mans nesen iepirktais laptops, ko izprovēšu drīzumā:

Core2Duo T7250 (2 Ghz)

RAM 2 GB

+ viss pārējais iebūvēts, tai sk. VGA, FireWire utt utjp.

 

Ņemot vērā, ka sākām mēs montēt video ar Athlon 800Mhz verķīti, pieliktu RAM līdz 384 MB, šie darba rūķi šķiet gana pieklājīgi. :)

 

Pārsvarā jau darītas lietas tiek ar kompi Nr. 2.

Link to comment
Share on other sites

Krishius, fleškas jau " lēnām spraucas ārā no zemes", tikai kā viņās izspraucas, tā cietie diski paliek atkal lētāki. Ar litošanas ērtumu jau flešatmiņām viss kārtībā, bet man kautkur atvilknē mētajas dažas beigta, tā kā ar datu drošība ne visai. VHS pārdzīt uz kompi ir jēga tikai tad, ja grib materiālu montēt un tad noteikti jādzen uz DV formāta. Ja vajag tikai pārdzīt, tad pa taisno DVD rakstītājā un nebūs dzīvē nekādu problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Īstenībā, vēl viens pluss, ja dzen caur kompi un DV - ja pavidam prātīgi laiž cauri AVISynth filtriem, tad var video tīri smuki izfiltrēt un iztušēt nesmukumus.. Vienu laiku spēlējos ar tiem filtriem un vienu kasetes ierakstu - rezultāti interesanti. Līdz zināmai robežai troksni no VHS varēja vispār novākt. Protams, tur jau nāca jautājums par to, cik liela kustība ir kadros utt utjp, bet iespējas uzlabot to pasākumu ir.. :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...