Jump to content

dator speeles izveide !


Guest aGue
 Share

Recommended Posts

Guest BenZ

vilx lai nu ko bet pastaaviigu darbu par programeetaaju (ka 8h dienaa jaablenzh monitoraa un jaakodee visaadi chiki briki) nu es nemuuzham negribeetu. vienkaarshi apbriinoju to programeetaaju pacietiibu. tad jau labaak toch par to pashu santehniki iet. a veidot pats savus projektus un straadaat pie visa tad kad tev iegribaas nevis tad ka tev liek, taa jau ir cita lieta. velis pareizi saka. no viena gaazbetona bluka arii nevarees maaju uzcelt. shobriit liekas ka cilveekam taadu nav nemaz. a vaig taadus tuukstoshiem. veel tuuliit kaads kaa shitais paprasiis kaa uztaisiit savu OS un jutiisies ka baigi visvarens un dikti gudrs ir. un beigaas paliks ar pirkstu mutee ka tas nav prieksh vina un tas vina taa sauktais "sapnis" tiks sagrauts. bet nu protams ka jo vairaak zini jo labaak bet nevar buut arii viszinis. taksh ar visiem shitiem trakeru un speelu serveru "tureetaajiem" ir taapataas. apmeeram 1/50 no visiem tiem krutajiem serveru iipashniekiem var patstaaviigi un ilgstoshi notureet kaadu serveri. parasti maximums cik ilgi viens parasts projekts nodziivo ir 3meeneshi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    9

  • ElbruS

    7

  • Konstatators

    8

  • usins_pacina

    6

Nedaudz pārraujot offtopic'u:

Vai kāds var pastāstīt - kādās valodās un kā tika realizētas vecās 80'o - 95 (3D) spēles? Piemēram vecais CAPITAN COMIC, FORMULA1, TEST DRIVE 3, utt. Tajos laikos itkā nebija ne OpenGL, ne DirectX, utt. pat wingovs vēl nebija. Kā īsti tā grafika tika realizēta kopā ar kodu? Tīri interesanti brīžiem šitas liekas.

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

autor labak taisi mūltenītes nekā domā par spēlēm :D prasa daudz laika tikai elementārāk, pats biju līdzpusei vienu uztaisījis (20sek garu :mrgreen: ) pēc tam jau zb bija un liku mieru bet vēl nēesmu atmetis domu kautkad tālā nākotne pabeigt...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Delphin

Pieņemu ka C/ASM

Toreiz taisīja spēles konkrētām VGA.

Bija vienkārši VGA RAMs, adreses.. nu un raksti VGA RAMā datus.. usjo.

Varēja izmantot BIOS fīčas (prastai ģeometrijai) bet tas ir lēni, tāpēc koderiem pašiem bija jātaisa pilnīgi viss.

Pat lai uzzīmētu līniju vai apli, bija jātaisa procedūra kura pa punktiņam rēķina līnijas punktu koordinātes, tad pāarreiķina kādā VGA RAM adresē tas atradīsīes un attiecīgajā vietā ieraksta notektu vērtību.

Kaut kā +/- apmēram tā.

Parasti gan izmantoja spraitus. Tb tādus prastus bitmapus.

3D tad bija visai nosacīts. Reāli pirmais 3d.. ka tikai nebija vecais labais wulfenshetiens.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jāpiezīmē, ka lai taisītu spēli, matemātika un ģeometrija jāzina pietiekami labā līmenī. Savulaik skatījos kā būvētas primitīvās spēles, piemēram tetris, solitaire (VB). Es gan nevienu spēli neesmu uztaisījis, jo tas man neinteresēja.

 

Bet apgalvojumam, ka pascal vieglākā programmēšanas valoda - nepiekrītu. Pašmācībā apguvu Visual Basic, bet priekš C bij smadzenes par īsu.

 

Man primārais, kādas ir valodas iespējas, ierobežojumi un maksimāli ātrs rezultāts atkarībā no projekta, kā arī eksplutācijas prasības. Tas arī nosaka valodas izvēli. Nevar gluži apgalvot, ka programmēšanas valoda ir tikai gaumes jautājums.

 

Bet nu attiecībā uz topika autoru, spēles gaitu realizēt neizdosies. Vienīgais, to mēs vēl nezinām, var uzzīmēt spēļu varoņus, ja vien tādas spējas ir.

Link to comment
Share on other sites

Veli

Gribēju tikai atgādināt, ka viss sākas ar VĒLMI, GRIBĒŠANU un PACIETĪBU....

Ja jaunajam cilvēkam ir kaut vien no šīm īpašībām, tad uztaisīt var zilus brīnumus!

 

p.s Iesaku sākt ar gamemakeri...

Link to comment
Share on other sites

Kas ir "vieglākā" valoda - nezinu. Nezinu pat, kā lai nosaka valodas "grūtumu". Taču Pascal noteikti ir piemērots mācībām. :)

 

Par 8h dienā pie datora man ir pretjautājums - cik daudzi no parastajiem biroja strādniekiem to šodien vairs nedara? Takš jebkurš grāmatvedis vai sekretāre visu dienu pavada praktiski sēžot pie datora! Kāda tad tur atšķirība? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Vadīt cipariņus Apvarsnī, zīmēt tabulas Excelī vai drukelēt wordā galīgi nav tas pats, kas kodēt.

Pilnīgi dažādas risināmās problēmas un intelektuālā piepūle kāda tai visā ir jāiegulda lai būtu rezultāts.

Link to comment
Share on other sites

Citēju Veli:

 

Muļķi.. es LABĀK zinu, kas VIŅAM ir labi.

Edz.. atšķirībā no tevis es zinu, kas ir programmēšana un es lieliski redzu, kas ir šis cilvēkus kurš te taisās maukt augšā ūberspēlēs.

Šim čalim līdz līmenim lai uzblieztu to "trulo spēli" kā man līdz Mēnesim.

Redz.. atšķirībā no jums visiem es zinu kā beigsies šī cāļa "mācīšanās"

Vilx-

Tu neredzi, bet es redzu kāda ir starpība starp Tevi un pavediena autoru.

Pa manam tas ir acīm redzami :)

Un es arī diezgan konstruktīvi jau sen visu pateicu :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Stumdi, stumdi mākoņus ar savu degunu. Interesanti kā tu justos, ja kāds tev nepazīstams cilvēks mācītu dzīvot un teiktu, ka tu neko nesaproti, bet es jau par tevi zinu. Cilvēki pat bieži vien nevar ciest, kad miesīgā māte, kas audzinājusi visus šos gadus, tagad sāk mācīt bērnam kā dzīvot.

 

Un piekrītu Vilxam - cilvēks ir jāatbalsta, jo pasūtot kakāt tas ir pavisam droši, ka cilvēks atmet tai lietai ar roku. Turpretīm nākot pretī un palīdzot, varbūtība, ka tieši šis cilvēks kodēs vai arī jebkādā veidā viņam kodēšana palīdzēs, ir daaaaudzreiz lielāka.

Link to comment
Share on other sites

Mjā, atceros tos ne pārāk senos laikus, kad es arī sapņoju un ņemos ap game developmentu. Godīgi sakot, ja manī nebūtu tās intereses mācīties programmēt, lai taisītu spēles, es tagad brīvajā laikā nestrādātu par php/mysql koderi.

Nepiekrītu, ka par koderi piedzimst. Atliek piedzimt/izaugt par cilvēku, kurš grib mācīties, un ar to jau ir gana.

 

Atbalstu domu par Pascal izmantošanu mācībām. Pats arī sāku mācīties kodēt iekš Delphi, un ļoti iedvesmoja ra001 veidotie DelphiX tutoriāļi. Tagad tie ir atrodami dev.gamez.lv

//Tiesa gan- nevienu spēli izņemot primitīvas desas iekš PHP tā arī nepabeidzu :/ Nepietika laika un apņēmības, vienmēr atradās kaut kas interesantāks ko darīt (vai arī kaut kas, par ko maksā).

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Jā.

Iesakiet man kur var mācīties pa ķirurgu vai kur jāpiesakās kosmonautos un rīt es jau būšu kosmonauts - ķirurgs :)

 

Nesmīdiniet.

Dzīvot sapņos ir forši, bet tā ir liekai laika nosišana.

 

Cilvēku atbalstīšana maldinot viņu - tas ir labi ? Tas ir tas ko viņam vajag ?

Vai problēma ir tanī kā es to pasaku? Man šī doma bija jāpasniedz rozā kastītē, uzdrukāta rozā burtiņiem uz kartiņas ar zaķīšiem?

Vai veids kādā pasniedz domu ietekmē pašu faktu ?

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Velis

Nu enīvej - kādēļ Tu visulaiku ar zobiem un nagiem visus centies pataisīt par idiotiem? Šī nav ne pirmā ne pēdējā reize. Labi topiks ir muļķīgs, ir bijuši vēl muļķīgāki u.t.t, bet vai tiešām ir tik patīkami dzīvot ar tādu apziņu, ka 99,5% apkārtesošo ir pilnīgi labs cilvēki?

Sapņos dzīvot ir muļķīgi, sū*ainā realitātē dzīvot arī ir muļķīgi - bet ko ta darīt?

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Nē.. MAN apkārt esošie nav 99% labs cilvēki.

Tas tikai šeit ir ~ tāds procents starp forumā reģistrētajām personām :)

Neko nezin, bet stāstiet kā taisīt spēlītes :)

Kā jau teicu.. līdzvērtīgi būtu "Neesmu nekad turējis rokā āmuru, bet iemāciet būvēt māju!"

Link to comment
Share on other sites

Velis, tava attieksme tiešām sāk kretinēt.

Es atzīstu, es agrāk arī esmu veidojis līdzīgus topikus, taču citā forumā. Tur man izpalīdzēja, pabikstīja uz pareizajiem linkiem, uz pareizajām pieejam. Tagad tādus topikus es vairs netaisu un programmēt protu pietiekami labā līmenī, lai ar to pelnītu naudu. Ja pēc darba un skolas man paliktu vismaz kaut kāds brīvais laiks, tad es arī labprāt atgrieztos pie GD, taču pārskatāmā nākotnē tas diemžēl nenotiks.

 

Tāpēc nevajag cilvēku novirzīt no pareizā ceļa. Vari izskaidrot cilvēkam, ka tas, ko viņš vēlas panākt ir sarežģīti un tam nepieciešamas labas zināšanas, taču manuprāt, tu jau šauj pār strīpu ar putām uz lūpām aizstāvot savu viedokli. Atceries, ka tas ir tikai viedoklis, nevis fakts.

Link to comment
Share on other sites

Problēma ir tajā, ka tu saki, ka neviens neko nevar un nemāk un galvenais - nekad nemācēs.

Arī par programmētāju nepiedzimst, par programmētāju iemācās. Zinu diezgan daudz cilvēkus, kas sākot mācīties universitātē no programmēšanas zināja tikai, ka 2+2=4. Bet pēc pāris gadiem jau tīri sakarīgi programmēja. Es nesaku, ka programmēja labi un izcili. Bet, ja cilvēks trīs gadu laikā saprot no pilnīgas nulles, kas ir rekursija un māk izskaidrot grafa apstaigāšanu dziļumā izmantojot steku, tad nevar būt tā, ka viņš neko nesaprot. Vēl pāris gadus pielikt un cilvēks programmēs tā ka prieks. Un imho tas ir ar gandrīz jebkuru jomu, ja cilvēkam ir pietiekoši liels gribasspēks un vēlme iemācīties.

 

Pilnībā piekrītu Vilx- teiktajam. Arī es ~sestajā/septītajā klasē ejot sāku vairāk ko saprast par programmēšanu. Un programmēt sāku ar tieši ar spēlītēm. Tolaik ar kalu lielus plānus, zīmēju visādus spēļu līmeņus, "koncept-artu", un tml. 90% vismaz no tā visa bija liels kraps, kurš nekad netika izmantots un realizēts. Bet, ja es tolaik neko nedarītu, bet klausītos tādos tekstos kā tavējos, tad esmu 100% pārliecināts, ka neko par programmēšanu tā arī nebūtu iemācījies. Vienīgā atšķirība, ka tolaik internets nebija tik brīvi pieejams. Vajadzēja vien pašam daudz domāt un mēģināt saprast. Bet ja cilvēks prasa tikai uz kuru pusi skatīties, lai kautko iemācīties, tad neuzskatu, ka viņam vajag to aizliegt. Vajag parādīt kā un kur tas apskatāms un tad lai jau pats izlemj, vai gribēs, vai arī nē.

Labots - bubu
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Velis

Nu bet NAV cilvēkam absolūti izpratnes par to cik tā pasaule ir sarežģīta īstenībā. Un nav jau ar no kā taj izpratnei rasties...

Bet vai tev 15 gados tāpat nelikās ka viss ir eļementarna? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

bubu

Nepareizi. Es nesaku ka NEVIENS NEKO nevar.

Taču pēc cilvēka attieksmes var diezgan daudz pateik ko viņš var.

Es uzstāju uz to ka NE VISI var..

 

A-kalvis

Kad man bija 15 es zināju pietiekami lai zinātu ko es varu un cik tas prasa pūļu.

 

Ir liela starpība..

1) Es gribu iemācīties kodēt.. ar ko sākt ?

un

2) Es gribu uztaisīt spēli. Bet es neko nezinu.

 

Tās ir divas dažādas pozīcijas un motivācijas.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nezinu, spriest par cilvēka motivāciju pēc pāris tekstiem ir diezgan tā grūti. Zinot, to kā tagad jaunieši cep augšā topikus, pat domu nenoformulējot, nevienu komatu neieliekot savā milzu uzrakstītajā palagā, vēl īsti nevar spriest par viņa roku leņķi.

Ir cilvēki, kas vienkārši neprot korekti izteikties, bet iespējams, viņi tam arī ir domāti - turēt muti ciet un dot pa pogām acis nepaceļot...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

ok.

Paskaties ko pilsonis iepriekš ir rakstījis.

 

Kad viņam ieteica taisīt spēli flašā.. ko jams saka ?

"nuu jaa buutu labi arii flash ... kaadas progas un kaadas valodas nepiecieshamas prieksh taadsu izveides ?"

 

Palasi citus viņa tekstus..

http://www.boot.lv/forums/index.php?act=Se...sult_type=posts

 

Kā tu domā.. es ātrāk aizlidošu uz Mēnesi vai viņš uztaisīs spēli ?

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Taču pēc cilvēka attieksmes var diezgan daudz pateik ko viņš var.
Interesanti - ko mēs varam pateikt par Tevi pēc tavas attieksmes? :roll:
Link to comment
Share on other sites

..Kā tu domā.. es ātrāk aizlidošu uz Mēnesi vai viņš uztaisīs spēli ?

Otrais variants. Vilx'a citāts un attiecīgais jautājums vietā.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Vilx-

Ko ko.. velis dranķis :)

Tur tak viss acīmredzams :)

 

krelin

Atļaušos pasmaidīt :)

Cilvēks kurš nezin kā noņemt sakaltušu termopastu izteiks prognozēs pa manām spējām sasniegt Mēnesi :)

mhhh

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

versatile

beidziet Veli spardit, sham shoreiz taisniba vairak ir

 

te cilveks prasa ka izdarit visu pec tutora, nevis ko iemacities - nevis procesu vajag bet rezultatu.

un tad brinas ka 2+2 kods izskatas nevis $val = 2+2; bet for ($i=1;$i<=2;$i++) $val = $val + 1

 

nejutu veleshanos macities, neviena no vinja postiem, visur vajag rezultatu. a vot tas neir labi, kada jega palidzet, ja tas novedis pie citiem nelogjiskiem jautajumiem?

shadi cilveki ir iemesls kadelj atsakos JEBKO kadam macit - atrak vinju nozhnjaugshu, neka iemacishu. pats visu apgustu pats...

Link to comment
Share on other sites

anakreonts

Pamanīju puikas postos kādu īpašību, kas dažam labam šejieniešu trūkst - pieklājība.

Katrā teikumā "lūdzu". Vismaz cenšas...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Nu tad lai lūdzās kompilatoram lai tas kompilē spēli :)

Cerams ka ar to pietiks :>

Link to comment
Share on other sites

Robertinsh

kkads idio***** ! Kaada jeega taisiit mazu speele , kuru taapat neviens nespelees . Velis pareizi saka tas buus tikai lieki un pilniigi nevajadziigi iztereets laiks . Pat ja vinsh iemacisies kautko un izveidos kko lidziigu Quake (1daljai) jeegas no taa nekaadas !!!

Cita lieta buutu ja visi latvijas gudrie datorpraati savaktos viena kopienaa , uzrastos sponsors visus apgadatu ar jaunakajam dator tehnalogjijam (+pienestu kafiju) tad varetu meigjinat izveidot latvijas crysis .

 

P.S. nav tildes ;(

Link to comment
Share on other sites

Da uz mūsdienīgām spēlēm zini cik naudas iziet ? Crysis budžets ~20000000 Euro.

Karoče, šitā tēma ir bezjēdzīga.

Autor, labāk pamācies programmēt / modelēt 3D.

Labots - ElbruS
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Robertinsh

Tavi sapņi par to, kā nu tik sponsors - miljonārs tulīt jūs, datorprātus, naudas kalnos noslīcinās, nav ne par matu labāki par cienījamā autora vēlmi, neko nemākot, cept tagad šedevrus augšā. :mrgreen:

 

Neaizmirsti par to kādā valstī tu dzīvo...

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

Robertinsh

manis teiktais nebija jasaprot tieshi , taa bija taada pati fantazija ka autoram .

ar 3d moduleshanu var kautko sasniegt pac vel tikai macos 3dsmax'a izveidoju futbola bumbu (tikai formu) juutos jau gandariit peec ilgiem meklejumiem pa netu :)

iemacies taisiit 3Dmodeljus ljoti kvalitativus un detalizetus pardod neta pa 250$ .

Link to comment
Share on other sites

Bumba ? Ķipa uztaisi lodi un uzliec tekstūru vai kā ? :D

Es gan dodu priekšroku Maya.

Link to comment
Share on other sites

Robertinsh

jap , tik es vel liidz teksturai vel netiku .

shita teema jasleedz ciet , tev var diskuteet un diskuteet tapat ka piepudeles censties izdomaat kur beidzas kosmos :D

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Tas tā vēl lielāks offtopic par visu šito offtopic topiku...

 

A kur dabūt fotožopu...? :)

Cik fotošopa licenze maksā, ko...?

 

:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Daudz, tici man ! :mrgreen:

3DSMAX / Maya vēl vairāk ! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Robertinsh

Tā, ka skaties ka nedabū brīdinājienu par aicinājumu uz (pats zini, uz ko) no atbildīgo personu puses, jo visi zinām no kurienes tie fotošopi nāk... (fui fui fui)... :roll:

 

:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...