Jump to content

dator speeles izveide !


Guest aGue
 Share

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    9

  • ElbruS

    7

  • Konstatators

    8

  • usins_pacina

    6

Guest aGue

nuu jaa buutu labi arii flash ... kaadas progas un kaadas valodas nepiecieshamas prieksh taadsu izveides ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Lai veidotu spēles ir jābūt pat ne priekšzināšanām.. ir jābūt padziļinātām zināšanām un pieredzei attiecīgajā programmēšanas vidē.

Te šādas diskusijas jau ir bijušas.. un tas viss ir neauglīgi.

Aizmirsti. Basta.

Link to comment
Share on other sites

Guest aGue

es domaaju ar dazhaadu tutouriaalu paliidziibu un loti pamazaam kko loti primitiivu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis
es domaaju ar dazhaadu tutouriaalu paliidziibu un loti pamazaam kko loti primitiivu :)

 

Atkārtoju..

AIZMIRSTI.

Kā var mēģināt uztaisīt kaut ko primitīvu ja tev nav pat to pašu primitīvo zināšanu pa programmēšanu ?

Tu vari uztaisīt ka ar klaviatūru var vadīt klucīti?

Nē?

Nu tad nelien. Ej gani govis.. dari vienalga ko. Tikai nemēģini kodēt.

Link to comment
Share on other sites

DjČabulis

Veli avot butu tu palidzejis ar padomu nevis atshivis cilveku :(

Link to comment
Share on other sites

DjČabulis

abet labak pasaki ar ko saakt nevis te ar govu ganisanu. Ar kauko tkir jasaak 8)

Link to comment
Share on other sites

usins_pacina

nu vcīt, kāpēc uzreiz tādas spēles. Uz paskāļa var arī spēles taisīt :D ikai nedaudz intelektuālas ķipa gribi būt milijonārs var ļoti viegli uzmeikot :D

Link to comment
Share on other sites

Saac ar to ka iemaacies no saakuma programmeet...

Kaut vai lai ieksh Flash taisiitu speeles ir jaapaarzin Flash + AS/AS2/AS3

Labots - Nettwerk
Link to comment
Share on other sites

DjČabulis

ludzu nejamajies :( citadi tev iedos bridinajumu ka man! kas tev ta par modi? visos pavedienos tik sabar cilvekus tev kads paldies ari ir pateicis kaukad?

Link to comment
Share on other sites

Un tu domā, ka cilvēks nevar sākt mācīties kodēt?

Autor, sāc ar programmēšanas pamatu apguvi no sākuma un tad vari pievērsties datorspēlēm.

Šeit ir šādi tādi piemēri Pascal-ā:

http://www.programmersheaven.com/zone24/cat1574/index.htm

http://www.programmersheaven.com/zone24/cat1574/index.htm

Labots - andza
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Čabuli

Edz.. atšķirībā no tevis es zinu, kas ir programmēšana un es lieliski redzu, kas ir šis cilvēkus kurš te taisās maukt augšā ūberspēlēs.

 

Nav jēgas mācīt cilvēkam būvēt māju, ja viņš nemāk iesist sienā naglu.

Link to comment
Share on other sites

Bet var taču parādīt, kur cilvēkam iemācīties iesist naglu, lai tas pēc tam varētu sākt būvēt māju? Tā nav foruma pamatfunkcija? Aplikšanai un relaksācijai man pietiek ar iauto.lv.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Laikam tev arī nav ne mazākās nojēgas, kas ir kodēšana...

Nevar uzbūvēt māju pat ja iemācās iesist naglu. Ar to ir nedaudz pa maz.

Link to comment
Share on other sites

usins_pacina

Veli nu neesi normāls. A tad jau sanāk man nav jēgas sākt mācīties matemātiku, ja beigās tā pat neiešu apgūt augstāko matemātiku un nedabūšu doktora grādu šai zinātnē? Sanāk nav jēgas sākt mācīties, ja zini, ka beigās nebūsi pro. Tad pēc tavas teorijas mēs vsi vēl akmens laikmetā dzīvotu.

Nu ja Tev kodēšana tiešām nav sveša, tad dod tam url ar pamatiem.. ja būs normāls čalis un ar loģisku domāšanu+iztēli kko apgūs, mācīsies, ja nē, tad vienkārši atmetīs ar roku un beigta balle.

Link to comment
Share on other sites

Velim taisnība - nezinot neko no programmēšanas spēli uztaisīt nevarēs. Taču tas nenozīmē, ka ar mērķi taisīt spēles nevar sākt mācīties programmēt. ;)

 

Par valodas izvēli - derēs jebkura. Bet es iesaku sākt ar Pascal. Tā būs vieglāk mācīties. Un tur izdarīt var arī pilnīgi dajebko, tā kā izvēle noteikti nebūs nepareiza! :) Par Pascal mācīšanos te ir bijuši milzums topiku. Pameklē tikai. Par programmām, kuras jāapgūst - iesaku FreePascal. Tas te arī ir bijis daudz aprunāts.

 

Un Veli - nevajag jau tik kategoriski! Cilvēks tomēr grib kaut ko iemācīties darīt! Nav kauns nezināt - ir kauns negribēt zināt! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

usins_pacina

Kā reiz es esmu normāls.. būtu ciniski un negodīgi tādai tējkannai radīt ilūziju ka jams var uztaisīt kaut kādu spēli.

Pamatus sāk apgūt ar no pamatiem nevis būvējot sapņu pilis.

Jo cilvēks stulbāks un jo mazāk zin jo vairāk iedomājas spējam. Tipiska lāmera pazīme.

 

Vilx-

Protams. Ir labi ka tev pretī stāv cilvēks kuram ir patiesa interese pa programmēšanu. Ir grēks viņam nepalīdzēt pēc tam kad viņš 3 dienas ir urbies pa googli un nav varējis kaut ko atrisināt.

Bet.. šis nav tas gadījums.

Te ir prasta lāme kura iedomājas ka tūliņ taisīs nezko.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

usins_pacina

nu bet ko es saku- dod linku shim uz pamatiem, ja bus gudrs pats taalaak celju atradiis.

Pasaki, kapec tu gribeji kodet? mamma ar teti lika? lektors spieda? vai vienkārši pasham interese bija kko izdariit?

mani piemeram interese dzen uz priekshu :) es atziistu ka kodeju samera shkibi un primitivi, bet es macos un pilnveidojos. nja sapnji chalim par augstu.. laikam sasapnjojies, ka uzmetiis kaadu trulu speeli un dabuus 30 tuukst ls :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Šim čalim līdz līmenim lai uzblieztu to "trulo spēli" kā man līdz Mēnesim.

 

Pa koderi neiemācās.. pa koderi piedzimst.

Link to comment
Share on other sites

Veli - kāpēc Tu tā domā? Redz, ja nemāk programmēt, tad arī nav iespējams stādīties priekšā, ko tieši nozīmē uztaisīt spēli. Bet cilvēkam noteikti ir vēlēšanās apgūt programmēšanu (ar motivāciju - taisīt spēles). To mums vajadzētu respektēt un palīdzēt. Kas viņam pēcāk sanāks, un kas nē - to rādīs laiks. Bet tagad tā uzreiz norakt, IMHO, ir diezgan nejauki... :roll:

Link to comment
Share on other sites

usins_pacina

 

Pa koderi neiemācās.. pa koderi piedzimst.

 

Buutu jau labi ja tā :)

bet diemžēl tā ne vienmēr ir.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Redz.. atšķirībā no jums visiem es zinu kā beigsies šī cāļa "mācīšanās"

Tējkanna kaut kādu iemeslu dēļ ar savām zīdaiņa smadzenēm ir izdomājusi taisīt savu spēli.

Noteikti ka jau uz papīra ir sazīmējis baigos līmeņus un jau fantazē kā draugi viņu apbrrīnos ku viņš kruts čalis.

 

Viņš ielien vadošajā pokemonu portālā kuru viņam iesaka klasesbiedri un te uzrodas tādi paši gudrinieki kā viņš pats un kaut ko iesaka.

Dabūt un uzlikt vidi kurā tad programmmēt tas jau vien būs nēpārvarāms šķērslis.

Ja tas kaut kā tiks pārvarēts... pēc 3 manuāļa lapaspuses viss tas tiks nolaists podā kopā ar ideju taisīt spēli.

Sīkais punķutapa ātri sapratīs cik garš ceļš ejams līdz mērķa sasniegšanai un visu pametīs.

Viņu neinteresē programmēšana.. viņu interesē konkrētais mērķis. Taču viņš to nevar sasniegt tik ātri kā iedomājās.

Rezultātā vienā vietā laiks un materiāls.

 

usins_pacina

Es ar to nedomāju ka piedzimst ar jau implantētām zināšanām. Es ar to domāju pieeju problēmu risināšanai. Vēlmi. Interesi. Argumentāciju.

Ar juzera filozofiju nevar kļūt pa koderi un nevar neko tur uzkodēt.

Tie ir slapjie sapņi.

 

Vilx-

Nejauki ir radīt cilvēkam kaut kādas muļķīgas ilūzijas.

Ja es tev iestāstīšu ka tu vari lidot un tu nomauksies no 20 stāva.. diez vai kāds mani attaisnos. Notiesās pa slepkavību.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

usins_pacina

njā esi samērā pesimistiski noskaņots, bet tā ir realitāte :) vismaz 99% gadījumu, ne velti latvijā nav normāls software uzņēmums, koderi atmet ar roku, tikai daži pašu spēkiem uzkodē mazas progas. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest BenZ

nu labi beigsim gvelzt te offtopicu un pateiksim cilveekam kautko. nu ir tikai viena atbilde shim taa sauktajam "lāmem". primitiivas speeles var taisiit ar game maker. un tur var iztikt bez kodeeshanas. bet ja gribi ko vairaak kaa game maker tad sorry veciit bet ar tavaam smadzeneem liidz speeles veidoshanai ir loti taalu. taapat atmetiisi ar roku un viss. liidz taadam liimenim lai nokluutu vaig gadus (protams ja tu nemaacies vismaz 8h dienaa :D ). programeeshanaa nav taa ka tu uzraksti "kaulinsh saak leekaat" un tas arii notiek

pats esu no non-web valodaam saskaaries tikai ar VB un tas bija pirms vairaakiem gadiem un man lliekas pat vairs pamatus neatceros.

un ja arii tu iemaaciisies piemeeram tu 3d studio max valodu un sintaksi nav garantija ka tu maaceesi speeli taisiit. lai kautko lielu uztaisiitu nepiecieshama loogiskaa domaashana loti augstaa liimenii ar ko ir apveltiits tikai retais

Labots - BenZ
Link to comment
Share on other sites

malinens2

lai gan es daudzko no programmeeshanas nezinu (bishki tikai php+mysql), bet es zinu, ka ir taadas programmas ar kuru paliidziibu var veidot primitiivas speeliites. Varbuut kaads var pateikt linkus uz shiim programmaam? Es domaaju, ka tas ir piemeerotaakais variants saakt (taapat, kaa es saakumaa saaku chakareeties ar online html redaktoriem utt.)

P.S. Autoram ieteiktu apmekleet www.gamez.lv un tur uzprasiit

Labots - malinens2
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

ieteiksju topic autoram braukt uz eergljiem un snjagu mekleet

jams arii kodee speeles.....

 

un quicksilveram ieteiktu kaapt nost no plosta

sveetdiena sjodien....

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Jā jā jā.. game meikeri :)

Nekas nav jāzina, dators visu izdarīs manā vietā bla bla bla.

Kārtējie skolnieču slapjie sapņi

 

Atkārtoju.. jo dumjāks cilvēks, jo nez kāpēc, iedomājās vairāk zinām un varām.

Tas ir kaut kāds neizskaidrojams paradoks.

Iespējams tam visam ir sakars ar to debilitātes epidēmiju kura ir pārņemusi jauno paaudzi.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Guest BenZ

maliens2 es taksh teicu game maker. vai tieshaam tik gruuti googlee ierakstit tos 2 vaardus?: http://www.google.lv/search?q=game+maker&a...lient=firefox-a

q64silver: veel jau nav pirmdiena. tikai parasts sveedienas vakars. un ja kautkas uz sirds vismaz labi ka ir uz ko izlaadeeties :D

Veli: es tak neteicu ka visu priekshaa izdariis. vienk buus daudz un dikti jaastraadaa nevis ar klaveni bet ar peliiti. un jaadomaa liidzi tam ko dari arii buus. ieej tajaa yoyogames maajaslapaa un paluuri kaads ir tas game maker

Labots - BenZ
Link to comment
Share on other sites

malinens2

benz, man nevajag to game maker un mani nemaz "nevelk" uz geimu taisishanu

Link to comment
Share on other sites

Guest BenZ

un topika autora velme kautko uzzinaat ir vienkaarshi vienreizeeja :D. uztaisiija topiku un vienkaarshi notinaas :D. laikam pareizi velis teica par shitaadu cilveeku kam smadzenes nav lielaakas kaa ziidainim

Link to comment
Share on other sites

Ziniet, es esmu priecīgs, ka tad kad es augu (lasiet: mācījos programmēt), tad vēl nebija tāda BOOT.LV foruma. :evil:

 

Ja es toreiz būtu dabūjis tādu attieksmi kā šeit, tad šobrīd droši vien strādātu par santehniķi. :evil:

 

Domā es savos pirmsākumos necerēju taisīt spēles? Ui, kādi līmeņi reiz kopā ar klasesbiedru tika sazīmēti! Starp citu - vienu pat uztaisījām (QuickBasic!) Un daudzas minispēlītes arī tika uztaisītas - nekādu problēmu! Dažādas čūskas, pseido-RPG, labirinti, kazino spēlītes, un pat viens pseido-3D labirints! 7. klasē.

 

Bet, lai arī tas bija grūti, protams, toreiz vismaz neviens neteica - liecies mierā, šitais Tev nespīd 100 gadus. Deva padomus, idejas. Un tagad nu esam, kur esam. Es esmu kārtīgs programmētājs (ja kādam šaubas - palasiet manus postus), un mans klasesbiedrs, starp citu, ar kuru toreiz tos līmeņus zīmējām, šobrīd arī nopietni ņemas ar gāmju developmentu. Un es arī domāju - nopietni. Nedomāju, ka Latvijā šobrīd ir pārāk daudz cilvēku, kuri DirectX un gāmju developmentu zinātu tik labi, kā viņš.

 

Bet nekas no tā nebūtu sanācis, ja sākumā mums šitā būtu, piedodiet - stāstiTS - virsū! :evil:

Link to comment
Share on other sites

q64silver

Spēli uztaisīt nav kā 2 pirkstus... Savējo tā un neuztaisīju, jo kā jau šeit teica, par programmētājiem piedzimst... Vienīgais, kas man izdevās, tā bija telefonu db qbasic, strādājoša izvēlne pascal izpildījumā un labākais no visa - diska formatēšanas simulācija (tas pat qbasic), kuru parādīju informātikas učikam (vajadzēja redzēt viņa seju :mrgreen: )...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Vilx-

Tu neredzi, bet es redzu kāda ir starpība starp Tevi un pavediena autoru.

Ja gribi tad varētu teikt ka tā man ir tāda kā Dieva dāvana.

 

Starp citu.. viens no iemesliem kāpec TOREIZ tika taisītas spēlītes, bija tas ka vienkārši nebija spēļu.

Interneta nebija. Nu ir tev tas dators mājās.. ūūūn?

 

Nav pareizi domāt ka jebkurš var kļūt pa Šumaheru, Gagarinu vai B. Geitsu.

Tā pat ne katrs var programmēt. Viņš var darīt kaut ko citu (ganīt govis).

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Spēļu bija dafiga. OK, viņas neizplatījās ar internetu, bet gan ar CD no rokas rokā, bet bija gana. :p

 

Jā, es piekrītu - nevajag radīt ilūzijas, ka tas tagad būs viens-div' un gatavs. Protams, ka būs ko pastrādāt. Bet tas jau tāpat ir skaidrs - vai gan citādi normālas spēles taisītu vairāku cilvēku komanda daudzu mēnešu garumā?

 

Man šķiet, ka to, ka tas nebūs viegli, mēs šajā topikā esam jau gana reižu pateikuši. Ja tas cilvēkam vēl nav pielecis, tad tas patiesi ir bezcerīgs gadījums. Bet tagad varbūt derētu arī kaut ko konstruktīvāku? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

To, ka kodēšana prasa daudz laika un pūlu ir pašsaprotami . Taču no pavediena autora pirmā posta ir redzams ka viņš tam nav gatavs.

Pa manam tas ir acīm redzami :)

Un es arī diezgan konstruktīvi jau sen visu pateicu :)

 

Ah tad Tev bija kaste ar CD... Tad jau tev arī bija Windouzis.. tad jau tu biji biezais :)

Tais laikos jau bija ok. Tas gan. Nedaudz pirms :)

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...