Jump to content

Windows XP instalēšana, konfigurēšana, apdeitošana - ko kur un kā?


Varonis

Recommended Posts

Tātad sakarīgs variants būtu:

 

1) - ņemam datoru, ņemam cdrom ar Windows, biosā liekam lai first boot device ir cdrom, restartējam, parādās izvēlne formatēt hdd, taisam uz ntfs, restartējas, un tad piedāvā taisīt partīcijas un uz vienas no tām instalēt win.

2)- instalējas windows (regional settings latvija un time zona kādu vajg)

3) - windows gatavs - instalējam draiverus, mātesplātenei, videokartei no cdrom (ar domu vēlāk no interneta atsevišķam verķim atvilkt jaunākos draiverus pēc vajadzības).

4) - enablējam win iebūvēto firewall (tipa nenāk par skādi arī uzinstalēt free zone alarm firewall vai tamlīdzīgu?) uztaisam limited user, un administrator accountus.

 

5)vienojam klāt pc pie interneta, apdeitojam Internet Explorer, ejam limited user modē, ar run as palaižam IE, un velkam MS winXP apdeitus, visu kaudzi, galvenais drošības ielāpus noteikti, restart, un skatamies updeitus vēlreiz, jo pirmajā reizē vel nebūs visi ieinstalējušies.

 

6) kautkad uzlikt antivīrusu, apdeitot.

7) - atvienot tīklu, un adm modē sainstalēt visu kaudzi vajadzīgo programamu --? tipa var arī nevienot no tīkla, pofigs ka adm modē, winda salāpīta, visam vajdzētu būt štokos. kad visa kaudze sainstalēta, savelkamies apdeitus, ofisam uc, kam vien vajag (ir vēlams savilkties apdeitus, kaut vai dēļ drošības caurumiem)

8) - ikdienā lietot windozi ierobežotā lietotāja modē, bet tos softus kas neiet laist ar run as. (par run as shortcutiem un lietotāju permisijām instrukciju sk. citur)

9) - ja vēl nav miera, tad reizi mēnesī skanēt kompi ar adaware, spybotS&D kādiem 3-4 online av skaneriem, entajiem reg-cleaneriem utml :)

10) - vēl paliek lieko servisu atslēgšana, uc pasākumi - varbūt varētu vienoties par kādiem ~10 vissvarīgākajām lietām ko būtu jāizdara???

 

PS - programmas instalēt arī var no limited jūzera, atverot caur run as, savukārt visādus štruntus, krekus utml, var ar run as laist no ierobežotā lietotāja tiesībām, jo keygenos un krekos parasti mēdz būt iemontēti vīrusi uc štrunti.

_______________________________________

Edited by Varonis
Link to post
Share on other sites
 • Replies 172
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • CAP

  7

 • Jurkins

  6

 • Mateushs

  6

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kastes, uz kurām darbojas XP, nevelk Windows 7 vai 10. Ja cilvēks gribēs nodrošināt savu datu drošību + to, lai darbotos jaunākās programmas, viņam vai nu jāpērk jauni dzelži, kas maksā naudu, vai nu

Ko tur daudz karot, visi tāpat zina, ka windows sūc (jo īpaši 1­0), bet linux rullz. Tas ir štrunts, ka ar linux daudz ko nevar, ko ar windows var. Galvenā patiesība - windows sūc.

XP šodien lieto vai nu nezinātāji, vai nu ekstremāļi... Sen laiks ir uz Linux pāriet ?

Posted Images

Kopš ir Windows XP SP2.. tīkla vada spraušana ārā/iekšā ir nevajadzīga greznība.. to es saku pēc savas pieredzes..

 

Ja nav līkas rokas nekādi vīrusi neuzbruks.. :)

 

sainstalējam win, draiverus, programmas.. t.sk. antivirus+firewall.. lai gan mājās sēžu uz Avira Antivir.. bez firewall.. un nekādu drazu nav..

 

tākā autopatcher`u aizliedza.. lienam vien http://www.update.microsoft.com/microsoftu...t.aspx?ln=en-us un atķeksējam ko vajag i miers.. pats novelk i sainstalē.. piebilde no manas puses.. update jālaiž ne mazāk kā 2as reizes.

Link to post
Share on other sites

Pi viena gribēju ar noskaidrot par tim Win apdeitiem - jau kopš Win uzkrāmēšanas šis viu laiku grib updeitoties, bet man te piestāstīja pilnu galvu, ka ne visu, ko šis piedāvā updeitot vajag ņemt. Jautājums tad nu pavisam vienkāršs - ko tad īsti vajag updeitot un ko ne?

Paldies! :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Man vismaz ar windows updeitiem nekādas problēmas nav bijušas.. vienīgais ko neinstalēju ir windows messenger 4.7 :D

Link to post
Share on other sites

(..) ko tad īsti vajag updeitot un ko ne?

Paldies! :mrgreen:

Legālam lietotājam vajag updeitot visu (par skādi nenāks). Par nelegāliem lietotājiem mēs šeit nerunājam.

 

EDITED:

Es updeitiem neļauju uzlikt Explorer 7.0 (nu nepatīk man :mrgreen: ).

Edited by UnderV
Link to post
Share on other sites

Critical updates - obligāti.

Recommended - pēc vajadzības, lasi ko tur īsti piedāvā. Piem WMP11 vai .NET Framwork visiem nevajag.

Hardware - ar lielu piesardzību, reizēm sanāk ka uzliekot esošam dzelzim draiveri no win update, vairs neiet. Der ja windows pats atradis devaisu un tu neplāno lietot ražotāja draiverus, vai jaunāku draiveru nemaz nav.

Link to post
Share on other sites

cik varēj saprast, tad netikai MP apdeiti, bet jebkuri WIN apdeiti nelegālam lietotājam par labu nenāk.

 

2 CAP - tātad, tipa var droši ņemt un līst ar XP SP2 adm useri (enablētu iebūv. firevall) iekšā tīklā un apdeitot uz vella paraušanu? vai priekš tā nav labāk aizvilkties uz kautkurieni, vai datorbodi, vai kādu iestādi kur internets ir aizsargāts pret ielīdējiem, un tur pieslēgties lai apdeitotos, jo kamēr apdeitojas, tikmēr taču win ir pliks un nabags, pilns ar caurumiem, utt utt ?!

 

-- tad nesanāks tā, ka pēc apdeitošanās uzreiz jādarbina zvēru ķērāji?

Edited by Varonis
Link to post
Share on other sites

protams, ka var.. nafig vēl uz kaut kādu datorbodi vai tml. iestādi.. tas nav vajadzīgs.. un var taču uzlikt gan antivirusu, gan arī firewal un tad lien updeitoties.. ir taču daudz bezmaksas antivirusu un firewall..

 

kā jau sākumā teicu, runāju pēc savas pieredzes.. ne jau pirmo reizi pārinstalēju datorus..

Link to post
Share on other sites

Izklausās pēc smagas paranojas. admin Juserī iet nedrīkst, update taisīt nedrīkst utt..

 

UnderV es nesaku ka updeitus nevajag. Es vienkārši uztraucos par paranoju.

Edited by tnt
Link to post
Share on other sites

UnderV - kurā vietā es tev minēju, ka man ir kaut kas nelegāls, a?

Parādi man rindu, kur es saku, ka lietotājs "AcId" ir nelegāls lietotājs? Beidz piesieties vārdiem. Labāk būtu uzrakstījis kādu lietderīgu informāciju. Savādāk izklausies pēc kaut kāda pamatskolas skolnieka.

 

To tnt,

Updeiti ir vajadzīgi. Visi brēc, ka win ir caurs un gļuko, bet neviens neliek updeitus - liekas pavisam neloģiski.

Man darbā WinXP strādā vairāk par gadu (lieku softus, testēju, vācu ārā un vēl visādi "bojāju" sistēmu). Pagaidām nav problēmas.

Link to post
Share on other sites

Mana recepte:

 1. Ņemam Windows XP CD ar integrētu SP2. Pārējie updeiti nav obligāti, bet par ļaunu nenāks - pēcāk būs mazāk jāupdeitojas;
 2. Pie instalēšanas HDD sadalam 2 partīcijās - SYSTEM un DATA. SYSTEM parasti pietiek ar 15-20GB, pārējais DATA. Vairāk partīcijās nav jēga dalīt, mazāk arī būs nepatīkami, kad jāpārinstalē. Ja HDD jau sadalīts, tad vienkārši instalējam zem SYSTEM;
 3. Kad instalācija beigusies, atrodam un pieinstalējam visus draiverus. Tīkla kartes draiverus vajadzēs no MB diska dabūt, pārējos jāņem svaigākos no interneta. Protams, pieņemot, ka internets ir pieejams. Citādi vajag no sākuma jau bruņoties ar vajadzīgajiem draiveriem. Beigās visiem devaisiem vajadzētu būt atpazītiem iekš Device Manager. Kā minimums, vajadzēs vismaz šos draiverus:
  • Čipseta draiveris;
  • VGA draiveris;
  • Skaņaskartes draiveris;
  • SATA draiveris, ja ir SATA. Taču to parsti jau iedod instalācijas sākumā.

[*]Updeitojam Windows. Saupdeitojam visu uz max, t.sk. visus optional komponentus - tie tāpat netraucēs. Draiverus arī instalējam visus, izņemot grafikkartes draiveri - to gan tikai no ražotāja un svaigāko. Windows Update var nākties laist vairākas reizes, jo nereti daļa updeitu kļūst pieejami tikai pēc iepriekšējo updeitu uzlikšanas;

[*]Uzliekam pārējos softus - Office, Tilde, utml. Ko nu sirds kāro. Cenšamies, protams, svaigākās versijas. Bet neliekam antivīrusu!

[*]Atkal updeitojam Windows. Patiesībā, tagad jau labāk izmantot Microsft Update, kurš saupdeitos arī Office, un visu ko citu, kas varētu būt pieinstalējies no M$;

[*]Pašās beigās tagad uzliekam antivīrusu un saupdeitojam uz max. Arī šeit updeitu var nākties laist vairākas reizes;

[*]Defrag sistēmas partīcijai - mūža sākumā par skādi nenāk;

[*]Ja ir vēlme, tagad varam uztaisīt limitēto jūzeri un turpināt dzīvi ar to.

Link to post
Share on other sites

Vai ta IE6 nevar tāpat? Anyway - kāda gan jēga? Ja Tu baidies no hipotētiskajiem vīrusiem, kas dzīvo Microsoft lapā un var ienākt Tavā PC caur IE, tad laišana caur RunAs... kā administratoram ir pilnīgi izslēgta (updeiti arī). Ja Tu no tā nebaidies, tad kas gan cits Tev var kaitēt Windows Update laikā?

 

Instalējot kompi neredzu nekādu jēgu lietot limitēto jūzeri, jo tāpat 99% installu vajadzēs administratora jūzeri. Pēcāk, lietojot kompi, jā - tur limitētajam jūzerim varētu būt jēga. Bet ne instalējot.

Link to post
Share on other sites
Guest Ieviņš
Kopš ir Windows XP SP2.. tīkla vada spraušana ārā/iekšā ir nevajadzīga greznība.. to es saku pēc savas pieredzes..

tīklu lielākoties bez draiveriem neatpazīst

jo jaunāks softs (šajā gadījumā - SP), jo lielāka iespējamība, ka LAN būs P&P listē vai ar kaut kādiem standarta dziņiem apspēlēts, tā kā drošības pēc labāk izraut/izslēgt modemu LTK jūzeriem

Link to post
Share on other sites
Guest Nagla Pakalaaa

1) - ņemam datoru, izraujam laukā interneta vadu

 

pilniigi slima suna murgi

 

Mana recepte:

 1. Ņemam Windows XP CD ar integrētu SP2. Pārējie updeiti nav obligāti, bet par ļaunu nenāks - pēcāk būs mazāk jāupdeitojas;
 2. Pie instalēšanas HDD sadalam 2 partīcijās - SYSTEM un DATA. SYSTEM parasti pietiek ar 15-20GB, pārējais DATA. Vairāk partīcijās nav jēga dalīt, mazāk arī būs nepatīkami, kad jāpārinstalē. Ja HDD jau sadalīts, tad vienkārši instalējam zem SYSTEM;
 3. Kad instalācija beigusies, atrodam un pieinstalējam visus draiverus. Tīkla kartes draiverus vajadzēs no MB diska dabūt, pārējos jāņem svaigākos no interneta. Protams, pieņemot, ka internets ir pieejams. Citādi vajag no sākuma jau bruņoties ar vajadzīgajiem draiveriem. Beigās visiem devaisiem vajadzētu būt atpazītiem iekš Device Manager. Kā minimums, vajadzēs vismaz šos draiverus:
  • Čipseta draiveris;
  • VGA draiveris;
  • Skaņaskartes draiveris;
  • SATA draiveris, ja ir SATA. Taču to parsti jau iedod instalācijas sākumā.

[*]Updeitojam Windows. Saupdeitojam visu uz max, t.sk. visus optional komponentus - tie tāpat netraucēs. Draiverus arī instalējam visus, izņemot grafikkartes draiveri - to gan tikai no ražotāja un svaigāko. Windows Update var nākties laist vairākas reizes, jo nereti daļa updeitu kļūst pieejami tikai pēc iepriekšējo updeitu uzlikšanas;

[*]Uzliekam pārējos softus - Office, Tilde, utml. Ko nu sirds kāro. Cenšamies, protams, svaigākās versijas. Bet neliekam antivīrusu!

[*]Atkal updeitojam Windows. Patiesībā, tagad jau labāk izmantot Microsft Update, kurš saupdeitos arī Office, un visu ko citu, kas varētu būt pieinstalējies no M$;

[*]Pašās beigās tagad uzliekam antivīrusu un saupdeitojam uz max. Arī šeit updeitu var nākties laist vairākas reizes;

[*]Defrag sistēmas partīcijai - mūža sākumā par skādi nenāk;

[*]Ja ir vēlme, tagad varam uztaisīt limitēto jūzeri un turpināt dzīvi ar to.

 

vot shitaa ir praatiiga instrukcija

Link to post
Share on other sites

Nu, tad es tādas ierīces vēl neesmu sastapis. :| Nē, protams, Tev pašam ir jāzin, tieši kāda ierīce Tev lācītim vēderā, lai atslauktu pareizos draiverus - bet, ja to esi izdarījis, tad Windows jau nekļūdīsies. It sevišķi, ja ar pirxtu iebaxtīsi, ko tieši gribi instalēt.

Link to post
Share on other sites
Guest Nagla Pakalaaa

tad tu necerta neesi intaleejis , entaas reizes ir bijushas ar portaabliem probleemas (itsevishki ar nic draiveriem) ka no neta novelk iistos a tie nemaz neshancee uzliek orginaalos un viss kedaa

Link to post
Share on other sites

Tas, ka atvilktais no lapas nešancē, ir cita lieta. Tas, protams, man ir bijis. Kauču mans mājas kompis - VIA KT600 čipsets (tā laikam to sauca), ar VIA integrēto skaņu. Instalējot CD draiverus viss perfekti. Instalējot no VIA lapas svaigākos Vinyl draiverus - BSOD. Jāiet seifmodē un jākasa ārā.

 

Taču šāda situācija ir samērā reta. Protams, ja tā sanāk, tad jāmeklē citi draiveri, kuri strādā. Bet tā, ka neatpazītu pareizos draiverus, tā gan nav bijis!

Link to post
Share on other sites

Kopš ir Windows XP SP2.. tīkla vada spraušana ārā/iekšā ir nevajadzīga greznība.. to es saku pēc savas pieredzes..

 

 

Uztaisi eksperimentu: uzinstalē windows sp2 uz kādas kastes, kas pieslēgta netam ,vēlams ja starpā nav rūters, tad nogaidi 10min, un tad pasties ir vai nav jēja raut vadu ārā. no savas pieredzes es tev saku ka tev nekas cits neatliks kā pārinstalēt datoru, bet šoreiz jau raujot vadu ārā!

Link to post
Share on other sites

Done. Mans kompis jau gadiem stāv permanenti pieslēgts netam, un nekad uz tā nav bijis AV vai kāds cits firewall, kā WinXP iebūvētais. :p Un neskaitāmus datorus arī šādi esmu sainstalējis - vēl ne reizi zarazu neesmu norāvies!

Edited by Vilx-
Link to post
Share on other sites
Guest Nagla Pakalaaa

Uztaisi eksperimentu: uzinstalē windows sp2 uz kādas kastes, kas pieslēgta netam ,vēlams ja starpā nav rūters, tad nogaidi 10min, un tad pasties ir vai nav jēja raut vadu ārā. no savas pieredzes es tev saku ka tev nekas cits neatliks kā pārinstalēt datoru, bet šoreiz jau raujot vadu ārā!

 

entaas reizes un bez probleemaam

Link to post
Share on other sites

par to ka xp sp2 ir labākai kas patreiz ir es neko nesaku, jo tā tas arī ir!

 

uz mana kakla ir ~180 datori, nu nav tā ka es nesaprastu ko runāju!

 

tiesa lielākā daļa no viņiem ir zem cisco rūteriem un tur man nav bijšas nekādas problēmas ar lan kabeli, bet līdzko dators nonāk pie lattelecom vada tad viss sākās!

 

es tikai nevaru iebraukt kapē tādas problēmas ir tikai man bet parējiem viss ir bumbās!

Link to post
Share on other sites

psihais - man mājās dators ir bez firewall.. tikai pliks antivirus.. nekādu zarazu nav.. :) un es vienmēr instalēju ar pieslēgtu tīkla vadu..

 

p.s. man mājās dators ir pa tiešo pie interneta pieslēgts, bez proxy, rūteriem u.c. lietām..

 

laikam jau man ir "līkas" rokas vīrusu savilkšanā.. :)

 

P.S. Turklāt dators nu jau vairāk kā trīs gadus rukā bez pārinstalēšanām.. i to iepriekšējo reizi pārinstalēju dēļ datora upgrade..

 

Installation Time	09/18/2004  19:17:02.000

Link to post
Share on other sites

turpinot par paranoju:)

no izrauta tīkla vada jēga bij domāta brīdī kad windozis ir uzinstalējies un piekļūst tīklam. var vai nevar salīst mošķi datorā neapdeitotā windozī, admina accountā pieslēgtā pa tiešo pie ltk vai līdzvērtīga tīkla? (iespējams ar vēl neieslēgtu integr firew, laigan šķiet pēdējā laikā tas ir manīts ka eneiblojas defaultā).

piemēram uzliekot ZA firewall - pirmajā brīdī viņa reizi vai vairākas paziņo par to ka no kautkādas IP tiek skanēti šī kompja porti, vai kautkas tamlīdzīgs. manuprāt, kompis tā vienkārši nestāv pie tīkla pieslēgts. tikko tas ir tīklā, tā automātiski tiek apdraudēts no malu malām, visādi portu skenētaji, attālinātā vadība utt utt. nu jebkurā gadienā, nav domāts strīdēties, bet vajadzētu kautkādu objektīvāku informāciju, par personisko pieredzi ar 100+ datoriem. mana pieredze ar ~2 datoriem rāda, ka ūzerim nedarot neko perversāku par draugu.lv brovsēšanu, neaizsargāta winda ir momentā pilna ar zarazu :roll:

 

te kautkur bija minēts, ka ir iespējams atslēgt lai windozis neļauj palaist/darbināt neuzinstalētas programamas, šķiet tas varētu būt vēl papildinājums paranoiskajām darbībām ar win? :) kā tas īsti darās?

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Vot Vilx- minēja praktiski tuvinātu instrukciju, kā es arī daru. Lielāko daļu apdeitus es salieku ar Autopatcher tur arī var norādīt fiškas liekās atslēgt), lai nav jāčakarējas, kamēr >100MB savēlkās no neta. Draiveru secība ir tomēr svarīga, jo tas var ietekmēt funkcionalitāti. Tad vēl operācijas ar reģistru, servisi, lietotāju būšanas. Antivīrusu parasti izvēlos lētāko - avast, bet tā jau gaumes lieta. Nekādus dižos ugunsmūrus nelieku - jēgas maz un pietiek ar iebūvēto.

 

Galavārds tomēr ir aiz klienta.

 

Tie kas vēl čakarējas ar WinXP bez servispakām, rausta internetvadu, lai iet kakāt - neredzu nekādus labumus no šiem marazmiem. Tas pats, kas kirilists iestrēdzis teksta modē un netiek ārā no konsoles Tak jāprogresē.

Link to post
Share on other sites

oplā, paldies..

Firza raksta:

Labākais ko priekš “Limited User” var izdarīt, ir nogriezt viņam tiesībās darbināt programmas no mapēm kur tas nav vajadzīgs, atstājot tikai %SystemRoot% un %Programfiles%. Visvieglāk to ir izdarīt izmantojot “Local Security Policy” (secpol.msc ) sadaļa Software Restriction Policies (tikai uz Windows XP Professional), uzliekot kā noklusēto Security Level – disallowed. Tas uzstādīs tādu drošība līmeni, kurš atļauj darbināt programmas tikai no tām mapēm, kuras tieši ir uzrādīts, ka to drīkst darīt (noklusēti tās ir tikai %SystemRoot% un %Programfiles%). Te gan ir problēma ar to, ka arī LNK fails tiek uzskatīts par izpildāmu, un lietotājs vairs nevar palaist programmas, izmantojot shortcut. Doto problēmu var atrisināt izdzēšot no izpildāmi failu saraksta (Software Restriction Policies – Designated File Types) LNK failu.

Principā, iesākumam pilnīgi pietiek, ja aizliedz darbināt programmas no mapēm:

%UserProfile%\Local Settings\Temporary Internet Files\ (99.9% vīrusu, kuri ekspluatē IE atpūšas)

%UserProfile%\Local Settings\Temp\

%UserProfile%\Application Data\, bet neaizliedzot visas parējās mapes. Bet var arī aizliegt visu %UserProfile%, jo šajā mapē nav jāatrodas izpildāmām programmām (problēma ar LNK failiem).

Atslēgt iespēju “Limited User” pievienot jaunus programmas iekš viņa Auto Run. Pat, ja neko nedara no tā kas rakstīts 1. punktā, arī tad visi vīrusi, kurus “Limited User” kaut kā iedarbinās, dzīvos tikai līdz nākamajam restartam.

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Par limitēto lietotāju būšanu man ir sava teorija. Praktiski 95% lieku Administratora tiesības, bet nu tā labi pie tējas, aliņa, šņabja izstāstu kārtīgi, ko nedrīkst darīt, kādas programmas neinstalēt utt. Un jāsaka, ka šādi gadījumi, kad tiek sačakarēta sistēma ir diezgan maz. Mans klientu loks gan nav pokemoni un šņagveidīgie, tad nu mutiskā instruēšana ir efektīva.

Link to post
Share on other sites

2 Mežavecis - nu ok, pieļauju, ka salāpīts windozis var rukāt adm modē, jo galugalā, ir apkārt piemēri kas to pierāda. vispār, ja tev nav slinkums, iemet pāris ieteikumus, skaidrs ka klikšķināt uz izlecošajiem logiem vai instalēt visu kas ienāk prātā un ložņāt pa xxx lapām jau visi vairāk vai mazāk izvairās, bet ja ir kautkas viltīgāks, būtu jauki to uzzināt? pāris vārdos.

Link to post
Share on other sites

Varonis, tavā jautājumā bija visa atbilde - NEKAD nespiest uz linkiem kuri parādījušies bez tavas apzinātas līdzdalības un uz kuriem esi vēlējies spiest.. un NEKAD never vaļā neko, ko pats neesi apzināti novilcis vai prasījis kādam meilā atsūtīt.. un vairāk par neko nav un nekad nebūs jāuztraucas.. ložņājot pa zināmām lapām un daudz maz sakarīgi filtrējot meilu, neko noķert nemaz nav iespējams..

Kaut gan arī ložņājot pa aizdomīgām lapām, nekas traks nenotiek, ja to dara ar prātu - piem, man draudzene katru dienu ielien kādā crack lapā pēc jaunākās mazspēlītes zāļojamā koda.. un rauj tak viņa vaļā visu ko novelk.. bet nu skanē kā gribi, kompis tīrs..

Link to post
Share on other sites

Vot, ar kraku lapām taisni var uzrauties. Divas reizes esmu šitā zarazas ievazājis savā kompī. Tas arī mans vienīgais grēks ar vīrusiem. :oops: Kopš tā laika nepazīstamus krakus vispirms noskenēju ar online vīrsusu ķērāju. Keygenus laižu ar Run As... zem limitētā jūzera.

 

Par tīkla kabeļa raustīšanu - esmu novērojis, ka MDSL tīkla robežās tur šausmīgi plosās visādi brīnumi (savulaik bija Blaster'is), bet ārpus tā nekā īpaša nav. Varbūt tur arī ir vērts to tīkla vadu izraut. Kaut arī - WinXP SP2 iebūvētais FW pret Blasteri pasargāja 100%. Nedomāju, ka citiem vīrusiem būtu dižā iespēja tur kaut kā tikt cauri.

 

Vēl kas - tie vīrusi, kas spēj inficēt Tavu kompi bez Tavas ziņas caur kaut kādiem caurumiem Windozē (piem. Blaster), parasti inficē SYSTEM līmeņa procesus. Tāpēc viņiem ir pilnīgs pofig, vai Tu strādā kā limitētais, vai kā Administratora jūzeris.

 

Limitētajam/Adminam ir nozīme aizsardzībā pret tiem vīrusiem, kurus Tu palaid ar roku - vai, ļaunākajā gadījumā, pret tiem, kuri izmanto caurumus klienta aplikācijās (IE, Skype, MSN messenger). Tie inficē procesus, kuri laižas ar konkrētā lietotāja tiesībām, tāpēc tur patiesi kaut ko var aizsargāt mazliet.

 

Mans ieteikums tāpēc būtu - iespēju robežās nelietojiet IE, jo visi haki ir veidoti priekš tā. Un, protams, svešās lapās uzmanīgi. Es personīgi lietoju Operu, un esmu drošs, ka neviena weblapa nevarēs manu browseri uzlauzt 8-)

Link to post
Share on other sites

Pamatproblēma ar WinXP bez SP pēc instlācijas ir nevis caurumi, bet gan ieslēgtais NetBIOS atbalsts TCP/IP protokolam. Ja to izslēdz, galvenie porti, caur kuriem čakarē Windozi (135, 137 un 138) uzreiz aizkrīt ciet un trojāņi iet atpūsties. Ticiet vai nē bet man ļoti ilgi XP gāja vispār bez nekādas ugunssienas (pirms SP2 iznākšanas protams) bet ar atslēgtu NetBIOS un atinstalētiem Client for Microsoft Networks un Microsoft File and Print Sharing Service

Otra lieta - ja jebkurš normāls firwalls, piem. ZoneAlarm brēc ja viņu kāds mēģina nostopēt, Windows ugunssiena bez ierunām pakļaujas net stop komandai. Ij nepīkst.

Plus par to Microsoft Update aizliegšanu - varat pamatot?

Tā vien liekas ka visi brēcēji nemaz nezin ar ko vispār Microsoft Update atšķiras no Windows Update.

Windows Update čeko tikai pašu Windows un pačo tikai Win. Microsoft Update ir spējīga pārbaudīt un ielādēt patčus un servispakas arī citiem Microsoft produktiem, piem. Office. Ļoti laba lieta.

Edited by MarcisB
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
 • Create New...