Jump to content

Diegitālās telvīzijas iesācēja komplekts


Guest albins-b
 Share

Recommended Posts

Nu ja ieviesīs par digitālo tv abonentmaksu tad visi pāries uz viasat sat kur kvalitāte ir vienāda jebkurā vietā.

Šī digitālā tv ir pievilcīga priekš mobīlajiem telefoniem piemērām Āzijā jau vairākus gadus ir mobīlie ar iebūvētiem digitālās tv tjuneriem un šie telefoni iegūst lielu popularitāti.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

aļo garaž

 

digitāls nenozīmē labāku kvalitāti infai,digitāls ir tikai infas pieraxtīšanas veids,kvalitāti nosaka nevis pierakstīšanas veids bet gan cik sīkas nianses tiek attēlotas vai atskaņotas.teorētiski var iegūt daudz augstākas kvalitātes video vai audio ari analogi.

 

digitālās televīzijas stūrakmens nav viss augstāka attēla kvalitāte bet gan intrfeiss un izvēles brīvība.

 

diemžēl šim pasākumam būs jāmirst,jo progresīvāk to visu ir veidot internetā.

Labots - dexterlabs
Link to comment
Share on other sites

... teica datorfrīks? :mrgreen:

Kamēr internets nebūs pievilkts katrā sādžā un caur mobli nevarēs dabūt 10Mbit, nebūs no IPTV jēgas.

Un tev ir kaut mazākā nojausma kādu linku vajag, ja katrā nostūrī, da kaut vai 10 cilvēki sāk skatīties vienlaicīgi katrs SAVU IPTV kanālu? Lattelecoms uz šito jau ir uzrāvies.

Jebšu domā ka visiem jāskatās YouTube kvalitātes minilodziņos? Vemt gribas no tādas kvalitātes.

Digitāls VAR nodrošināt augstāku kvalitāti, pie nosacījuma ka datu plūsma ir pietiekami liela. Pietiek paskatīties kvalitātes atšķirības kaut vai starp Viasat paketi un HTB+ vai Premiere, da kaut vai vācu FTA kanāliem. Viasats nobāl.

Bet lielāka datu plūsma neļauj sabāzt uz viena raidītāja tik daudz kanālus, tāpēc LV santīmmīļi noteikti izies uz to lētāko variantu.

Protams digitāls signāls ļauj nodrošināt arī papildus iespējas, un kā jau teicu, to ir vieglāk vadīt, kontrolēt, uzglabāt un pārraidīt tālāk. Digitālais signāls var ietvert sevī dažādus datu saglabāšanas un atjaunošanas pasākumus, lai varētu signālu vieglāk atjaunot uztvērējā, līdz ar to padarot to mazāk jūtīgu pret uztveršanas problēmām.

Un protams, to var viegli aizkodēt, un samērā pasmagi, izmantot dinamisko kodu utml. Ar analogo signālu tas ir daudz grūtāk, jebkuras šamaniskas darbības ar analogo signālu iespaido viņa kvalitāti un sadārdzina viņa apraidi.

Link to comment
Share on other sites

Racer, par to jau ir runa un mani kā reizi arī satrauc bildes kvalitāte. Ptreiz es 45km attālumā no Rīgas raidītāja ar labām TV antenām uztveru ļoti kvalitatīvu analogo signālu un tas rāda labāk par 38kanāla digitālo attēlu. Nafig man, kā parastam skatītājam, vajag kautkādu digitālo TV, kura rāda sliktāk un vēl par to vajadzēs maksāt. Visi tie papildus servisi, ko itkā piedāvā digitālā televizija, salīdzinājumā ar interneta iespējām, ir pilnīgs fufelis un nevienam interneta lietotājam nafig nav vajadzigi.

r.5 tā Tevis pieminētā superkvalitāte HDTV bildei ir tikai uz speciāli izveidotiem reklāmas rullīšiem. Tiklīdz pa ekrānu sāk šudīties Švarcenēgers tā mpeg4 standarts "sagurst" un bilde paliek neciešamā kvalitātē. Protams, katram jau sava sapratne par bildes kvalitāte. Vienam, ka tik lielāks ekrāns un pofig kā rāda, citam, ka tik vairāk kanālu un atkal pofig kā tie rāda, vēl citam, galvenais, ka mājā ir pati jaunākās tehnoloģijas aparatūra un atkal nav svarīgi, kā tā darbojas. Nekur jau mēs no tās ciparu televizijas neaizbēgsim. Es tikai aicinu ieskatīties digitālajā bildē ar kritisku aci un nemaksāt raidošajām organizācijām par fufeli. Ja vairāk būs kritisku piezīmju un neapmierināto ar kvalitāti, tad operātori būs spiesti uzlabot kvalitāti un nespiedīs vienā kanālā pārāk daudz programas, bet tā jau laikam,mūsu biznesa pasaulē, laikam ir utopiska ideja.

Link to comment
Share on other sites

Didzi!

Necepies.Nu ir r.5 taisnība!

Nu nav visiem binokulārā rdze,lai atšķirtu analogo bildi no ciparu!

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Didzim par MPEG4, LTC IPTV testos bija jauki vērot uz 15" TV kā Eurosports skaisti sadalās kubikos futbola spēles laikā...

Protams atkarīgs arī no izmantotā head-end'a (aparatūras, kura pārvērš TV signālu IP paketēs) kvalitātes, bet nu nav tas pasākums īsti ēdams. Vismaz vietējā izpildījumā nē. Diemžēl tā ir Latvijas realitāte, ka visur tiek iziets uz lētākajiem risinājumiem, kvalitāte paliek aiz kadra.

Citur - Dānijā esmu skatījies strīmotu Discovery HD uz 32" LCD. Plūsma ap 12Mbit. Arī MPEG4. Man šķita OK.

Un ir nācies redzēt nevis HD demo rullīšus bet gan normālus action gabalus uz Blu-Ray un HD-DVD. Viss ir atkarīgs no enkodēšanas kvalitātes. Galu galā tas standarts ir savā attīstības sākumstadijā. Arī pirmie DVD nebija diez cik spoži...

Un kā jau teicu - problēma ir caurlaides spējā. Pat ja dodam tikai 3Mbit uz kanālu, 40 kanāli kopā, jārēķinās ka katrs skatīsies savu (nu vismaz teorētiski), tātad kopējā plūsma ir 120Mbit, un tas vēl neierēķinot internetu, VideoOnDemand un citus interaktīvos IPTV pakalpojumus.

Tādus aplinkus patreiz ir pagrūti nodrošināt pat Rīgā, kur nu vēl reģionos. Nav vēl visur gigabiti savilkti.

Vislielākā patērētāju ap3.14ana ir HD Ready un FullHD. Tipo pusHD un īsts HD. Priekš kam vajag pusi no standarta? Stereoskaņa ar vienu celiņu? :)

Kamēr nebūs pilns HD par pieņemamu cenu (datoru displeji ar 1920x1080 rezolūciju sākas pie 24"), es uz HD televizoru pusi pat neskatos. Man pieņemama cena butu zem 2000Ls par 37-42" FullHD TV.

Taču digitālajai TV un HD TV ir lielas perspektīvas - VIENS TV standarts visai pasaulei - nekādas vairāk ņemšanās ar PAL/SECAM/NTSC. Tas nozīmē vienkāršotāku TV materiāla nodošanu no vienas valsts uz otru. Digitālo materiālu ir daudz vieglāk uzglabāt, montēt, rediģēt un pavairot.

Tas viss teorijā. Praksē - kā lai to ņem. Latvijas izpildījumā pagaidām vāji. Dažu vietējo kabeļtelevīziju pūliņi protams ir labs iesākums, bet es nu nekādi nespēju saprast kāda jēga no digitālās TV tjunera kuru pieslēdz pie TV pa banāniem...

Link to comment
Share on other sites

Racer, par to jau ir runa un mani kā reizi arī satrauc bildes kvalitāte. Ptreiz es 45km attālumā no Rīgas raidītāja ar labām TV antenām uztveru ļoti kvalitatīvu analogo signālu un tas rāda labāk par 38kanāla digitālo attēlu. Nafig man, kā parastam skatītājam, vajag kautkādu digitālo TV, kura rāda sliktāk un vēl par to vajadzēs maksāt.

 

Nu es pa vasaru dziivojos Saulkrastos, kur man sanaak pa taisno no tornja 38 km. Ar polju "trauku zhaaveetaaju" decimetrus redzu ljoti labi, tai skaitaa 38. kanaalu. Saliidzinot LNT analogo ar digitaalo, var skaidri redzeet, ka digitaalais iesako pat uz 54cm TV. :) Tu sevi pieskaiti pie "parasta skatiitaaja"? Kljuuda. Parasts skatiitaajs nebuuvee normaalu antenu sisteemu un tam shii digi TV ir vajadziiga, jo uzliekot 1 decimetru antenu, vinjsh var redzeet n-tos kanaalus. Ideja ir apsveicama, bet tas izpildiijums...

 

Didzi!

Necepies.Nu ir r.5 taisnība!

Nu nav visiem binokulārā rdze,lai atšķirtu analogo bildi no ciparu!

 

Man domaat, ka Tu neiebrauci par ko ir runa. Jaabuut pusaklam, nevis apveltiitam ar binokulāro redzi, lai neredzeetu artefaktus, kuri ir izteikti deelj paaraak zemas kodeeshanas pluusmas... :p

 

Citur - Dānijā esmu skatījies strīmotu Discovery HD uz 32" LCD. Plūsma ap 12Mbit. Arī MPEG4. Man šķita OK.

Un ir nācies redzēt nevis HD demo rullīšus bet gan normālus action gabalus uz Blu-Ray un HD-DVD. Viss ir atkarīgs no enkodēšanas kvalitātes. Galu galā tas standarts ir savā attīstības sākumstadijā. Arī pirmie DVD nebija diez cik spoži...

 

Diskos ieraxtiitais HD signaals ir oki, bet apraidee nevar atljauties tik lielu pluusmu. Un tur vispaar nav iisti riktiigi, jo klasiskajai TV izskirtspeeja ir 720x576 un normaali pietiek ar 6 Mbit/s, lai buutu labs signaals, savukaart HD 1920x1080 tiek pieskirti 19Mbit/s. Sareizinot laukumus un apskatoties, redzam, ka biti uz pixeli ir krietni pa maz HDTV gadiijumaa. :(

 

 

...bet es nu nekādi nespēju saprast kāda jēga no digitālās TV tjunera kuru pieslēdz pie TV pa banāniem...

 

Elementaari Mendelson! :) Ja DTV ir standarta 720x576 izskirtspeejaa, tad ar banaaniem ir gana...

Link to comment
Share on other sites

nestrādā citēšana

 

r.5, vai tiešām tev grūtāk ar saprašanu? Izlasi viņa komentāru līdz galam! Didzis teica, ka kvalitāte būtu ļoti laba gadījumā, ja digitālajam LTV1 (pieņemsim) tiktu atvēlēts viss 3, vai pat divi kanāli (3. un 4.)...

 

ko tu tur murgo par kautkādiem nepieciešamajiem diviem kanāliem priekš normālas kvalitātes!? vienā kanālā var sabāzt divas sakainās MPEG2 plūsmas sakainajā DVD kvalitātē. kur tu vēl augstāk to sūda PALu celsi?

 

Neceriet, ka mpeg4 buus divX.

 

a nafig vajag, ja ir H264?

 

Mpeg4 principaa netiek galaa ar laukiem (puskadriem), ja pluusma ir zem 2 mbit/s. Vispaar zhopa ir naakotnee...

 

aļo a kāds taisās raidīt zem tiem 2 mb?

 

Varu veel piebilst, ka biju konferencee Bratislavaa, kur par sho lietu runaaja daudzi Eiropas valstu paarstaavji un nebij vienotas nostaajas. Bij jautaaajumi, kaapeec neizmanto H264, utt.

 

izskaties pēc vēl viena "latišijas profesionāļa" līdzās didzim, kurš nezināja elementārā EBU rekomendācijas priekš HDTV. btw varu tevi apgaismot kamdēļ neizmanto H264 - normālus čipus, kur katrs var nomāli gan atkodēt, gan sakodēt, gan pārkodēt tikai nesen sāka ražot. un tas paņems vēl kautkādu laiku līdz visi sony, panasonici u.t.t. tos iestrādās savos verķos.

 

r.5 tā Tevis pieminētā superkvalitāte HDTV bildei ir tikai uz speciāli izveidotiem reklāmas rullīšiem. Tiklīdz pa ekrānu sāk šudīties Švarcenēgers tā mpeg4 standarts "sagurst" un bilde paliek neciešamā kvalitātē.

 

ej izgulies un pamēģini vēlreiz iekurbulēt savas smadzenes

 

Būtībā jau Tu pats paskaidroji, kāpēc bildes kvalitāte digitālajai televizijai nekad nebūs tik laba kā analogajai.

 

kaut kā neatceros gan... varbūt tu man atgādināsi?

btw kāpēc gan digitālajai tv būtu jābūt sliktākai par analogo in general? ar ko gan digitālais betacam ir sliktāks par SP betacamu? vispār videokameras sirds ir CCD, kas pēc savas būtības ir digitāla ierīce...

Labots - r.5
Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

atkal didzis spīd te. kautkas tāds laikam ir iespējams tikai latišijā, kad par profesionāļiem saucās tādi d*uņi, kuri dzīvo pagājušajā gadsimtā un nemaz i necenšas saprast kas vispār notiek pasaulē. mācies angļu valodu, l*ni!

 

tu pridurak zini kas ir DVB , kas ir mpeg2 , buulshits tas ir , analogaa tv ir entaas reizes kvalitatiivaaka par DVB

Link to comment
Share on other sites

r.5 izskatās mētā no sevis baigo kruto, lai gan vispār nesaprot laikam par ko iet runa...

 

Nu brauc uz ASV ja tevi nekas neapmierina un skaties savu HDTV!

Link to comment
Share on other sites

Kāds te ir saspiedies...

Jūtami. Jāsauc Boldriks lai atvēsina sakarsušās galvas :-x

Vai arī jāpievieno forumam alko detektors. Tas jau paliek slimi.

HDTV kaut kad nomainīs SDTV visā pasaulē. Bet kad tas notiks - HVZ.

Ņemot vērā cik ilgs laiks pagāja kamēr izplatījās parastā TV, es teiktu vismaz 20 gadu kamēr HDTV pilnībā nomainīs SDTV.

Digitālo TV ieviesīs tuvāko 5 gadu laikā. Nekur neliksies. Pārāk daudz priekšrocību salīdzinot ar analogo.

Tikai par ko te visi cepas - digitālā TV Latvijas izpildījumā... vieš bažas. Tur dominē tikai cilvēku ap3.14anas vēlme un nekas cits.

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

anuka gulēt mazgadīgās s*du mušas!

 

ja izstaastiisi peec kaa garsho shnabis tad mos arii ieshu

 

PS

 

man ar patiik visas digitaalaas un modernaas lietinas , bet jaadziivo ir realitaatee nevis akli jaaskrien liidz katram suudam

Labots - Nagla Pakalaaa
Link to comment
Share on other sites

aļo a kāds taisās raidīt zem tiem 2 mb?

izskaties pēc vēl viena "latišijas profesionāļa" līdzās didzim, kurš nezināja elementārā EBU rekomendācijas priekš HDTV. btw varu tevi apgaismot kamdēļ neizmanto H264 - normālus čipus, kur katrs var nomāli gan atkodēt, gan sakodēt, gan pārkodēt tikai nesen sāka ražot. un tas paņems vēl kautkādu laiku līdz visi sony, panasonici u.t.t. tos iestrādās savos verķos.

 

Iipashi gudrs Tu neesi, ja atsaucies tikai uz EBU, nezinot par CEPTu un ERO... Patiesiibaa man ir slinkums skaidrot kategoriskiem cilveekiem, jo pats esmu darba grupaas, kas Eiropaa ar shiim lietaam daraas. Nu po... Daries un esi paarliecinaats, ka Tev ir taisniiba un Tu esi progresiivs dzeks, kas visu jeedz un ciinaas ar penshiem. :p

 

btw kāpēc gan digitālajai tv būtu jābūt sliktākai par analogo in general? ar ko gan digitālais betacam ir sliktāks par SP betacamu? vispār videokameras sirds ir CCD, kas pēc savas būtības ir digitāla ierīce...

 

deliirijs pilniigs. Pameegini nedzert kaadu briidi. :p

Link to comment
Share on other sites

Iipashi gudrs Tu neesi, ja atsaucies tikai uz EBU, nezinot par CEPTu un ERO...

es atsaucos uz EBU par tēmu un nepievelku aiz ausīm klāt citus akronīmus, lai tikai izklausītos autoritatīvāk :/

Patiesiibaa man ir slinkums skaidrot kategoriskiem cilveekiem, jo pats esmu darba grupaas, kas Eiropaa ar shiim lietaam daraas.

zinu es šitos latišijas darba grupu braukātājus - parasti tie ir priekšnieki un blatņiki, kuri zivi necērt, bet brauc tūrisma braucienā un dabū komandējuma piķi. tad parādās darba grupā un vienkārši atsēž ar seju savilktu gudruma mīmikā un beigās balso par vairākuma viedokli

Link to comment
Share on other sites

r.5, pasaki vispār kas reāli esi šajās lietās? Kāds profiņš vai vienkārši gudrelītis kurš nes no sevis "lielo gudro"?

Link to comment
Share on other sites

Atkal panesās strīds galīgi bezjēgā. Tas, ka DTV nevar būt kvalitatīvāka par ATV ir pat kaķim skaidrs, jo DTV - tas ir stipri kompresēts ATV signāls, loģiski, ka būs kvalitātes zudumi. Tas ir tāpat kā sākt strīdu kas ir kvalitatīvāks - WAV vai MP3, šeit gan, paldies Dievam, vairumam ir kaut cik saprašanas kas ir kas.

Tad kādēļ vispār DTV tiek ieviesta:

1) nemainīgas kvalitātes attēls neatkarīgi no attāluma no raidošās antenas, ATV, kā zināms, «cieš» no t.s. «sniedziņa», attēla dubultošanās, kā arī attēla kvalitāti iespaido dažādi elektromagnētiski traucējumi. DTV attēls vai nu ir skaidrs, vai nav vispār.

2) iespēja salikt vairākus kanālus vienā frekvencē, ietaupot raidīšanas frekvences, kas LV gan nav pārāk aktuāli, bet citur gan ir.

3) raidītāja jaudas un attiecīgi finansu ekonomija, jo DTV raidītāji, kas ražoti pēc jaunākajām tehnoloģijām, ir ekonomiskāki par vecajiem ATV raidītājiem. Turklāt pārraidot vairākus kanālus vienā frekvencē elektroenerģijas ekonomija ir vēl lielāka, jo nav nepieciešami papildus raidītāji, kas būtu nepieciešami, ja katrā frekvencē būtu tikai viens kanāls.

4) interaktivitātes iespēja, blakus TV signālam var pārraidīt arī t.s. EPG un citu servisinformāciju.

5) iespēja nākotnē pāriet arī uz DVB-H standartu, izmantojot esošo aparatūru.

Link to comment
Share on other sites

...DTV - tas ir stipri kompresēts ATV signāls...

apbrīnojama pārliecība. cik esmu dzirdējis, tad pat latvijā LNT jau ir iepirkuši HDTV studiju. kurā brīdī tad tur parādās tas analogais tv signāls!?

visā pasaulē normālas tv nu jau lielākā daļā lieto vienu vai otru digitālos betacamus. arī studijas pa taisno montē digitālo. kas te sasodīts vispār notiek šitajā topikā!? :shock:

Labots - r.5
Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

aaaaaa pridurak tas jau nenoziimee ka ir digitaalaa studija ka taa ateela kvalitaate buus labaaka

 

 

ku shitaadi loxi rodas ibio , gudrin jebkura digitaala bilde vai skana ja vina nav raw , vina ir kompreseeta un lidzarto ar zudumiem

 

 

un tagad gudrin ej pohas izguli

Link to comment
Share on other sites

Njā, izskatās dažs labs saskatījies Prison Breiku 4GB (nekompresētā) versijā uz HDTV un tagad diži cer, ka arī mums būs tāda kvalitāte...

Link to comment
Share on other sites

r.5, tak neviens neapstrīd digitālo TV signālu kā tādu. Runa iet par to, ka nav viespējams dabūt labu bildi pie 2 mbit/s vai zemākiem pārraides āteumiem. Es gan uzskatu, ka kvalitatīva bilde ir tikai pie 6-9mbit/s, bet tas nu tā. Ja Tu vari apstrīdēt manu apgalvojumu, tad lūdzu konkrētus pierādījumus, citādi te tāda bļaustīšanās vien sanāk.

Link to comment
Share on other sites

Šo digitālo tv ierīko vien tāpēc ka liek un pats galvenais varēs ieviest abonentmaksu.

Redziet kas būs ja tv izdomās kompresēt sliktu analogo signālu tad viss būs klucīšos.

r.5 Varēs skatīties uz LCD un priecāties. Un tas ka dtv redzēs vainu labi vai nekā tas tieši sašaurina apraidāmo reģionu tad viniem jāliek stiprāki raidītāji.

Neesmu specis bet vai lietus laikā vispār nepazudīs signāls kā sat uztvērējiem.

Link to comment
Share on other sites

Digitālais signāls parasti tiek raidīts uz decimetru viļņiem un tie nav tieši pakļauti lietum un sniegam, kā tas ir ar SAT signālu. Decimetru viļņi slikti apliec šķēršļus(kalnus, mežus). Ja pilsētā DTV var izmantot atstarotos signālus, tad laukos aiz bieza meža ar uztveršanu būs tādas pašas problēmas kā pie analogā signāla. Mežs ļoti vājina decimetru signālu un signāls mainās no tā, vai mežs slapjš, vai sauss. Protams, nelielā attālumā no raidītāja, signāls būs pietiekami spēcīgs, lai "izspiestos" cauri slapjiem kokiem, bet lielā attālumā, tā pat kā analogajā TV pie nelabvēlīgiem uztveršanas apstākļiem, vajadzēs lielas decimetru antenas uz jumta. Nu nav nekādu brīnumu ar to digitālo signālu. Mēs taču visie zinām, ka, ja mobilajam telefonam sāk norauties zona, tad jāpaiet dažus soļus tālāk vai jāpieiet pie loga, lai zonu atkal uztvertu. Mobilajam telefonam arī tiek izmantots ciparu signāls un frekvence ir tikai nedaudz augstāka par televizijā izmantotajām frekvencēm.

Link to comment
Share on other sites

r.5, tak neviens neapstrīd digitālo TV signālu kā tādu. Runa iet par to, ka nav viespējams dabūt labu bildi pie 2 mbit/s vai zemākiem pārraides āteumiem. Es gan uzskatu, ka kvalitatīva bilde ir tikai pie 6-9mbit/s, bet tas nu tā. Ja Tu vari apstrīdēt manu apgalvojumu, tad lūdzu konkrētus pierādījumus, citādi te tāda bļaustīšanās vien sanāk.

a es par to didzi nestrīdos, jo tā ir ābeces patiesība. 2 Mbiti protams, ka neko sakarīgu dabūt nevar, bet pat latvijā cik man zināms plāno 4 mbitus MPEG2 strīmu un pat tas ir nožēlojami jo ja nemaldos tā ir sakainā baltcom kabeļa kvalitāte.

es strīdos par to, ka DTV by definition esot sliktāka kvalitāte nekā ATV. tas ir vājprāts, jo visas lielās kompānijas strādā uz dažādiem digitālajiem betacamiem un studijas viņiem arī ir digitālās. tāpēc pēc montāžas viņiem source ir digitāls, kurš pēc tam tiek konvertēts uz vajadzīgo MPEG vai arī uz analogo PALu priekš dinozauriem pāķos.

tu teiksi, ka visas pasaules tv profi ir duriki un tu vienīgais te gudrais!? da tu domā, ka dinozaurs LTV savus sižetus no satelīta iekš PALa saņem? vienīgais, kur te rēgojās analogais signāls ir LTV.

un pasaki, kā lai viņi seko līdzi laikam, ja tur ir tādi profi, kuri vēlaizvien uzskata, ka HDTV un DTV vispār sucks?

Labots - r.5
Link to comment
Share on other sites

es atsaucos uz EBU par tēmu un nepievelku aiz ausīm klāt citus akronīmus, lai tikai izklausītos autoritatīvāk :/

 

Ja Tu uzskati, ka ERO un CEPT ir aiz ausiim pievilktas organizaacijas, tad tas izskaidro Tavu pseidokompetenci...

 

zinu es šitos latišijas darba grupu braukātājus - parasti tie ir priekšnieki un blatņiki, kuri zivi necērt, bet brauc tūrisma braucienā un dabū komandējuma piķi. tad parādās darba grupā un vienkārši atsēž ar seju savilktu gudruma mīmikā un beigās balso par vairākuma viedokli

 

Te diemzheel Tev ir taisniiba, jo citaas sfeeraas lielaakoties taa arii ir. :( Varu tikai pateikt, ka shajaas grupaas brauc cilveeki, kas reaali darbojas ar konkreetajaam lietaam. Bet vispaar buutu labi, ja Tu mineetu kaut vienu piemeeru, kad Tu pats esi redzeejis (nevis dzirdeejis no kaada vai lasiijis dajebkur) kaadu CEPT darba grupu ar sliimestiem?

 

 

es strīdos par to, ka DTV by definition esot sliktāka kvalitāte nekā ATV. tas ir vājprāts, jo visas lielās kompānijas strādā uz dažādiem digitālajiem betacamiem un studijas viņiem arī ir digitālās. tu teiksi, ka visas pasaules tv profi ir duriki un tu vienīgais te gudrais!?

 

Nee, visu nosaka finansiaalais aspekts, jo digitaalaas tehnologijas ilgterminjaa ir krietni leetaakas. Tas arii viss. :D

Link to comment
Share on other sites

Ja Tu uzskati, ka ERO un CEPT ir aiz ausiim pievilktas organizaacijas, tad tas izskaidro Tavu pseidokompetenci...

ja un kādas tad teši tēmas skata tas ERO un CEPT saistībā ar šo diskusiju!?

Bet vispaar buutu labi, ja Tu mineetu kaut vienu piemeeru, kad Tu pats esi redzeejis (nevis dzirdeejis no kaada vai lasiijis dajebkur) kaadu CEPT darba grupu ar sliimestiem?

ja es pareizi atceros, tad tanī EBU grupā, kura izstrādāja HDTV ieteikumus priekš materiāla ražošanas un raidīšanas eiropā (japameklē vecās diskusijās linki), latvijas pārstāvja vispār nebija! vai tas mani izbrīna redzot latišijas "profu" līmeni!? nē, mani tas neizbrīna! jo es varu derēt, ka lielākā daļa no viņiem par angleni nerubī vairāk par 'how do you do' līmeni...

Nee, visu nosaka finansiaalais aspekts, jo digitaalaas tehnologijas ilgterminjaa ir krietni leetaakas. Tas arii viss. :D

vot, ja DTV nav apriori sliktāka kvalitāte par ATV, tad paskaidro to visādiem didžiem un orioniem - "latišijas profesionāļiem" (lasīt kā lamuvārdu)

a btw kā tu taisies ierakstīt un raidīt HDTV analogajā? kādas kasetes tad vajadzēs un cik esošos kanālus vajadzēt, lai noraidītu tādu analogo blāķi!? ar to es gribēju teikt, ka kvalitatīvāku bildi par esošo sūda PALu analogā veidā vispār praktiski nevar ieviest un tāpēc, ja grib dabūt labāku bildi par esošo kaku, tad par analogajiem risinājumiem vispār var aizmirst kā šķiru.

Labots - r.5
Link to comment
Share on other sites

ja un kādas tad teši tēmas skata tas ERO un CEPT saistībā ar šo diskusiju!?

 

Nu neslinko un apskaties. Reku Tev viens links vismaz piemeeram http://www.ero.dk/13534C2B-12D0-4C1A-8E2F-...?frames=no& Ja Tu kaut cik saprastu kaa visa shitaa lieta veidojas, tad nebuutu taadu jautaajumu. EBU ir organizaacija, kuraa tusee tie, kas taisa programmas. Protams, ka jamie arii vienojas par to kaadu standartu izmantot, bet vinji neizstraadaa tehniskos standartus, taapeec ir ETSI un CEPT. Vispaar, neko Tev nemeeginu pieraadiit, ja pats jeedz, tad labi, ja nee, tad...

 

P.S. Braukaaja uz EBU viens kexs no Latvijas, bet nu es labaak par vinju neizteikshos (atpuutnieka tips). :D

 

vot, ja DTV nav apriori sliktāka kvalitāte par ATV, tad paskaidro to visādiem didžiem un orioniem - "latišijas profesionāļiem" (lasīt kā lamuvārdu)

 

Imho Didzis ir sapiicis nevis par DTV kaa taadu, bet par to, kaadaa liimenii tas tiek realizeets. Jebkuru labu ideju sachakaree ekonomiskaas intereses.

 

a btw kā tu taisies ierakstīt un raidīt HDTV analogajā? kādas kasetes tad vajadzēs un cik esošos kanālus vajadzēt, lai noraidītu tādu analogo blāķi!? ar to es gribēju teikt, ka kvalitatīvāku bildi par esošo sūda PALu analogā veidā vispār praktiski nevar ieviest!

 

Nejauc zirgus ar kniipstangaam. HDTV analogajaa ierakstiit var elementaari - kinofilma... :p Apraide jaa, piekriitu, ka buus probleemas, jo tas prasiis aarpraatiigu spektru, ko neviens nevar atljauties. Es domaaju, ka ideaals variants buutu kompromiss starp kvalitaati un apjomu, bet kvalitaatei jaabuut taadai, ka "uz aci" nevar maniit kompresiju. Tas arii viss.

Link to comment
Share on other sites

Imho Didzis ir sapiicis nevis par DTV kaa taadu, bet par to, kaadaa liimenii tas tiek realizeets. Jebkuru labu

ideju sachakaree ekonomiskaas intereses.

nē, didzis ir tieši latišijas profesionālis ar viņiem tradicionālajiem stāstiem par to, ka digital sucks, bet analog rules. līmenis vienkārši tāds.

Nejauc zirgus ar kniipstangaam. HDTV analogajaa ierakstiit var elementaari - kinofilma... :p

Apraide jaa, piekriitu, ka buus probleemas, jo tas prasiis aarpraatiigu spektru, ko neviens nevar atljauties.

nu es runāju par videokasetēm un nevis analogo filmu :)

Link to comment
Share on other sites

r.5, es tak neuzskatu DTV par sliktu. Es vienkārši teicu, ka tādā izpildijumā, kā tiek raidīts 38kanālā Rīgā, bilde ir "švakāka" kā tas ir analogajā variantā. Cik saprotu, arī jaunie raidītāji strādās ar līdzīgiem datu pārraides ātrumiem, jo Baltkomam (cik saprotu, tieši viņi pārņems jaunos raidītājua) jau galvenais ir kanālu skaits(diemžēl, lielākajai daļai skatītāju ir tā pat). Ja es ar savu aci redzu, ka kautkas nav tā kā vajag, tad ko- dziedāt slavas dziesmas jaunajām tehnoloģijām, kaut rezultāts ir sliktāks kā ar vecajiem raidītājiem. Protams, pie tā nav vainīga pati DTV tehnoloģija, bet nauda, kuru visi grib nopelnīt uz skatītāju rēķina.

Link to comment
Share on other sites

man patīk kā tu visu laiku mīkstini savu pozīciju. atceros kā tu sāki ar uzbrukumiem 720p un digitālajai bildei in general un tagad jau esi noreducējies līdz DTV izpildījuma latišijas gaumē kritikai. tas nozīmē, ka tu, kaut ar lēni, bet tomēr vēl esi spējīgs apgūt jaunu infu. :) un te nu mēs esam ar tevis vienisprātis kā es jau teicu augstāk norādot uz konkrētajiem marasmiem ar lētas un vecas aparatūras iepirkšanu, lai raidītu sačakarētu bildi neekonomiski izmantojot frekvences ar MPEG2 standartu.

jo ar H.264 varētu 4 mbit/s noraidīt DVD kvalitātes bildi un ietilpināt vienā kanālā piecus kanālus bez nekādiem īpašajiem zudumiem.

bet, ja pavisam godīgi, tad gan jau, ka baltcoms vēlāk piepirks H.264, ja dzīve piespiedīs. man baigi liekas, ka viņi vienkārši par limonādi dabūja vecos kampmajera dzelžus.

Labots - r.5
Link to comment
Share on other sites

Ne par tēmu!

Lmt atdeva savu licenzi par NMT

Un Triatel to licenzi nopirka par 100Ls

Pēc tam lmt varēja kost pirkstos...

Link to comment
Share on other sites

jā, brīnos kā binde vispār noturējās krēslā pēc šitāda izgājiena. jau tanīs laikos ritēja 3G izstrāde un tas norāda, ka LMT vienkārši savā pašapmierinātībā nesekoja līdzi kas notiek pasaulē tehnoloģijās. vot i rezultāts kā katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

Gudriishi. LMT neko neatdeva. Tur bij cits staasts, kad 2 kompaanijas izmantojot likumdoshanas nepilniibas, ieguva sho diapazonu lietoshanaa.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...