Jump to content

Interesē bezvadu slēdzis.


Jetijs
 Share

Recommended Posts

1) taa ir baigaa haltuura un amatierisms taadai nopietnai lietai uz uudenjiem - pameklee nopietnaakus risinaajumus.

 

2) (atkal buushu ljaunais) 433 MHz nav pieljaujamas aareejaas antenas, lai gan shai gadiijumaa es domaaju, ka ESD neiesprings. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

(atkal buushu ljaunais) 433 MHz nav pieljaujamas aareejaas antenas

ka tik ne taa....

pieskrien kaadreiz pie manis, sjo to par sjito teemu paraadiisju, mhhhh

Link to comment
Share on other sites

talibans

Skiet isti ne pa temu,bet,laikam,ieks xaker.ru lasiju,ka uz linuxa(moz ari win) var izpildit nez kadu darbibu,ja attieciga zilzobja ierice pietuvinas/attalinas par kadu noteiktu attalumu!

Tipa,shefs ienak kabineta,tad i-neta parluks aizveras ;)

Link to comment
Share on other sites

Kaut kas liidziigs eksistee, lai neaizmirstu, piem, chemodaanu lidostaa, vari papeetiit teNevaru ielikt tieso linku, mekleet ПРОЕКТ "НЕЗАБУДКА" pie radiostacijaam

Labots - Terio
Link to comment
Share on other sites

Ar raidītāju/uztvērēju te grūti būs ko panākt, jo radioviļņus tik precīzi ierobežot diez kā nesanāks.

Drīzāk varētu būt variants ar kapacitātes releju. Kamēr esi pieskāries mocim (rokas, kājas, citas ķermeņa daļas), tikmēr mocis darbojas; tiko no viņa esi nost, tā izslēdz aizdedzi.

Domāju ka to robežu ieregulēt nebūtu grūti, protams testējot to uz ūdens.

 

Kolēģis reiz uz kapacitātes releja principa uztaisīja signalizāciju, lai zagļi nespertu sat galviņu parabolai. Kādu laiku tā lieta arī gāja; tikai gadījās viltus trauksmes, kad kāds putns nolaidās uz parabolas un pie lielas miglas.

Tad arī viņš to signalizāciju nolikvidēja.

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

šajā gadījumā, ja gribi gatavu risinājumu, var pameklēt kaut ko no auto signalizācijām ar atslēgas vārdiem- keyless entry.

Link to comment
Share on other sites

nu ja noteiktu mocha un braceeja koordinaates caur gps tad vareetu pateikt kad mocis attaalinaas no brauceeja un automaatiski no krasta mocim tiktu padota komanda apstaaties :)

Link to comment
Share on other sites

es buutu ieteicis prieksh shiis specifiskaas vajadziibas izmantot raidiitaajus, kuriem nosaukumu neatceros, bet shamos izmanto veikalos prieksh preču aizsardziibas pret zagšanu.

jamie ir vienkaarsh vadu tinums ar kondensatoru, kurhs laikam rada kaut kaadu rezonasi, ko ķer raidiitaajs/uztveereejs.

nekaadas baterijas nebuutu vajadziigas, un no uztveereeja juutiibas buutu atkariigs attaalums.

Link to comment
Share on other sites

nu ja pasham negribaas neko taisiit tad vari izmantot shito. nav gan projekteets prieksh uudens mochu apstaadinaashanas, bet taadam meerkjim arii var izmantot :)

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Drīzāk varētu būt variants ar kapacitātes releju. Kamēr esi pieskāries mocim (rokas, kājas, citas ķermeņa daļas), tikmēr mocis darbojas; tiko no viņa esi nost, tā izslēdz aizdedzi.

Domāju ka to robežu ieregulēt nebūtu grūti, protams testējot to uz ūdens.

kapacitaates relelejs uudenii????

ko piipeejam?

Link to comment
Share on other sites

man maajaas meetaajas viens imobilaizers ,vieniigi tam ir tikai viens raidiitaajs ,

 

es njemtu kaadu no bezvadu imobilaizeriem , vieniigi tas nemaksaas 10ls :???: ir taadi kam pults vietaa ir krediitkartes lieluma mitrumizturiigs raidiitaajs :roll:

 

piemeeram http://www.carsound.lv/?pg=3&ind=41&mod=1 ap 100ls jaareekjinaas :?

Labots - Xplod
Link to comment
Share on other sites

Murmulis

Saakumaa bija shis:

Nu piemēram šāds:

http://www.tevalo.lv/cgi-bin/index.cgi?artnr=DB3

Vai šāds:

http://www.tevalo.lv/cgi-bin/index.cgi?artnr=DB1

Katrā ziņā no Tevalo nepirkšu, tā nu cenu ziņā ir pēdējā vieta. Tādus var dabūt arī pa piečuku.

 

Pēc tam notika shis. Varbuut nevajadzeeja taupiit!!!? Cik esmu testeejis tos leetos bezvadu zvanus esmu secinaajis, ka nestraadaa reaali. Ja pirkt, tad tikai normaalas firmas razojumu un par normaalu cenu.

 

Tātad, nopirku to sūda zvanu. Manuālī rakstīts, ka jams strādā uz 433MHz. Raidītājs barojas no 12v baterijas un uztvērējs no 6v. Uztveršanas attālums līdz 50m. Pirms izjaukšanas gan es viņu nepārbaudīju, jo nebija attiecīgo bateriju, domāju, ka vienkārši izjauktam pie attiecīgiem vadiem pievienošu lādētāju uz 6v. Itkā viss smuki skan, bet attālums ne tuvu nav 50m, man ar to raidītāju ir gabdrīz jāpieskarās zilajam uztvērēja antenas vadam, lai sāktos dingdongs.

Link to comment
Share on other sites

ka tik ne taa....

pieskrien kaadreiz pie manis, sjo to par sjito teemu paraadiisju, mhhhh

 

Nu blee, paraadiisi. Exbicionists odnako. Es Tev saku ko var un ko nee, nevis ko var paraadiit. :p Lab man jau po (kaa ieprieksh raxtiiju, domaaju, ka arii ESD po, kameer nemaisa kaadam), bet nu vispaar nahh izmantot taadus diapazonus, kur ir min jauda, ja var vaaleet tur, kur ir lielaaka atljauta? :D

Link to comment
Share on other sites

Racer nezini, nerunā!

 

Ziniiti, izlasi http://www.esd.lv/html/MK276not2005.doc :p

 

Ja nu gadiijumaa zini kaadu citu reglamenteejoshu normatiivo aktu par 433 MHz izmantoshanu latvijaa, tad nekautreejies un dod noraadi.

 

 

 

7.2. Kopējie izmantošanas nosacījumi, ierobežojumi

Antena iebūvēta (bez ārējās antenas pieslēguma ligzdas) vai īpaši noteikta. Nav atļauta raidītāju jaudas pastiprinātāju izmantošana.

 

8. Maza darbības attāluma ierīces dažādiem pielietojumiem

(nespecifiskas SRD)

 

8.1. Tehniskās prasības

Frekvenču josla, kanāli Maksimālā efektīvā izstarotā jauda/

 

433,050–434,790 MHz ERP 10 mW

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

2) (atkal buushu ljaunais) 433 MHz nav pieljaujamas aareejaas antenas, lai gan shai gadiijumaa es domaaju, ka ESD neiesprings. :D

7.2. Kopējie izmantošanas nosacījumi, ierobežojumi

Antena iebūvēta (bez ārējās antenas pieslēguma ligzdas) vai īpaši noteikta. Nav atļauta raidītāju jaudas pastiprinātāju izmantošana.

Racer, nestreso, mhhhh

vaina ir tajaa, ka pirmo tavu tekstu apgaazj otrais :D

taas tik tiesjaam ir iipasji noteiktas, bet aareejaas ;)

Link to comment
Share on other sites

nekas neko neapgaazh - paluuri esd lapaa iekaartas, kuru atbilstiiba ir noveerteeta un tad sapratiisi, kas ir iipashi noteikta. :p

 

P.S. Es paaraak neiespringstu, vienkaarshi liekas jociigi, ka par crackiem softiem nav labi forumaa runaat, bet par netljautu radioiekaartu izmantoshanu ir oki...

Link to comment
Share on other sites

valjeniekam (ja Tu domaa Juri) taa nav saape ar ko dariities. Un vispaar, kur Tu izraavi, ka shiis iekaartas nav legaalas? :p

 

valjeniekam (ja Tu domaa Juri) taa nav saape ar ko dariities. Un vispaar, kur Tu izraavi, ka shiis iekaartas nav legaalas? :p

 

EDIT: Ir legaalas, vismaz Eizropaa. :D

Link to comment
Share on other sites

Tā, esam nonākuši tālāk. Pienāca šitas:

1189726026.jpg

Strādā sekojoši, kā ieslēdz pogu "on" tā uztvērējs ieslēdz un tur ieslēgtu releju, kas attiecīgi tālāk ieslēdz kādu ierīci vai lampiņu. Relejs turpina būt ieslēgts visu laiku, kamēr netiek nospiesta poga "off". Bet man vajag tā, lai relejs ieslēgtos tikai tad, kad tiktu nospiesta "on" poga un turpinātu būt ieslēgts tikai tik ilgi, kamēr "on" poga paliek nospiesta. Kad "on" poga tiek atlaista vaļā, tad arī relejam būtu jāizslēdzas. Tātad jautājums gudrajiem prātiem, kā to visu pārveidot, ja iekšas aparātam izskatās sekojoši:

 

Raidītājs:

1189725861.jpg

 

1189725863.jpg

 

Un uztvērējs:

 

1189726324.jpg

1189726325.jpg

1189726327.jpg

1189726329.jpg

 

No uztvērēja ārā nāk 5 vadi, balts, sarkans, zils un divi melni. Melnie ir zeme, zilais ir antena, sarkanais ir +12v input un baltais ir +12v output.

:roll:

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka tur būs vajadzīgs 2 slēdžu (8-pin) relejs, ar ko aizvietot podziņas un releja komutācijai būs vajadzīgs attiecīgs fiksētais slēdzis, ar ko pārslēgt on/off. Domāju, ka nav nekas sarežģīts.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

orion7, tu to releju taisies pultii iemaaniit?

mhhhh

un kaa ar barosjanu?

jetijs, neko nedariisi, jaaliek klaat triggers...

Link to comment
Share on other sites

Neuzņemos nekādu atbildību par iespējamajām sekām, bet drusku uzmetot aci tam HS226.. datasheetam ķīniešu valodā un apskatot shēmeli var saprast, ka modam tīri teorētiski vajag būt primitīvam.

 

Tātad piesaistnē Sarkanais celiņš - OFF, zaļais celiņš ON poga. Kā var saprast poga nenospiestā stāvoklī ir garais (ķēde nenoslēgta), nospiestā stāvoklī uz mikreni tiek padods nosacīti loģiskais "1". Tātad īpaši neiedziļinoties shēmas būtībā es darītu tā. Nopirktu vienu parastu dubulto spiedpogu - parasta poga ar četrām kājām - maksā 10 santīmus - iekšā divi neatkarīgi kanāli. Vienu kanālu piemontētu vecās pogas vietā tā kā ir, bet otro OFF pogu nomodētu tā kā bilžukā. Caur ne pārāk grandioza nomināla pretestību pa taisno savienotu off pogas mikrenes izvadu ar barošanas avota + (nu vienkārši izlodē pogu un viņas vietā iemauc to pretestību) aiz pretestības - mikrenes pusē pieliktu pogu - viens gals pretestības galā otrs pie zemes.

 

Tad, kad poga ir nospiesta, ir ieslēgts ON - nu to mēs atstājām kā ir, bet OFF ir izslēgts, jo caur pretestību strāva noplūst uz zemi un mikrenei tas ir kā loģiskais "0". Kā atlaižam spiedpogu, ON izslēdzās, bet OFF ieslēdzās [strāva vairs neplūst uz zemi], jo strāvele var tikt iekšā mikrenē un tas viņai jau būs kā Loģiskais "1".

 

Teorētiski vajag strādāt, bet īpaši neiedziļinājos.

post-58510-1189712327_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

MaurI,

tavu ideju sapratu un labi, ka modēts tiek mazais raidītājs, nevis uztvērējs, jo šādu raidītāju man ir divi gabali. Bet problēma tā, ka ja "on" būs nospiests, tad tas visu laiku raidīs signālu un relejs izslēgsies tikai tad, kad poga tiks atlaista. Taču lieta tāda, ka vēl nepieciešama tāda fīča, ka tiklīdz uztvērējs attālinās pietiekami tālu, lai signāls to nesasniegtu, relejam vajadzētu automātiski izslēgties, bet tavā gadījumā relejs var izslēgties tikai saņemot signālu no raidītāja.

Link to comment
Share on other sites

hmm

 

Nu, ja šitā, tad tas mods nebūs vienkāršs. Tev tomēr vajag specializētu iekārtu. Tāpēc silti iesaku nebojāt nervus un aizstaigāt uz Latgalīti un pasūtīt pie večiem šādu verķi - tagad nekādu problēmu uz rfPICiem tādu verķi uzbūvēt nav - galvenā sāpe zoftu uzcept un to visu salodēt. Man grūti prognozēt cik tas varētu maksāt kopā, bet gatavs produkts konkrēti pēc tavām prasībām varētu būt ~30 Ls (bet nu es varu arī smagi kļūdīties)

 

Bet nu intriga ir. Vari izstāstīt situāciju sīkāk, kā tur tā nokrišana no moča notiek. Kādā veidā slēdzis tiks aktivizēts, cik tālu tam mocim jāaizšmauc no braucēja, varbūt galu galā var izmantot taimeri vai citus mehānismus, kas neiesaista RF. Es pagaidām nespēju šo projektu aptvert kopumā. Kaut kādas domas jau maisās pa galvu, bet, ja es neizprotu procesu, tad pa tēmu kaut ko ieteikt ir grūti.

Link to comment
Share on other sites

He, vārdsakot process tāds, braucējs uzkāpj uz moča un nevar viņu piedarbināt, kamēr nav piespraudis klipsi pie plastmasas puļķa uz moča stūres. Kad klipsi piesprauž, tad tiek atvienots vai savienots slēdzis, kas ļauj motoram piestartēties. Šis klipsis ar šņorīti ir piesiets pie baucēja aproces. Tādā veidā, tiklīdz jams nokrīt no moča, tā klipsis no puļķa tiek norauts un attiecīgi saslēgts vai atslēgts slēdzis, kas izslēdz motoru un neļauj tam aizpeldēt tālēs zilajās. Tas ir tāds standarta risinājums visiem močiem. Bet lieta tāda, ka brālis grib nodarboties ar freestyle trikiem, un tur reizēm nepieciešams brauciena laikā ložņāt akārt pa to moci, citreiz pat jāpalien zem tā apakšā un tādā gadījumā šāds te puļķis/klipsis ar šņori nekam neder, te vajadzētu kādu mazu raidītāju, ko piestiprināt pie vestes un tiklīdz mocis attāinās pietiekami tālu (teksim 3-5m), tā uztvērējs moča korpusā vairs nesaņem signālu un attiecīgi izslēdz moci :)

Šitā :-o

Link to comment
Share on other sites

Varu tev piedāvāt labu auto imoilaizeru, lietotu. Darīs tieši to, ko tev vajag bez nekādas modificēšanas un čakarēšanās. Bloks ir mazs un kompakts, ar LED indikāciju un antenas kabeli, kura garumu mainot, mainās darbības rādiuss. Kartīte ir ļoti maza, kompakta un hermēiska, baterija strādā ~1/2 gadu. Viss, kas ir vajadzīgs 12V un motors.. kartītei atstājot notekto rādiusu tiek pārauta motora vadības ķēde ar aktīvo releju, tas ir arī daudz drošāk, jo, piem, izmantojot pasīvo releju, ja blokam pazudīs + vai -, mocis aizbrauks tālēs zilajās arī bez raidītāja.. :lol: Šajā gadījumā tas tā nenotiks.

Cena 25 Ls, kā jau minēju- lietots, bet strādā perfekti, palikusi tikai viena kartīte, bet tās var nopirkt arī atsevišķi, ja ir vajadzība (~10-15 Ls/gab).
Varu piedāvāt arī jaunu imobu, tikai, protams, par citu cenu :mrgreen:

Labots - ZX3
Link to comment
Share on other sites

Nu jebkurā gadījumā bez unikālas pieejas te iztikt nevarēs. Prātā nāk versija par transponderu sistēmu. Tātad ideju skaidroju uz pirkstiem. Ir mums radio raidītājs/uztvērējs, ko novietojam uz moča - viņš ik pa brīdim raida signālu un pēctam uztver - cikliska darbība. Un tad mums ir maziņa mikroshēmiņa - transponderis, kurš darbojas bez eksternāla enerģijas avota. Kad lielais raidītājs raida signālu, mazais transponders to uztver un viņam pietiek enerģijas ko šis ir saņēmis ar spēcīgo RF signālu no raidītāja, lai spētu apsmadzeņot, kas notiek un savu unikālo kodu noraidīt atpakaļ - to savukārt uztver uztvērējs uz moča. Tātad kamēr transponders ir uztveramības zonā viss notiek, kad šis ir ārpus zonas (kas tiešām nebūs liela) uztvērējs signālu nesaņem un var rīkoties (uz moča gribi negribi būs jābūt kaut kādam mikrokontrolerim - varbūt laika aizturi vajadzēs vai vēl kaut ko). Šādas transponder sistēmas izmanto apļa laika reģistrēšanā, arī veikalos - lai preces nezagtu utt. Problēma rodas tajā, ka šī ir īpaša pieeja un to aparātu vajag uzbūvēt (varbūt ar ir kaut kādi gatavi risinājumi - bet diez vai tik specifiski būs), kā arī Latvijā dabūt transpondermikrenes nav uber viegli. Vēl ar neesmu pārliecināts kā to visu būtu iespējams udabūt uz moča cilvēcīgā viedā. Zem pārsega ir vieta antenai?

 

Labi - es te vienkārši teoretizēju par tēmu.

 

Mans domāt, ka, ja tai lietai nopietni grib pieiet, tad tāds transponders ir neslikta lieta, jo faktiski kalpo arī kā sava veida imobilaizers - neviens cits ar to moci aizbraukt nevarēs. Mīnuss ir, ūdensdrošība+ neesmu īsti pārliecināts par ūdens absorbcijas spektru radiofrekvenču diapazonā ap padsmit megaHz. Nu un uzticamība ar nebūs 100% (kaut gan nevienai sistēmai tā nebūs 100%).

 

Ja ir apņemšanās var izstudēt materiālus un pats to lietu uzbliezt (nekas ļoti sarežģīts nav, jo visi reference materiāli tiri piri ir pie ražotājiem pieejami) vai nu pasūtīt pie kāda.

Labots - MaurI
Link to comment
Share on other sites

Nu tieši tāpēc jau es meklēju gatavus variantus, kurus varētu viegli nomodēt kā vajag, neesmu stiprs elektronikā, pāris šēmeles gan esmu uzlodējis, bet radio raidītāji un uztvērēji ir man mella biude. Šis variants likā gana daudzsološs. Mož toč jāapsver imobilaizera variants...

Link to comment
Share on other sites

Transponders neies cauri, ja vien negribi būvēt braucējam rinķī elekromagnētisku būri, vai ko līdzīgu kā lielveikalos.. :D Aizmirsi vienu būtisku faktu, tas nenotiks laboratorijas apstākļos, tur arī viss atduras. Radio raidītājs + uztvērējs IMHO labākis variants, pārējie, tevis minētie bonusi- analogi, un vislielākais pluss, ka ir pilnībā gatavs risinājums :wink:

Link to comment
Share on other sites

Labi, ko ar gudriem strīdēšos, tu, jau drošivien ļoti pieredzējis RF iekārtu inženieris.. :mrgreen:

 

Ja vajag kādu info, Jetij, vari zvanīt :wink:

Link to comment
Share on other sites

Labākais no visiem šajā pavedienā lasītajiem variantiem arī liekas biedra ZX3 piedāvātais impbilaizera variants. Kartiņas ir hermētiski un droši verķi. Protams, ja pašam gribas padarboties un pamodot kauč ko, tad nē :wink:

 

P.S. starp citu šāda kartiņa arī ir transponders: Transponder wikipēdijas lapās

 

Vēl pamatīgāku aprakstu atradu: RFID apraksts tajās pašās Wikipedia lapās

Labots - neirons
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Raimonds1

ja kādu tas interesē, tad lambda ir CT, tas ir - viļna garums ir gaismas ātrums reiz svārstību periods

 

kas attiecas uz ūdeni - tas štrunts jāliek uz galvas uz izslēgšanai jāliek laika aizture - tipa , ja signāla nav 3 sekundes, tad tikai izslēdz

 

ja par loģiku un pogām, kas slēdzas kad un kā vajag

http://en.wikipedia.org/wiki/Sheffer_stroke

UN-NE elements

http://en.wikipedia.org/wiki/Schmitt_trigger

Šmita trigeris

http://en.wikipedia.org/wiki/Event-driven_programming

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Killercompany

http://cgi.ebay.com/12V-MOMENTARY-REMOTE-CONTROL-0V-OUTPUT-SWITCH-RP11_W0QQitemZ350316220107QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5190794ecb

 

gatavs risinājums. kamēr uztvērējs saņam signālu (lasi poga nospiesta) tikmēr mocis (lasi relejs) ieslēgts. vienkārši ar izoleni ieķīlē pogu pultij un pielīmē pie vestes. tikai nu bačas gan būs 1x dienā jāmaina pultij :(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...