Jump to content

Problēma ar BlueRay video kvalitāti


Lauva
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

 

Gribētu dzirdēt cilvēku pieredzi ar BlueRay video. It kā specifikācijas skan iespaidīgi, taču, skatoties filmu, mani nepamet sajūta, ka ar video kaut kas nav kārtībā. Rūpīgi ieskatoties tumšajos pustoņos, redzams, ka to ir ļoti maz un tuvās krāsas tiek apvienotas vienā tonī, kas rezultātā rada kvadrātiņus, kā apskatot 24-bitu krāsu attēlu uz ekrāna 16-bitu krāsu režīmā. Var jau būt, ka es pārāk daudz gaidu no BlueRay - nezinu. Kādam ir līdzīgi secinājumi?

 

BlueRay.jpg

 

Pievienoju attēlu, kurā ar digitālo fotoaparātu nofotografēts tumšs laukums no ekrāna. Kā paši redzat, kaut kas tiešām nav kārtībā ar pustoņiem. Manuprāt, šāda kvalitāte būtu apmierinoša DivX, bet vai BlueRay (cik saprotu, tad tas arī izmanto MPEG-2)?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Tu skaties iistu Blu-Ray (no iista Blu-Ray diska) vai arii k-kaadu no neta noslauktu meeslu (k-kaadu ripu)?

BluRay parasti izmanto VC-1, bet, cik esmu lasiijis, tad var izmantot arii MPEG2 un H.264.

 

Pasham gan nav man Blu-Ray atskanjoshanas iespeeju, bet cik ir veikalos luureeti HD disku ieraksti, piemeeram, ieksh Stokmann, tad nu sorry - kvalitaate bija ljoti ok.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Fails ir iegūts no legāla BlueRay diska. (nav taču aizliegts privātai lietošanai izgatavot vienu rezerves kopiju, vai ne?)

Paplašinājums .evo un MPEG-2 kompresija (laikam), jo VLC Media Player rāda. Šķiet, ka VLC neatpazīst VC-1 kodeku.

Vai būtu kur iespējams novilkt testa BlueRay un HD DVD video failus ar dažādiem formātiem, lai varētu ievērtēt?

Kādu programmu labāk izmatot atskaņošanai bez VLC?

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Kopeejot , ja nemaldos, tu paarkompresee.. liidz ar to kvalitaates zudums ir normaala paraadiiba.

DVD diskiem ir tas pats. Vrogji nokopeeji no DVD vob failus.. un tais nokopeetajos VOBos jau ir kropljojumi.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

...DVD diskiem ir tas pats. Vrogji nokopeeji no DVD vob failus.. un tais nokopeetajos VOBos jau ir kropljojumi.

 

Tikko eksperimenta dēļ pārkopēju vienu VOB failu. Hash funkcija dod vienādu rezultātu gan tam uz mana HDD, gan tam, kas atrodas uz DVD. :-)

Link to comment
Share on other sites

lāme :D Izskatās ka tu no torrent esi veicis savu legālo kopiju :D Kas parsvarā ir ļoti sakompresēts HDTV... Lai spriestu par BlueRay kvalitāti tev vajadzētu lietot oriģinālu ripuli uz reproducējošas ierīces lkas atbalsta pilnība 1080i

Link to comment
Share on other sites

Tavuprāt nav iespējams pārkompresēt, saglabājot izšķirtspēju?

Tad jau visi DVD ripi arī būtu ar zemāku izšķirtspēju.

Varu ieteikt aiziet uz dvdfile.com un palasīt tur disku reviewus, moš tavs materiāls ir apskatīts

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Labriit!

Kopsh kuriem laikiem izshkjirtspeeja nosaka video kvalitaati ? :)

torrentos ir briivi pieejami 1080p HD ripi :)

Bet tas jau jamos nepataisa pa origjinaaliem :)

Link to comment
Share on other sites

Labrī, Tev ir TV ar tādu izšķirtspēju? Jeb skaties uz lcd moņa, kam izšķirtspēja 1280X1024, līdz ar to 1920 tiek konvertēts uz 1280. Un kā jau teikts, var būt arī video ar labu izšķirtspēju un sūdīgu kvalitāti.

Link to comment
Share on other sites

Tas jautājums, kas vispār ir rips? Ja es no sava DVD pārkopēju VOB failus, tad kas - izšķirtspēja vai kvalitāte samazināsies? Cita lieta, ja es saspiežu DivX XVid utt.

Datora ekrānam izšķirtspēja ir 1920*1200; TV - 1920*1080.

Vai kaut kur nebūtu iespējams ielādēt testa video lielā izšķirtspējā (MPEG-2 VC-1), lai lai notestētu tehniku?

Link to comment
Share on other sites

Substrate

Pamēģini atskaņot ar PowerDVD 7 kas atbalsta BlueRay. Izskatās ka pie vainas ir VLC kodeki.

Labots - Substrate
Link to comment
Share on other sites

ehh bija jau man saruna ar džekiem par šo tēmu, ķipa vai tas ko iegūstam nokačājot 8gb torrentu ir pielīdzināms 40gb blu-ray. nu nebūs tā! kompresija ir kompresija ar visiem saviem gļukiem, kropļojumiem u.t.t.

 

p.s. īsts blu-ray/hddvd uz pietiekamas izšķirtspējas LCD/plazmas nav redzēts.

Link to comment
Share on other sites

... tāpēc ka Eiropā oficiāli HD-DVD un Blu-Ray pleijeru modeļi tik tikko sāk parādīties. Tas pats ar diskiem.

Link to comment
Share on other sites

Passijos torentā, ir gan novelkami īstenie blūreji:

 

Kingdom of Heaven

Kingdom_of_Heaven.Blu-Ray.1080p.MPEG-2.HRT.t

File Size Processed: 33.77 GB, Play Time: 03h:09m:32s

1920 x 1080, 23.98 fps, 35.00 Mbps (24.03 Mbps Average).

Average Video Quality: 122.34 KB/Frame, 0.48 Bits/Pixel.

AC3 Audio: 3/2 Channels (L, C, R, SL, SR) + LFE, 48.0 kHz, 384 kbps.

Link to comment
Share on other sites

Passijos torentā, ir gan novelkami īstenie blūreji:

 

Kingdom of Heaven

Kingdom_of_Heaven.Blu-Ray.1080p.MPEG-2.HRT.t

File Size Processed: 33.77 GB, Play Time: 03h:09m:32s

1920 x 1080, 23.98 fps, 35.00 Mbps (24.03 Mbps Average).

Average Video Quality: 122.34 KB/Frame, 0.48 Bits/Pixel.

AC3 Audio: 3/2 Channels (L, C, R, SL, SR) + LFE, 48.0 kHz, 384 kbps.

 

hmm... 3h un tikai 33GB nez vai varētu tā būt... bet es varu arī kļūdīties :oops:

Link to comment
Share on other sites

Hvz, vilcis neēsmu... ja tīri matematiski parēķina: laiks*Mbps sanāk ~43Gb, diezgan ticami... :-?

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Kopeejot , ja nemaldos, tu paarkompresee.. liidz ar to kvalitaates zudums ir normaala paraadiiba.

DVD diskiem ir tas pats. Vrogji nokopeeji no DVD vob failus.. un tais nokopeetajos VOBos jau ir kropljojumi.

Tad kad nebija apieta 'uuberdroshaa' Blu-Ray/HD-DVD kopeeshanas aizsardziiba, tad jau nekas cits neatlika, kaa kopeet ar paarkompreseeshanu. Tagad jau var zvejot pa taisno bez jebkaadas paarkompreseeshanas, respektiivi, kvaliaates zudumiem.

Un par to DVD kopeeshanu - ja izmanto, piemeeram, CloneDVD, tad rezultaaataa ieguust identisku kopiju no orgjinaala - nekas netiek paarkompreseets (ja vien taada funkcija nav iestatiita programmas settingos, lai, piemeeram, no DVD9 uztaisa kopiju uz DVD5).

Link to comment
Share on other sites

Es tagad nedaudz domāju, kā pieslēgt TV, kam HDMI interfeiss pie datora, kam ir DVI izeja. HDMI visas ligzdas ir vienādas, bet DVI ir vairākas versijas. Šajā foto ir mana datora DVI. Saprotu, ka ļoti jāskatās, kāds tieši ir DVI. Šis ir DVI-D Dual Link?

 

DVI.jpg

 

Jāmeklē kaut kur pāreja no DVI uz HDMI. Kā ar skaņu? Caur optisko kabeli laist, lai būtu vislabākā kvalitāte?

Man šobrīd vēl nav HDDVD/BlueRay atskaņotāja, jo gribas tādu, kas atskaņo abus formātu un ir multizonas, tāpēc TV gribu pieslēgt pie datora ar maksimālo iespējamo kvalitāti. TV tieši atbalsta 1920*1080 video.

Link to comment
Share on other sites

kuklitis25

Laikam shonedeelj beidzot buus jaiededzina pirmaa Blu-ray matrica ! Iegadajos dedzinaataju 2 meneshus atpakalj bet neredzu jeegu vienkarshi kaut kadus datus rakstiit tai matricaa, bet nopumpeeju origjinaalas filmas dazhas bet neatsaucaas man neviens cilveeks, kuram buutu PS3 konsole vai stand-alone pleijeris kombinaacijaa ar Full-HD izskjirtspeejas PC moni vai TV paneli ... Bet taa kaa man ir arii viena RW tipa matrica tad kaut ko paexperimenteeshu ;)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

... bet neatsaucaas man neviens cilveeks, kuram buutu PS3 konsole vai stand-alone pleijeris kombinaacijaa ar Full-HD izskjirtspeejas PC moni vai TV paneli ... Bet taa kaa man ir arii viena RW tipa matrica tad kaut ko paexperimenteeshu ;)

 

Žēl, būtu man BlueRay/HD DVD atskaņotājs, varbūt Tu būtu aizdevis man to disku/paskatījies pie manis.

Labots - Lauva
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...