Jump to content

Bildējam RAW formātā ar Canon PowerShot aparātiem


kragun
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Visiem Canon PowerShot A6x0 modeļu lietotājiem zināms, ka ar šiem modeļiem nevar bildēt RAW formātā un nav arī citu fīču, kas ir piejamas dārgā gala modeļiem. Tā bija izlēmis ražotājs. Tagad šī netaisnība ir izlabota un izmantojot alternatīvu firmvāri, varam baudīt visas tās iespējas, un pat vēl vairāk, kuras izmanto dārgo aparātu īpašnieki.

 

Alternatīvā firmvāre pieejama šādiem modeļiem: A610, A620, A630, A640, A710IS, S2IS, S3IS. Teorētiski visiem modeļiem ar DIGICII procesoru.

 

Papildus iespējas ar alternatīvo firmvāri:

Bildēšana RAW formātā

Dzīvā histogramma

DepthOfField kalkulātors

Skriptu izpilde

Baterijas izlādes indikators (ikona, %, volti)

Izlādes indikatora pielāgošana savām baterijām

Darbības ar failiem

Grāmatu lasīšana

Kalendārs

Prožektors

Spēles (krāniņa staipītājiem)

Menu vizuālā noformējuma pielāgošana

Zebras attēlošana

 

Galvenais, ka netiek aiztikta aparāta oriģinālā firmvāre.

 

Viss kas vajadzīgs atrodams saitēs.

 

Saites: angļu mēlē

 

krievu mēlē

 

krievu forums

 

Savu A620 nomodoju, bet nepaspēju visu kārtīgi notestēt. Aparāts aizbrauca ceļojumā uz Krieviju.

 

Lasiet, testējat. Kas rok, tas atrod!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Iebāzu savam S3, vairāk neko neieraudzīju, kā baterijas indikatoru. Šis gan ir īslaicīgs variants un pēc izslēgšanas jāpārlādē. Briesmīgas jēgas no tā pasākuma nav. Tā teikt sporta pēc.

Skriptus man palaist kaut kā nekādus neizdevās :/

 

P.S.. Nē, es biju palaidis garām alternatīvo menu. Tomēr vairāk tur ir kas. RAW gan saglabājas stipri ilgāk. Būs jāpapēta sīkāk.

 

Iespārda Games iekš fotoaparāta :D

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Tur var iestatīt, lai automātiski tas softs ielādējas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

A kā dabūt gatavu, lai šis autāmātiski ielādējas? Taisīju make card bootable, bet nekas neizmainījās.

 

Viens smags bugs šai būšanai ir - kad pagriež displeju, lai savu mūli var fotogrāfēt - tā displejs paliek balts. Citā leņķī kad ir displejs, viss rādās kā vajag.

Turklat displejs ALT režīmā vispār neizslēdzas.

Link to comment
Share on other sites

Nu man nav neviens no tiem aparātiem, uz kuriem var palaist šito softu, bet es izlasīju tur.

 

Paskaties vēl piezīmi:

 

Note: Unfortunately, autoload does not work with FAT32-formatted SD-cards. This means: cards up to and including 2 GB will work, cards larger than 2 GB won't.

 

Vēl iespējams, ka tu nenolokoji to karti.

Link to comment
Share on other sites

Tokriņ un vaivar, izlasi šito:

Q. May I suggest a new feature?

 

A. Yes you certainly can, although not every wish can be fulfilled. Please note that the CHDK is not able to change any standard behaviour of the camera, because it does not modify the original firmware. CHDK can just "extend" current functionality.

 

Here is a list of "Frequently Suggested Features":

Possible

Support for more camera models

In theory the CHDK can be ported on every Digic II camera, but this takes time and a firmware or firmware dump (which you might be able to provide if a firmware dumper is available for your model). If the new cam is very different internally/externally from already supported models, it would be very difficult to port the CHDK without actually having the camera, because heavy testing would be required.

[...]

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Mjā, manu MMC nav iespējams nolokot. Tik briesmīgi svarīgi arī nav.

 

Visi RAW aizņem konstanti 7,710,960 baitus.

 

Tātad uztaisīju salīdzinājumu 2 foto. RAW režīmā fotoaparāts taisa gan jpg, gan crw formātu, kas nekādā vīzē ne ar ko nevaras vaļā. Konvertēju ar vienu progu uz DGN un ar irfanview (arī sakačājot visādus pluginus) tā stipri palēni atveras. Nez kādēļ nepalīdzēja Canon CRW plugini.

 

Reku salīdzinājums no sava S3 ko varēju izspiest - standarta JPG un konvertējums no RAW. Man kā neprofesionālim iekrita acī ķipa kontrasts atšķiras. Mošk var kāds specs var pakomentēt, kas šajās bildēs vēl atšķiras.

Link to comment
Share on other sites

Reku salīdzinājums no sava S3 ko varēju izspiest - standarta JPG un konvertējums no RAW. Man kā neprofesionālim iekrita acī ķipa kontrasts atšķiras. Mošk var kāds specs var pakomentēt, kas šajās bildēs vēl atšķiras.

 

Ekspozīcija atšķiras.

Vai abas bildes uzņemtas ar vienu slēdža ātrumu, vienu diagragmas atvērumu un apgaismojums pa to laiku ievērojami nav mainījies.

 

Kontrasta atšķirību neredzu, bet saskatu JPG veikto krāsu korekciju.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

VIL, izmantojot šo firmwari, gan RAW gan JPG tiek ģenerēts vienlaicīgi, tad nu fotogrāfēšanas parametri ir identiski.

Link to comment
Share on other sites

Eu, un kādā veidā to modu lai uzinstalē? Abus failus novilku, bet kā tos dabūt aparātā iekšā?:)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

A kas te pa aparātu?

 

Es daru tā, caur karšu lasītāju iekopēju tos 2 failus ps.fir un diskboot.bin galvenajā folderī. Pēc tam ielieku karti fotoaparātā, ieslēdzu uz foto skatīšanas režīmu (ne fotogrāfēšanas).

 

Pēc tam menu ->Firm update -> Ok un izmantojam visas funkcijas.

Link to comment
Share on other sites

OK, pamēģināšu. Man S2 IS.

 

 

 

Jā, bet man nav karšu lasītāja Varu tikai kameru pa taisno pie kompja pielikt. Bet ielādēt man piedāvā tikai bildes... Vai nav citu iespēju?

Labots - rt25
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Caur vadu nevar - nāksies iegādāties. Tak SD karšu lasītājs maksā ap Ls 3-3.5.

Link to comment
Share on other sites

Par naudu jau neiet runa, Vienkārši līdzšim brīdim nebija vajadzīgs tas karāu lasītājs. Bet ko nozīmē šis - A raw image file (sometimes written RAW image file ) contains minimally processed data from the image sensor of a digital camera. Nav man anglene stiprā puse, tādēļ nespēju uztvert dziļo domu.

 

 

 

Bet par to plug-in rakstīts, ka ar to var sūtīt bildes, skaņu šurpu turpu... Bet tagad jau es arī to varu. Kaut ko nesaprotu

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man viedoklis, ka RAW ir visa informācija, ko saņem no foto sensora un nekas netiek ne filtrēts ne konvertēts.

 

Tātad veicu salīdzinājumu nomainot SD kartes. Ja standarta režīmā, kad tiek fotogrāfēts bez jebkādām fīčām, tad vienalga kāda karte iekšā.

 

Bet 2GB Trancend kartes (nez kāds ātrums, bet ne sevišķi liels) vietā ieliku Kingston Ultimate 1GB 133x karti. Aiztures laiks, kamēr tiek rakstīts RAW fails no 2-3 sekundēm samazinājās līdz 0,5-1 sekundēm. Tātad, ja grib pilnvērtīgi izmantot šo fīču un normāli fotogrāfēt, jābūt pietiekami ātrai kartei, kas spēj uz sitiena ierakstīt ~8-10MB.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Slēdža spiešanas ātrums ir citas opera. Es runāju par to, kad tu nospied pogu, attēls tiek glabāts, iedegās zilā lampiņa (pirms tam nekad viņu nebiju redzējis degam) un kamēr nenodziest, nevari ne fotogrāfēt, ne arī skatīt foto. Tajā laikā tiek rakstīta kartē visa infa.

 

Orģinālais softs to dara aizkadrā un ļauj jau sagatavoties nākamam kadram.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

NC, es vēl kādas fotogrāfijas salīdzināju, un tomēr labums ir.

 

Vismaz kādus dabasskatus, kur vaig maksimāli labu attēlu iegūt, varēs kvalitatīvākus iegūt. Tas iebūvētais JPG konvertors fotoaparātā nav tik labs kā gribētos.

 

Galvenais bonuss, ka abi formāti rakstās vienlaicīgi - nav visi pēc kārtas jāpārdzen no RAW uz kādu citu formātu. Mūsdienās karšu izmēri pietiekami lieli, lai varētu drukāt iekšā visu ko.

 

Ir taču labi, ja var izspiest no verķa maksimumu, ko tas spēj :)

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Tas nozīmē, ka uz kompja RAW bildes jākonvertē, lai varētu apskatīties, vai arī IrfanView arī RAW rāda?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

NC, protams, tas jau sava prieka pēc. Bet nu savureiz jāķerās pie visiem līdzekļiem, lai iegūtu kadru.

 

rt25, te pirms tam ieteiktais rīks labāks, irfanview neatpazīst iegūtos RAW - tie ir jākonvertē.

Link to comment
Share on other sites

Tokriņ, ja mēs par ixusiem runājam, tad, cik es sapratu, visa problēma ir tajā, ka nav pieejama orģinālā ixusu firmware, kā arī neviens vēl nav izštukojis, kā to nodumpot.

Link to comment
Share on other sites

bobiksons
bet vai kaads reaals labums no taa RAW arii ir ?

 

a tu nokonvertē RAW tai pašā fotošopā ar dažādiem parametriem (atšķirīgi baltā balanss, shadow/highlight un t.t.) .. un salīmē kopā

 

Uz dullo konvertēts RAW dod sliktāku rezultātu nekā JPEG no tās pašas kameras.

Ja rokas aug no pareizās vietas, pareizi nokonvertēts RAW daudz labāku bildi.

RAW-am vienmēr ir nepieciešams ļoti liels pēcapstrādes darbs.

 

Mežavecis ir ielicis dullo konvertēto RAW, tāpēc jau arī nav brīnums, ka neredzat atšķirību/labumu

 

PS: visas savas bildes uzņemu tikai ar RAW

Labots - bobiksons
Link to comment
Share on other sites

NC, tādi kā tu savulaik pīkstēja nah telefonos fočuki un mūzikas atskaņotāji (piem) Bet kapēc ne? Protams neviens nebildēs tanī raw formātā, dažreiz varbūt kādam savajadzēsies, bet kapēc tad dēļ tām dažam reizēm neatbalst'oit tādu lietu? Un no otras puses kapēc maks't par kameriņu 100 Ls vairāk ja var to pašu ar lētākām izdarīt!? Respektīvi kameras vienādas, softs ašķiras un ncena... kapēc neizmantot aparāta visas iespējas ja tas dod...

Link to comment
Share on other sites

Kashmars

Vai kāds Canona fočiks filmetos raksta arī mpeg2? vai arī to var pamainīt, ja raksta avi?

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

NC

Ne jau visi fočē tikai nodzertus mūļus :)

Normālas bildes taisīit jpgā, ja ir iespēja seivot rawā.. lūk tas ir stulbums :)

Link to comment
Share on other sites

Pietiks offtopicu.

Vajag kada canon IXUS 40 vai 50 serijas numuru, vai ari kads ta ipashnieks varetu novilkti sho.

http://www.canon.co.jp/imaging/pssd400/frm-e.html

 

ir iespeja, ka deres ari ixus 40, kaut ne parak liela - sensors cits.

ixus 40 un 30 firmwares nevaru atrast :(

Un tu tiešām domā, ka tur tu novilksi fw?

Nekā. Tas firmware update fails ir līdzīgi kā exe fails priekš XP. Nu binārija priekš canon procesora. Viņš pats izdomās kur un kādus apdeitus ierakstīt, nevis vot paņems un pārrakstīs visam pāri jauno.

Link to comment
Share on other sites

Raiteens

kas tiesi man ir janovelk lai varertu updeitot savu 610to???tur ir dafiga viss kas ko var novilkt tapee neiebraucu kas tiesi ir vajadzigs....varbut varetu aprakstit kas janovelk un kas kur jamet un ka tas jadara!lasot rus un eng valoda radas sajuta ka tas ir paredzets tikai tadiem kas ar to visu ir uz tu!ieprieks jau paldies!!!

Labots - Raiteens
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Vispirms uz kartes, caur kardrideri, iekopējam uz datora izveidotu tukšu teksta failu ar nosaukumu ver.req

 

Aparātu ieslēdzam skatīšanās režīmā

 

Vienlaicīgi nospiežam Func.Set + Display un izlasam firmvāres versiju

 

Lādējam firmvāri šeit

 

Abus failus PS.fir un DISKBOOT.bin kopējam (caur kardrideri) kartē

 

Aparātu ieslēdzam skatīšanās režīmā

 

Oriģinālajā Menu izvēlamies Firm Update

 

Notiek firmvāres ielāde aparāta operatīvajā atmiņā. Oriģinālā netiek izmainīta.

 

 

Lai alternatīvā firmvāre ielādētos pie aparāta ieslēgšanas:

 

Uz kartes jābūt abiem failiem PS.fir un DISKBOOT.bin. Atmiņas kartei jābūt SD

 

Ielādēt firmvāri parastā veidā

 

Iekš alternatīvās Menu->Debug parameters->Make card bootable

 

Izslēgt kameru un atmiņas karti nolokot (obligāti)

Labots - kragun
Link to comment
Share on other sites

Raiteens

Vispirms uz kartes, caur kardrideri, iekopējam uz datora izveidotu tukšu teksta failu ar nosaukumu ver.req

 

Vienlaicīgi nospiežam Func.Set + Display un izlasam firmvāres versiju

Atmiņas kartei jābūt SD

vai sie ir obligatie nosacijumi?kape nevar but mmc karte?un kapee janoloko???

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ar MMC karti nebūtojas un katru reizi firmware jālādē pa jaunu. Kā zināms MMC kartēm Lock nav paredzēts. Tādēļ lūk!

Link to comment
Share on other sites

Raiteens

a cik ilgi jaladejas tai firmvarei?es itka visu izdariju ka vajag-nodisa ekrans un deg zala gaisminja visu laiku.bet nekas nenotiek!!!un izslegt pectam arii nevar!!!

Link to comment
Share on other sites

Visu ieliku laikam darbojas (spriežu pēc baterijas stāvokļa parādīšanāsun %), bet bildes nesaglabājas RAW formātā un spēles un citas fīčas nevaru atrast !!!!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...