Jump to content

Traucējumi un to rašanās?


Dexs
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Esmu ļoti apbēdināts,jo Viesītē ir uzlikts raidītājs LR-3 Klasikai 102,2 MHz frekvencē...

Reāli ne jau esmu apbēdināts par faktu (lai jau klausās kam patīk), bet par to, ka radušies daudz traucējumu jeb tie sauktie MIKSI! :(

99,7 MHz frekvencē, 99,3 MHz frekvencē, 107,2 MHz frekvencē, 105,1 MHz frekvencē u.c.

Slikti tas, ka tieši šajās frekvencēs iet manas mīļākās radiostacijas (99,8 - M-1 , 99,3 - Power Hit Radio, 107,2 - Radio Skonto)...

Kāpēc rodas šādi traucējumi ārpus 102,2 MHz?

Es saprotu ja man neietu stacija 102,0 MHz frekvencē jo atrodas ļoti tuvu šai frekvencei, taču kādēļ rodās šādi traucējumi frekvencēs??

Tā ir ESD nolaidība vai kas cits?? Galu galā - nedrīkst dēļ kāda raidītāja aizliegt klausītes ko citu...

Ko man darīt lai atkal bez kādiem LR-3 varētu klausīties radio?

Liels paldies, gaidīšu jūsu atbildes un padomus!

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tev skala analogā vai digitālā? Mošk rādžiņš tāds kreiss. Uz magnetolām un citiem verķiem ar digitālo skalu nav novērots tāds gļuks, bet uz parastajiem pa 10Ls viss kas ir dzirdēts (skaidrā laikā jaucas pa vidu igauņu un lietuviešu radio).

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Mājas kinozāle!

Radio pie vainas nav, uz visiem centriem un analogā radio iet tas pats... :(

ESD ziņu jau aizsūtīju...

Interesanti tas, ka pirms tam gāja traucējumi no LR-2 98,9 frekvencē (104,7 īstā frekvence), bet tagad to nav...

Vai tiešām ESD nolaidība? :(

 

Par liešiem jau iet arī runa, jo dzīvoju netālu no robežas un gribu klausīties leišus (PHR un M-1)...

Un nesaprotu kāpēc tik liela jauda raidītājam (57 km rādiuss), tad jau iznāk arī OFICIĀLI Lietuvā šie var Klasiku klausīties...

Tas taču nav atļauts pie robežas likt tik spēcīgu raidītāju!

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Es domāju neko. Manā galā ari tā ir. Jaucās 101,5 (LR2) un 101,7 ar (Ruut fm - eesti radio) un tur neko nevar darīt.

 

Es domāju, ka tik spēcīgu drīkst, ES taču :D

Link to comment
Share on other sites

Arī pa citām frekvencēm, vai tikai teiksim 101,6 FM jaucās???

Link to comment
Share on other sites

Mmm nē. Izkruķīju visas frekvences. Starp tām, kuras stāv blakus un maisās un traucē ir tikai LR-2, bet tas ir starp 101.5 - 108.1

 

Ā.. Kaut kas līdzīgs ir gadījies arī man. Uz radioswh frekvences 106.5 kaut kāda klasiskā mūzika ir uzmetusies. Tādi gadījumi 2 ir bijuši un abi no rīta puses. Tuvumā šai frekvencei (106.5) nav neviena tāda radio, kas atskaņotu klasisko mūziku.

Labots - bide
Link to comment
Share on other sites

(labots)

No rītiem tas ir normāli :D

tad signāli izplatās labāk... ;)

Kā noprotu, dzīvo netālu no Valmieras ja klausies 106,5 SWH?

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Jā netālu gan.

 

Nē tas nebūt nav normāli, kad pamostoties gribi dzirdēt uzmundrinošos Fredi ar Ufo, bet skan vijoļu čīgāšana. Neesmu klasiskās mūzikas piekritējs.

Labots - bide
Link to comment
Share on other sites

Tad varu tevi "iepriecināt" ar vēlvienu traucējumu taisītāju:

 

2007. gada 1. jūlijā Viesītē FM diapazonā, 102,2 MHz frekvencē uzsāks darbu jauns VAS „LVRTC” radio apraides raidītājs, kurš raidīs Latvijas Radio 3. programmu „Klasika”. Tā aptveršanas zona būs 45 – 57 kilometri.

 

Savukārt Valmierā jūlija sākumā FM diapazonā, 102,4 MHz frekvencē darbu uzsāks jauna SIA „Valmieras TV” radio apraides stacija, kura raidīs savu oriģinālu programmu. Jaunās raidstacijas aptveršanas zona būs 25 -35 kilometri.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu tad tagad būs tā Valmieras TV stacija!

A ko lai es saku?

Uz iemīļotā 99,8 M-1 un 99,3 Power Hit Radio man jāklausās LR-3 Klasika :(

Un ne tikai no rītiem bet no šodienas VIENMĒR ja neizdomāšu ko darīt... :(

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Šeit nederēs atnenas pastiptinātājs (signāla uztveršanas pastiprinātājs)?

Labots - bide
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Man tāda nemaz nav :(

Nedomāju, ka tas palīdzēs, drīzāk tas VĒL VAIRĀK pastiprinās vietējo signālu!

Turklāt kinozāle pielikta tikai pie vecas antenas augšā...

Bet nu ne tur tas āķis, jo uz visiem pārējiem (arī mūzikas centra) iet tie traucējumi frekvencēs: 105,1 , 107,2 (Radio Skonto :( ), 99,3 (Power Hit Radio) un 99,7 (turpat 99,8 arī M-1) :(

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Laikam jau vienīgais ko var ieteikt ir uzlikt tādu āra antenu, kurai ir izteikta virziendarbība un mēģināt atrast tādu antenas stāvokli, kurā traucējumi ir minmāli vai to nav vispār. Pasākums gan nebūs no fiksajiem un lētajiem.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu stulbums...

Tagad maksāt šitādu naudu tikai lai normāli varētu paklausīties radio, jo redz gribēja lai kāds te mums varētu klausīties Klasiku, kuru varu derēt tāpat neviens neklausīsies, jo visiem labāk patīk Radio 2 :D

 

Žēl...

Tikai mani fascinē tas, kā rodas tie traucējumi...

UZ VISIEM RADIO neatkarīgi kur tu Viesītē un 5km ap to apmēram klausies...

Tieši frekvencēs kuras jau minēju...

Uzlika pirms 7,8 gadiem mums te LTV-1 un LR-1 uz tā torņa - visi sūdzējās ka nerāda LNT un ko vēl...

OK, itkā pazuda tie traucējumi...

Uzlika Radio 2 - nu baigi traucējumi pa dažām frekvencēm (tnx God pa tām kur nekas neskan - 98,..) - līdz pat vakardienai.

Tagad uzlika LR-3 (LR-2 traucējumi mistiski no frekvencēm kurās pirmstam bija pazuduši, tagad skan citās vēl miksā ar LR-3 un šoreiz jau pa 99, frekvencēm un 105,1 un 107,2, kur jau skan mani iemīļotie radio :(

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Gan jau drīz vēl exo moskvi un drošvien vēl kādu krievu staciju palaidīs gaisā un traucējumu būs vēl vairāk :(

Link to comment
Share on other sites

Par Exo Moscvi dzirdēju, ka Rīgā taisoties Baltcom Radio ēterā retranslēt un laist gaisā :D

Bet nu šie traucējumi būs Rīgā ne šeit... :D

 

Kādam nav kāda padoma - ko lai es daru?

Šitā taču nevar...

Nav mana vaina ka tik spēcīgs raidītājs kurš brauc citās frekvencēs...

Link to comment
Share on other sites

Var jau gadīties, ka tornī veči kautko nav pareizi uzlikuši vai saregulējuši, bet parasti gan problēma ir uztvērējos. Uztvērējā, pirms augstfrekvences pastiprinātāja, notiekti jāstāv pārskaņojamam šaurjoslas filtram. Daudzi ražotāji šo filtru savos radiouztvērējos neliek, jo skan taču tā pat(pirms jaudīgā raidītāja uzstādīšanas jau viss Viesītē darbojās), bet katra lieka detaļa, pie lielražošanas, sadārdzina aparātu(ar visiem kontūriem jau rāčiņš nemaksās 5Ls). Vēl ražotāji savās konstrukcijās grēko uz automātiskās līmeņa regulēšanas rēķina. Atkal var ietaupīt un šādu shēmu nelikt uztvērējā. Kas visa tā reziltātā notiek- uzgriežam uztvērēju uz kādu vājāku staciju, bet uz pirmo uztvērēja trani pienāk arī spēcīgais traucējošais signāls, jo ieejā nav nekāda kontūra, kurš to nofiltrētu. Tad nu spēcīgais signāls"aizbāž muti" pirmajam tranim un iedzen to nelineārā režīmā. Gala rezultātā veidojas klasisks augstfrekvences jaucējs ar visām no tā izrietošajām sekām. Uzgriežam rāčiņu uz spēcīgo staciju, tranim tā pat "mute ciet", jo nav automātiskās līmeņa regulēšanas shēmas un pirmās kaskādes pastiprinājums šai gadijumā par lielu. Atkal vis jaucās ar visu. šādos melabvēlīgos apstākļos vajadzētu lietot augstfrekvences bloku, kāds kādreiz tika lietots radiolā Viktorija. Precīzāk sakot, kuģu uztvērējā Ļubava, kurā bija Viktorijas uztvērējs ar rietumu standarta augstfrekvences bloku. Tai blokā bija gan ieejas kontūrs gan automātiskā līmeņa regulēšana. Tas nenozīmē, ka mūsdienās nav tādu uztvērēju. Ļoti labi strādā daudzi autiņu rāčiņi.

Link to comment
Share on other sites

Es saprastu ja vienam radio ietu šie traucējumi, bet visiem (turklāt arī kaimiņiem uz centra utt.)...

Tas tak nav normāli!

Visi tak nav lētie Made In China mēsli... :D

Turklāt iet radio mikss (gan LR-1, gan LR-2, gan LR-3) 99,3 - visspēcīgākais traucējumu mikss...

Vēl arī 99,7 , 105,1 , 107,2 , 101,4 (vakaros iet virsū arī SWH) :(

ESD vakar ziņu aizsūtīju, pašreiz nav atbildes...

Lūk pirātus šie ķer kā traki kuri taisa traucējumus, bet paši kad pieļauj kādas kļūdas...

Link to comment
Share on other sites

Sanchus

www.eradio.lv. Traucējumu nav ne rītos, ne vakaros...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Aha, M-1 tur nav (i-netā netranslē), turklāt man nepatīk klausīties radio i-netā ar sliktu kvalitāti un buffer...

Reku traucējumu mp3 ja kāds grib pačekot (vairākās frekvencēs - pēdējā kur mana iemīļotā radiostacija "cīnās"ar LR-3 Klasiku! ;)

http://serv.bodr.net/filo/traucejumi.mp3

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Didzis jau faktiski atbildeeja, ka vaina lielaakoties ir uztveereejos, kuriem nav normaalu filtru ne ieejaa, ne starpfrekvencee. :( Taas frekvences, kuras mineeji ir tipisks intermodulaaciju produkts uztveereejaa. Ja gribi klausiities attaalinaats stacijas, tad naaksies likt aareejo antenu un joslu filtru...

Ir veel viena lieta, ka katrai stacijai, vadoties peec antenas augstuma un izstarotaas jaudas tiek noteikts droshas uztvershanas zona. Aarpus shiis zonas, ESD signaala uztvershanas apgruutinaajumus nepeeta. Cik taalu Tu dziivo no jaunaa raidiitaaja?

 

Precīzāk sakot, kuģu uztvērējā Ļubava, kurā bija Viktorijas uztvērējs ar rietumu standarta augstfrekvences bloku. Tai blokā bija gan ieejas kontūrs gan automātiskā līmeņa regulēšana. Tas nenozīmē, ka mūsdienās nav tādu uztvērēju. Ļoti labi strādā daudzi autiņu rāčiņi.

 

Nu man ir gan Viktorija, gan Lubava - ar selektivitaati tieshaam nav probleemu, bet ar juutiibu gan - dabuuju pats taisiit shinu, lai AF bloku iznestu un noreguleetu kontuurus. Iisti neatceros, bet bij veel taa, ka mainiiju arii dazhus kondikjus, lai piedabuutu pie dziiviibas. Paartaisiiju uz 50 omiem un ieliku attieciigi N ligzdu un aareejo antenu - joprojaam straadaa. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Lycan

tauta pieljaujat taadu iespeeju ka ar juusu uztveereejiem viss ir ok ?

cik es zin latvijaa ir taadas regjionaalaas raadio un televiizijas stacijas kas speciaali notushee visas paareejaas frekvences lai vairaak cilveeku klausiitos vinjus .

 

parasta logjika, ja varees dzirdeet tikai tevi tad tikai tevi arii klausiisies, tobish vairaak klausiitaaju vairaak naudas par reklaamaam !!!

 

un ta veel pasaki ka latvijaa valda demokraatija ar vienliidziigaam cilveektiesiibaam visiem !

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Aptuveni 1 kilometru, varbūt vairāk!

Nu nevar būt, ka tagad VISIEM Viesītē lai normāli dzirdētu radio būs jātaisa kādi jolsu filtri...

Kā jau teicu, saprastu, ja šis joks būtu vienam, diviem radio, bet tas ir gan mašīnas Blaupunktam, Gan Phillips kinozālei, gan Phillips mūzikas centram, gan kaimiņam ar Panasonic mūzikas centru (ne kādiem ķīnaizeriem)...

 

Tu minēji par frekvencēm (ka tieši šajās iet traucējumi)...

Kad uzlika Radio 2 raidītāju, tad ARĪ bija traucējumi, taču citās frekvencēs (98,9 un uz leju)...

Tas nevienam netraucēja, jo neviena mūsu apvidu uztveroša stacija tur neraida...

Tagad stulbi, ka no rītiem kā jau minēja Ufo un Freža vietā (kas gandrīz vai paliek pēdējā stacija ko klausīties) jāklausās Radio Lāgas mikss ar Klasiku (izklausās jau smieklīgi, bet diemžēl ne tas mans mērķis).

Arī Jēkabpils Radio 1 tiek burtiski slāpēts frekvencē 107,0, jo no 107,2 arī nāk mikss, kas dzirdams manis norādītajā failā (skatīt dažus postus augstāk)...

 

Es saprotu ja vēl rastos kādi šādi miksi kādā vienā, divās frekvencēs, bet ne jau piecās...

 

Un KLASIKU, LR-2, LR-1 nu točna neklausīšos, pat ja uzspiedīs (un piemaksās)...

Jāgaida ziņa no ESD (ja vispār sagaidīšu)...

Neticu, ka 6 radiouztvērēji var melot (dažādu firmu, atrodas dažādās vietās Viesītē, testēju pie kaimiņa, gan pie manis, gan arī pie draugiem :(

Vēl izdomās Domskaja Plošad uzlikt, tad vispār būs vāks...

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Jaa, vajag zinjot ESD, taapeec ka praktiski neviens raidiitaajos nelieto filtrus, kuri buutiski samazina raidiitaaja jaudu. Visi tikai meegjina izspiest maksimaalu jaudu no raidiitaajiem, taapeec to filtru nelieto.

Arii Ceesu apkaartnee radio3 var dzirdeet apmeeram piecaas frekvencees. Tagad gan mazliet labaaka situaacija, jo ir nomainiits raidiitaajs, bet kad veel lietoja ieprieksheejo, tad bij caur, gribi - negribi, jaaklausaas radio3 bija... .

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Jau paziņoju uz e-mailu!

Nu atbildes pašlaik nav un gan jau ka nebūs - uzspļaut viņiem! Nezinu ko lai dara! Nekādās instancēs negribu vēsrties, nav laika parasta radio dēļ tā ķēpāties...

A ja šiem pateiktu ka te kāds radiopirāts darbojās - žvīks būtu klāt!

Par RADIO3 atceros - bija sižets Bez Tabu senāk, kur sūdzējās ka SWH nedzirdot un visur ejot Radio 3 :D

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Gaidīšu līdz šimvakaram atbildi pa e-mailu, ja atbildes nebūs, tad rīt pazvanīšu! ;)

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

1 km attaalumaa buus probleemas, jo pareekini pats, ka elektromagneetiskaa lauka intensitaate Tev vareetu buut ap 80-100 dB/mkv/m. Savukaart starpiiba ar tiem signaaliem, kurus Tu veelies klausiities ir vismaz 50-60 dB. Uztveereeji nav tik selektiivi - vienalga vai tas ir Balupunkts vai Kenwoods, kuri faktiski vieniigie lieto normaalus starpfrekvences filtrus. Tev tas mishungs veidojas jau pirmajaas kaskaadees uztveereeja ieejaa, jo tranzistori kaa zinaams nav lineaari elementi... :( Situaaciju atrisinaas tikai joslu filtrs. Man ir pamatotas aizdomas, ka ESD speciaalisti Tev shoreiz nepaliidzees, bet izskaidros situaaciju. Jau ieprieksh raxtiiju, ka katram raidiitaajam ir sava droshas uztvershanas zona, kuraa tiek nodroshinaats tas, lai buutu iespeeja konkreeto raidiitaaju dzirdeet. Tas, ka Tu visu laiku esi klausiijies attaalinaatus raidiitaajus un tagad, peec jaunaa raidiitaaja uzstaadishanas tos vairs nedzirdi, neuzliek nevienam nekaadus pienaakumus. Apmeeram taa. Amatierisms ir uz sekundaariem aizsardziibas noteikumiem. :) Buus vien Tev pasham jaaciinaas...

 

grisha, ko Tu tur murgo par tiem filtriem? Tev viena tante teica, vai pats sapnii redzeeji? :p Pats kaadreiz esmu uzstaadiijis apraides raidiitaajus un arii meeriijis parametrus. Ja nu Tu gadiijumaa nezini, tad pastaav satandarts, kuraa ir iekljauta spektraalaa maska, kuru uzliekot spektra analizatoraa uzreiz var redzeet vai raidiitaajs iekljaujas parametros aarpusjoslas un blakusjoslas izstarojumos. Un ESD meera katru uzstaadiito raidiitaaju (joslas parametrus, izstaroto jaudu un deviaaciju).

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

oo, grisha ir profesionaals radiopiraats, mhhhh

anyway - juus tur esd varat testeet vai netesteet raidiitaajus

ja aamurs buus ticis pie antenas salaagosjanas, tad visas juusu aprakstiitaas probleemas klaat kaa liktas....

Link to comment
Share on other sites

(labots)

1 km attaalumaa buus probleemas, jo pareekini pats, ka elektromagneetiskaa lauka intensitaate Tev vareetu buut ap 80-100 dB/mkv/m. Savukaart starpiiba ar tiem signaaliem, kurus Tu veelies klausiities ir vismaz 50-60 dB. Uztveereeji nav tik selektiivi - vienalga vai tas ir Balupunkts vai Kenwoods, kuri faktiski vieniigie lieto normaalus starpfrekvences filtrus. Tev tas mishungs veidojas jau pirmajaas kaskaadees uztveereeja ieejaa, jo tranzistori kaa zinaams nav lineaari elementi... :( Situaaciju atrisinaas tikai joslu filtrs. Man ir pamatotas aizdomas, ka ESD speciaalisti Tev shoreiz nepaliidzees, bet izskaidros situaaciju. Jau ieprieksh raxtiiju, ka katram raidiitaajam ir sava droshas uztvershanas zona, kuraa tiek nodroshinaats tas, lai buutu iespeeja konkreeto raidiitaaju dzirdeet. Tas, ka Tu visu laiku esi klausiijies attaalinaatus raidiitaajus un tagad, peec jaunaa raidiitaaja uzstaadishanas tos vairs nedzirdi, neuzliek nevienam nekaadus pienaakumus. Apmeeram taa. Amatierisms ir uz sekundaariem aizsardziibas noteikumiem. :) Buus vien Tev pasham jaaciinaas...

 

grisha, ko Tu tur murgo par tiem filtriem? Tev viena tante teica, vai pats sapnii redzeeji? :p Pats kaadreiz esmu uzstaadiijis apraides raidiitaajus un arii meeriijis parametrus. Ja nu Tu gadiijumaa nezini, tad pastaav satandarts, kuraa ir iekljauta spektraalaa maska, kuru uzliekot spektra analizatoraa uzreiz var redzeet vai raidiitaajs iekljaujas parametros aarpusjoslas un blakusjoslas izstarojumos. Un ESD meera katru uzstaadiito raidiitaaju (joslas parametrus, izstaroto jaudu un deviaaciju).

Iespējams, taču kāpēc citās pilsētās nav manāmi šādi "izgājieni".

Sēlpilī kur ir ļoti spēcīgs Star FM raidītājs - citās frekvencēs nekas neiet...

Cik lasīju, tad šis raidītājs (102,2 FM) palaists testa režīmā, bet visticamāk ka arī atstās...

Vienu vārdu sakot "forši"... Traucējumi iet reāli apmēram 4-5km rādiusā ap Viesīti

Nu redzēs...

Kā lai tādu filtru uztaisa? (nemāku, nekad neesmu ko tādu taisījis) :D

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

ja aamurs buus ticis pie antenas salaagosjanas, tad visas juusu aprakstiitaas probleemas klaat kaa liktas....

 

Taisniiba, bet paarsvaraa visiem raidiitaajiem ir iebuuveets staavvilnja meers, kur uzreiz var redzeet vai ar antenu viss oki... Un otra lieta - pie izlaagotas antenasvisi meesli spektraa izlien un ir redzami ar analizatoru, jo jaudas pakaape saak budinaaties. :)

 

Dexs, filtru pasham buus pagruuti uztaisiit bez priekshzinaashanaam. Vari pamekleet literatuuraa, bet ja nav aparatuuras (spektra analizators un generators, vai vismaz generators un AF oscilis, tad buus shvaki.

Link to comment
Share on other sites

Tad ko iesaki darīt? Kur nopirkt? Cik maksā?

Kur tas filtrs jāliek? Pie antenas? Ne jau man tagad jāskrūvē vaļā kinozāle un kur tur jāštancē iekšā...

Link to comment
Share on other sites

http://www.tinlee.com/FM_Filter_Traps.htm piemeeram. Ieksh LV nezinu kur dabuut, savulaik ar TV darbniicu vechiem vareeja sarunaat, ka uztaisa pa kaadi padsmit lati.

 

Ir pieejami profesionaali filtri, bet tie Tevi neinteresees, jo maksaa saakot no Ls 200.

Link to comment
Share on other sites

Nav jau nekas baigi sarežģīts tajā filtrā. Lai tādu uztaisīti vajag svip ģrnerātoru, vai augstfrekvences ģrnerātoru un augstfrekvences voltmetru. Ja ir funktieris taisīt, tad pameklēšu kādu gatavu shēmu. Var uztaisīt arī tādu filtru, kurš automātiski noskaņosies uz to staciju, kuru uztver.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Varētu paskatīties, bet nu ja tur sarežģīti (svip ģenerātora man nav) un tāda voltmetra man arī nav, tad jau nav jēgas!

Jāklausās vien būs vietējās stacijas ar šņākoņu vakaros pat uz tām...

Žēl! :(

 

Didzi, paklausījies Viesīti...?

Traucējumi tiktiešām rodas kā teica Racer vai arī kautkas tomēr ar raidītāju?

 

EDIT:

Vai tiešām tas ir normāli (arī 2km robežās) ka lielākajā gadījumu frekvenču iet traucējumi...

 

Negribu zvanīt ESD kad izrādīsies, ka neko lietas labā darīt nevar...

Šitā nebija, kad uzlika LR-2 (ar tādu pašu jaudu)...

Tagad gandrīz visās frekvencēs (99,3, 99,6, 95,8 dažviet, 107,2, 105,1, 106,8)

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...