Jump to content

VIASAT sliktā uztveramība


janiz
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

saakshu laikam jau ar to, ka laicinju atpakalj tika iegaadaats SAT komplekts, saakumaa uzstaadijaam pashi, tad sanaaca taa, ka jau tuulinj vajadzeeja caurulei salikt atsaites un baac peekshnji vairs nevareeja dabuut atpakalj signaalu. Nu neko nochakareejos dienas 2, sapratu, ka laiks daargaaks un atsaucu UNISAT meistaru. Atbrauca viirietis ar sievieti, protams, paarsteigums - padusee mazais TV, uztveereejs, pagarinaataajs (biju gaidiijis kvalificeetu cilveeku ar aparatuuru) nu neko, labi, taa teikt sakjeera to pavadoni un uzlika ar veco labo metodi grozi liidz 100% dabon. Pieveershamies pie probleemas:

 

1) jau toreiz raustiijaas kanaali - vechuks tikai atsmej: tev redz tur koki, zaagjee nost (btw pa aakstiibu ar TV vinjsh prasiija no 40Ls)

2) peeec meeneshiem 2 kaut arii gaaja raustoties, antenas atsaites laikam slaabanas un izregulejusies - neiet, atkal shodien noreguleeju no jauna, vienalga raustaas, kaut arii 100% quality un ~65% strength

 

Kaapeec raustaas tas sateliits? Tas ir tieshaam deelj kokiem? Koki ir taalu manupraat un neko netraucee - vinji ir ~20m attaalumaa un augstumaa (galotnes, nav pirmais staavs), sanaak, ka lenjkjis ir 45`, bet sateliitam taksh antena ir ar nobiidiito galvu, ka tas lenjkjis noteikti virs tiem 45, ne?

 

Saak likties, ka buutu normaalaak iepirkt lielaaku shkjiivi, kkaads tur 110cm buutu labaaks? Sajuuta, ka starp tiem 75/85 un 110 liela atshkjiriiba nav. Ir juutiigaakas galvas pa sapraatiigu cenu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • guntis5

    16

  • janiz

    10

  • Pirkss

    15

  • Dexs

    19

Top Posters In This Topic

Guest ADEX

Pofig kāda galva, pavadoņi ta' atrodas apmēram 25˚ virs horizonta. Zāģē tik nost. Un izstiepušās atsaites ļauj mastam kustēties.

Link to comment
Share on other sites

Nu pag, pag, SAT antenaam taksh speciaali galva izvirziita no fokaalaa pukta, lai panaaktu, ka vinja ir ne-perpendikulaari staram. Kaadam ir nojausma kaadaa lenjkjii iet uz sateliitu no antenas signaals?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Pavadoņi atrodas tur, kur tie atrodas. Un virzi galvu kā gribi, virziens uz pavadoni no tā nemainās un radioviļņi no citurienes tāpēc nākt nesāk. Kas te nav skaidrs? Vai arī man Paint'ā uzzīmēt?

Link to comment
Share on other sites

Paintaa nebuutu slikti:) Googgleejot atradu bildi (aarzemees), kur ir 22.6`+22.6` > 45`

 

Ja taa atbilst patiesiibai, tad noteikti nav 20`.. Piebildiishu, ka antena skatoties no saaniem gandriiz 90` lenkjii pret zemi.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tajā bildē vispār nav lenķa starp horizontu un virzienu uz pavadoni.

 

Pirmkārt - pavadoņa augstums virs horizonta atkarīgs no vietas ģeogrāfiskā platuma. Pie mums - aptuveni 25˚.

Otrkārt - pavadoņa augstums virs horizonta nevar būt atkarīgs no antenas konstrukcijas.

Treškārt - radioviļņi nāk no pavadoņa, grozi antenu kā gribi - no citurienes viņi nenāks. Un virzienam uz pavadoni jābūt brīvam no šķēršļiem.

 

Ja šitas nav saprotams, tad velti man klavieri deldēt.

Link to comment
Share on other sites

Vieglakais veids ka noteikt vai koki nav prieksa ir nostaties blodai aizmugure un temet no blodas apaksa virziena pa trubu uz galvu (ka sausana ar bisi :-) )un skaties lai neker koku galotne.(variants der ja ir daudzmaz nokerts vajadzigais sat signals)Cik liels ir masts?Kadi kanali raustas?

Labots - guntis5
Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu kā tam Unisatam bet Yotas vecis man atnāca ar normālu aparatūru, visu ļoti smuki noskaņoja un kopš tā laika viss iet kā smērēts. Antenu un bļodu jāregulē ar normālu aparatūru, nevis ar televizoru :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Izskataas ka chalis no sat jeedz sameeraa maz, bet spriezj par aparatuuru meistaram - 100punkti, ka mazais TV tiek izmantots kaa monitors (ko ta Tu LCD gribeeji?), bet uztveereejs ir ar funkciju raadiit analogo kanaalu signaalu stiprumu skalu, peec kuras arii meistars var Tev preciizi piereguleet antenu. Arii ar saviem 45o vari iet mezjaa seenes lasiit - nu ja nav Tev zinaashanu tad nav...vismaz ceru, ka maaki zaagji rokaa tureet un jau shodien pat nozaagjeesi tam kokam vajadziigos zarus.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

topic autors ir pilniigs aamurs sjajaa lietaa, bet atljaujas izteikt spriedumus par speciaalistiem un

apstriideet citiem zinaamas patiesiibas...

sjitaads cirvis taalu tiks...

Link to comment
Share on other sites

Izskataas ka chalis no sat jeedz sameeraa maz, bet spriezj par aparatuuru meistaram...

Neesmu nekur mineejis, ka esmu SAT specs un uz to arii nepretendeeju, vienkaarshi mazliet shokeeja tas, ka VIASAT ieteiktais meistars atnaaca ar vecu dekoderi + mazu TV un reguleeja visu pie solja "antenas konfiguraacija", kur raadaas divi liimenji.. Shauj mani kaut nost, bet es nedomaaju, ka tas ir profesionaalais reguleeshanas variants.

 

 

sjitaads cirvis taalu tiks...

DL, don't. Zinu tavus sprieshanas paradumus..

 

Vieglakais veids ka noteikt vai koki nav prieksa ir nostaties blodai aizmugure un temet no blodas apaksa virziena pa trubu uz galvu (ka sausana ar bisi :-) )un skaties lai neker koku galotne.(variants der ja ir daudzmaz nokerts vajadzigais sat signals)Cik liels ir masts?Kadi kanali raustas?

Beidzot sakariiga atbilde bez teksta idiots un aamurs. Taatad tas lenjkjis kaadaa pret antenu naak signaals ir tas kaadaa taa truba pielikta?

 

Masts ir ~2m bet laikam arii atsaites pa tievu, ja grib, var to kaatu pakustinaat. Raustaas buutiibaa.. hmm TV6 un veel kanaali, vot tagad nepateikshu. Vispaar kaa iespeejams, ka dazhi kanaali raustaas, dazhi nee? Vai tad raidiitaajs (sateliits) nav viens? Kaa citi ir vaajaaki?

Link to comment
Share on other sites

Tad kadi kanali tev tur raustas un cik liels ir masts

nepaspeju :-)

Uz viena pavadona ir dazadi frekvences signalu stiprumi,piemeram uz siriusa vajaki ir enter un tvci

Labots - guntis5
Link to comment
Share on other sites

Citu tuneri dabuut laikam nav iisti manos speekos. Pashreizeejais ir defaultais Thomson kaut kaads. Tad lielaaka bljoda/speeciigaaka galva vienalga neliidzees, ja bish galotnes priekshaa?

 

Zinu, ka te daudzreiz ir forumaa mineets, ka bez lielas bljodas nebuus arshana. Taa viasat 80cm vispaar ir pietiekama?

Link to comment
Share on other sites

Ko tu mocies ar tam atsaitem,samekle dzelzs trubu ap 6cm diametra 3 m garu,piemetini kronsteinus (plaksnes ar caurumiem) lai varetu pieskruvet pie jumta sparem beninos.Nevajadzes nekadas atsaites,ir parbaudits,turas uz goda.

Ja buz zars prieksa,liela bloda minimali dos uzlabojumus.

Labots - guntis5
Link to comment
Share on other sites

Mjaa nav iisti zars, bet shkjidras galotnes, bet tas jau laikam vienalga. Atbriivoties no tiem kokiem nevaru, tie kaiminja daarzaa.

 

Lietus maakonji un vispaar meteo prognoze ietekmee viasatu, ja koki vairs nebuus? Manupraat arii tas tagad nosaka vai varees kko redzeet vai nee. Jeb ja viss pareizi, tad jaabuut, kaa vinji reklaamaa lej - ideaalaa kvalitaatee un vienmeer?

 

Tā arī nevar no autora saprast, cik tas ir "bish galotnes priekšā".

Njaa nu man jau liekas, ka vispaar nav, taadeelj jautaaju kaads ir lenjkjis. Ja skataas taa, kaa saka guntis5, tad jau ir.

ziemā, kad kokos būs siniegs, "velnu Tu redzēsi" :p

nee, tad tieshi buus ok ;) beerziem sniegs galotnees noteikti neturaas ziemaa. buutu egles, tad gan buutu slikti :D

Link to comment
Share on other sites

Panem fociku un nostajies zem skivi un nofoce virzienu kur skivis temets.Ieliec bildi te mes paskatisimies. :shock:

Link to comment
Share on other sites

Nu reāli sliktos laikapstākļos satelītu protams nerāda...

Pat pirms dažām dienām bija laikam paliels mākonis aizgājis priekšā jo visā pilsētā nevienam nerādīja satelītu, tad pēc pusstundas aizgāja tas mākonis laikam uz J-Pili, jo TV3 retranslators Jēkabpilī rādīja melnu bildi, kad jau man atkal satelīts gāja! :D

Piebildīšu to, ka šķīvis man stāv normālā vietā (pasaucu meistaru un noregulēja - visiem 3 populārākajiem pavadoņiem - 65 - 70%) ;)

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Sat šķīvji ir ļoti dažādi un mēģināt ofseta antenai noteikt uz aci, vai koki priekšā vai nav, ir pilnīhi bezcerīgi. To var izdarīt tikai parabolai, jo tā "skatās" precīzi uz satelītu. Paņem visparastāko transportieri, līmeņrādi un pārbaudi, vai 25 grādu augstumā koki vēl priekšā. Es gan domāju, ka liela vaina varētu būt antenas stiprinājumā. Truba, pie kuras piestiprināta antena, nekādā gadījumā nedrīks nemaz kustēties. Ja masts lokās par vienu grādu, tad jau var būt problēmas. Nafig vispār vajag ideotiskas konstrukcujas ar atsaitēm. Viasata ieteiktajiem meistariem var tikai pārmest to, ka ņēmās antenu štelēt uz nestabila masta un aiz kokiem, bet labāku aparātu kā Humax FOX grūti atrast priekš antenas iestādīšanas. Ne jau aparāti, ar kuriem strādā cilvēks, nosaka meistara kvalifikāciju. Tiku redzējis, kā firma svam darbiniekam(jaunam gurķim) bija iedevusi krutu spektra analizātoru, bet šis nemāk pat aparāta aķi uzlādēt, kur nu vēl runāt par citu funkcuju precīzu veikšanu.

Link to comment
Share on other sites

Vēl esmu ievērojis, ka NTV arī signāls nav tik spēcīgs kā citiem kanāliem... ;)

Link to comment
Share on other sites

bilde (aarzemees)

citaadi focheejot manupraat nekas nebuutu saprasts. pashlaik iet paari peedeejam redzamam beerzam pa kreisi

Link to comment
Share on other sites

Par to, kas cik spēcīgs, skaties konkrētā provaidera/pavadoņa pārklājuma kartē!

Atvainošos par stulbu jautājumu sat specam, bet kur tādu var atrast??? :D

Lyngsat itkā nemanīju...

Link to comment
Share on other sites

Janiz - paskaties NTV vai rāda...

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Vel vari parlikt mastu talak no kokiem,iespejams tas palidzes.Es tava vieta panemtu zagi un kamer kaimins nav majas uzkaptu un nočīgātu galotni. :-)

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Tad vēl uz aci izskatas, ka bļoda "nodūrusi galvu par daudz uz leju"

Nu taa tas meistars toreiz noreguleeja. Vakar mainiju tikai korizontaalo lenjkji un piekorigjeeju atsaites. Skatiijos, ja biida uz augshu/leju, tad vairs nav signaala. Ir kaut kaada iespeeja, ka tas ir blakussignaals no taa pasha pavadonja?

 

p.s. citaadi nofocheet nevaru. platlenjkja leecas nav un no jumta var nokrist :lol:

 

Janiz - paskaties NTV vai rāda...

nope, paaraak vaajsh signaals.. bla, bla.

Link to comment
Share on other sites

Vel vari parlikt mastu talak no kokiem,iespejams tas palidzes.Es tava vieta panemtu zagi un kamer kaimins nav majas uzkaptu un nočīgātu galotni. :-)

Vai arī būt draugos ar kaimiņu un forši visu paskaidrot... ;)

Link to comment
Share on other sites

neenu pirms tam arii neraadiija ideaali:) un tad bija ziema, kad kokiem lapas nebij..

 

nu galveno esmu noskaidrojis, ka laikam koki tomeer ir priekshaa, tad kkad buus jaameegjina cita vieta. tb topiks more or less sleedzams.

 

un jaa, arii man WLAN antena uz otru pusi caur kokiem njem signaalu ;]

 

Vai arī būt draugos ar kaimiņu un forši visu paskaidrot... ;)

nu vinjsh jau kaadu laiku atpakalj iztiiriija sev pagalmu no kaadiem 2/3 beerziem, shitie palika takaa "vajadziigie"..

Link to comment
Share on other sites

Īsumā sakot, nav ko pērties ;) Tie koki traucē, jo man bija tāpat, tieši tāpat ;) Un ja kas pa ziemu vēl labāk rādīja, nekādu probzu, tieši, kad lapas sanāca kokiem sākās problēmas ;)

Bija man ozola galotne priekšā un arī kaimiņa :) Nu vairs nav un neav nekādu probzu un pilnīgi visu rāda, arī Inter ;)

 

Un Ja kas uz Astras satelītu viss bija ok un nekas neraustījās, bet ar Sirius neiet. Tāpēc pieļauju, ka Astra ir augstāk un Sirius vēl zemāk ;) Un Arī elevācijas lenķis tam ir vismazākais ;)

 

Dodu 110%, ja kokus attīrīsi, tad arī skatīsies satelītu bez jebkādām probzām ;)

 

 

Veiksmi!

 

Vispār jau nevajag visus kokus gāzt ;) Tikai iespējams pāri augšējos zarus i to vienam kokam :) Galvenas lai ir nu metrus 3 plata sprauga tieši satelīta virzienā ;) Un Ja kas es būtu vienkārši bijis starā, ja man būtu mazais TV :) Es praktiski un tausti regulēju :) Divi cilvēki sauca, ko rāda TV :) Un Thomsom uztvērējs pēc manām domām ir slikts regulēšanai ;) Humax ir daudz labāks, ko Tomsonam jau tipa 100% a Humax tik rāda 25-30, lai arī tie skaitās pietiekami. Tas nekas ka var noregulēt vēl labāk, bet Tu to vienkārši nezini un ar Thomson nevari redzēt ;)

Link to comment
Share on other sites

janiz, nu smags gadījums vispār. Jūtu līdzi, jo pats cīnos ar tieši tādu pat situāciju ar WLAN antenu. It kā neviens atstarojums, kas nāk kā traucējums, reāli nav iespējams tik stiprs, lai ar ciparnieku no tā dabūtu normālu signālu un skatītos.

 

Drīzāk jau, liekot atsaites, esi vienkārši vai nu sagrozījis, vai atsaitējis pārāk cieši (ja pirms tam rādīja un vairs nerāda). Te jau tika minēts par stingru mastu un visu uz milimetra piegrozītu.

 

:-D

 

~10mm pa labi,vai10mm pa kreisi~

Link to comment
Share on other sites

Man arī jautājums par Viasatu, man rāda bez raustīšanās visus tvci utt kanālus, bet nerāda jauno TV6, vai man ir jāregulē antena?

 

Autoram, tev to šķīvi vajadzēja likt nevis uz jumta, bet uz zemes pēc iesējas tālāk no kokiem.

Link to comment
Share on other sites

Atjauno uz rupnicas iestatijumiem un noskene no jauna to sirius.(So variantu parasti piedava viasat palidzibas dienests) :-)

Ja uz skivja ir viena galva tad tv6 latvija japaradas automatiski,jo viasat korige thomsonu un pace caur satelitu.Viņi maina kanalu sarakstu ka grib.Šis joks nedarbojas ja uz skivja stav divas vai vairakas galvas kuri iet cauri diseqam un ja sirius ir pievienots pie B ,C vai D porta.Ja ir pie A porta tad vajadzetu darboties.Viasat uztverejs automatiski pienem izmainas kanalu saraksta no sirius pavadona uztverejam atrodoties standby rezima.

 

Nejauciet TV6 ar TV6 LATVIJA ;)

Labots - guntis5
Link to comment
Share on other sites

Kanālu man atrod, bet rāda, ka ir problēmas ar uztveršanu. Bet nu pamēģināšu noresetot. Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Klāt pie šitā, Cikos saule skatijās no pavadoņa precīzi- (Kompass baigi melo, laikam traucē metāla konstrukcija.)

Link to comment
Share on other sites

Kamēr par satelītiem runājam, viens jautājums no malas- kāpēc reizēm sat kanāliem uz īsu brīdi neregulāri pazūd skaņa (~sekundes daļas). piemēram, pat LTV skatoties

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...