Jump to content

olympus 720 vai 725 - kāda atšķirība?


Guest eveliina
 Share

Recommended Posts

Nu es nerekomendētu šito izstrādājumu!

Viens no kursa iegādājās ļoti līdzīgu (nepateikšu 720, 725 vai 730) olympus un bija dikti nelaimīgs. Šis bija domājis, ka lielais displejs nu tik būs nu tik būs, bet tur sākās visa jeb-ļa: no sākums konstatēja, ka mazais aķis netur tik lielu displeju, mierīgi var pirkt 256mb xd karti. Pēc kādas nedēļas džeks bija ielicis kameru jakas kabatā un neveiksmīgi uzspiedis. Rezultātā smukais lielais displejs ieguva interesantu, bet lietojamu izskatu.

Bilžu kvalitāte arī tāda nepārāk. Par 220Ls jau var piemeklēt arī atbilstošākus izstrādājumus!

 

Olympus mju 750

Canon ixus 800 vai ixus 65

Panasonic Lumix FX07 - platleņķis!!!

Ricoh R40 esot laba

 

Vispār tās super ultra compact nav domātas bildēšanai, padomā!

Link to comment
Share on other sites

Guest velns

liels displejs ir savs labums. palietojot labu laiku, velak ar mazu ekraanu negribas nemaz rokaas njemt.

 

tas ka ekraanu sabojaa, ir katra pasha probleema. jebkuram aparaatam to var izdarit, ari ar mazu ekranu.

Link to comment
Share on other sites

Guest eveliina

Jauki, vai tiešām atšķirība ir pāris cipariņos? Kā foto un english neprofesionālis varu teikt, ka nezinu un arī ne visai saprotu, cik tie cipariņi svarīgi:confused:

Varbūt kāds varētu paskaidrot latviski?

 

Par pārējo-to fočuku ir tik daudz bez jēgas un gala, ka esmu nolēmusi pati sevis dēļ izlemt par labu šiem modeļiem, lai pārējais sortiments nejauc galvu.

Profesionālis tiešām neesmu, lai ņemtu tās krutās profesionālās. Esmu pat šausmīgs iesācējs, kam mūsu laikos vel digitālais vispār nav bijis :roll:

 

Nu ja, un pirmām iet runa par šiem modeļiem tāpēc, ka triecienizturīgie. 770 var sēsties virsū vēl ar 100 kg, bet ceru, ka man neviens tāds sēdētājs neatradīsies, kaut gan reku viens tāpat kabatā saspieda...

Labots - eveliina
Link to comment
Share on other sites

Guest albins-b

Izskatās ka starpība viņiem tikai ka 725 kautkāds uzlabots korpuss.. jo Olympus mājas lapā cita informacija kā tajā DPreview ... un nekādas atšķirības tehniskajā ziņa nesaskatīju... draugan ir u760 vai 750 .. ar ne visai, bet ir vismaz Image stabilizātors...

 

bet šāda veida kameras es tomēr ņemtu no Sony, Panasonic.. jo ar par šitām no Olympus neko labu neesmu dzirdējis...

 

pats ja ņemtu ziepeni, ņemtu Canon jebkuru... ar pirkstiņu aķiem...

 

Vispār jau šitajām mazajām ir tendence ekrāniem plīst un visādi citādi mehāniski sabojāties...

Labots - albins-b
Link to comment
Share on other sites

evelīna, atšķirība šajos modeļos praktiski nav! vienīgi macro fokusā 725 ir pārāks. minimālas atšķirības leņķa platumā (720 būs minimāla iespēja nobildēt plašāku skatu).

 

tev kā trakam iesācējam tomēr vēl ar vien iesaku izvēlēties ko citu. tevis nosauktie modeļi ir pat ļoti švaki! paskaties manu iepriekšējo postu! tur pieminētas citas kameras šajā pašā cenā, canon nosauktie modeļi ir bildes ziņā pat ļoti ok un panasonic lumix tavām vajadzībām kalpos ideāli. lumix vienīgā problēma ir uz lielu jūtību daudz noise, bet tas nespēlē ja iso zem 400.

 

lumix fx07

xnetā

 

ixus 65

xnetā

Link to comment
Share on other sites

Guest albins-b

evelīna, atšķirība šajos modeļos praktiski nav! vienīgi macro fokusā 725 ir pārāks. minimālas atšķirības leņķa platumā (720 būs minimāla iespēja nobildēt plašāku skatu).

 

 

nav viņiem atškirības fokusa attālumā.. un macro .. pasties Olympus lapā.... vismaz neieraudzju.. abiem rakstīts 7cm...

Link to comment
Share on other sites

bet šāda veida kameras es tomēr ņemtu no Sony, Panasonic.. jo ar par šitām no Olympus neko labu neesmu dzirdējis...

 

pats ja ņemtu ziepeni, ņemtu Canon jebkuru... ar pirkstiņu aķiem...

 

Vispār jau šitajām mazajām ir tendence ekrāniem plīst un visādi citādi mehāniski sabojāties...

 

es arī par canon! ixus 65 un tev būs labas bildes arī bez zināšanām+ kad "paaugsies prasmē" varēsi sākt tos minimālos manuālos iestatījumu kruķīt! plus vēl šim modelim ir laba inteliģentā asuma regulēšana. ņemot canon jāpērk klāt SD atmiņas karte, kas ir nedaudz lētāka nekā xD, ko lieto olympus.

 

SD 1GB 150x - xnetā maksā 15Ls

xD 1GB xnetā sākot no 32Ls

 

sanāks tev labum labā somiņa uz tā rēķina!

Link to comment
Share on other sites

Guest eveliina

Nu vot, kad sāku skatīties pašā sākumā, ko pirkt, tad ar uz IXUS metu aci. Bet tad kkur salasījos, ka nav labi. Un Canoniem nav ilgi jāgaida starp momentu, kad nospied pogu, un, kad nofotografējas kadrs?

Bet arī galvenais par labu Olympus-TRIECIENIZTURĪBA, ja atbilst patiesībai un nemet pret asfaltu... vai ir arī kādi citi modeļi ar triecienizturību?

Link to comment
Share on other sites

Kāda vēl triecienizturība???

 

Tev telefons ir? Cik reizes no rokām izmeti? Un fotoaparātam ir vēl striķis ko ap roku apmest! Ja esi tomēr nolēmusi viņu iznīcināt nometot tad piepērc kaklā karināmo striķi! Tak nevar meklēt foto pēc šāda uzstādījuma!!! Tad tas būs foto domāts nevis bildēšanai, bet neiznīcināšanai...

 

A tev vispār bildēt gribas vai lai vienkārši būtu un pāris reižu šmigā nometot gandrīz nesabojātos??? Vai arī tu esi kaut kāda aktīvā kalnu upju tūriste, kurai tomēr 5m ūdensizturība un sitiemdrošība ir 1. vietā?

 

Piedod, bet vai TV un mikroviļņu krāsni arī nepērc pēc "izturības pret kritienu"???

Link to comment
Share on other sites

Guest albins-b

Un Canoniem nav ilgi jāgaida starp momentu, kad nospied pogu, un, kad nofotografējas kadrs?

 

jagaida būs vairāk vai mazāk VISIEM ziepjtraukveidīgajiem...kritērijs kas pareizi ir ka tiek nemts vērā bet kas nav būtiskākais, bet salīdzinājumā ar tām kamerām kas tagad un kādas 5 gadus atpakaļ.. šis laiks būs stipri mazāks unir normāls..... tapēc jau tauta pērk sploguļkameras pa 400Ls un objektīvus.. labi objektīvi varāk domāti dažādu optisko īpašību izmaiņišanai.. kautgan arī objektīvs dod ātrāku to bildes fiksēšanas laiku nekā ar ziepīti kurā kautkādas 3-4 lēcas un viņam kautkā jaizdomā kā tas attēls nu tur sanāks... + vel viņai japarāda caur to nabaga jau tā miniātūro sensoru attēls uz displeju.... un vel normālā kvalitātē to visu jaizdara...ar vislētāko procesoru kādu nu tur ir ielicis ražotājs...

 

visvairāk atkarīgs cik ilgi domās, no tā cik pareizi ir izvēlēts attālums no objekta un cik daudz gaismas, jo problēmas jau rodas kad grib fočēr kustīgu objektu ar max zoom un pustumsā...vai arī pārāk tuvu.. tad arī attiecīgi būs tā ka viss jau noticis pirms kamera paspējusi nobildēt.. tādēļ onkas pērk tur visādus objektīvus kas vienkarši runājot pietuvināsvai attālinās nemainoties attālumam līdz fotogrāfējamajam objektam... ar to pašu "zoom" lielumu....

 

šādas klases aparātu galvenā motivācija taču ir kas? cena.. un tālāk jau iesaka vai neiesaka konkrēto modeli pēt tā kāds ko[pējais rezultāts tik iegūts par šo cenu... ietilpst: cik ātri fiksē kadru, cik labi fočē ar zibspuldzi, cik labi attēli kopumā sanāk, cik ērti ir kautkādus iestatījumus mainīt, cik dārgas ir atmiņas kartes un akumulātori, kāds izmērs aparātam, cik liels zoom... un kautkur beigās tikai paliek megapikseļu daudzums un visādas citas lietas....

 

bet pats galvenais ko daudzi negrib saprast, ka lai dabūtu smuku bildi.. ir JĀMĀCĀS fočēt, ne vienmēr tas izpaužas lielā skaitā bilžu ... neatkarīgi no tā vai lēta vai dārga tev kamera... jo bez tās pelēkās vielas arī nebūs smuku bilžu, un neizdosies fiksēt kustīgu objektu arī ar mega dārgu kameru...

 

vakar biju vienā ELKOR un tieši tantes gribēja fočuku un kā nu tas nabaga pādevējs viņām mēģināja kautkā paļīdzēt un izskaidrot.. tas bija diktafonā rakstāms gabals un klausāms..

Labots - albins-b
Link to comment
Share on other sites

evelīna, cik vispār tev tas budžets paredzēts foto iegādei un ko tu taisies ar viņu darīt (fotogrāfēsi omes dz.d.; ar bērniem laukos bildēsies; iemūžināsi arhitektūru; ķersi sporta mirkļus; baudīsi priekus pie jūras un brīvā dabā u.t.t.)?

Link to comment
Share on other sites

Kliks, tu esi vispaar lietojis sho olympus kameru, lai varetu par to izteikties?

Esmu lietojis mineeto aparaatu un nekada vaina, bilzhu kvalitaatei nevar piesieties njemot vērā kameras izmērus, cenu utt.

Triecien un mitrumizturība ir ļoti noderīga lieta, jo piem. slēpojot tu fotoaparaatu iemet kabatā un vari neparko neuztraukties, ka nokritiisi, uzkritiisi virsuu un beigas būs. Šādu piemēru ir kaudzēm tā kā nevajag teikt, ka triecienizturība ir nevajadzīga īpašība.

Link to comment
Share on other sites

Lietojis neesmu, bet man ir pieredze ar šāda veida fotorīkiem, kuriem objektīvs ir mazāks nekā dažam labam telefona t.s. "fotoaparātam"!!! Redz, lai objektīvs laistu cauri normālu daudzumu gaismas (kas ir viņa pamatf-cija), tad tam ir jābūt biku lielākam par to caurumu, ko atstāj caurumotājs A4 lapā! Ir jau kameras arī ar mazāku caurumu, bet tās sauc "camera-obscura".

 

1

2

3

 

Ar to gribēju teikt, ka šāda veida kameras nav nopietni ņemamas!

Labots - kliks
Link to comment
Share on other sites

Guest eveliina

Prieks,ka parādījās arī citi viedokļi!

 

A to man jau sāk likties, ka man tagad jāattaisnojas par savu izvēli. Fočuku izvēle ir liela, un man jau liekas, ka es varētu nopirkt arī līdz 150 Ls kkādu ziepīti un justies laimīga, tāpat no viņiem neko nejēdzu.

 

un vispār katram modelim ir savi piekritēji. Palasot tēmas - šito pērc, nē, šito nepērc! Ne jau paklausot tādiem melnbaltiem briesmoņiem es tagad beidzot nolemšu.

 

Un vispār jautājums bija - atšķirības!!

Es pēc savas saprašanas esmu skatījusies Olympus mājas lapā - nez abiem ir iekačājama latv.val.? un video ir ar skaņu? Tur tās lietiņas viņiem aprakstā tā kā bik atšķīrās..

Link to comment
Share on other sites

Izteikšu arī savu viedokli. Vajadzēja radīt iespēju uzņemt bildes esot uz ūdens palu laikā un uz slēpēm ziemā. Tā kā pats esmu redzējis kā pēc peldes ir neatdzīvināmi divi fotoaparāti: IXUS 55 un kaut kāds HP, tāpēc tika meklēts aparāts, kas nebaidās tikt nedaudz samērcēts, vai satricināts. Apskatot piedāvājumu uzgāju vecu pentax aparātu un divus olympus modeļus – 720 SW un 725 SW

Izvēlējos 725SW jo:

1. Esot nedaudz dārgākam tomēr bija bagātīgāka komplektācija

2. Triecienu testa rezultāti atbilda MIL standartam nevis pašu Olympus izdomātajiem

3. Pieņēmu, ka būs novērstas nepilnības, kas bija pirmajam (tikai pieņēmums)

Lietojis esmu nedaudz, bet uzskatu, ka savas funkcijas pilda. Akumulators tur pietiekoši ilgi, diskomfortu nejūtu. Bilžu kvalitāte visumā apmierina, jo apzinājos, ka mākslas foto netaisīšu.

Tomēr, ja netiek meklēts aparāts tieši ūdens un triecienizturības dēļ tad ieteiktu pameklēt ko citu, jo ir nācies izturības dēļ upurēt ērtumu - man personīgi, labi neieglst plaukstā, pogu izvietojums nav pats labākais, var netīšām ar pirkstu aizsegt objektīvu.

+ ūdens izturīgs, triecien izturīgs, batarejas kalpošanas laiks, normālas kvalitātes bildes starpes aparātiem, Windows atrod kā removable disk bez papildu programmatūras.

- nedaudz neērts, reizēm zibspuldze pārgaismo.

Link to comment
Share on other sites

Guest eveliina

Vai tam 725ajam ir LV un video ar skaņu?

Vispār patlaban, salīdzinot abus modeļus pēc cenas, tieši 725 ir lētāks, nez kāpēc... :roll:

Link to comment
Share on other sites

paardevu draugam 725SW un ljoti nozheeloju, viss jau itkaa ok pixelju skaits triecienizturiigs utt, bet viss tas ir pufelis, bildes sanaak nesmukas, maza leeca vinjam, bet ja vaig tiiraako tusinja aparaatu tad tik uz priekshu vareesi peldeeties, sliicinaat alinjaa, braukt ar mashiinu paari un vel visaadu sviestu, bet ja gribi normaalas bildes tad vienoziimiigi neiesaku sho aparaatu

Link to comment
Share on other sites

Re! Pat man kāds sāk piekrist! Šie kredīkaršu izmēra fotoaparāti nav domāti bildēšanai. Ja tevi baida mana bilde un nepatīk ieteiktie modeļi, tad uzklausi vismaz šo padomu: pērc foto, kuram vismaz objektīvs izbīdās uz āru ieslēdzot. Tie visi "tusiņu" fotoaparāti bildes kvalitātē tevi pievils!

 

Vēlreiz apskati manu postējumu par ixus un lumix un izdari izvēli.

 

P.S. par latviskošanas iespējām

 

Dažreiz apbrīnoju cilvēkus, kurus boot.lv dalībnieki mēģina glābt no nesaprātīgas izvēles, bet glābjamie nevēlas to saprast... :shock:

 

ixus 65+1gb SD

Labots - kliks
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...