Jump to content

Spogulkameras


Maxriter
 Share

Recommended Posts

versatile

neviens nesaliidzina hasseli ar canonu, es tik teicu, ka canons nav tas plakaatprinteshanas etalons, kur nu veel 400D.

EOS 300X - chomam ir, nu, jasaka, labs verkjis, eksponometrs zveeraa labs un preciizs, ir bijusi taa veiksme paaris filmas izbildeet.

mani tomer rauj uz divaam puseem - viena saka digi, otra medium formaats analogajos :)

laikam tadaa seciibaa ari pie abiem nonakshu.

 

a hasselim augstak par ISO 400 neliek, jo ta pamata ir studijas kamera, kur tas nav vajadziigs.

lai bildetu ar Canona kitu telpas bez zibenja, naksies ISO paskruvet uz augshu. tapat arii sportaa, kur pat 200/2.8 leeca bus par tumshu lai ari ISO 200 kaut ko nobildetu.

 

plus 400ajam olimpam netiik tas ka bilde uz LCD raadaas. 90% gaijumu nevajadiiga fiicha, par kuru japarmaksaa. vai tad gruuti nogulties uz zemes, ja jabildee kaut kas zemee, galu galaa? vienigais pielietojums butu, ja jacelj kamera virs galvas, bet atkal - cik biezhi taa gadaas?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    19

  • ivo

    11

  • skelemix

    8

  • Janis_A

    7

(labots)

piekrītu par olympusiem un tas dizains man kautkā soso

 

 

Bet par canoniem runājot, nu ar kautkādu 1d kuram nav cropa varbūt var arī kādu plakātiņu uztaisīt, bet man liekas tas nav viņu lauciņš imho ar canoniem bildē sportus, ņem līdz ceļojumā, to izmanto žurnalīsti utt., bet plakātus protams taisa ar high-end filmiņu kamerām, bet tam pašam hasselblādam uzliec digitālo backu un tev ir nāvīgās digi bildes ;)

 

 

P.S. vispār čalis te meklē pa 800Ls dSLR :D

Labots - imis
Link to comment
Share on other sites

skelemix

Kapēc nav plakātprintēšanai? No 3mpix var uztaisīt A1 bildi, kurai graudu redz ne tuvāk kā no pusmetra.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

pabildee ar olimpu tumsaa virs iso 800.

LUUDZU.

un tad runaa.

Tieši tā - ir kameras kas ne pārāk tīrus kadrus taisa pie lielākiem ISO un attiecīgi ir momenti kad bez lieliem ISO nevar iztikt. Protams tie momenti ir dizgan specifiski, bet dažreiz tomēr ir vajadzīgi (piemēram man diezhan bieži sanāk ar ISO 3200 fočēt). Iespējams ka viens otrs vairāk par ISO 200 arī nefočēs, tad arī nav lielas starpības vai Canon, vai Nikon, vai Olympus... galvenais lai kamera rokā labi turas.

 

Maxriter, liela nozīme ir tam kam tu taisies izmantot kameru, kādi tev ir plāni uz nākotni u.t.t.

 

Piemēram Canon'am (400D, 30D) līdzi nākošais 18-55 kaut arī nav THE BEST, bet savu naudu viņs atstrādā uz 110% - nevar prasīt pa 30Ls vērtu stiklu perfektu kvalitāti, un arī tiem kas pērk spoguļkameru pirmo reizi un nezin ko viņš grib, tad tas lētais 18-55 ir ideāls variants lai izmēģināt kameru un arī tālāk izdomāt vai tam ir vajadzīgs lielāks ZOOM's vai arī platāks skats.... Var jau arī uztvērt to 18-55 kā baterijas, kas iet komlektā ar ziepjutraukiem :)

Vēl esmu salasījies fotoforumos ka tā 18-55 kvalitāte ļoti svārstās no ekzemplāra uz ekzemplāru - vienam trāpās galīgz kraps (vai arī viņš izvirza pārāk lielas prasības), cits savukārt slavē to un uzrāda testus, kur tas stikls uzrāda samērā labus rezultātus (uz dārgāku stiklu fona) - http://www.videozona.ru/photo_tests/Review...350D_page00.asp

 

Nikon diemžēl nēsmu mēģinājis, bet kad pirku savu pirmo spoguļkameru tad it kā Nikon ar bija viens no kandidātiem, bet man tolaik nepatika ka Nikonam nav serviss te uz vietas un arī nav tik plaša stiklu izvēle... un es te nerunāju par to kas ir "uz papīra" un prospektos, bet kas ir reāli nopērkams Rīgā. Tad arī Canon'am ir lielāks lietotu stiklu tirgus. Nēsam jau mēs tik bagāti lai pirkt visus stiklus jaunus. Es sev nopirku 100-300 stiklu "no rokām" pa 100 Ls un pilnīgi esmu apmierināts ar cenu/kvalitāti. arī Hokeja čempī ar to fočēju un redaktors bija ar bildēm ļoti apmierināts.

 

Vēl arī pastāv tāda lieta kā skats uz nākotni... tas protams vienam otram ir diezgan miglā tīts :), bet nu ja padomā tā tīri teorētiski..... teiksim Nikon un Canon 300D, 30D ir Crop'otas kameras (1,5 un 1,6 attiecīgi), un ja teiksim pēc pāris gadiem tev sagribēsies pāriet uz ko lielāku, piemēram Full Frame, tad Canon šajā ziņā ir labāk sagatavots jo ir 5D un 1Ds Mark II ar Full Frame matricu, un tiem der tie paši objektīvi kas ir 400D un 30D (izņemot tie 4, kas ir ar EF-S bajoneti). Nikon'am nav FullFrame kameru, tikai 1,5.

 

Vārdu sakot ja man prasi kādu es izvēlētos šodien tad 30D jo 400D/350D man nav ērti rokā turēt :(

 

ADD.

Vēl aizmirsu ka ir tāda Sony Alpha, to arī būtu vērts paskatīties, iespējams tev tas būtu ideāls variants.

Labots - nbinc
Link to comment
Share on other sites

versatile

nu tak beidz skaldiit matus, ka tik paoponeet.

es saku ka no 1 pikselja arii var uztaisiit a0 bildi, iizii, grauda nebuus vispaar.

 

protams, poligrafija dara savu, un plakatus tradicionalajaa izpratnee (apmeram A0 fomats) VAR taisiit ari ar 3-10 mpix kameraam.

a lielaas izdrukas uz maaju sienaam? protams, tur grauds driikst buut ahuuns, jo attalums, no kada vero, ir tads pats, bet fakts paliek fakts, ka 3mpix tur noteikti nav.

 

poligrafijaa stiprs nejuutos, tadelj nemaz nemegjinashu skaidrot ko var un ko nevar. katra gadijuma, ir liela atskjiriiba - A0 bilde vai plakaats.

Link to comment
Share on other sites

Maxriter

Kameru man vajag uz celojuma, jo man drausmigi nepatik tie ziepjtrauki! Un izsteniba gribu kaut ko vairak pamacities par fotografesanu, jaiziet uz kadiem kursiem, jo fotografesana ir loti intresanta lieta!

Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)

nu, ja ir veelme iet kursos, tad spogulene varetu buut labs pirkums, un ar kit'u sakumaa pietiks.

ja pashlaik nauda atljauj, tad tas EOS 400D double kit nav tik slikti...

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

versatile

Vēl arī pastāv tāda lieta kā skats uz nākotni... tas protams vienam otram ir diezgan miglā tīts :), bet nu ja padomā tā tīri teorētiski..... teiksim Nikon un Canon 300D, 30D ir Crop'otas kameras (1,5 un 1,6 attiecīgi), un ja teiksim pēc pāris gadiem tev sagribēsies pāriet uz ko lielāku, piemēram Full Frame, tad Canon šajā ziņā ir labāk sagatavots jo ir 5D un 1Ds Mark II ar Full Frame matricu, un tiem der tie paši objektīvi kas ir 400D un 30D (izņemot tie 4, kas ir ar EF-S bajoneti). Nikon'am nav FullFrame kameru, tikai 1,5.

nbinc, visu cienju, bet, par full frame runajot, vienmer jau ir Nikon FE serija, teiksim, FE-4...

un bajonete nikonam viena, nav nekads EF, EF-S, utt. ir F-mount un peace. FUll frame diginikoniem, kad nu tadi paradisies, nebus problemu.

Link to comment
Share on other sites

nbinc, visu cienju, bet, par full frame runajot, vienmer jau ir Nikon FE serija, teiksim, FE-4...

un bajonete nikonam viena, nav nekads EF, EF-S, utt. ir F-mount un peace. FUll frame diginikoniem, kad nu tadi paradisies, nebus problemu.

Nu cik ir dzirdēts pagaidām Nikonam nav plānot taisīt FF digikamu, a tā FE sērija manuprāt plaša patēriņa lietotājam ir mirusi.... kas tas ir 36 kadri...

 

Par Canon EF-S objektīviem runājot - nu to ir tikai 5.... tā ka nekas tragisks nav, galvenais Canon'a trumpis ir EF sērija. Pie tam ja labi pacenšās tad to EF-S var arī uz EF uzgriezt :) bet nu tas lai hardcoriem paliek....

 

Nikonam man nepatika tas, ka neskatoties uz to vienu F-mount var būt nepatīkamas sajūtas kad uzliekot kādu iepatikušos objektīvu (nu salasoties ka F-mount ir un Āfrikā F-mount) tam nedarbosies AF jo redz lētām Nikon kamerām nav motoriņa iekšā kamerā un vajag pirkt stiklus tikai ar iebūvētu motoru lai darbotos AF (es te runāju par AF-S un AF-I lēcām)

 

Vispār katrā lauciņā var iemest ar akmeni :) Canon'am EF-S/EF, bet Nikonam F-mount ar/bez motora.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Jap, katraa laucinjaa var pa akmeniisham iemest.

ja godiigi, tad nesaprotu Nikon D40 un D40X. Bija Nikon D70s, parauga par Nikon D80. Es jau berzeju kjetnas, nu tik buus, nikon D60it.. a skuju. D40 ar 3 fokuspunktiem, kas jaatziist, nav diez cik eerti (nu man toch ir par maz, 5-7 butu OK, sava laikaa ar to 300X canonu padarbojos, patikaas, augshejos punktus izmantoju, ta ka nav bezjeedzigi vinji.

Un vel tas motorizeetais objektiivs :( fui.

bet nu tas jau uuberleetais gals, taa sevi mierinu :)

Link to comment
Share on other sites

Jap, katraa laucinjaa var pa akmeniisham iemest.

ja godiigi, tad nesaprotu Nikon D40 un D40X. Bija Nikon D70s, parauga par Nikon D80. Es jau berzeju kjetnas, nu tik buus, nikon D60it.. a skuju. D40 ar 3 fokuspunktiem, kas jaatziist, nav diez cik eerti (nu man toch ir par maz, 5-7 butu OK, sava laikaa ar to 300X canonu padarbojos, patikaas, augshejos punktus izmantoju, ta ka nav bezjeedzigi vinji.

Un vel tas motorizeetais objektiivs :( fui.

bet nu tas jau uuberleetais gals, taa sevi mierinu :)

Nu nemīl mūs ražotāji, ko tur var teikt - vienmēr uztaisa kādu figņu, kas visu prieku no jauna produkta nolaiž :( vai nu kāds tehnologisks "fuks" vai cena..... Pēdējā laikā produktus izlaiž nevis tehnologi bet marketinga speciālisti :(

 

Tā laikam arī būs jādzīvo, visu laiku gaidot kaut ko labāku.... jāiet laikam vienkārši fočēt un jāsamierinās ar esošo situāciju.

 

p.s. te izdizrdēju ka Sony saspurojās ar jaunām kamerām - Alpha A1 un Alpha A10 moš ka šis pamudinās Canon'u un Nikon'u spert kādus lietotājam draudzīgākus soļus. Sony tomēr aiz muguras ir lieli naudas maisi ....

Link to comment
Share on other sites

versatile

...bet nikonam un canonam savs fanu pulks.

nu neticu, ka kaads, kursh apmeram 3-5k aparatuuraa ielicis (tas pats 5D plus 12-800 mm objektiivu kits (nu ok, 400 ar TC 2x)) ta vienkarshi paries uz sonju... neticu. un visa gjimene pirks canon, un visi radi un draugi arii.

 

pie lielakajam canon lazhaam pieskaitu G7 un S3 IS.

G7 - nav rawiks :(

S3 - matrica mazinja :(

 

ar melnu korpusa krasu vien nepietiek.

 

tas D40 varbut pat butu tiri njemams, gaishs skatumeklis, normals Kits... bet... stiklu izveele un 3 fokuspunkti :( pilniig besis.

turklaat, vai D50 veel tiek razhots?

par sho man infas nav...

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Daži cilvēki jau izteica rekomendācijas par Sony.

Konkrētāk - Sony Alpha.

Protams, zinu, ka Canon ir labs, bet visi pārējie ir sūdi (stereotipi), bet lietojot domas mainās.

Un, protams, Canon ir savas spožās puses - tāpat tādas ir arī Sony Alpha, Nikon, Pentax utt.

Atliek izlasīt dažādus apskatus un aiziet uz veikalu apčamdīt - tad arī sapratīsi, kas ir labs un kurš no tiem ir Tev nepieciešams.

 

Un jāsaka, ka spoguļkamera ir un paliek kvalitatīvs dzīvnieks (iespējams, ar retiem izņēmumiem). Nopirksi kaut lētāko tirgū atrodamo - tā būs pavisam pietiekama (kamēr domas grozās ap pikseļiem un zoom).

 

 

Pats lietoju Sony Alpha spoguļkameru, un pat ar lētā gala objektīviem esmu ļoti apmierināts.

Link to comment
Share on other sites

...bet nikonam un canonam savs fanu pulks.

nu neticu, ka kaads, kursh apmeram 3-5k aparatuuraa ielicis (tas pats 5D plus 12-800 mm objektiivu kits (nu ok, 400 ar TC 2x)) ta vienkarshi paries uz sonju... neticu. un visa gjimene pirks canon, un visi radi un draugi arii.

Nu es te vairāk domāju par jaunu klientu pievilināšanu jo cik tas skarbi neizklausītos tad ja tu paspēji "piesieties" vienam ražotājam tad šim ražotājam tu vairs nēesi tik svarīgs (nu varbūt pārāk rupjoi pateikts bet nu tā tas ir).

Lielais "hajs" te iet kā reiz jaunu seju piesaistīšanai no ne dSLR pasaules, jo G7/S3 un līdzīgu aparātu īpašnieki diezgan viegli maina "ticību" (pievilinot ar lielākiem Megapikseļiem) jo tos netur līdzi sapikto objektīvu parks. Izlaiž teiksim Nikon's D40 pa pieņemamu cenu un palaiž "reklāmas suņus" vaļā tā skat, un G7 īpašnieks sāk nopietni apdomāt variantu - "ka tik man nepāriet uz spoguļkameru".... kaut vai šī topika autors :) jo ir tak nopietnāks paskats ja tev ir spoguļkamera nevis ziepjutrauks, pie tam arī parādās papildus iespējas fočējot ar spoguļkameru (kaut vai iespēja nomainīt objektīvus un lielāka jūtība).

 

Tā ka tagad grandu (Canon, Nikon, Sony) cīna notiek par tādiem pircējiem - pārbēdzējiem no ziepīšiem uz dSLR, un te Sony var atgrābt savu kumosu un vēlāk "turēties" uz pārbēdzējiem, kas pērk papildus objektīvus un vēl vairāk kļūst atkarīgi no ražotāja.... te galvenais tā sakot pirmais iespaids, un pārbēdzējs jau ir tavs.

pie lielakajam canon lazhaam pieskaitu G7 un S3 IS.

G7 - nav rawiks :(

S3 - matrica mazinja :(

 

ar melnu korpusa krasu vien nepietiek.

Nu te man grūti ko pateikt, es vienīgi biju tvāk šai tēmai kad pirku savu pirmo ziepjutrauku, tad topā bija G3

tas D40 varbut pat butu tiri njemams, gaishs skatumeklis, normals Kits... bet... stiklu izveele un 3 fokuspunkti :( pilniig besis.

Jā, situācija trakāka ne kā ar Canon EF-S, tur vismaz var jebkuru citu EF objektīvu uzlikt. Bet domājams būs arī D40 pircēji, kam to lielo stiklu parku nevajag, nopirks KIT'u un būs priecīgi.. jo būtībā nav jau tas KIT's Nikonam slikts... Canon's te vairāk auās ieet ar KIT 18-55... bet nu savi 30 Ls te tiek atstrādāti uz visiem 100% :)

Link to comment
Share on other sites

pie lielakajam canon lazhaam pieskaitu G7 un S3 IS.

G7 - nav rawiks :(

S3 - matrica mazinja :(

 

Jā, bet to pašu S3 visi slavē un slavē, kā rezultātā es arī viņu iepirku - bet pirku faktiski dēļ tā lielā zūma, jo medībās tornī sēžot gribas arī kādu zvēriņu uzbildēt. Nelaime tā ka bildēšana parasti sanāk vakara krēslā, jo gaismā zvēriņi diezgan reti nāk uz lauka. Rezultātā jāliek max ISO un sanāk nejēdzīgs grauds. Statīvu ta līdzi nestiepsi un bildēt no atbasta - garām: miglu bilde garantēta. Bet no otras puses, daudz maz reālās cenās nekas labāks nav pieejams :( Un labā apgaismojumā ar viņu var dabūt sakarīgas bildes arī zūma tālajā galā.

 

Par G7 - kolēģis iepirka, aptaustīju, bildes paskatīju un vienu brīdi bija pat doma savu nopārdot un'ņemt ciet G7. Dizains vispār super, bildes arī labas, vienīgi zūma iespējas nelielas. A tas RAW formāts - nu pasaki, cik tad viņš bieži tiek lietots amatieru līmenī - tak nejēdzīgi liels tas fails.

Link to comment
Share on other sites

versatile

ivo, no RAW var izglaabt salidzinoshi bezceriigas bildes, jo satur vinjsh daudz, daudz vairak informacijas.

tieshi sliktos gaismas apstakljos no raw ir vislielakaa jeega.

 

btw, nav man skaidra priekshstata kaa var mediit un fotografeet vienlaiciigi... fokuseshanas troksnis, shutters (nu ok, tos var atslegt) gaisma no LCD... zvers no ta nenobistas? kameer kadree, pa kuru laiku teemeet? ja nu vieniigi uz stobra monteet...

Link to comment
Share on other sites

Par medīšanu un fotografēšanu. Te iet runa tikai par gaides medībām, kad sēdi luktā vairākas stundas, baro odus un aiz gara laika nezini ko pasākt. Dzinējmedībās šitā lieta neiet cauri.

 

Pirmārt, ne jau katrs dzīvnieks ko ieraugi ir šaujams, tādēļ, ja es zinu ka nešaušu, tad var bildēt droši.

Otrkārt shutera skaņu var novākt (vismaz manam aparātam) un viss notiek pilnīgi pa kluso. Gaisma no LCD un fokusēšanas troksnis vispār nav problēma, jo pirmārt es sēžu luktā vismaz 3-4 metru agstumā, otrkārt ļoti reti ka tas dzīvnieks pienāk tuvāk par kādiem metriem 20 - tas jau skaitās ļoti tuvu, ja ņem vērā, ka parastais šaušanas attālums gaides medībās ir 50 - 100 metri un reizēm vēl krietni tālāk.

 

Šajā sakarībā gadījums iz dzīves - kolēģis sēž luktā, arī paņēmis līdzi foķiku, bet tādu prastu ziepju trauku, kuram filmiņas pārtīšana notiek automātiski ar motoriņu. Šim pienāk stirnu kaza gandrīz zem luktas, nu ļoti tuvu, šamējais domā, nu uzbildēs. Nu, nofoķē, bet loģiski ka sanāk skaļš z-z-z-z-z - filmiņas pārtīšanas troksnis. Rezultātā stirna palecās kādus 1,5 metrus augstumā un aizmuka atpakaļ neskatīdamies :)

 

Savulaik pats aiz gara laika esmu bildējis lapsu - ar mobilā kameru caur binokli :mrgreen: Bet rezultātā pat varēja bildēs atpazīt to kustoni :)

 

P.S. Bet interesē profesionāļa viedoklis - ar kādu aprīkojumu varētu iegūt daudz maz sakarīgas dzīvnieku bildes? Laikam jau ar spoguli + teleobjektīvu. Cik maksā tāds teleobjektīvs, cik tuvu var pievilkt?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
versatile

nebus viegli ieteikt.

Mezs ir tada vieta, kur pat videji apmakusies vasaras diena beidzas ar 1/30 sekundes dalju shutteram (ISO 200, filma, objektivs valjaa uz f/2). Protams, ISO paceljot uz 800, iegustam 1/60-125 un diafragmu 2.8, bet tik un ta.

Par tehniku... dargi bus. un kompakti nekas nesanaks. S3 is - bus lieli sledzha laiki garajaa galaa. ja rokutriici kompensee IS, tad zveram nevar likt sastingt...

 

varetu nosauikt tehniksas komplektu, bet...

taa parvadashanai vien vajadzetu atvelet mashinas aizmugurejo sedekli un paris k latu ka minimumu. :/

 

 

iiss resume: mezhs + pievakare + dzvinieki + kompakti + normala cena - nereali. izvelies jebkurus 2us-3iis un vares sakomplektet ko vien vajag.

Link to comment
Share on other sites

Beidzot viens prātīgs topiks pa ilgu laiku!

 

Bet man te ir jautājums - vai tad canons neskaitās labāks ar to ka viņam ir cita tipa matrica CMOS? tā itkā labāk reproducē krāsas!?

Link to comment
Share on other sites

jautajums tads kaapec Canon EOS 30D ir dargaks gan par 35D gan par 40D

Piemēram

  • CANON EOS 30D 18-55 LENS KIT: Cena 880.74 Ls
  • CANON EOS 35D 18-55 LENS KIT BLACK: Cena 440.99 Ls
  • CANON EOS 40D 18-55 LENS KIT BLACK: Cena 532.98 Ls

tac jaunaaks daargaks logiski tad ar ko vini atskiras

ja buut uatradis tikai body tad veel labaak saliidzinat tad iesaakumam vislabak nemt 35D?

Link to comment
Share on other sites

Vecīt, beidz pīpēt to matraci. Ne pie kā laba nenovedīs... Kur Tu izraki tādus 35D un 40D modeļus? :) Traks esi? Varu pa 99,99% apgalvot, ka nekad netiks izlaists 35D modelis. Nākamais būs 40D, bet par tādu pat Canon nesniedz info, kur nu vēl cenas zināt. Tie noteikti ir domāti 350D un 400D, kas ir klasi zemāki aparāti... :D :D :D

Labots - Jorsh
Link to comment
Share on other sites

Vecīt, beidz pīpēt to matraci. Ne pie kā laba nenovedīs... Kur Tu izraki tādus 35D un 40D modeļus? :) Traks esi? Varu pa 99,99% apgalvot, ka nekad netiks izlaists 35D modelis. Nākamais būs 40D, bet par tādu pat Canon nesniedz info, kur nu vēl cenas zināt. Tie noteikti ir domāti 350D un 400D, kas ir klasi zemāki aparāti... :D :D :D

 

sorij sajuacu galiigi sajas dienaaas praatins glluko

ps izlabosu

pss iepriekseejos rakstus nevar labot ok tad kameras ir

30D->300D

35D->350D

40D->400D

bet jautaajusms paliek kapec ???

tapec ka klasi zemaki aparaati

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

Eu, DJ, palasi kaut ko par tēmu, pirms uzdod muļķīgus jautājumus... Un 30D nav 300D. Vismaz tas, ko minēji pa 880 Ls.

Link to comment
Share on other sites

es saprotu viekarsi parakstijos

taas ir dazadas kameras saprotu 30D

300D

 

pilnīgi bet kada atskriiba starp taam

300D

350D

400D

ipasi starp 350Dun 300D???

Link to comment
Share on other sites

atikons

es saprotu viekarsi parakstijos

taas ir dazadas kameras saprotu 30D

300D

 

pilnīgi bet kada atskriiba starp taam

300D

350D

400D

ipasi starp 350Dun 300D???

300D - 6Mpx, lēns, liels(bet ērts)

350D - 8Mpx, ātrs, mazs(neērts)

400D - 10Mpx, ātrs, nokrata putekļus no matricas, liels ekrāns, un tikpat neērts kā 350D.

 

šur tur testos var redzēt, ka 400D ir neasāka matrica(pixel sharpness) attiecībā pret 350D, jo redz tie Canon inženieri cenšas samazināt maximāli to troksni un tāpēc zūd daļa asuma.

Link to comment
Share on other sites

par ertu spoguleni tu nemaksaasi par 300-400ls vairakka kas vina tiak iipass

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tagad es, tāpat kā citi šajā forumā mokos ar spogulenes izvēli. Bet esmu nodomājis pirkt kaut kad ap jūniju, tā ka laiks vēl pagaidām ir. Varbūt ka kāds ražotājs tikmēr izlaiž kaut ko jaunu un labu.

 

Līdz šim te netika pieminēta tāda kamera kā Pentax K10D. Bet pagaidām tieši šī kamera ir piesaistījusi mani ar 2 lietām - matricas stabilizāciju un mitruma un putekļu izturīgu korpusu. Vienīgais trūkums šim aparātam -nedaudz sliktāka jpg procesēšana, salīdzinot ar Canon un Nicon. Bet bildējot RAWā tam nav nozīmes. Crop faktors tāpat kā Nikonam - 1,5.

Kā alternatīva pagaidām tiek apskatīts Nikon D80. Ar Canoniem ir tā, ka lētais 400D nepatīk, bet 30 ir dārgāks par abiem iepriekšminētajiem.

 

Runājot par stikliem, parakos e-bajā - tur ir pieejami stikli visām markām, tā ka nebūs problēmu dabūt ne priekš Nikona ne Pentakša. Pie tam Pentax ir deklarējis, ka minētajai kamerai der pilnīgi visi agrāk izlaistie Pentax stikli.

 

Var būt ir kāds, kurš lieto Pentax? Atsauksmes?

Link to comment
Share on other sites

versatile

K10D izskatas interesanti. K100D tapat, ja kas.

 

priece savietojamiiba ar vecajiem, leetajiem 1.8 stiklinie ar izcilo bildes kvalitaati :)

 

pats vel pagaidam nepanjemu spoguleni, it ka nauda tam bija, bet novirziju citur.

nikons diemzhel, ka izradas, neemra gaismu caru non-cpu leecaam. a man neslikts objektivu parks ko ar pareju varetu kabinaat klat... pentaxam tadas problemas nebus. un K10D bilzhu kvalitate izskatas labi.

 

ka jau te teica - jpegi so so, raws jau normali.

pentaxistu pagaidam maz, jo kameras baigi izkjer, ja kas :D

Link to comment
Share on other sites

nikons diemzhel, ka izradas, neemra gaismu caru non-cpu leecaam.

 

Šito biju palaidis garām, vai arī tas neattiecas uz D80? Kaut kur lasīju ka tieši D80 esot savietojams ar vecajām lēcām...

Link to comment
Share on other sites

Guest albins-b

Pentax vismaz tas kas 6Mpix ...par 10D nevaru spriest... baigos trokšņus taisa.... kautvai fotki.lv pasties... tā jau spogulene nekas... tikai ar trokšņu līmeni kā vidējai kompaktkamerai.... ar pirkstiņu bačām... ne kā EOS 400D bez BG bateriju gripa nedomā tikt līdzi bilžu skaita ziņā... ar abām rokām var darboties... līdzi nākošais objektīvs nekam praktiski neder...

 

es ņemtu tagad Nikon D80 .. visvairāk tādēļ ka ar abām rokām var operēt ar pogām un kloķiem... un ir ar maziņo melnbalto ekrāniņu... kura 400D nav vairs..

Link to comment
Share on other sites

Hmz , nez ka Ivo ies ar zvēru bildēšanu caur spoguleni un medīšanu vienlaikus , ja nu vienīgi viņa mērķis ir lopiņu sabaidīt un bildēt palecienā - lieta tā ka spoguļa kustības troksni jau nevarēs atslēgt un visādi buciņi ir traki dzirdīgi .

Te dažs labs ieminējās par pārejām, no vieniem objektīviem uz citiem . Es kādis pāris nedēļas atpakaļ sagaidīju savu jauno canon 400D . par cik man mājās bija trīs neslikti vēcā tipa objektīvi ( ar FD bajoneti) , nopirku arī pāreju priekš tiem . Mjam - skaidra lieta ka te vis notiek manuāli , tas nu būtu ok , bet......... galīgi nesaprašanā esmu ar fokusēšanos . Lieta tāda , ka vecajam canon E1 spoguļniekam , skatu meklētājā nebija nekādi fokusa punkti , bija aplītis no divām pusītēm , kad tās savirzās kopā - ir fokus . A jaunajam canon punkti .... ar origjinālo objektīvu ir ok - punkts kursh fokusaa , iedegas . Bet ar vecajiem objektīviem tas nefudričī . A bez tiem palīgpunktiem nofokusēties ir diezgan bezcerīgi . Ja vajag uz kaut ko tuvu , tad vēl , bet ja patālāk - pilnīgās aklās visiņas . Kādam nav pieredze , kas tādā situācijā līdz? Varbūt kāda lupa uz skatu meklētāja vai kas cits ( i nezinu kas ) ?

Link to comment
Share on other sites

bobiksons

Esmu turējis un bildējis gan ar k100D, 20d, 300D... visi aprāti labi, ja zin kā to lietot un kurai situācijai der.

Par stikliem - protams pentaksa lētie gaišie stikli ir OK... bet nevienam citam nav tik labu stiklu kā Canonam ar L+IS+USM (pēc ātruma/kvalitātes)... protams ir super-asie Nikon un pentakši, bet kad bildē sportu vai kustīgus putneļus.. USM te ir pārāks.. ja vajag manuālo režīmu - tad visas kameras būs ~ 1:1 vienādas :)

Link to comment
Share on other sites

versatile

ar platlenkji uz lieliem attalumiem manuaali fienmer problematiski nofokuseties. neko dariit... ar digu vismaz var nobildet, un tad lcd piezuumot...

 

bet nevienam citam nav tik labu stiklu kā Canonam ar L+IS+USM (pēc ātruma/kvalitātes)...

 

ja fotografs nav maizes darbs, tad jaskatas uz price/performance. daudzu cilveku, kam foto IR maizesdarbs atzinums ir, ka L klase tomer nav tas cenas veerta. nu, kaut kaa taa.

 

pentaxam labs 50 mm f/1.4 maksaa nu taa 60 lati maybe. manuaalais, protams.

Canonam bija cik? 250, ja nemaldos. un tas apt laikam nebija L (varu kljudities)

 

 

viens gan - USM = speeks. piekriitu.

IS? ja ir matricas stabilizacija.. te ir diezgan veltigi strideties, kas labaks, katram savas pielietojuma situacijas, + Nikons un Canons ar saviem VR un IS stikliem jau nu ies un vel ljaus matricu kustinaat. ha.

Link to comment
Share on other sites

bobiksons

A tu esi bildējis ar k100D un to tricināmo matricu? Es jā, un nepatika, jo tā stabilizācija strādā tikai pēc kāda laika, kad pusnospiesta ir poga un pēc pus-sekundes/sekundes.. savukārt Kanonam (par Nikonu nezinu), kā tu nospiedi tā uzreiz sāk strādāt, turklāt kopā ar AI-Servo ar savu USM dara vienkārši apbrīnojamas lietas... tas tā - reportāžai, kāzām, sportam un kustīgiem dzīvniekiem.

 

tak što es nav sajūsmā par šito staffu...

Link to comment
Share on other sites

versatile

pentaxu vel neesmu paspejis iztaustiit... bet njemshu veeraa.

bet cena, cena... ja ar bildeshanu pelni naudu - ok, nav jautajumu. citas prasibas.

ja hobijs - tad jau cita lieta...

Link to comment
Share on other sites

versatile

nu, putnus nopietni viiri bilde ar objektiviem, kas eerti uz mashinas pakaljeja sedeklja izvietojas :)

viss no iespejam atkarigs.

katra gadijuma, L klases piesaukshana kur vajag un nevajag noved pie viena - tiek pie naudas, noperk 5D, kaut kadu 500 L un 580EX zipeni... un bilde zaljajaa kvadratinjaa. nogrieztam galvam, utt.

tikko akurat chupinja tadu bilzhu man ienaacaas. aparats laikam nebija 5D, leetucis, ap shtuku tik... nopirks 5D un tad jau sanaaks! :D

Link to comment
Share on other sites

A tu esi bildējis ar k100D un to tricināmo matricu? Es jā, un nepatika, jo tā stabilizācija strādā tikai pēc kāda laika, kad pusnospiesta ir poga un pēc pus-sekundes/sekundes.. savukārt Kanonam (par Nikonu nezinu), kā tu nospiedi tā uzreiz sāk strādāt, turklāt kopā ar AI-Servo ar savu USM dara vienkārši apbrīnojamas lietas... tas tā - reportāžai, kāzām, sportam un kustīgiem dzīvniekiem.

 

tak što es nav sajūsmā par šito staffu...

 

Patiesībā ļoti interesē, cik tā matricas stabilizācija sliktāka par Canona IS un Nikona VR. Un vai kāds reāli ir testējis Pentax 10D? Vismaz dpreview testos pie trūkumiem stabilizācijas lietas netika pieminētas. Tādēļ būtu pateicīgs ja kāds mēģinātu par šo lietu apgaismot.

Kas attiecas uz USM, tad arī pentaxam ir objektīvi, kas ātri fokusējas.

Link to comment
Share on other sites

bobiksons

matricas tricinātājs ieslēdzās pēc kāda laika, savukārt Kanonam līdzīgi kā ai-servo režīmā fokuss un IS strādā visu laiku, kad pus-nospiesta poga.

 

Jaunajam 70-200/4 IS ir pat 4-stopu IS... strādā ideāli.

 

ivo, gribu redzēt, kā pentaxis fokusēsies piem uz basketbolistiem... gy.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...