Jump to content

Datoru vēsture iekš FOTO


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Skatījos te dažādas bildes par datoru daļām un izdomāju, ka IT forumā piederētos dažādu vecu un jau antīku datoru attēli. Vēlams publicēt tikai no savas kolekcijas (nekačātas bildes) un tādas datorlietas, kuras varētu uzskatīt par vēsturi (virs 7-10 gadiem, jo IT nozarē viss kas ātri noveco).

 

P.S. Ja kāds unikāls eksemplārs saglabājies, tad derētu arī pastāstīt, kas tas tāds ir, kur izmantots un arī ja zināms ražošanas gads, to arī pieminēt. Jaunatne, tai skaitā es, daudz ko nav redzējusi, kas ir izmantots agrākos laikos.

 

Nu te, piemēram, izraku baigi veco peli.

Turpinājums sekos, vēl šur tur noliktavā kaut kas ārkārtīgi vecs ir saglabājies.

 

 

 

pele.jpg

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

jaa tieshaam intereseetu redzeet reaalas bildes taadiemagregaatiem, kas razhoti pirms 96-aa gada, kaa arii psrs laika "ESM"

Link to comment
Share on other sites

btw ,latvijā ir datoru vēstures muzejs.

http://www.lu.lv/muzejs/skaitlosanas.html

 

tā droši vien var ziedot naudu un detaļas vai aiziet apskatīties.

 

btw , ja kādam ir kāda nevajadzīga Yamaha MSX vai MSX2 (aka KYBT ) saglabājusies PM, ļoti liela nostaļģija reizēm uznāk. Uz šitā varētu arī bērniem programmēšanu pamācīt.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

eu mezhaveci nofo4ee to peli no apakšas!!!

aa un kam domāta tā vidējā poga??

 

Tas ir aizmetnis, kas evolūcijas ceļā attīstijās pa tagadējo wheel jeb rullīti:)

P.S.

Vecajām pelēm cik atceros bija 3 pogas, pēc dizaina, bet vidējai bieži nebija nekādas funkcionaitātes.

Link to comment
Share on other sites

Mljin, atvainojiet par suudiigo kvalitaati, jo nevaru atrast bilzhu aparaatu apkaarteejaa haosaa :-( liidz ar to focheets ar mobilo...

 

 

 

Monitors IBM Model 6321-R13 - straadaajoshs, max 60Hz.... kaadreiz bija ar visu antiglare...

 

Keisaa iekshaaa P15+ EP40202R202 Rev 2 māte ar kautkaadu S7 procesoru, slinkums skatiities, bet laikam 223Mhz shamam bija.... aptuveni 96 gads.

 

Maate MS4144 ver 2.1 - ar procesoru 486DX5 133MHz - straadaa veel joprojaam, tiesa BiOss gljuko... (laikam esmu bagaats, http://cgi.ebay.com/Microstar-MS4144-mothe...3QQcmdZViewItem

Veel kautkur meetaajas veca ISA slotaa baazhama videokarte no kkaada 1992 gada, tiesa, neesmu rikseejis paarbaudiit straadaatgribu...

:mrgreen: )

Labots - Enrike
Link to comment
Share on other sites

Jetij, kura gada šitais piedāvājums ?

Labots - K@sparz
Link to comment
Share on other sites

Man kautkad bija klavieres kontrolieris no IBM PC/XT. Visi šitie 286+ nav nekāda vēsture. Visi pirms PC XT, vot tās ir mantas. Bērni, aizejiet uz Latnet muzeju, tur ir ko redzēt.

http://www.lu.lv/muzejs/skaitlosanas.html

 

Jetij, kura gada šitais piedāvājums ?

1997./1998.

Labots - ocx
Link to comment
Share on other sites

Jetij, kura gada šitais piedāvājums ?

 

 

 

neatminos gan, pēc avīžu papīra dzeltējuma pakāpes tas varētu atbilst cox minētajam laika intevālam :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Olafs

Vai zinat, kas bija pirms 80386? Protams, 80286. Bet kas pirms viņa? 80186!

1172610159.jpg

 

Un te pārpalikums no robota vadības 286 kompja:

1172610164.jpg

 

Un tāds pats kompis te vēl tiek izmantots:

1172610162.jpg

 

Laiks - 80to beigas.

Labots - Olafs
Link to comment
Share on other sites

Ahhh, man studijaa reiz bija visaadas vecas datoru fosiljas. Zheel, ka visas tika izmestas.

Bija paaris straadaajoshi 88. gada MCS kompji (uz jamajiem tika visaadi tancinji un mario bliezti), k-kaadi aizveesturiski serveri, kuriem iesleegshanas pogas taadas pashas, kaadas muusdienu pagarinaataajiem (nu taas lielaas kantainaas sarkanaas ar gaisminjaam), chupa ar superietilpiigajiem 175 Mb 198x. gada cietnjiem u.c. barahlo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Marisr

Man ir saglabajies 5.25" cietais disks, kurs piesledzams ar 3 datu vadiem. Diska izmers ir 21Mb. Disks ir CD lasitaja lieluma. Razojis Seagate, 80-tajos gados. Kadreiz bija 5.25" diskesu iekarta, kas bija divreiz biezaka par CD lasitaju. Ir vel klepjdators ejosa kartiba Tulip 486, 33Mhz, 8Mb RAM, 200Mb Hdd. Ja tiksu pie kada fotoaparata, ieliksu bildes.

Link to comment
Share on other sites

Jā, jā! Man pašam PC XT286 kāda bilde mētājas, iemetīšu pēcāk.

Ir arī visāds hlams (512Kb video, ram 4Mb, HDD100Mb, MB 386 ar proci 40Mhz(turbo), Floppy 5.25'' u.c.), būšu mājās Salacgrīvā, safočēšu.

Labots - Sanchus
Link to comment
Share on other sites

Jā, jā! Man pašam PC XT286 kāda bilde mētājas, iemetīšu pēcāk.

Nediršam, nediršam.

286ie bija PC/AT

88ie bija PC/XT

Link to comment
Share on other sites

1167084617.jpg

 

Mans ZX Spectrum 48K. Manās rokās nonāca ~1993. gadā. Pirms tam bija kādu laiku nostrādājis spēļu zālēs.

Link to comment
Share on other sites

Arrival:

tev jau monstrs... man tāds bija ar veseliem 20 (divdesmit !!!) megiem! Un kontrolieris tam nāca atsevišķi A4 lapas lielumā. Piemirsās kā to standartu sauca, kautkāds M** , IDE nāca pēc tam at to ka tai kontrolieris jau bija draivā iebūvēts.... Tā arī nepielaidu, hvz, varbūt kautkas beigts bija, varbūt roku leņķis, pieredzes ar nekādas toreiz nebija..

Link to comment
Share on other sites

Parakos pa pagrabu un uzgāju šo to, gadus gan nezinu.

Šī plate ir no kaut kāda kompja, kuram viss spraudās uz plates, kuru nevarētu saukt pa māteni. Sī detaļa vienīgā saglabājusies, pats kompis kaut kur nosvīdis. Šī daļa laikam ir klavenes un portu (Com LPT) plate.

IM000242.JPG

 

Disku kontrolieris.

IM000245.JPG

 

Visādas mātenes.

IM000248.JPG

 

Varētu būt 286 mātenes, neesmu pārliecināts.

IM000249.JPG

 

Cietais "ķieģelis".

IM000246.JPG

IM000247.JPG

 

ZX Spectrumi. Vēl bija tāds pelēks ZX Spectrum 48K ar sarkanām pogām, nevarēju atrast.

IM000243.JPG

 

Šis laikam neskaitās pie kompjiem, bet agrāk tika lauzts un modificēts,

tika pievienotas četras pultis.

IM000244.JPG

Link to comment
Share on other sites

apophis:

tas cietais un tas disku kontrolieris varētu būt aptuveni no tās pašas klases par ko es pāris postus augstāk rakstīju. Un tās divas mātenes varētu būt XT-iškas, tas ir 086(088), pirmās IBM compatible... Spriežu pēc tā ka parasti AT-škām 286 jau bija normālas SIMM atmiņas....

Link to comment
Share on other sites

njaa... zheel, bet nesen sanaaca izsviest divus 386i [25Mhz] un vienu 486 [80Mhz]... Un paaris vidiekartes ar 128 Kb atminjas... un starpcitu saliidzinoshi nesen pirms kaadiem 5 gadiem es veel izmantoju 486 ar win 95 :D

Link to comment
Share on other sites

Man zem galda stāv IBM 8086 (pēc wiki - izstrādāts 1976. gadā, which gave rise to the x86 architecture) ar 8 MHz procīti, 20 MB HDD un 640 KB RAM :) Liekas, ka modems arī bija iekšā. ja nemaldos, tad 9600nieks. ar šito pašos 90gadu sākumos caur latnetu meiliņus sūtiju :) Monis arī ir vecais MCGA.

 

p.s. NASA šito procīti izmanto Shuttle datoros :) Vēl nesen pa netu klīda sludinājums, kur šamie meklēja rezerves daļas :)

Link to comment
Share on other sites

Ozzy14

šodien informātikas stundā uzgāju šo brīnumu!!

sory nezinu kurs gads!! bet man jau patīk!!

tn-DSC00734.jpg

 

vel bija klava bet nebija laika vel to izvilkt un nofočēt.

klava svēra ap 3-4kg!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

Šitos tē kā tipa serverus izmantoja prekš BK0010, tā man likas...

 

tieshi taa , atceros slinkums bija man informaatikaa rakstiit taas debiilaas basic programeles un tad no kaiminiem caur shito "serveri" speeru jau gatavus darbus ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Bekām par "serveriem" izmantoja DVK-2M. Man liekas, ka tie izskatījās savādāk. Varbūt kļūdos. Varbūt izmantoja arī citus "zvērus".

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

Bekām par "serveriem" izmantoja DVK-2M. Man liekas, ka tie izskatījās savādāk. Varbūt kļūdos. Varbūt izmantoja arī citus "zvērus".

 

 

nu mums vismaz bija shitaads verkis

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...