Jump to content

Datoru vēsture iekš FOTO


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

MaiklsBlack

IBM PC 330-P75   Model: M/T 6576-35F

32030590_s.jpg

 

32030593_s.jpg

 

32030591_s.jpg

 

32030588_s.jpg

Vairāk foto portālā

Labots - MaiklsBlack
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kompresors

Revidējot vecus plauktus un kastes atradu spēlīti. Domāta mācīties fiziku. Uz perfokartēm, kas  ievietojamas lasītājā, jautājumi. Jāievieto lasītājā, jānospiež pareizais atbildes variants. Iedegas sarkana vai zaļa lampiņa.  Varbūt  @MaiklsBlack kolekcijā iederēsies. Ja ir interese, varu uzdāvināt. 

Straume2.jpg

Straume1.jpg

Link to comment
Share on other sites

2020.11.12. , 13:04, kompresors teica:

spēlīti

Man bērnībā bija līdzīga, tikai satiksmes noteikumu zināšanu pārbaudei

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
MaiklsBlack


Laimīgu Jaunu 2021. g.


PC 386 Cany I (Cisco 386)

[URL=http://vfl.ru/fotos/65354f6232809261.html][IMG]http://images.vfl.ru/ii/1609266319/65354f62/32809261_m.jpg[/IMG][/URL]
 
[URL=http://vfl.ru/fotos/28e0fa8a32809262.html][IMG]http://images.vfl.ru/ii/1609266319/28e0fa8a/32809262_m.jpg[/IMG][/URL] 

[URL=http://vfl.ru/fotos/f467bdfa32809263.html][IMG]http://images.vfl.ru/ii/1609266319/f467bdfa/32809263_m.jpg[/IMG][/URL]
 
Vai kāds satika tādu PC

Vairāk portālā : https://www.pchistory.lv/pc-386_cany-i.html

Paldies Igoram no Krievijas

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
MaiklsBlack

Elektronika МК 85 (Mikrokompjuter)

Elektronika_MK-85_2.JPG

Paldies Igoram no Krievijas
Nav barošanas bloka, uzlādēju akumulatorus, bet darba pazīmes nav.
Apskatīt var šeit:: [url]https://ru.pc-history.com/elektronika-mk-85-mikrokompyuter.html[/url]

 

Labots - MaiklsBlack
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

CASIO FX700 kopija :biggrin:, klaviatūra bija briesmīga.

Link to comment
Share on other sites

MaiklsBlack

Notebook NB5 ar CTG analīzi AUSP 1-01 Unicos
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Augļa monitors ar CTG analīzi AUSP 1-01 Unicos - paredzēts augļa stāvokļa novērtēšanai grūtniecības laikā.

https://ru.pc-history.com/wp-content/uploads/2021/02/Nout_486_NB5.jpg

Paldies Arturam

Ka izskatās iekšpuse var apskatīt:https://www.pchistory.lv/notebook-chicony-model-nbs.html

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ir saimniecībā šāds, bet displejs kļuvis tik blāvs, ka praktiski nesaskatāms. Cik saprotu, viņam displejs ir vakuuma lampa. Kas viņam var "nosēsties", pati lampa vai apsaistes elementi? 

IMG_20210204_171830_crop.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ggg97 teica:

Kas viņam var "nosēsties", pati lampa vai apsaistes elementi?

Vai nu barošana, vai VFD lampas anoda fosfors. Ir metodes, kā mēģināt tām lampām vēl drusku pastiept mūžu (pacelt lampas spriegumu), bet tie lielākoties ir īstermiņa risinājumi. Pamēri, kāds spriegums pašlaik tiek padots uz VFD.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Artanis teica:

fosfors

Šis varētu būt iemesls, par šiem gadiem (~30) bez vāciņa plastmasas kastē guļot. Svaigas bačas tika ieliktas, lai mērītu U, jāmeklē shēma, bet, visdrīzāk, slinkums celt šo aparātu izrādīsies lielāks.

 

Shēmu atradu, bet slinkums palika.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Jā, tas bija laiks, kad studenti rēķināja ar kalkulatoriem, bet pasniedzēji stumdīja vecos logaritmiskos lineārus. Es tā arī neiemācijos ar to lineālu rēķināt, bet kalkulatoru gan nopirku  komisjonkā. Cenu vairs neatceros, bet ne jau no 40 rubļu stipendijas. Tai laikā kalkulators maksāja kvalificēta strādnieka mēnešalgu. Manējais arī kautkur vēl atvilknē mētajas un pirms dažiem gadiem darbojās. Vispār interesanti,  pašu krutāko mūsdienu televizora pults pogas sāk čakarēties pēc gada spaidīšanas, bet četrdesmit gadu veca kalkulatora pogas vēl tagad perfekti darbojas. Laikam ar to tehnikas progresu kautkas tomēr nav riktīgi.   

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Didzis teica:

Laikam ar to tehnikas progresu kautkas tomēr nav riktīgi.   

Ar progresu viss ir kārtībā. Problēma ir ar biznesa modeli, ka visu laiku jāražo tikai lētāk un vairāk.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Atceros, kā tēvs uz vienu vakaru atnesa šādu kalkulatoru paspēlēties. Ar šādu pašu lampu skaitļu rādīšanai. Krievu, tikai ar pamatfunkcijām, gan jau ka špikots no rietumiem. Tas bija ap 1980.gadu. Tas man bija tāds brīnums kā Jezus atnākšana. Paldies @M_J, uzjundīji spilgtas atmiņas un emocijas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , ieleja teica:

nez tas notiek no spaidīšanas vai no nevīžīgas attieksmes

Pogas nojūk dēļ spaidīšanas, jo nekvalitatīvs materiāls. Parasti nestrādā skaļuma un kanālu pārslēgšanas pgas, bet ja būtu pults aplieta, tad arī citas pogas. Tas gan tiesa,  ar pirmajiem kalkulatoriem cilvēki apgājās  uzmanīgi. Studentam tas bija ļoti liels atvieglojums aprēķinos.  Ja par tehnikas progresu, tad mūsdienu kalkulatori sprāgs kā mušas, bet, nu jā, maksā piečuku.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ieleja teica:

nez tas notiek no spaidīšanas vai no nevīžīgas attieksmes

Diemžēl mūsdienās tie karbonizētie pogu kontakti nodilst gluži vienkārši no spaidīšanas. Radiniekiem knapi divus gadus lietots Philips - zvana, saka, ka jāspaida vairākas reizes izslēgšanas poga uz pults. Piebraucu ciemā, atskrūvēju pulti - kontakts zem izslēgšanas pogas gumijas membrānas nodilis jau spīdīgs. Pielīmēju ar superlīmi mazu cepamfollijas gabaliņu - strādā kā jauna. Es biju pilnīgā ahujā, kā var pa tik īsu laiku tā nolietoties pults...

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Didzis teica:

Ja par tehnikas progresu, tad mūsdienu kalkulatori sprāgs kā mušas, bet, nu jā, maksā piečuku.

No piečuku vērta kalkulatora ko var gribēt.

Ir arī labāki kalkulatori mūsdienās, tie nesprāgst kā mušas, bet nemaksā piečuku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ieleja teica:

bet mācēju (māku?) rēķināt ar logaritmisko lineālu, gan Bradisa tabulām

Bradisa tabulas mums mācīja matemātikas stundās, bija programmā. Logaritmiskie lineāli programmā nebija, bet paši lineāli klasē bija, skolotāja iepazīstināja. Piešaujoties, logaritmiskais lineāls ļoti veikli ļauj sarēķināt. Saskaitīšanai, atņemšanai logaritmiskais lineāls nederēja, bet tam bija skaitāmie kauliņi. Katrai pārdevējai veikalos bija skaitāmie kauliņi

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Didzis teica:

pašu krutāko mūsdienu televizora pults pogas sāk čakarēties pēc gada spaidīšanas

Vaitad pults maksā kvalificēta darbinieka mēnešalgu? Vai pat stundu?

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Didzis teica:

televizora pults pogas sāk čakarēties pēc gada spaidīšanas

Nezinu, kas jums tur čakarējas, man nevienam TV ne arī citai iekārtai nav novērota šāda problēma

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , ivo teica:

man nevienam TV ne arī citai iekārtai nav novērota šāda problēma

Augstāk jau rakstīju - es savā mūžā nebiju vēl iepriekš redzējis, ka pults normālas lietošanas laikā var sākt čakarēties pēc diviem gadiem. Man krājumos ir videomaģi, kas bijuši intensīvā lietošanā no deviņdesmito sākuma, un visiem pultis strādā ideāli. A šeit jaunam TV pults poga izdilst pa diviem gadiem - nebūtu pats redzējis, neticētu.

Link to comment
Share on other sites

Kas tur ko ticēt vai neticēt, ja lēta pults, tad arī nojūk vai izdilst ātrāk. Var jau arī atrast pulti kas pēc intensīvas lietošanas nojuks pa pus gadu.

Nav jau arī ražotājiem lielas jēgas tērēt daudz naudas uz tām pultīm, ja to TV tikuntā nomainīs pēc 2 gadiem pret lielāku vai ar jaunāko Super HDR funkciju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

ja lēta pults

Ja tas būtu bijis 250Eur budžetnieks no Manta vai cita lētā brenda, tad tas būtu pieņemam(āk). Bet šis konkrētais bija Philips 65 collu 4k teļļuks par 700+ Eur... Un izstāsti man lūdzu, ar ko atšķirās karbona depozīta pulšu membrānu ražošana lētām un dārgām pultīm?

Link to comment
Share on other sites

Tad tā arī būtu teicis, ka nevari noticēt ka dārgs telivizors tiek komplektēts ar letu pulti, nevis ka kautkāds brīnums noticis ka lēta pults nojukusi pa 2 gadi :D

 

Link to comment
Share on other sites

Es nekad nebiju redzējis, ka pults membrāna izdilst pa diviem gadiem no normālas lietošanas pa reizei dienā, neatkarīgi lēta vai dārga

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Stāsts jau par tehnikas progresu, bet drīzāk par regresu. Nu tak varēja pirms četrdesmit gadiem uztaisīt kalkulatoru, kurš vēl šodien strādā, bet pulti tagad nevar, vai negrib. Faktiski tā ir ar visu moderno tehniku, jo ražošnu kontrolē marketologi, nevis inženieri. Es apšaubu, ka uz pogu materiālu baigā peļņa sanāk, drīzāk ražotājam neder, ka kalkulators tik ilgui kalpo. Kurš tad pirks jaunu un pofig par zaļo domāšanu. Ja par TV pulti, tad pietiek tikai skatīties YouTube un visu laiku jāspaida skaļuma pogas, jo katrs kādā skaļumā grib, tādā liek video. Televīzijā vismas -18dB standartu ievēro. 

Link to comment
Share on other sites

Ja telefonam ir IR ports, tad to var izmantot kā pulti. 
Daudziem Xiaomi/Redmi telefoniem ir IR ports. Atveram Mi remote, atlasam devaisu, pielāgojam un par pulti “parasto” var aizmirst. 

Labots - dzincha
Link to comment
Share on other sites

Ja pirms 40, 30, 20 ... gadiem būtu ražota tikai ļoti kvalitatīva, izturīga un ērta tehnika, mums šodien ar to būtu pilni pagrabi, bēniņi, atvilknes, rakstāmgaldi, ielas. Diemžēl nez kāpēc lielākā daļa to hlamu, ar retiem izņēmumiem, ir sen Getliņos. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Didzis teica:

Nu tak varēja pirms četrdesmit gadiem uztaisīt kalkulatoru, kurš vēl šodien strādā

Arī pirms 40 gadiem taisīja mēslus, kas sen vairs nestrādā un arī mūsdienās ražo kvalitatīvas mantas, kas strādās gadiem.

Didzi, nopērc sev kvalitatīvu mūsdienu kalkulatoru, nepērc lētos mēslus.

Link to comment
Share on other sites

Mikelis95

Lai saremontētu šādas TV pultis, var izmantot speciālus remonta komplektus, kuras var atrast ebay (ap 10,- EUR). Šajos komplektos ir dažāda izmēra gumijas aplīši, kurus uzlīmē nestrādājošiem kontaktiem un līme (var meklēt "remote control repair set"). Iepriekš gan ir ar asu nazi jānogriež plāna kārtiņa no vecā kontakta. Šādi es esmu salabojis vairākas pultis, telefonus ar podziņām, kurus vēl daži izmanto, auto radio noņemamos paneļus. Var izmantot arī citi kontaktlīmi, ja līdzi nākošā izkalst.

Protams, var pirkt universālas pultis un jaunus TV  un visu pasauli vadīt no sava smartfona.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Mikelis95 teica:

var izmantot speciālus remonta komplektus

Kā rakstīju, var izlīdzēties ar follijas gabaliņu un superlīmes pilienu. Viss remonts man aizņēma kādas 5 minūtes (3 no tām superlīmes žūšana) no sākuma līdz beigām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mikelis95

Protams, ka var , bet man nepatīk universālas pultis, it sevišķi, ja iekārtas lieto cilvēki, kuriem tā ir pierasta. Visam un visi nevar dabūt jaunas pultis un jaunas iekārtas. Dažiem vecākiem cilvēkiem ir labi, kā ir, un universālas pultis ar daudz pogām rada tikai apjukumu.

Tā ideja ar cepampapīru un līmi noteikti nav slikta. Es sen  mēģināju uzsmērēt metalizētu krāsu, bet tad man neizdevās pulti piedarbināt.

Link to comment
Share on other sites

Mikelis95

Runa nav tikai par TV . Ir dažādas citas iekārtas , piemēram, mans vecais Pioneer muzikas centrs , kura pults arī 10 gadus atpakaļ nemaksāja 10 EUR . Opim bija 18 gadus veca automašīna ar radio, kura panelim  nestrādāja dažas pogas.

Es nenoliedzu, ka var pirkt kaut ko jaunu., bet ir gadījumi , kad labāk ir vienkārši salabot veco.Attēlu rezultāti vaicājumam “AXD7306”

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, e = d teica:

Ja pirms 40, 30, 20 ... gadiem būtu ražota tikai ļoti kvalitatīva, izturīga un ērta tehnika, mums šodien ar to būtu pilni pagrabi, bēniņi, atvilknes, rakstāmgaldi, ielas

Nebūtu viss, jo ne visa tehnika morāli noveco. Man piemēram ir vecs, viens no pirmajiem, SONY CD atskaņotājiem. Ne tam pogas bojājas, ne lāzers nosēžas, skan un skan. Neredzu nekadu vajadzību to mainīt. Tapat ir ar FM radiouztvērējiem. Jā, datortehnika morāli noveco, bet nezkapēc mans vecais četru ātrumu TEAC CD ROM ļoti labi lasa un raksta  diskus, bet 32 ātrumua rakstītāji visi jau miskastē. Tā ir gandrīz ar visu tehniku, jo jaunāka, jo neizturīgāka. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...