Jump to content

vecaas 8 mm un 16 mm filmas


Guest Latvietis
 Share

Recommended Posts

Visvienkaarshaakais, praktiski pieejamais un arii leetaakais variants ir sadabuut [aizlieneet] nepiecieshamos kinoprojektorus 8 un 16 mm filmu raadiishanai [tipa Rusj, Raduga, Ukraina u.c.] samekleet labu, tiiru, baltu ekraanu, visu sagatavot, stacionaari uz statiiva uzrikteet pietiekami augstas klases kameru un filmu demonstreeshanas laikaa to visu paardziit tev nepiecieshamajaa formaataa. Taa ir dariits un izdodas cieshama kvalitaate...

 

Kaadreiz televiizijaa vareeja pasuutiit paardziit no 16 un 35 mm filmas uz video, tagad nav zinaams...

Link to comment
Share on other sites

8mm un 16mm video filmas

 

...es ceru, ka taa ir paarrakstiishanaas kljuuda!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Guest Latvietis

Joprojām vēlos uzzināt kā to ir iespējams izdarīt. Tas veids ar kameru mani kaut kā neapmierina, vai nav kāds labāks veids? Gribētos to visu arī uz DVD.

Link to comment
Share on other sites

Joprojām vēlos uzzināt kā to ir iespējams izdarīt. Tas veids ar kameru mani kaut kā neapmierina, vai nav kāds labāks veids? Gribētos to visu arī uz DVD.

 

nu taa arii tas notiek parasti , tur ir speciaals kombo aparaats ar filmu projektoru un video kameru

Link to comment
Share on other sites

Guest Latvietis

Gadījumā nav kāds kantoris kas to dara daudz maz profesionāli?

Link to comment
Share on other sites

Kinostudijā var paklauvēt, ja tur nav tad toč nespīd.

 

Bet tikko iešāvās prātā psiha ideja - tak liec to lenti uz negatīvu skannera, dzen pa kadram iekšā un no jepegu sekvences liec kopā savu DVD! :)

Link to comment
Share on other sites

Prodigy

Kādu laiku atpakaļ arī interesējos par šādu lietu. Ja uzjautā Googles tantei, tad izskatās, ka aiz dīķa šāda lieta ir stipri populāra, bet izmaksas ir diezgan nepatīkamas. Kantori, kas ar to nodarbojas tur, izmanto metodi, kad ar kameru filmē nedaudz "pielāgotu" projektoru tiešī objektīvā. Kautkādā baumu līmenī toreiz arī par šādu iespēju LV dzirdēju, bet ceņņiks bija toļi 1Ls/minūtē vai tml. Aiz dīķa bija lētāk.

Link to comment
Share on other sites

eu klausies 8mm un 16mm ir tak parastaas video kompaktkasetes kas liekas ieksh v-kameraam... nu un kur probleema uzzini kam ir v-karte ar VIVO un no problemo, domaaju dzeks pa paaris bruunajiem% tev to visu ieksh DVD paaris stundaas paardziis.... izveele tavaas rokaas 8)

 

vai arii es ko esmu paarpratis ar tiem milimetriem??? tip taas ir taas vecaas kas liekas uz lielajiem rulljiem un atskanjojas uz lielajiem kinoprojektoriem!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Guest Latvietis
vai arii es ko esmu paarpratis ar tiem milimetriem??? tip taas ir taas vecaas kas liekas uz lielajiem rulljiem un atskanjojas uz lielajiem kinoprojektoriem!?!?!?

Jā tās ir tieši tās kas jāliek uz projektora. Njā ,laikam tiešām uz ASV jāsūta ,tikai izmaksas gan būs grandiozas. Vesela kaudze ar video, tie jau nav 5Kg, un vēl atpakaļ jāsūta.

Link to comment
Share on other sites

par suutiishanu nez.... vaita nav taada projektora kursh to video materiaalu paarstraadaa digitaali, kaut vai analogi un dod signaalu aaraa analogi tam kas skrien caur leecaam??? ja taads ir pieejams tad nav probleemu.... cik vieniigi taads izmakssaa?

Link to comment
Share on other sites

Prodigy

Paklau, mēģini uzjautāt fotolistē, varbūt tur kādam kāda laba doma ataust. Pašreiz netieku klāt pie darba e-maila, tur man kautkādas koordinātas imho bija palikušas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Latvietis

Laikam jau būs pašam viss jādara. Tad nākošais jautājums: vai kaut kur var iznomāt visu nepieciešamo tehniku, jo pašam nav nekā.

Link to comment
Share on other sites

Hm, kaut kā negribas ticēt, ka tikai ārzemēs, vismaz Digital Times sludinājumos pirms kāda laiciņa (pusgadu neesmu lasījis) viens censonis regulāri reklamējās, kas ar šādām lietām nodarbojas.

Link to comment
Share on other sites

Nevienkaarshi ir normaalu rezultaatu dabuut, filmeejot ar digicamu no projeceetaa materiaala. Kaa dabuusi sinhronizaaciju, ja vecajaam lentaam ir mazaaks fps un filmeets tiks ar 25fps? Vecie projektori jau ar nav nekaads cukurs, tas aatrums staigaa... :(

 

Fotolisti vari nemociit, tur jau tas tika apmulljaats pirms kaada laicinja:

 

Lasi subj 8mm

 

http://kiss.id.lv/cgi-bin/dnewsweb?utag=&c...on=Search+Xover

 

Veel vari apskatiities www.tele-medija.lv - shie dariijaas ar taadaam lietaam ~20Ls/h materiaala. Nesen lasiiju, ka jamie ir uzmeistarojushi parikti, kas pa taisno projecee filmu uz digicama matricas, kur q sanaak labaaka, bet tas laikam maxaaja ~30Ls/h. Ja nu kas, sakontaktee ar jamajiem. ;)

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Profesionāla tehnika, tiesa tikai 35 un 16 mm filmu pārkopēšanai uz video ir Latvijas Televīzijā. Turpat var arī uz DVD pārdzīt. Bet tas nav lēts prieks. Par kino nezinu, bet 3 h VHS kasete uz DVD sver Ls 15.

http://www.ltv.lv/index.php?m=73

Link to comment
Share on other sites

Profesionāla tehnika, tiesa tikai 35 un 16 mm filmu pārkopēšanai uz video ir Latvijas Televīzijā. Turpat var arī uz DVD pārdzīt. Bet tas nav lēts prieks. Par kino nezinu, bet 3 h VHS kasete uz DVD sver Ls 15.

http://www.ltv.lv/index.php?m=73

 

Bhh, profesionāla tehnika ar nelielu naftaliina smacinju... :D Tu esi redzeejis kaads ir jamo taisiitais VHS->DVD? Es esmu - izskataas, ka ar kaadu aizveesturisku vai leetu hardwarisko mpeg2 kompresoru tiek maukts pa taisno uz mpeg2, bez dajebkaadas filtraacijas, pie tam vietaam pat ar nepareizu lauku seciibu. Cilveeks saakotneeji bij sameeraa apmierinaats, jo ir ieboreets, ka no VHS jau taads suu%^$^ vien var sanaakt... :( Kad ieraudziija, ka iespeejami arii

savaadaaki varianti, tad mazliet sapiika.

 

P.S. Taa nav antireklaama, bet viena konkreeta piemeera iespaidi... ;)

Link to comment
Share on other sites

Jā, ja tā padomā, tad arī latviešu DVD (kas nu mums ir - "Lāčplēsis", "Parīzes dievmātes katedrāle"), kas taisīti no LTV ierakstiem, ar īpašu kvalitāti neizceļas. Laikam nevienam nav naudas/vēlēšanās ar postprocessingu nodarboties.

Link to comment
Share on other sites

Laikam nevienam nav naudas/vēlēšanās ar postprocessingu nodarboties.

 

Ir, bet tas maxaa un reti kursh noveertee - bikinj arii zinaashanas i vajdziigas. Laiku pa laikam pats ciparoju cilveekiem vecos ieraxtus. Njemot veeraa to, ka tas ir mans hobijs, nevis darbs, kvalitaate nav super/duper, bet (subjektiivi) krietni skataamaaka. Nekaunos par to arii naudu "nopleest" labu... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest z80

Vari paintereseeties "Foto 56", t.7288786, Lacplesa 56. Man tur paardzina 8mm Super ->VHS ->CD. Firma ir starpnieki, staasta par labo tehniku un rezultaatiem, bet iistajam dariitaajam piezvaniit nevar, lai vareetu noskaidrot konkreetus jautaajumus. Peec staastiitaa biju cerejis, ka kvalitaate buus labaaka. :(

iXBT saitaa kaadreiz bija raksts kaa paardziit, tagad nevaru vairs atrast, varbuut darba datoraa buus links saglabaajies. Cik atceros, tad ideja bija taada, ka ar kameru "fotografee" katru filmas kadru ( projektors projicee kadru uz kameras matricas ). Nu liidziigi kaa multeni taisa.

Link to comment
Share on other sites

Krishius
Jā, ja tā padomā, tad arī latviešu DVD (kas nu mums ir - "Lāčplēsis", "Parīzes dievmātes katedrāle"), kas taisīti no LTV ierakstiem, ar īpašu kvalitāti neizceļas. Laikam nevienam nav naudas/vēlēšanās ar postprocessingu nodarboties.

Pariizes dievmaates katedraales ierakstu nav naacies redzeet, bet nu Laachpleesha ieraksta kvalitaate ir normaala, njemot veeraa to, ka ieraksts ir veikts 88. gadaa uz Betacam lentas ar shvakaam videokameeraam... Laika gaitaa ieraksts protams ir zaudeejis veel kvalitaati, taapeec nekas dizhs galaa nav sanaacis un ar muusdienu atteela uzlaboshanas iespeejaam tur neko daudz nevar uzlabot (no suuda konfekti neizspiediisi). Jebkuraa gadiijumaa, labaak par VHS ir :lol: (tas taa bik offtopicam).

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Njā, man tāda pat problēma. Atradu vecos kinofilmu ruļļus, kurus kādreiz filmēju un sagribējās pārdzīt uz DVD. Diemžēl pašam projektori nekad nav bijuši, bet draugam gan. Būs laikam jāsarunā un jāatstiepj uz māju pārfilmēt uz VHS-C.

Vai arī būs jāpalsa DT sludinājumi; gan jau kāds ar to lietu vēl krāmējās. :roll:

Link to comment
Share on other sites

ja gribi izdabūt ārā maksimālo kvalitāti kāduvar izspiest, tad jāskanē filma ar filmu skaneri, pa kadram vai vairākiem, ar jēdzīgu skaneri, pret putekļiem utml fīčām.

 

pārfilmēt ar kameru arī nav ne vainas, un atkarībā cik tas materiāls ir svarīgs utml, tas var būt ļoti pieņemams variants, lēti un labi. -

 

kameru uz statīva, ar manuālo fokusu uz ekrānu, shutter speed pieregulē tā lai filmējot kadrs nemirgo utml. saregulē, arī white balance utml. un būs labi, ņemot vērā lētās izmaksas.

 

vispār interesanti, kas tev tur par sižetu - ja kautkas jēdzīgs, varu iedot vienu čomu, kam ir to veco aparātu un filmu kolekcija, kā arī video kamera utt.. sīkāk - PM.

Link to comment
Share on other sites

Krishius

IMHO te vieniigais reaalais variants ir tas, ko daudzi jau mineeja - tumsha telpa, labs balts ekraans, kinoprojektors un uz statiiva tieshi zem kinoprojektora leecas nostaadiita digitaalaa videokamera. Pa kadram skaneet tas tachu ir murgs. Profesionaali to dara ar telecine aparaatiem, kuri ir kinoprojektora un videokameras apvienojums vienaa kastee. Filma tiek sleegti projiceeta tieshi uz videokameras matricas, pie reizes tiek izliidzinaata kino un video framerate nesaderiiba...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...