Jump to content

Lata devalvācija!


eedis
 Share

Recommended Posts

Guest Ieviņš
es tikai saku ka NOSAPNJOJU SAPNI ....

ja kam NEDALEC - tad pashi vainiigi ....

ko tad sapnis dara iekš juridiskās sadaļas? :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    29

  • eedis

    31

  • nono

    21

  • Gestapo

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest bedris

101% piekriitu NC...

ne visi veelas sapras kas notiks patiesiibaa ;)

Lats jau sen kaa savu veertiibu zaudeejis... un progress tikai turpinaas. Mh, diez kaadeelj bankas peedeejaa laikaa atsakaas dot krediitu lashos, bet an piedaavaa uz jeurikjiem? :D Un ja gribi dzimtajaa valodaa, tad procenti nezkapeec debesiis kaapj :D

 

Latam vairs nav veertiia, nu NAV! vai nu jeurikji, vai arii kaads palielaaks nekustamais... citu variantu nav...

Link to comment
Share on other sites

Guest bedris

Par sho teemu esmu atdiskuteejies ar vienu no LV vadoshajiem cilveekiem shajaas lietaas... Kaa saka - radus sev neizveelas...

Link to comment
Share on other sites

Visticamak, ka 15% būs.

Tā tiks ievēroti ES kritēriji.

 

Man domat, ka tas nebus vienaa dienaa, bet pakāpeniski. LB palaidis grozus valigak (valutas koridoru) un tirgus visu pats par sevi noregulees.

Link to comment
Share on other sites

ka ...

Valsts Ienjeemumu Dienests - jau ir izstraadaajis 2vus scenarijus par 5% lata devalvaaciju un pa 15%

ka domaajam ta buus 15 ....

Diez vai tas ietilpst VID kompetencē.

Labots - Taspats
Link to comment
Share on other sites

jonyb

viss jau tak ir izlemts - nevis kalviitis ir sliktais bet sliktaa jevropa kas prasa palaist LATA devalvaaciju ...

negribu linkus likt palasam pashi delfu tvnetu apollo

TP kraaninjs [es nelamaajos shonedeelj] pliks un nevainiigs - citi - LJAUNIE .....

 

pag pag. Mārstriktas kritēriji pieļauj LVL kursa svarstibu pret EUR 15% robežās. ES neko nav uzspiedusi - ES pieļauj devalvaciju sapraata robežās. LV gudreļi vienkārši ir kursu akmenī iecirtuši. Palaidīs brīvāk un tirgus pats visu noregulēs. Dotājā gadījumā visi pirks EUR, kas ir vērtīgāks (paskatities inflaciju LVL un EUR zonā laika posmā, kad LVL ir piesaistīts LVL un buus skaidrs) un attiecīgi lielā pieprasījuma pēc EUR dēļ celsies kurss.

Link to comment
Share on other sites

Nu tā pāris jautājumi NC:

Kādas konkrēti grūtības VIDam sagādā lata devalvēšana/ nedevalvēšana?

Vai VID arī pats devalvēs latu :-D vai tomēr tiks iesaistīta Latvijas Banka? Ja jā - vai tai jau ir viedoklis?

No šī

kaa domaa KAM 1majam buus jaasmelj suudi ja devalvees latu

jaa jaa tas buus VIDs kjursh izkraapj valstij naudu NO MUMS ...

var saprast, ka VIDam sūdi būs, ja latu devalvēs, bet kāpēc tad devalvēt? :)

Link to comment
Share on other sites

Tad tik buus jautriiba ja buus lata devalvaacija, tad tiesaam Latvijai buus riktiigaa pakaljaa, taa jau tagad nav diez ko spiidosi. Zeel tikai tos pensionaarus, jo par tiem domaas vismazaak devalvaacijas gadiijumaa. Kalviitis tik var muldeet ka viss buus labi, bet vinjam jau laikam vienalga, ka Latvija ir zem finansu organizaaciju teemekla, un ka Latvija kaitee gan Lietuvai gan Latvijai ar savu inflaaciju. Njaa, banaanu republika. Lembergu tur vel ciet, bet Zatlers tiek par prezidentu :-D ehhh, paradoksaala mums taa valsts. :mrgreen:

Labots - fox656
Link to comment
Share on other sites

Visi kautcik nopiertni uznemumi ir izstradajusi vai jau izstrada ricibas planus gadijumiem, ja valutas kursa koridoris tiks palaists brivibaa. Tas sevii ietver diezgan nopietnas parmainas.

 

Es gan nezinu kam VIDam tas ir vajadzigs (apreekini), jo joprojam vienigaa oficiala norekinu valuuta LV ir LVL. Viniem teoreetiski nekas nemainaas - kaa iekaseeja nodoklus LVL taa arii to dariis turpmaak.

 

Visaktualaka probleema ir uznemumiem kam ir kriiti EUR, bet ienemumi LVL.

Link to comment
Share on other sites

Labaakais jau tas ka Lembis un Zaglers bija apsuudzeeto lomaa, bet viens tagad seez maajaas aiz atsleegas un viens par prezidentu :mrgreen: tas ir cirks :mrgreen: jau tagad daudzas valstis uz Latviju skataas skiibi.

Link to comment
Share on other sites

Taspats

 

nekad neesi domaajis par to ka tikai un vieniigi VID ir tas kas ienes naudu valstij ?

 

Nu VID principā ir birokrātiska iestāde, kas nodarbojas ar to, ko valdība un finanšu ministrija liek. Savukārt izstrādāt lata devalvēšanas scenārijus ir pirmkārt LB un varbūt arī valdības uzdevums. Varētu, protams, būt, ka VID izstrādā kādu plānu savai darbībai situācijai, ja tiek devalvēts lats, bet nekādi neticās ka iniciatīva nāk no VID un tur tiek pieņemti galvenie lēmumi šajā sakarā.

Labots - Taspats
Link to comment
Share on other sites

Instigater

Nu ta skaidrs, kaapeec valsts kantorii, kuraa straadaaju, peekshnji grib atteikties no kopliigumaa iestraadaataa inflaacijas neitralizaacijas algas pielikuma procenta. Buus jau labi, vieniem vairaak, citiem mazaak. Vislabaak tiem, kam nav nekaadu krediitu. :D

Link to comment
Share on other sites

Es gan izdzēru tikai pāris alus, bet...

no ekonomikas teorijas:

 

"If the rate of inflation is higher than that abroad, a fixed exchange rate will be undermined through a weakening balance of trade."

 

Latviski varētu skanēt tā: "Ja inflācija ir augstāka nekā ārvalstīs, tad tirdzniecības bilances pasliktināšanās sagrauj (agrāk vai vēlāk) fiksēto valūtas kursu."

 

 

Pēdējo pāris mēnešu inflācija šajā sakarībā var izraisīt nopietnus murgus un bezmiegu.

Link to comment
Share on other sites

anakreonts

Proti – ja komercbanku pieprasījums pēc eiro pārsniedz eiro piedāvājumu, Latvijas Banka piedāvā segt šo starpību, pārdodot savā rīcībā esošo ārvalstu valūtu, saņemot apmaiņā latus.

 

 

Atbilde tavā tekstā...

Link to comment
Share on other sites

njaa - bija dariishanas centraa - pastiijos mainjas punktos

 

paardod:

0,699 - izpirkts

0,6995 - ir

0,700 - ir

0,701 - ir

 

peerk

0,66

0,65

 

itogo - secinaajums:

paardod cenas pieaugushas - atceros kaadreiz bija 0,696 ... vot ... vareetu liecinaat ka lielaa azhiotaazha dara =savu vai arii ka lats tieshaam ir devalveejies - bet nav sasniedzis LB kursu 0,7025

pirkshanas cenas neesu redzeejis ka butu mainiijushaas peedeejos 3-4 gadus ... atbilstoshi eiro iepluudums ir stabils un pastaaviigs ... eiro pietiks un tas priecee

 

kopumaa njemot ja lats devalveetos tad iepirkuma cenaam buutu jaakaapj (pirmaa paziime ka jopa notika vakar) bet tad kad aapj tad ir jau par veelu ziepeeties - draaziens buus taapataas

azhiotaazha un tikai - taa celj paardoshanas cenas - un njaa - taada sajuuta ka NC draudzenes ne tikai dziivokljus iiree, bet ka jamo teeviem pieder mainjas kantori ;-) ka es te zseezhju!

Labots - iko
Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Aazhus nelietoju, bet reizeem arii murgoju. Murgs par to ka NC taa arii nekad nesaaks domaat un runaat kaa cilveeks nevis veca pensionaare ir tieshaam briesmiigs. Shis forums driiz paarveertiisies par Blefi.lv filiaali.

 

Kaada maarrutka peec jaukt tur iekshaa VID? VID ir izpildvara, kas iekasee nodokljus, bet nepienjem shaadus leemumus. Tu visu laiku bezjeegaa muldi par Tavam praatam neaizsniedzamaam lietaam.

 

Kaadaa vecaa pasakaa jau bija padoms nedzert no peljkjes, lai par aazi nepaarveerstos.

Link to comment
Share on other sites

Viss var buut... nemaz nebriiniitos jarii par 30%-tiem... labi ka man nav krediitu :)

 

PAR VID gan taisnība... VID šādus lēmumus nepieņem!

Labots - afk
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

NC, cep aukšā totalizātoru, varēsi procentus no šī biznesa ievākt :)

Link to comment
Share on other sites

versatile

beerni, a jums uz skolu nav jaiet? ko spriezhat par lietam, kreditiem, ja vienigais kredits te 90% cilvekiem ir priekshapmaksas kartee?

VID, lai gan nenodarbojas ar inflacijas lietam, tomer ir pietiekami nozimiga iestade, lai tas augsha butu informeta par kopejo politiku.

 

tiem, kas te piesauca ekonomikas teoriju, ir pilniga taisniba.

Mortens - tas, kursh palaida baumas par devalvaciju, ieprieksh runaja ari par viesstradniekiem. te nu vinji jau ir. Gan vinjsh, gan Vanags abi ir pietiekami kruti ekonomikas eksperti. Tikai musu valdiba iedomajas, ka situacija Latvija ir unikala - patiesiba jau scenarijs ir skaidrs, jagaida tikai KAD.

 

15% nebus isti devalvacija, tas ir atljautais koridors. iespejams, ka tas varetu but tikai pirmais solis. pashreizejos tirgus apstakljos man sapnii balsis saka ka bus 20-25 gada laika, neliela deflacija, bet iespejams, ka ari ne.

 

Nu, protams. NI cenas. oioioi, ka dazham labam, kas pirms pusgada Hruschovka dzivokli pirka, nepaveiksies.

 

NC. ja nav gruti - atsuti PZ tas personas vardu. uzvardu nevajag. Ari VIDa ir panikas celaji. Te vienkarshi man runa par lielam summam, gribas zinat cik pamatoti un cik atri uz banku jalido.

Link to comment
Share on other sites

ha, 3 tērvetniekus es varu uzlikt pat uz to, ka pēc gada rīgas centrā skraidīs dzelteni vilki

Link to comment
Share on other sites

principaa

 

ja valdiiba (nu tie kas pie galda seezj) izdomaa sagatavot riiciibas plaanu inflacijas apstaakljos, tad nogruuzh izpildvarai (aka ministrijaam) CU sagatavopt katrai pa rullim par to kas vareetu buut un ko dariit - to taalaak suutiit vinjiem un apspriest

 

nu FM sanjemot sho daapeshu protams ka iepaziistina ar to arii VID - un vid sniedz priekshlikumus FM

 

bet - vai tas viss nav saistiits ar pretinflaacijas aktivitaateem ko valdiiba jau apstiprinaaja un tagad notiek tikai shii plaana monitoreeshana? nez .... pagaidaam slima kakja murgi ;-)

Link to comment
Share on other sites

Aazhus nelietoju, bet reizeem arii murgoju. Murgs par to ka NC taa arii nekad nesaaks domaat un runaat kaa cilveeks nevis veca pensionaare ir tieshaam briesmiigs. Shis forums driiz paarveertiisies par Blefi.lv filiaali.

 

Kaada maarrutka peec jaukt tur iekshaa VID? VID ir izpildvara, kas iekasee nodokljus, bet nepienjem shaadus leemumus. Tu visu laiku bezjeegaa muldi par Tavam praatam neaizsniedzamaam lietaam.

 

Kaadaa vecaa pasakaa jau bija padoms nedzert no peljkjes, lai par aazi nepaarveerstos.

 

Devil Inside runaa lietu. Kaut gan jaapiekriit, ka shaada sakaiteetaa atmosfeeraa jebkura cilvja (pat NC !!!) bauma atrod dzirdiigas ausis. Blin ko lai iepeerk par sataupiitajiem 100 Ls. Doma ir par cigareteem.

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Par ietaupiitiem Ls 100 var aiziet uz krogu paseedeet un pie alus kausa padiskuteet par lata devalvaaciju.

 

BTW doma par cigareteem nav zemee metama. Pateicoties Eirozhopai un visaadiem gudriem viiriem, kas labaak zin kas mums ir veseliigs, cigareshu cenas palielinaas pat aatraak par nekustamo iipashumu cenaam. Tikai notirgot vinjas peec tam legaali nevareesi.

Link to comment
Share on other sites

Nu tas vairaak kaa joks. Protams ka 100 Ls nesataupiit. Kljuus par 75 Ls. Taa jau arii nav nekaada summa. Jaasagraabjas visaadi liizingi, ja par kaadu no mantaam kliist doma ka vajadzees. Protams bezjeegaa pirkt visaadu sadziives tehniku nav jeegas, jo taa ir ljoti pieejama vecajiem modeljiem kriit cenas. Buutu kur glabaat vareetu iepirkt degvielu kaadas tonnas. Taa ir lieta, ko vajadzees.

Link to comment
Share on other sites

Tas viss taču jau pasaules vēsturē rakstīts, nekas te Latvijā unikāls nav. Reālu kāpostu krāt Ls ir apskaužams optimisms.

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Es vadiijos no esoshaas info, ka pieejamais budzhets ir Ls 100. Taatad Tavs piedaavaatais scenaarijs sheit nestraadaas. Notirgot var pa kluso darba kolegjiem vai draugiem. Legaali gan nesanaaks. :)

Link to comment
Share on other sites

mmmm riita alinju dzerot ...

njammma ...

nu gan sashuumeejushies visi - padalaas sapniitiiii un visi nu mani nievaa visi mani niist ...

peec paaris meenesiishiem redzeesim kam ta iisti ir taisniiba ...

bet lieku es 3 teevetniekus uz 15%

 

 

Lieku tulamoru uz to pašu :)

Link to comment
Share on other sites

Nu un ko tad gudrās galvas ieteiks darīt ar pāris iekrātajiem K Ls? Pirkt zelta stieņus ( desmitdaļstieņus )?

Link to comment
Share on other sites

Darīt tāpat kā panikojošas tantiņas - skriet un mainīt uz eiro, protams, tādējādi tikai veicinot neizbēgamo un sadauzot savu galvu vēl stiprāk.

Link to comment
Share on other sites

Zelta stieņi ir ļoti labs veida kā uzkrāt līdzekļus. Tik rēķinies, ka glabāšanas izmaksas nebūs no mazajām.

 

Vislabāk USD paņemt. USD kurss ir ļoti zems šobrīd. Plānots, ka ilgtermiņā kāps.

Link to comment
Share on other sites

HEHH a kur lai iepeerk tos stienjus zelta un kaadi noteikumi par atpakaljpanjemshanu un vai obligaati jaaglabaa pie jamiem jeb var maajaas zem spilvena glabaat?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...