Jump to content

Lata devalvācija!


eedis
 Share

Recommended Posts

he he kautkas notiek :lol: Man jau patīk ka visa Rīgs jūk prātā.

 

Vakar vazājos pa vecrīgu un dzirdēju divus "maskačkas biznesmeņus" sarunājamies:

 

1. Ņetu boļše jevro?

2. kak ņetu?

1. nu ņetu, vess centr iskal ņetu?

2. počemu?

1. a biļi sluhi kakije...

 

 

Nu jā Pīle palaista ritīga :)

 

 

P.S. vienā maiņas punktā euro pārdeva pa 77! santīiem :lol:

 

A un jautājums, ko jūs mani apsmejat? Es tak nekladzinu ka būs es prasu kas ir dzirdējis...

Labots - ede
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    29

  • eedis

    31

  • nono

    21

  • Gestapo

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Izraksts no apollo.lv lasītāju komentāriem par:

rakstu" Uzdod noskaidrot baumu par lata devalvāciju izplatītājus"

 

jurka 15:28 19.Feb.

lata kursa devalvacija (pilnigs murgs!) ir izdeviga tikai tiem, kas pie loti notiektiem parametriem ir panemusi kreditu latos, bet ir ienakumi, piem eiro ... 98% parejo tas raditu problemas gan istermina gan ilgterminaa. valdiba to saprot un ari lb to saprot. baumu radisana var but izdeviga tikai valutas tirgotajiem un bankaam, kas slauc idinus kas skries manit 100-5000 latus pazaudejot par katru operaqciju 5-500 latu! (atdodot bankai :-) uz prieksu, stulbeni!

Link to comment
Share on other sites

Lielais cirka priekšnesums vēl tikai priekšā :)

 

Bankas cenu paceļ, cilvēki uztraucas u.t.t. :lol:

 

 

Intresanti, kā "melnie biznesmeņi" kas tur mājās tūkstošus vakar, aizvakar gulēja? :lol:

Link to comment
Share on other sites

loshuliganos

Bet es saku ka bankas uzvārīsies uz šitiem auniem un tad būs revalvācija. Nekāda devalvācija nav iespējama jo nav pilnīgi nekādu pazīmju ārējais parāds pie šādas ekonomikas izaugsmes ir normas robežās, vērtība latam protams var kristies max. par 15% bet tas jau nesamazinās inflāciju, bet gan palielinās, tad gan apmirs visi pendžas. Tik pat labi to vērtību varētu palielināt par 15% tas pat ir reālāks scenārijs.

Link to comment
Share on other sites

Nuuuu , Ruksītis jau var izsamist , bet fakts paliek - tādas baumas ir iespējamas tāpēc ka mūsu tauta tik ļoti ,,uzticas ,, mūsu valdībai . Un pamatoti , jo līdzšinējās afēras un manipulācijas augstākajā līmenī , ir parādījušas , cik ļoti rūp mūsu kangariņiem to reņģu ēdāju likteņi . Nu un tad kaac fiksi izmanto radušos situāciju.

Bet ja par tēmu - tiko biju BTB Mārupes filiālē - i valūtas kurs vecais i jevriki nopērkami .

Domāju ka lats pakāpeniski pielīdzināsies jevrikam , bet pakāpeniski , ne tik strauji , jo tad gaidāms globāls psc

Link to comment
Share on other sites

Es jau arī domāju, ka drīzāk pakāpeniski, bet tad labāk tagad samaini to naudu kuru uzkrāj (nedomā pēc mēneša tērēt) pa šitām cenām, nevis vēlāk pa lielākām.

Link to comment
Share on other sites

loshuliganos

Peleeci, Ede varbūt tomēr izlasiet kā veidojās lata vērtība, kas ir intervence, cik % robežās ir iespējamas svārstības, kas ir inflācija un vai inflāciju var nosaukt par inflāciju ja lata vērtība pret eiro paliek nemainīga. Un tad uzrakstiet vienu sakarīgu postu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Overclck

ha ha ha :)

 

Labāk domāt kā kalvītits atradīs to pīlīš pūtēju?

Labdien.

Te A.Kalvīša kungs.

Lūdzu dokumentus.

Link to comment
Share on other sites

Pirmavots: http://www.bank.lv/lat/main/all/monetarapolitika/mp/monpol/

 

Pirmkārt, fiksēta valūtas kursa politika vēlama mazās valstīs ar atvērtu tautsaimniecību, kur ārējai tirdzniecībai ir ļoti liela nozīme. Šāda valsts ir arī Latvija. Mazāka tautsaimniecība ir atkarīga no pārmaiņām pasaules finanšu un preču tirgos, un tās iespējas ietekmēt šīs pārmaiņas ir ierobežotas. Šādās valstīs atsevišķi lieli darījumi (kapitāla ieplūšana vai aizplūšana) var radīt ievērojamas īstermiņa valūtas kursa svārstības, palielinot valūtas izdevumus un riskus. Jo atvērtāka ir tautsaimniecība, jo svarīgāk ir nodrošināt tos nosacījumus (t.sk. valūtas kursa stabilitāti), kas nepieciešami ārējās tirdzniecības un ārvalstu investīciju veiksmīgai attīstībai, jo ārējās tirdzniecības attīstībai ir būtiskāka ietekme uz kopējo valsts tautsaimniecības attīstību.
Link to comment
Share on other sites

Cik es atceros no skolas gadiem, tad devalvācija ir naudas vērtības krišanās attiecībā pret preci, tātad jau kādus pāris gadus notiek devalvācija :)

Link to comment
Share on other sites

loshuliganos

Nu tad ede tagad padomā: ja lata vērtība pret eiro nemainās, ja nemainās iepirkuma cenas eiro, bet preces cena latos tomēr pieaug vai tā ir devalvācija vai inflācija? Jau tagad piemēram Somijā vai Norvēģijā sūdīga kafija maksā 5 eur. Latvijā ļoti laba pieņemsim 1 ls. tātad 1 ls =5 eur. ? ja? Latvijā nav nekādas inflācijas vienkārši sētnieks grib saņemt 1000 ls algu, tāpēc par lapu sagrābšanu katru gadu būs jāmaksā arvien vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

devalvācija ir naudas vērtības krišanās attiecībā pret preci

taa ir inflaacija....

devalvaacija ir maaksliigs naudas veertiibas pazeminaajums attieciiba pret zeltu vai sdr....

Link to comment
Share on other sites

drunk_lizard mūžu dzīvo mūžu mācies :)

 

Vispār kāds pasakiet cik mēģina uzvārīties bankas un maiņas punkti?

 

Moš cenu ir pacēluši? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Kumarinjsh

he he karoch ....

shodien tirguu lats pret eur uzmochiija par kaadiem 65 pipiem un nav taalu liidz LB intervencei ... ze zhit iz coming ... ja runaajam ciparos tad dzjeks kas no riita noslinkoja un nepanjema 100 000 EUR bet panjeema peecpusdienaa (no LVL uz EUR domaaju) tad papisa apmeeram 1500 LVL ;)) gut gut the money is weak ... karoch turam acis valjaa un stāstiu ciet

Link to comment
Share on other sites

Tātad secinājums... Naudu ir jātērē, nevis jākrāj zeķē.

 

no money, no problems!

Link to comment
Share on other sites

TVNET raksta:

Drošības dienestiem uzdots noskaidrot, kas ir tās personas, kas pēdējā laikā izplata baumas par lata devalvāciju, šodien žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP).

 

Links

 

kaput tev ir Ede

Link to comment
Share on other sites

Pirms manis jau pa radio kautko ziņoja. Gudrinieki uzklupāt man :lol:

Labots - ede
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.gazeta.ru/print/2007/02/28/oa_232816.shtml

 

Šodien Ķīnas tirgus nokritis par 9%, Āzija par ~4%, bet Dow Jones par 3.29, kas ir lielākais kritums kopš 11. septembra.

Savdabīgi, ka Delfi.lv un financenet.lv klusē.

 

Мировая финансовая система заглянула в пропасть, но не упала. Падение китайского рынка, фактически запланированное правительством КНР, обрушило рынки развитых стран. Россия со своими 2,52% падения выглядит оптимистично. Однако это говорит о том, что наша экономика не интегрирована в мировую и зависит только от нефти.

 

 

 

К вечеру среды российские фондовые рынки не смогли выйти из минуса. К 18.00 индекс ММВБ потерял 2,93%, упав до 1 632,79 пункта. Индекс РТС опустился на 2,98% к предыдущему закрытию и составил 1849,23, хотя в течение дня опускался и до 1836,15 пункта. Правда, за последние 45 минут торгов рынок даже отыграл назад. В итоге РТС закрылся с общим падением в 2,52%, а ММВБ оказался в минусе на 1,6%.

 

Российский рынок акций падает вслед за остальным миром. Все это последствия нового «черного вторника», когда американский фондовый индекс Dow Jones снизился к закрытию торгов на 416,22 пункта, или 3,29 процентного пункта до 12 216,24 пункта. Такого резкого падения DJ не видел со времен терактов 11 сентября.

 

Причиной стал обвал китайского фондового рынка. Накануне он снизился почти на 9%, потеряв почти $140 млрд капитализации.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Guest /Ivars/

Es te tā visu no malas laidu, bet tad sanāk drīz var piemeklēt tāds pats liktenis kā, kad pargāja no Rubiļa vai Repša, konkrēti neatceros tos faktus, uz Lv latu un zaudēja lielas naudas summas. Šoreiz tikai no Lv Lata uz Eiro, jebšu es atkal smagi esmu iebraucis auzās tai politiskajā jūklī...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nekāda devalvācija nebūs - vienkārši naturāla inflācija.

Liec mieru kredītiem, labāk aliņu krājumus iepērc - droša valūta :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

rashns

Kur NC izrāva 5 un 15 ?

 

"peec pacmit aliem (KozOl starpcitu)"

:D

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

A zin cik pa pusgadu uzkāps alum cena, vot nevar zināt :)

Nu labi, tad tad grādīgās dziras - vēl labāk tiks izturētas ;)

Link to comment
Share on other sites

NC, tu jau kā pans ķeksis sāc sapņot :)

 

Principā nebūtu nekāds brīnums, ja tā notiktu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

NC - VID nav nekaada sakara ne ar devalvaaciju ne ar taas lielumu

tas ir valdiibas un latvijas bankas kompetencee...

ej guleet....

Link to comment
Share on other sites

Man jau pirms 2 gadiem gudri cilvēki teica ka latu pielīdzinās euro, es tam neticēju, bet izskatās ka neko nevar zināt.

Alum cena neuzkāps,ārzemju alum.Dzeru tagad budweis beer pa 60 saņiem, jasaka ka labāks pa dažiem mūsu dārgākiem aliem. :wink:

Link to comment
Share on other sites

ekk , bankās jau stājās spēkā jaunas procedūras pēc kurām mainīt kredīta valūtu nav vairs tik vienkārši. katrā ziņā bankai nav nekāds pienākums šo valūtu mainīt. Tā ka tiem kas vēlas mainīt valūtas vilciens jau lielā mērā ir aizbraucis. Un tālāk būs stingrāk. Varat grozīties kā gribat - bankas par savām interesēm māk parūpēties.

 

Ja ir divi varianti glabāt latus vai mainīt uz eiro - samainot uz ietaupījumus eiro lielākais ko zaudē ir zaudējumi valūtas konvertācijai, toties ir mierīgi ap sirdi,jo eiro diez vai tik ātri devalvēs. Kaut gan kas to var paredzēt?

Katrā ziņā - tagad jau jāsāk līgumos summas rakstīt eiro, lai vēlāk nebūtu smagas vilšanās.

Link to comment
Share on other sites

vienalga.

ienākumi eirās. kredītu nav.

 

vienīgais, jācenšas neielidot uz kādu lielu projektu un avansu.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

peec sjodienas "standard&poors" zinjojuma es domaaju, ka devalvaacija ir nenoveersjama

pie kam pa maksimumu

ar maksimumu es saprotu ap 20-25%....

Link to comment
Share on other sites

konverteet krediitus - kaada xa peec? un uz kua?

 

ja devalvees latu un krediits eiraas, buus krediita maksaajumupieaugums par 5%

 

ja konvertees krediitu latos tad jau taga saaksi maxaat tos 5% vairaak par krediitprocentiem kaa ariipeec devalvaacijas veel 10% par bankas %

 

nexer uz mulkja kjert - bankas nav labdariibas iestaades - rigibor augs peec devalvaacijas tas jau a priori - un imho tikpat ja ne aatraak par devalvaacijas %

 

taaka jopa buus taa vai taa - nevajag stresot a to sanaaks kaa zilonjiem ;-)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...