Jump to content

Kurā skolā var izmācīties par web dizaineri? (pēc 9. klases)


Guest snowijs
 Share

Recommended Posts

voltrix

datordizaineris - jebshu cilveeku valodaa kompuuter3,14seejs ir zemaakaa pakaape kaada vien var buut ...

prasti sakot atnaak dizaineris iedod vinjam lapu - davaj piljiii iekshaa kompuuteraa to kas te ziimeets ...

saliidzinoshi tas ir taads pats zemaakais ateju berzeejs kaa kodieris programmeeshanaa ...

kurs neko nedomaa tikai dara to ko tam saka auKstaakstaavoshi cilveeki ....

 

Nu tur būs mazliet savādāka tā hierarhija.

 

zemākā kategorija vai tik nav datoroperators, kurš burtiski ievada cipariņus, zīmējumus u.t.t.

tad nāk datormaketētājs, kurš šo to jau var darīt uz savu galvu.

un tikai tad ir datordizainers/datormākslinieks, kurš gatavo dizainu dator vidē (kaut pēc nosaukuva var nojaust), lielākā daļā dizaina kantoru šis arī ir augstākais pakāpiens, virs viņa tikai art dicector, virs kura savikārt nosacīti creative director.

 

 

vismaz tā strādā lielākā daļa reklāmas aģentūru radošas gals

 

to NC: vienmēr ir kļūdaini izdarīt secinājumus pēc savas darba vietas. Ja jūs to cilvēku, kas savada zīmējumus datorā, sauciet par datordizaineri, tad izdarat viņam lāča pakalpojumu - viņš pēc tam darba meklējumos pieteiksies nopietnā dizaina kantorī ar portfolio, kurš sastāv no darbiem kurus ir savadijis kompī, tādējādi mulsinot darbā ņēmējus. Nu iedodiet viņam amata nosaukumu `maketētājs` un visi būs laimīgi!

 

topika autoram: webdizainers ir tāds slidens amats. primāri tas nozīmē cilvēks kas taisa dizainu weblapām. un ir webprogrammētājs, kurš pēc tam webdizaina veikumu sagatavo ievietošanai webā.

Link to comment
Share on other sites

Guest Inspektors Caps

Piemeers:

 

1. WinZip - radiits lai muljkjiem aizbaaztu acis, iekaseetu naudu, liidz vakaram pabeigtu kaarteejo versiju.

2. WinRAR - radiits lai arhiveetu!

 

Pirmais ir "atejas tiiriitaaju" paveiktais, bet otrais programmeetaaju.

Link to comment
Share on other sites

Guest snowijs

pirms doties alu pirkt nevaru nenociesties veel neuzbraucis

 

kaa jau teicu programmieris ir atejas tiiriitaajs

 

kuram ir doti ieejas dati :

pods - netiirs

ezis - tiiraamais

CifActiv - tiiriitaajs

 

izejas dati - spiizdiigs smarzojosh pods ...

 

nu atiet lielie kreativitaates un radoshaa darba cilveeki

kaada nu jums buus radiishana ?

versijon kreatiovitus gigantus :

uzlejam cif aktiv

ta berzam, berzam berzam ar ezi

noskalojam uudeni

 

versijon kreatiovitus supergigantus :

noskalojamn uudeni lai fizoiologiskie atkritumi saskjiist

uzlejam CifActiv

dodam laiku lai tas viss ievelkas

paberzam

noskalojam uudeni

 

YO BABES es ir taads ahuunaakais kreatiivaakais tipaazs

jee programmieri ir radoshaakie atejas berzeeji uz pasaules

 

MUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 

P.S. atvainojos sanitaaraa dienesta cilveekiem ka atrljaavos juus saliidzinaat ar programmieriem ...

 

 

 

NC man sāk likties ka tu no sevis iedomājies par daudz un sevi uzskati nezinu par ko.... laikam tev liekas ka tavs darbs ir viss uuuberkuulaakais, tu sanjem visslielaako pikji un esi kuulais dzeks.. man gan taa neliekas.. katrs pelna kaa var un cik var! citiem programmeeshana ir sirdslieta, citiem programmeeshan saistaas ar poda tiiriishanu.. nu NC tad saki kaads ir tavs darbs un kuru darbu tu uzskati par radoshu.. :lol: ganjau pats seezh pie dokumentu kaudzes uz kuriem jaauzliek paaris ziimogi un paraksti! paldies visi kas kautko paskaidro! visslabaak es gribeetu iet uz celtnieciibas inzhenieriem bet zinu ka tur netikshu.. kautgan jaacenshaas jau ir :)

 

Emm a pasakiet kaadas paaris profesijas kas ir saistiitas ar jaunaakajaaam tehnologjijaam utt! (kautkaads tehnologjiju inzhenieris or kautkas taads)

Link to comment
Share on other sites

Guest Inspektors Caps

NC, Tu kaut vienu nopietnu un LABU programmu esi uzrakstiijis? ;) Vai arii Tu esi veel viens neizdevies WinZip, Nero un citu liiksolftu radiitaajs, kursh tikai maak bljaut ka Microsoft ir stulbi?

Link to comment
Share on other sites

NC: nu tipa tagad pasaki šo labāko spēli kas radīja ?

Kreatīvs firmas priekšnieks kurš tev priekšā nolika klašu specifikācijas ?

Vai superkreatīvs mākslinieks kurš sazīmēja kvadrātus un pateica "gribu \m/ spēli", tikai man lūdzu negribas ar tehniskajiem sīkumiem krāmēties ?

Link to comment
Share on other sites

Vispār, Arča, tu man liecies kā cilvēks, kas tiecās pēc tā kas ir krutāks. [..]man rosa tās domas vēl dziļāk -

kāds puika, kurš smēķē, tapēc, ka tas ir kruti un tu esi spicais zēns.

 

Un es netiecos pēc krutākā, bet gan pēc labākā. Un vai lūdzu Jencha nebūtu tik laipns un necitētu manus vārdus, kur apgalvoju to, ka smēķēju, jo esmu kruts?

 

Es necitēju. Tas ir mans iespaids par tevi :) Nē, es nesaku, ka tu tā domā, bet pagaidām tāds iespaids ir. Labi, miers zemes virsū es vairs nepretojos. Varbūt kādam paliks labāk pārlasot mūsu diskusiju un izvēlēsies labāko ^^ . Mēs jau ta paliksim pie savas taisnības.

Link to comment
Share on other sites

Guest Inspektors Caps

Pie Karniisha CDI (Cilveeka - datora interfeiss) gan laikam nebuusi maaciijies... jo tur LINES diez vai vispaar ieskaitiitu!

 

Un prichjom te 11 reizes un Daanija? Taa tieshaam ir tikai taada formalitaate, jo no taa mainaas tikai iteraaciju skaits ciklaa un IP adrese. ;)

 

Liiki softi: WinZip, Nero, FireFox, VLC, BSPlayer, kaa arii daudz lietu Skype, Winamp u.c.

Taisni softi: WinRAR, 7-Zip, Opera, AC3 FIlter, LAME (encoder), MAD (decoder), kaa arii Microsoft, Google, Vorbis u.c. normaalu uznjeemumu softi.

 

Juus visi te piep...ies kodam, bet es tak jau kuro reizi saku ka RISINAAJUMOS ir saals!

 

P.S. Neesmu ne tiinis, ne datortaarps!

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka tik tikko atradu ļoti labu salīdzinājumu. Teikt, ka programmētāja darbs ir kreatīvs ir taspats, kas apgalvot, ka video operatora darbs ir ūberkreatīvs filmējot filmu... Jo kameru tak var turēt ar rokām, kājām un PAT uz krāniņa uzsēdināt! Ot, kreativitāte, ne?

Kas būs kreatīvāks - režisors, idejas autors vai operators ar kameru uz krāna?

Datoriķis ar abām rokām par operatoru! Padomā - kamera uz krāna!!! Varētu pieslēgt savu USB webkameriņu pie kompjūtera un aši uzrakstīt draiveri kamerai uz krāna!

 

arča - sākot ar zināmu līmeni jā tas ir kreatīvs darbs. labi operatori ir uz izķeršanu. Domā režisors var nofilmēt skaisti norasojušu alus pudeli kurā līst iekšā zeltains alus. Negribi pats pamēģināt ? Tāpat fotogrāfam , tāpat kodētājam, tāpat māksliniekam nākas darīt rūtīnas darbus, bet ir jāpieliek diezgan intelekta un kreativitātes deva lai rezultāts sanāktu labs.

Nu labi datus sabāzt php lapā, elementāri,okei.

Bet es tev tagad kā sistēmas arhitekts un projekta vadītājs iedošu uzrakstīt apakšprogrammu kas optimizēs savienojumu elektroniskās ķēdes posmā ar noteiktajiem ierobežojumiem - minimālajiem liekumu rādiusiem, nedrīks būt lauztas līnijas, paralēliem savienojumiem jābūt vienāda garuma, algoritma izpildes laikam ir jābūt lineāram atkarībā no uzdotot savienojuma punktu skaita. Tas ir tipisks uzdevums ko dabū koderis. Kā ieejas datus tu dabūsi visu savienojumu gala punktus , jāizvada savienojumu koordinātes. Tas btw, ir uzdevums no dzīves.

Pamēģini, atrisini visu to bez domāšanas,uzreiz.

Link to comment
Share on other sites

NC - nesen spaidot mobilo iedomājos, cik bezjēdzīgas un neforšas ir tās defaultās spēles. Un tieši ienāca vēlme kaut ko tādu dabūt uz mobīlo kā Lines :) Bet nu meklējis mobilajam vēl neko tādu neesmu.

Link to comment
Share on other sites

Es arī (tāpat kā Inspektors Caps) esmu "zemā" līmeņa darbonis - C, Win API, ASSM. Darbs ir ļoti interesants, radošs un aizraujošs (un ļoti labi apmaksāts, plus vēl pieprasīts

 

ta jau Latvijā daudzi kodē iekš c un asm ? drīkst uzzināt ko visi taisa ?

 

es ar kādreiz ar asm darbojos, bet tas bija - tā savam priekam (datorvīrusi)

 

bet es neredzēju absolūti nekādas darba iespējas, kas būtu ar to saistītas

un man nācas kodēt javā, un es jau kādus gadus 5 to vien daru

Link to comment
Share on other sites

Guest Inspektors Caps

Nu ja koderis dabūn šitādu uzdevumu, viņš izvelk kladīti, kur ar nograuztu pildspalvu skricelē to, kā tas izskatās. vēlāk jau uz nograuztas klavieres tiek skricelēts kods. un beigu beigās top programma... Nesaprotu, ko tu vēlējies ar to visu pierādīt.

Laikam jāpasaka vienkārši: Tehnika ir tehnika. Tehnisko izpildījumu ar pārējo nejaukt kopā. Tiešām tas ir tik grūti?

Tur algoritms vispirms ir jaaizdomaa!

 

Bils pasaka: "Vajag jaunas paaudzes opereetaajsisteemu!"

Bet paareejie zem vinja ir prasti koderi, kuri "tikai" uzprogrammee to Windows Vista! ;)

Bilam ir extremaali radoshs un interesants darbs, bet paareejiem primitiivs un garlaiciigs!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Guest Inspektors Caps

ta jau Latvijā daudzi kodē iekš c un asm ? drīkst uzzināt ko visi taisa ?

 

es ar kādreiz ar asm darbojos, bet tas bija - tā savam priekam (datorvīrusi)

 

bet es neredzēju absolūti nekādas darba iespējas, kas būtu ar to saistītas

un man nācas kodēt javā, un es jau kādus gadus 5 to vien daru

Laikam peedeejo gadu laikaa Latvijaa ir saradushies jau n uznjeemumi, kas kodee galvenokaart C, C++ un dazhaados asembleros! Paarsvaraa taas ir lielu aarzemju kompaaniju filiaales vai nelieli vieteejie uznjeemumi, kas izpilda aarzemju pasuutiijumus. Pie tam programmee gan datoru, gan citu iekaartu programmatuuru...

Link to comment
Share on other sites

Laikam peedeejo gadu laikaa Latvijaa ir saradushies jau n uznjeemumi, kas kodee galvenokaart C, C++ un dazhaados asembleros! Paarsvaraa taas ir lielu aarzemju kompaaniju filiaales vai nelieli vieteejie uznjeemumi, kas izpilda aarzemju pasuutiijumus. Pie tam programmee gan datoru, gan citu iekaartu programmatuuru...

 

jā, es esmu dzirdējis par kases automātu programmēšanu

bet tādas lietas ir tikai pēdējos gados parādījušās

 

bet luuk graamatvedis kurs to pergu lietos - luuk tas buus radoshais cilveeks kursh "izvilks" kaapostu taa lai valsts atkaratas un pashiem ir labi .....

 

cik nu es esmu pazīstams ar grāmatvežu darbu, tad to grūti nosaukt par radošu

cik zinu, tad grāmatveži visu mēnesi rutīni vada tajā programmā datus, lai mēneša beigās liktu programmai

aprēķināt visiem algas un izdrukāt atskaites, tad parasti kautkas nojūk un visiem rodas baigas stress uz pāris dienām, kamēr netiek salaboti vai nu kļūdaini savadītie dati, vai nu pati programma

 

radoši cilvēki vispār ir retums, piemēram, daži mākslinieki tādi ir

 

diemžēl mūsu izglītības sistēma, kas balstās tikai uz datu, faktu un formulu uzkrāšanu un atgremošanu, veicina tikai absolūti neradošu personību attīstību

Link to comment
Share on other sites

man radaas veel viens saliidzinaajums

kompuuteristi uztaisiis 100+1nu graamatvediibas pergu ...

un vai taadeelj vinji buus radoshi ?

nee vinju buus tikai uztaisiijushi prastu suuda instrumentu kurs atbildiis visaam valsts nodoklju uzdotajaam specifikaacijaam ....

 

bet luuk graamatvedis kurs to pergu lietos - luuk tas buus radoshais cilveeks kursh "izvilks" kaapostu taa lai valsts atkaratas un pashiem ir labi .....

 

nu rezultāts nebūs tik super oriģināls, ka visiem mute paliks vaļā kā laidara vārti, bet ceļš līdz tam gan varētu būt radošu uzdevumu pilns

tas, protams, atkarīgs no tā, kas taisa, ko taisa un kā taisa.

ja paņem gatavu risinājumu un prosta pielāgo savām vajadzībām, tad tur tiešām nekas radošs nebūs.

 

bet, ja uzdevums ir taisīt kautko krasi atšķirīgu no esošā, varbūt pat vēl neesošu, tad gan ir jādomā jādomā jādomā un jāliek savas idejas.

Un tas jau gan ir radoši, ne?

 

NC, par tavu piemēru

tik pat labi [ironija]mākslinieki, izmantojot visur redzētās krāsas un figūras, daudziem zināmus kompozīcijas u.c. likumus, uzmālēs glezniņas.un?

viņi būs uztaisījuši ķēpājumu kurš atbildīs uzdotajām specifikācijām (izmērs,tēma u.c.)

un lūk mākslasdarbu tirgonis būs tas radošais jaukumiņš, kurš dabūs piķi par gleznām[/ironija]

 

man kautkā liekas, ka vajag jaunu tēmu, lai noskaidrotu, kas ir radošs un kas - nav.

 

 

p.s. tauta māk offtopic'ot - jautājums bija par skolu, a tagad te visi plēšas, kurš krutāks :p

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

kaa jau teicu programmieris ir atejas tiiriitaajs

 

kuram ir doti ieejas dati :

pods - netiirs

ezis - tiiraamais

CifActiv - tiiriitaajs

 

izejas dati - spiizdiigs smarzojosh pods ...

Njāāā, "jesļi čelovek iģiot, to eto na dolgo", kā klasiskā filmā teica :) Es strādaju par programmieri R&D daļā - man NAV doti ieejas dati, bet ir dota ideja :) Un gala rezultāts ar 100% nav paredzams (un nav zināms - vai būs vispār). Tā lūk, dēliņ. Bet baidos, ka to Tu nesapratīsi. Jo - Tev tak visa programmēšana ir datu bāzes - klients pateica, ka vajag 2 tabulas un taisi augšā. Tas nu ir viss Tavs priekšstats par programmēšanu.

Teicu jau - nerunā par tēmām, kurās neorientējies (kā propecionāls programmieris atļaušos izteikt spriedumu par Tavu kvalifikāciju), skrīpelē papīru zīmējot kvadrātiņus, kā kruts dizaina vecis, tas Tev droši vien sanāk labāk (arī atļaušos uzbraukt :)

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka tik tikko atradu ļoti labu salīdzinājumu. Teikt, ka programmētāja darbs ir kreatīvs ir taspats, kas apgalvot, ka video operatora darbs ir ūberkreatīvs filmējot filmu... Jo kameru tak var turēt ar rokām, kājām un PAT uz krāniņa uzsēdināt! Ot, kreativitāte, ne?

Kas būs kreatīvāks - režisors, idejas autors vai operators ar kameru uz krāna?

 

nu nu vecīt - operators (picture director) gar kamerām negrābstas un ir gana kruts. Operators ir tieši atbildīgs par to kā filma izskatīties un viņa uzdevums ir režisora ideju vizualizēt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...