Jump to content

Datorspēļu izplatīšanas noteikumi


q64silver
 Share

Recommended Posts

http://www.likumi.lv/doc.php?id=137101

 

Nu, ko? Beidzot arī Latvijā, sākot ar 2007. gada 1. janvāri, būt noteikumi par datorspēļu izplatīšanu. Kā tie tiks realizēti un ievēroti - tas ir perspektīves jautājumus.

Tā kā maz kas tās tagad pērk, bet toties "iehavo", izmantojot P2P priekšrocības, tad šādām personām paredzēts atsevišķš pants:

 

Aizliegts izplatīt datorspēli, izmantojot elektroniskos sakaru līdzekļus (elektronisko pastu, īsziņu pakalpojumu, multivides ziņojumu pakalpojumu vai citas tehnoloģijas), ja:

 

25.1. nav saņemta saņēmēja piekrišana;

 

25.2. saņēmēju loks nav nosakāms;

 

25.3. saņēmējam nav nodrošināta iespēja atteikties no turpmākajiem sūtījumiem;

 

25.4. pirms tam saņēmējs nav brīdināts par datorspēles saturu un vecuma ierobežojumiem datorspēles lietotājiem.

 

Protams, nav skaidras valodas par P2P, nu bet viss atkarīgs no juristiem un jūsu advokāta :twisted:

 

"Pokemoniem" tagad skaidri jāzin, ka 2008. gadā no torrents.lv vai bithack.lv ielīčotais GTA4 būs skaidri definēta pretlikumīga darbība. Tā kā, mīļie kolēģi, saturās ;)

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Patīka pašaās beigās:

"Datorspēļu marķējumā ietveramās brīdinājuma zīmes"

Visas šīz zīmes varētu piešķirt Postālam 2(Ak vai es laiakm nedrīgstēju rakstīt nosaukumu Internetā :)

Link to comment
Share on other sites

q64silver

Hm, par P2P es pateidzos runāt. Tas droši vien bija domāts, piemēram, mobilas telefons vai tml., bet ideja par to elektronisko izplatīšanu ir ļoti neskaidri. Interesanti, ko ar to ir domājuši noteikumu sastādītāji? :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

25.1. nav saņemta saņēmēja piekrišana;

saņēmēja piekrišana P2P tīklos ir saņemta, tad, kad viņš lādē torrentu, tātad šis punkts atkrīt

 

25.2. saņēmēju loks nav nosakāms;

Loks ir nosakāms, jo sanēm tikai reģistrējušies, arī atkrīt.

25.3. saņēmējam nav nodrošināta iespēja atteikties no turpmākajiem sūtījumiem;

Ir iespēja ateikties- atkrīt.

25.4. pirms tam saņēmējs nav brīdināts par datorspēles saturu un vecuma ierobežojumiem datorspēles lietotājiem.

 

Nu šitas +- neatkrīt :(

 

Es domāju, ka likums ir kārtējais ierēdņu spārnotās domas lidojums:P

Link to comment
Share on other sites

q64silver

Pardon, madmuzalle.. noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 10.jūniju.

 

Bet par to loku runājot: visu var noteikt, jo ir IP adreses. Ļoti miglaini definējumi. Iznākums tiesā atkarīgs, kā jau teicu, no jūsu advokāta :lol:

Link to comment
Share on other sites

stendec vai tad DC++ ieinstalē netīšām? un hubus saliek netīšām un šārē netīšām? un velk arī netīšām? un vai tad kāds tev sūta spamu at tekstu: "lādē manu spēli" vai arī kompī met trojanus ar aicinājumu lādēt kādu spēli?

 

Tas likums ir tik pat sviestains, ka pārējie :D

Link to comment
Share on other sites

Uz datorspēlēm darbojas arī autortiesību un intelektuālā īpašuma likumi - bez autora atļaujas neko izplatīt nedrīkst. Punkts. Tas viss, kas notiek iekš p2p, ir nelikumīgi jau sen - varat neiespringt...

Link to comment
Share on other sites

Guest Vander

Kārtējo reizi juridiskās spēlītes tādā līmenī, ka to saprot tikai advokāti un tiesneši.

Nu murgs kaut kāds:

 

Aizliegts izplatīt datorspēli, izmantojot elektroniskos sakaru līdzekļus (elektronisko pastu, īsziņu pakalpojumu, multivides ziņojumu pakalpojumu vai citas tehnoloģijas), ja:

 

Kā pa e-pastu var nosūtīt spēli? Javno tam duriki kto prinimaet zakoni. :) SMS pakalpojumi - nu tas uz mobīlajiem. Tā nav datorspēle. Mobīlo diezinvai var saukt par datoru. Multivides z pakalpojumi??? WTF is this?

Vai citas tehnoloģijas ... kādas???

 

25.1. nav saņemta saņēmēja piekrišana;

 

Kopš kura laika spamos ir datorspēles?

 

25.2. saņēmēju loks nav nosakāms;

Kāds loks? Kurš spēlēs? Kurš nošārējis?

 

25.3. saņēmējam nav nodrošināta iespēja atteikties no turpmākajiem sūtījumiem;

Vienmēr ir vecais labais EXIT.

 

25.4. pirms tam saņēmējs nav brīdināts par datorspēles saturu un vecuma ierobežojumiem datorspēles lietotājiem.

Kā nav brīdināts? Jebkurai cienījamai AAA spēlei ir apraksts ar cenzūras zīmi ERSB vai vēl tur kāda.

Parasti arcade spēlēm (izņemot Flash) nav vecuma ierobežojumi. Datorspēles saturs nav zināms?

Kā to var nezināt? Kā var uz aklo kaut ko nokačāt?

 

Nē, nu nezinu kā jums, bet es no tā nekā nesapratu un tiesā tā arī pateikšu - tā pateikšu, ka nosēdināšu visus uz pakaļām. Dabūs vēl man piemaksāt par morālo kaitējumu. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Isti nav skaidrs kaursh par ko un kaapeec draaziis tgada P2P lietotaaju ja tiks vilktas speeles ?! :)

Lidz shim bija ta ktretiniskaa iestaade BSA kas tiranizeeja un vilka uz tiesu (sadarbojoties ar valsts policiju) tikai to softu lietotaajus kam ir nosleegti ligumi ar BSA un kas tiem pikjo smuku naudinju (piem Microsft, Adobe ut.t.t). Skjiet ka neviens spelju razhotajs nav nosledzis ligumu ar BSA :)))

Link to comment
Share on other sites

Vo saderam,ka shaads likums ir izstraadaats, lai vienakarshi BUUTU - vienakarshi kaada kaarteejaa prasiiba no ES aukshgala,ka shaadam likumam jaabuut - VISS. kaa kontrolees,kas kontrolees,kaadu i-neta lietotaaju grupu,kaa tas tiks organizeets un noveerots - nekas nav atruanats, kaarteejais skriceleejums, lai vienkaarshi BUUTu,kaa jau ar daudziem musuu likumiem:)

Link to comment
Share on other sites

Nu re jūs šito tiesnesim varēsiet stāstī par Ip un as kur kapec, DC++ Tu nevari kontrolēt kas konkrēti kur

ā brīdī to novilks, saproti, tas ir tas nenosakāmais loks, un nejau mellaispūkaiais bez IP. Tu nevari izdarīt, nu vo šito geimu es iedošu Žanim paspēlēt!!! Jo DC un torrentā tu nkontolē kas un ko, un likums vispirms paredzēts lai cīnītos ar šitiem mob spēlu izplatītājiem un pub ineta vietnēs novelkamus komerciālus produktu, jūs mazos CS dzenētājus pēdējākārtā aiztiks ja aiztiks.............

Link to comment
Share on other sites

Guest Vander

Būs kā Xakep teica par tiem, kas čeko nelegālo softu - ka paši nekā nejēdz pat to, kas ir IP adrese vai pat vienkāršākās datortehnikas lietas.

Skaidrs, ka Birkavs nav mācījies programmēt, citādi būtu izveidojis kaut cik sakarīgus tos likumus.

Piemēram -Aizliegt kačāt komerciālu programmatūru izmantojot torrentus un P2P veida savienotājus (nu tipa tavo :) ). Tad visi saprastu - skaidrs.

Bet te runā mīklās.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka Birkavs nav mācījies programmēt, citādi būtu izveidojis kaut cik sakarīgus tos likumus.

 

Birkavs & BSA nav LR likumdevējas varas sastāvdaļa.

Link to comment
Share on other sites

a ko jaarunaa taadaas miiklaas - atnaak uz kantori - panjem uz kasteem atrodamaa softa saraxtu - paarbauda,kursh ir amxas,kursh nee, peectam pieprasa licenzes vai origjianalaa softa dokjus uzraadiit - ja nav - viss,kirdik. nafig vaig samurgot shitaadu likumu,kuru atkal katrs varees iztulkot kaa grib:D

Link to comment
Share on other sites

Bāac nu jūs no mucas lienat ārā!!! Atnākt un savākt kasti var bez šiā visa, Likums paredzēts lai varētu sodīt spēļu izplatītājus, nevis lietotājus, un man jau likeas ka tas tiek tēmēts uz visām mob java aplikācijām, ko tagad pa 3ls pa labi pa kreisi tirgo, baidos ka nevienai firmiņai nav licenzes.....

Link to comment
Share on other sites

Guest MainFrame

piedodiet par atklaatiibu, bet es domaaju, ka:

 

1) likuma sastaditaji ir hakeri un tapec tur obligati bus "backdoor";

2) kad likumu sastadija, hakeri uzlauza visu likumdeveju datorus un pamainija saturu :p

Link to comment
Share on other sites

Polarbear

Atnaks lielais ljaunais onkulis un panjems pie kules 80% no datorlietotajiem, kuri kaut ko kacha no neta...IMHO, neviens neko nekjers un nekontroles, ja vien pats neuzprasisies. Nu bet tad jau redzes. Shaubos vai valdiba atveles ljimonus,lai nodarbotos ar tadam muljkjibam, ja ir tik daudz citu svarigaku lietu.

Link to comment
Share on other sites

q64silver

Klau, cilvēki! Noteikumi nav likums un otrādāk arī nevar būt. Šajā gadījumā, šķiet, tikai pateikts, kā norit gala produkta nonākšana patērētāja rokās. Ne velti ir dota spēļu klasifikācija un vecumi, no kura šie produkti ir pieejami. Un tas ir pareizi. Akurāt kā ar tabaku vai alkoholu. Jā, ķeksītis tas nu noteikti ir, ko Brisele piespieda darīt. Bet pat tramvajā un rindā stāvēšanai ir savi noteikumi. Neceliet brēku. Kā vienmēr bāliņi visu saprot ačgārni ;)

 

Ja kāds uz ielas vai skolā pārdos no DC pumpētās spēles, pat pa 0,50 Ls, un to redzēs noteikumu izpildi kontrolējošās institūcijas pārstāvis, viņš būs tiesīgs, rīkojoties likuma ietvaros, sodīt "biznesmeni" - ierosināt pret viņu administratīvo (vai kriminālo) lietu - šajā gadījumā primāri piešķirot nozīmi spēļu izplatīšanas kārtībai, ne tam, vai tā DVD-R ierakstītā spēle ir ar licenci vai bez.

Link to comment
Share on other sites

skaidra lieta ka tas likums neko neietekmees un vai tieshaam ir jeega maxaat par katru speeli jaunu 15Ls nee diezvai veel joprojaam to pashu hl2 laadeeju haha :lol: 8-) :-) :-D

Link to comment
Share on other sites

bet kaa ir ar taam speeleem kuras pardod maksima uct. tipa pa 6ls jaunaako kaadu gribi var atrast veikalu plauktos.. apgriez otru pusi a tur "Crack included". sitaa nav piraatisku speelu izplatiisana??

Link to comment
Share on other sites

Vot man ir bijis, nopērku spēli, viss kā normālai spēlei, iekšā diskā crack :D bet man viņa aizgāja bez cracka :D

Link to comment
Share on other sites

laikam ir taa ka par laadeeshanu nekas nav teikts bet tik par izplatiishanu

Link to comment
Share on other sites

q64silver Hmm, piekrītu tev... Varētu būt paņēmiens kā cīnīties ar neparedzētu spēļu nonākšanu bernu rokās..... Jo 90% spēļu manuprāt vispār nav paredzētas bērniem līz 18, vismaz ko pārsvarā Latvijā spēlē...

Link to comment
Share on other sites

Šajā diskusijā Jūs visi iebraucāt galīgās auzās. Šis konkrētais likums ir radīts lai aizstāvētu JŪSU, nevis spēļu ražotāju intereses. Latvijā arvien biežāki kļūst gadījumi, kad uz mobilo atnāk īsziņa, kura piedāvā caur wap lejupielādēt kaut ko (piem. spēli). Un pēc tam rēķinos sāk parādīties mistiskas summas par kaut kādu spēļu portālu abonēšanu (piem. Lime.lv strādā pēc tamlīdzīgas shēmas) vai spēļu lejupielādēšanu. Kaut gan procesā Jūs nekur nebijāt brīdināti par to, ka tiks piemērota maksa.

Nu tad šis likums aizliedz tamlīdzīgas darbības!

Bet spēļu lejupielāde no DC++ ir pavisam cits stāsts, un jau sen ir viennozīmīgi pateikts, ka tas ir nelegāli!

Link to comment
Share on other sites

q64silver

Šajā diskusijā Jūs visi iebraucāt galīgās auzās. Šis konkrētais likums ir radīts lai aizstāvētu JŪSU, nevis spēļu ražotāju intereses. Latvijā arvien biežāki kļūst gadījumi, kad uz mobilo atnāk īsziņa, kura piedāvā caur wap lejupielādēt kaut ko (piem. spēli). Un pēc tam rēķinos sāk parādīties mistiskas summas par kaut kādu spēļu portālu abonēšanu (piem. Lime.lv strādā pēc tamlīdzīgas shēmas) vai spēļu lejupielādēšanu. Kaut gan procesā Jūs nekur nebijāt brīdināti par to, ka tiks piemērota maksa.

Nu tad šis likums aizliedz tamlīdzīgas darbības!

Bet spēļu lejupielāde no DC++ ir pavisam cits stāsts, un jau sen ir viennozīmīgi pateikts, ka tas ir nelegāli!

 

Paldies, izskaidroji par tām mobīlajām lietās. Bet te runāts par spēļu izplatīšanu gan kastēs, gan elektroniski (tevis minētais piemērs). Neviens nav iebraucis auzās: tauta diskutē - tauta kaifo :grin:

Link to comment
Share on other sites

oops man tik 14 gadi bet es scarface speeleeju ko gan es izdariiju buus jaamirst

:cry:

Link to comment
Share on other sites

q64silver

oops man tik 14 gadi bet es scarface speeleeju ko gan es izdariiju buus jaamirst

:cry:

 

Un tēvs ar māti tev ir?

Link to comment
Share on other sites

it kaa ir bet tikai ar mammu dziivoju teevu nepaziistu aaaaa bet ko gan es izdariiju mani uz koloniju vediis aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-D :lol: 8) :-D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...