Jump to content

HDTV filmu fanu klubiņš


Varonis
 Share

Recommended Posts

Sveicināti, kino un video cienītāji,

 

kas būs iemēģinājis uz sava lielā teļļuka, vai projektora, vai paštaisītā projktora ieprovēt HDTV formāta video, tie zinās, kas par lietu, nezinātājiem vien varu ieteikt ar savu aci to iemēģināt :)

 

arī es ieprovēju nelielu daudzumu filmu hdtv formātā uz sava paštaisītā video projektora un esmu stāvā sajūsmā :)

 

ar šo topiku domāju apvienot līdzīgi domājošus cilvēkus, apspriesties par hdtv video skatīšanu, ar to saistītajām problēmām un risinājumiem, kā arī iespējams, mainīties ar filmām?

 

te vārds jums:) - :

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Varonis

    8

  • Artanis

    10

  • Uģis Lācis

    39

  • RobinHood

    24

Hehei! :) Mēs kā reiz ar Tehnoman'u nesen spriedām par šāda klubiņa izveides nepieciešamību! Lieliski, ka ir vēl HDTV fani! Esmu ar visām četrām ķepām par, un atbalstu šāda klubiņa tapšanu! Es HDTV standartu iemīlēju jau no pirmā sampla, ko sen atpakaļ pamanīju iekš "trubām" (Van Hellsing'a treileris).

Link to comment
Share on other sites

Rādi savu projektu :) Stāsti par izveides procesu, problēmām, ar kurām saskāries un to risinājumiem.

 

Pats personīgi, sekojot A. God. Jetija projektam, nonācu pie 80% lieliska rezultāta, respektīvi, līdz galam jāpieslīpē kaste:

1) liekas, ka gaišums bildei ir par švaku (pagaidu risinājums - video setingi - brightnes)

2) Fokusēšanas mehanisms (nolažojos, izveidoju paštaisītu primitīvu uz 4 sliedītēm, promēla - nevēlamā gaisma gar malām)

3) Citi kosmētiski sīkumi.

Link to comment
Share on other sites

nosākuma man likās, ka HDTV nav nekas kūlāks pa DVDRip, bet kad noskatijos otro matrixu, tad gandrīz aptaisijos, tagad meklēju tiaki hdtv!

 

spešelī priekš hdtv iegādāju otro cietni... :D

Link to comment
Share on other sites

Hmm, jāsāk činīt jauns projektors - tomēr labi bija... eh...

 

Vajag, lai garajos ziemas vakaros ir ko skatīties un arī istaba siltāka :D

Link to comment
Share on other sites

Man jau arii dikti tiik HD video, bet tas, kas nokachaajams (paarsvaraa treileri un TV-ripi) nav iipashi baudaami nozheelojamaas MPEG4 kompresijas deelj...

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Nu nepuut, Krishius, man pasham ir Lord of The Rings - Return of The King, ~8GB x264, 1280x544 [OAR]. Kvalitaate ir taada, ka visi chomi, kas redzeejushi, ir uz pakaljas! Tai skaitaa arii es.. :p Taa kaa dazhi TV-Ripi nemazam nav tik slikti!!! Ir tikai slikti ripperi! :wink:

 

Un pie tam nozheelojami tie ir nevis MPEG4 kompresijas artefaktu deelj, bet gan MPEG2 (raidiitais materiaals) macroblocinga/kompresijas artefaktu deelj... Respektiivi paaraak shvakas paarraides. Un MPEG4 saspiezh ljoti labi un skaisti, ja maak lietot... :wink: Nemaz nerunaasim par MPEG4 AVC... :twisted:

 

Mani labaakie eksemplaari:

LOTR - Return of the King

LOTR - The two towers EE

Madagascar

Shark Tale

(visi 720p)

Ir veel chupinja ar movikiem, bet shie viennoziimiigi ir ar vislabaako PQ (Picture Quality). :-D

Link to comment
Share on other sites

nu tad iespeejams, ka man nav naacies redzeet kaadu no labajiem gabaliem - visi, ko esmu vilcis, ir bijushi pashvaki...

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Krishius, ja tev ir pieeja trubaam - apskaties ftp://ftp.trubaz.com/Movies-HDTV/Samples/ , tur meetaajas manu moviku samplji... Protams, pienjemu, ka vareesi atskanjot x264 ieksh Matroska... :roll: Iesaku visus *.mkv - tie ir labaakie.. 8)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es pamēģināju tās matroškas, ar sampliem no trubām (uzmanību piesaistīja klasika atpakaļ nākotnē) un konstatēju, uz HDTV mans kompis pa švaku, ik pa laikam raustās.

 

Bet nu kvalitāte 400MB un tur iekšā 2h - man bij acis :shock:

Link to comment
Share on other sites

Guest Kofler

PIe reizes atļaušos pajautāt.

 

Ir kāds veids, kā HDTV skatīties uz dvd playera?

Link to comment
Share on other sites

RobinHood

PIe reizes atļaušos pajautāt.

 

Ir kāds veids, kā HDTV skatīties uz dvd playera?

Nav tas iespējams

 

Atļaušost piebilst, ka es arī esmu liels HDTV fans

Lēnām cenšos kļūt par lielāko HDTV piegādātāju (iekš P2P)

Neliels saraksts, kas pašlaik glabajas uz dvd matricām:

*Sky Captain & The World of Tomorrow

*Alexander

*Gladiator

*Crash

*Resident Evil2

*Bad Boys

*Elektra

*The Island

*Underworld

*The Longest Yard

*Mission Imposible[Eng+Rus+Lat]

*The Fast & The Furious

*The Pink Panther(1963.g.)

*National Lampoons: Loaded Weapon1

*Braveheart

*Wild Wild West

*The Ring

Sarakstu varētu turpināt, ja vien HDD nebūtu viendien nosvilis :-(

Link to comment
Share on other sites

nu moins:) - labs saraksts. es ar štukoju hdtv dēļ cietni sarūpēt, ir tā vērts:)

 

moš kādreiz jāsadūšojas satikties un apmainīties ar filmām uzreiz lielākos apjomos? pa tīklu tomēr ir čamma, kamēr atvelkas utml. nu tad manīs.

mans saraksts:

 

Invasion.[01x07].Fish.Story.HDTV-LOL

IMAX.Alaska.HDTV.1080i(ts)

IMAX.Dolphins.2000.HDTV.WMV3.1080p

IMAX - Amazon - HDTV [1080p]

ImaxBeaversHdtv1080I

IMAX - Speed.1984.HDTV.1080p

Hdtv Imax stars 1080I

IMAX.To.The.Limit.HDTV.1080i.ts

IMAX - The Living Sea - HDTV [1080p]

 

par tehnisko padarīšanu - jautājums: - kas ir pie vainas, ka hdtv filmas maķenīt raustās, skatoties uz 1280x1024 moniora, un krietni mazāk raustās skatoties uz paštais proj, kuram 1024x786 vai taml izšķirene???

- vai tas ka cietņi pilni, un nedefragmentēti 100 gadus? vai arī videokarte nevelk? videne itkā normāla, Radeons 9550. ko zin?

Link to comment
Share on other sites

Par tot ehnisko pusi ir vispār interesanti - mēs ar Tehnoman'u sākumā vot štukojām - vai mans mājas PC (parakstā) spēs maz HDTV pavilkt. Bija dzirdēta ka arī 3.0 un spēcīgāki AMD īsti netiek ar to galā, bet, kā smejies, uz mana vecā kompīša HDTV vispār neraustās (atskaitot tehnomena best Quality LotR'u :) - tas ik pēc minūtes or divām maķenīt redzami pārlec uz keyframe'u).

 

Un, jā - identiska problēma kas varonim - uz 1280pt man filmas drusciņ iebremzēja (minimāli un reizi minūtē or divās, bet tomēr kaitina), toties kad pārliku uz 1024pt, viss bumbās. Pēc idejas tomēr tā nevajadzēja būt - DirectShow tak zīmē pilnas izķirtspējas kadrus jebkurā rezolūcijā.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kādam ir informācija vai varbūt no pieredzes, kāds ir nepieciešamais dzelžu jaudas minimums, lai skatītos HDTV kvalitātes filmas?

Link to comment
Share on other sites

jā, nu ej nu sazini, kāds tas kompis vajadzīgs. varbūt manējam pie vainas ir tas, ka cpu ir tikai Cel 2,4 ? ej nu sazini. moš ārzemju netā ir kautkas pa šīm min prasībām kompim...

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu, varam pieņemt ka minimums ir vismaz tas kas man parakstā (kaut gan, pēc visiem kanoniem, prasītos videokarti spēcīgaku un CPU lielāku).

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Varētu jau izmantot kaut vai šādu pleijeri pa 65 Ls...varbūt kādam kaut kas līdzīgs jau ir?Derētu atsauksmes....ražotājs īstais. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu, varam pieņemt ka minimums ir vismaz tas kas man parakstā (kaut gan, pēc visiem kanoniem, prasītos videokarti spēcīgaku un CPU lielāku).

 

nu paga paga :) - man parakstā ir šitāds:

Celeron 2,4 1gb Ram, Radeon 9550, rams un videne tak lielāki, cpu lēnāks:)

Link to comment
Share on other sites

Varētu jau izmantot kaut vai šādu pleijeri pa 65 Ls...

Image.jpg

 

"Ar jauno, unikālo modeli Xoro HSD 2250 Jums būs pieejams HD standarta augstā izšķirtspēja skatoties parastos DVD diskus, pateicoties mūsdienīgajam jaudīgajam procesoram Zoran HDXtreme.

DVD atskaņotājs Xoro HSD 2250 ar iebūvētu Dolby Digital 5.1 dekoderi un 5.1 audio izeju , MPEG4 (DivX) un DVD-Audio formātu, HD (720p/1080i) standarta atbalstu, kā arī multiformāta CF I/II,SD,MMC,SM,MS atmiņas karšu lasītāju - stilīgā, plānā korpusā. Tas nodrošina maksimālu brīvību ierakstīto formātu, izklaides, kā arī audio, video un foto failu informācijas nesēju izvēlē.

 

HDMI interfeiss, YUV un VGA izejas ar progresīvās skenēšanas atbalstu garantē lielisku attēla kvalitāti, pieslēdzot pie jebkuras diagonāles izmēra televizora, video projektora vai monitora. HSD 2250 kļūs par mājas izklaides centru, pateicoties karaokes funkcijai un 2 mikrofonu ieejām.

Pievilcīgā cena lieliski papildina Xoro HSD 2250 funkcionalitāti un multiformātu atbalstu savā klasē!"

 

Specifikācija

*Formāti: MPEG1/2 (DVD,SVCD), MPEG4, XviD, DVD-Audio, MP3, WMA, Audio-CD, JPEG

* Multiformāta CF I/II,SD,MMC,SM,MS atmiņas karšu lasītājs

* Karaoke: 2 ieejas

* Progresīvā skenēšana nevainojamai kvalitātei

* Iebūvēts telpiskās skaņas dekoderis Dolby Digital 5.1 dekoderi un 5.1 audio izeja

* HDMI digitālais interfeiss

* Procesors Zoran HDXtreme

* YUV un VGA izejas ar progresīvās skenēšanas atbalstu

* Patērētā elektroenerģija: 15W

* TV signāla atbalsts: PAL / NTSC

* Video izejas: HDMI, Kompozītā Video (RCA un caur SCART), S-Video (Mini-DIN), RGB (caur SCART), Komponentā YPbPr ( 3 gab. RCA), VGA (D-SUB)

* Audio izejas: Līnijas 5.1 izeja (6 gab. RCA), Līnijas Stereo izeja (2 gab. RCA), Optiskā (DD5.1/DTS/PCM), Koaksiālā (DD5.1/DTS/PCM)

* Spriegums: 90-240V / 50 - 60 Hz

* Tālvadības pults

* Krāsa: Sudraba

* Izmēri (AxPlxDz): 38x430х260

Kā pamanīji, viņš atbalsta HD tikai līdz 720pt, kas nav augstākā kvalitāte HD standartam. Bet varbūt itešām kādam šāds ir un var padalīties iespaidos?

Link to comment
Share on other sites

kaads luudzu vareetu pastaastiit, kas ir x264 Matroska? :p Googlee shis tas ir, bet tik gudraa anglju valodaa, ka es nespeeju iebraukt, par ko iisti runa...

Link to comment
Share on other sites

tie ir HD (high definition - augstas izšķirtspējas) video kopresijas kodeki.

 

matroska ir

multimedia container format
nevis kodeks
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Aha, iisumaa par x264 - open source (free) H.264 video kodeks, standartos liekams zem MPEG4 AVC (Advanced video codec) saimes! Saspiezh apmeeram 1,5 - 2 reizes labaak nekaa XviD/DivX (MPEG4), nezaudeejot kvalitaati. Bet attieciigi prasa arii CPU resursus - kodeejot aatrums ir ~4fps pirmajaa reizee, un ~1,7fps otrajaa reizee (1st pass, 2nd pass) @ my Athlon64 X2 3800+. Bet kvalitaate ir burviiga...

 

Matroska - video konteiners (taads pac kaa AVI (*.avi), MPG (*.mpg) un daudzi citi) ar paplashinaajumu *.mkv (video failiem), kas ideaali der MPEG4 AVC kodekiem - atbalsta subtitrus, protams vairaakus audio celinjus, kaa arii chapteru atbalsts...

 

Par dzelzhiem - pirmkaart speeleejot MPEG4 AVC failus ir jaaizmanto CoreAVC kodeks (googleejiet), jo tas ir visefektiivaakais software kodeks prieksh MPEG4 AVC, klaate njemot MPC (mana izveele), vai arii VLC (ir dzirdeets, ka arii labi der), tad derees arii nedaudz shvakaaks kompis!!! Galvenais ir NELIETOT shim noluukam ffdshow un IZRUBIIT visus post-processing filtrus!!! MPEG2 TS failus var atskanjot gandriiz jebkursh ar sakariigu videni, izmantojot hardware-acceleration - man vislabaak sanaak ar PowerDVD 6.

 

Taa luuk, ja veel kaadi jautaajumi, droshi jautaajiet... :roll:

 

Par to Xoro neesmu dzirdeejis, bet iisti HD speeleetaaji maksaa kudish vairaak, shitais man liekas ir parasts DVD/MPEG4 speeleetaajs, kas video uzkonvertee uz HD standartiem... Bet varbuut es kljuudos, to es veelaak paarbaudiishu...

 

RobinHood, par to Mission Impossible - kur dabuuji, kaads formaats, kaada kvalitaate? Man arii ir viena kopija, bet taa ir ljoti su***na... :(

Link to comment
Share on other sites

RobinHood

Lēts gan ir tas maita, bet paliek jautājums(-i) - kur tu dabūsi HD filmas uz diskiem + LV nav redzēti pat Blue-Ray diski un ja pat dabūtu tos diskus, mēs tajos nevarētu ierakstīt filmas, jo LV nav tādu rakstītāju

 

 

Mission.Impossible.HDTV.1440x576.XviD.Lat+Eng+Rus [4,25Gb]

Link to comment
Share on other sites

Mission.Impossible.HDTV.1440x576.XviD.Lat+Eng+Rus [4,25Gb]

 

kaut kāda jocīga izšķirtspēja,

bet nevajag tak nekādus blueray, var tak sagriezt tur pa tiem 4gb un cept dvd diskos.

Link to comment
Share on other sites

Siriuss[FN]

HD video uz pat maza monitora(17") ja atbalsta 720p ir ljoti ljoti baudaams.

 

Performanci - lietoju VLC, noteikti vish ir leenaaks nekaa pielasiiti kodeki, patsa par to esu paarliecinaajies ka uz amd 1800XP nekaada bauda 720p mkv skatiishanaas nesanaak.

 

Bet uz intel core duo 1,6ghz 720p un 1080p skataas ljoti labi caur VLC, iespeejams tamdeelj ka divi procesori.

Link to comment
Share on other sites

RobinHood
' date='Sep 3 2006, 04:20 PM' post='612942']

HD video uz pat maza monitora(17") ja atbalsta 720p ir ljoti ljoti baudaams.

 

Performanci - lietoju VLC, noteikti vish ir leenaaks nekaa pielasiiti kodeki, patsa par to esu paarliecinaajies ka uz amd 1800XP nekaada bauda 720p mkv skatiishanaas nesanaak.

 

Bet uz intel core duo 1,6ghz 720p un 1080p skataas ljoti labi caur VLC, iespeejams tamdeelj ka divi procesori.

 

Man gan caur VLC neiet nekas - uz mana PC pagaidām vislabāk der K-Lite Codeck Pack + MPC

AMD 3000+, 1Gb RAM, 7300GT 256Mb RAM

Link to comment
Share on other sites

Siriuss[FN]

Kad es savlaik veel dziivoju uz windozes man tiiri labi iepatikaas zoomplayer preeksh matroskas pakas atskanjoshanas, vish man laikam gaaja vislabaak, bija veel kautkaads kjiinieshu playieris.

 

Bet tieshaam ja sisteema ir shvaka, neko iipashi dariit nevarees.

Link to comment
Share on other sites

RobinHood:

Tas pleijeris aciimredzot atskanjo tieshi shos matroska un/vai HD AVI (DivX, XviD) failus, kas iecepti parastajos DVD/CD diskos.

Link to comment
Share on other sites

Siriuss[FN]

RobinHood:

Tas pleijeris aciimredzot atskanjo tieshi shos matroska un/vai HD AVI (DivX, XviD) failus, kas iecepti parastajos DVD/CD diskos.

 

Vinjam pluginu vajadzeeja prieksh taa lai darbotos mkv failu un kodekus vish njem no sisteemas, saape man bij ka bija 2 monitoru sisteema LCD/HDTV un palaizhot playieri paarvelkot uz otru monitoru playieris nokaaraas. Tad laikam zoomplayer vieniigais iztureeja paarvilkshanu.

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Tie, kas runaa par jaudiigiem procesoriem, lai vareedu skatiities hdtv filmas - juus nu gan kautko smagi lejat :excl:

Nupataas novilku paaris trailerus intereses peec paskatiites, kvalitaate tiesaam loti laba un uz mana kompja iet pilniigi ideaali, bez nekaadas raustiisanaas, bet kompis ta P3 500 mhz un rams 256.

Link to comment
Share on other sites

Tie, kas runaa par jaudiigiem procesoriem, lai vareedu skatiities hdtv filmas - juus nu gan kautko smagi lejat :excl:

Nupataas novilku paaris trailerus intereses peec paskatiites, kvalitaate tiesaam loti laba un uz mana kompja iet pilniigi ideaali, bez nekaadas raustiisanaas, bet kompis ta P3 500 mhz un rams 256.

nu i pff - novilki HD ready formaatu, novelc kaadu Full HD, un tad paskatiisimies kaa tev neraustiisies :)

 

P.S. ja nezini, tie atshkiras ar izshkirstpeejaam. pirmajam vertikaali ir 720, bet otrajam 1080(labojiet ja jaucu, no galvas nezinu).

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Man HDTV neraustās(normāls kadru daudzums) bet jautājums: kā arī iespējams, mainīties ar filmām?, šeit (topikā) nav minēts, man arī tas interesē. HDTV filmu kvalitāte tiešām ir daudz aukstāka(par DVD) bet viņas grūti dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Neliela informaacija par to Xoro playeri:

 

Speeleetaajs NEATSKANJO HD VIDEO FAILUS, tas atskanjo standarta izshkjirtspeejas DVD/VCD/MPEG4 u.c. un ar speciaalu chipu interpolee to uz 720p/1080i standartu. To sauc par upconvert. Shaadi DVD speeleetaaji ir leeti un no vinjiem ir tikai neliela jeega. :neutral:

 

Citaats no xoro.ru: Аппаратная интерполяция видео сигнала до стандарта HD (720p/1080i)

 

Savukaart Zensonic Z500 atskanjo arii HD DivX/XviD WMV MPEG2 no DVD matricaam, kaa arii veic to pashu, ko tas Xoro speeleetaajs. urlis Vieniigais tas ir jauns, veel nevar iisti laagaa dabuut. Dabuunams laikam bija KISS DP-600, kas ir liidziigs zensonicam, bet tomeer shvakaaks (sen es tos saliidzinaaju, nevareeshu iisti pateikt tieshi, kur jameejie atshkjiraas). Abi ir reaali labi speeleetaaji, baazeeti uz jaunu Sigma Designs video chipu... :roll:

 

Mefistofeli, peec taa posta, ko tu uzshnjaapi var redzeet, ka tu iisti nesaproti, kaa un kas te notiekaas. Ja tu ar to dampi speeleejot x264 @ 4000 kbps dabuusi laukaa 24 kadrus sekundee, tad tev 2 chetrpakas no manis. Bet ja tu nesaprati, ko es tikko pateicu, tad aizmirsti... 8)

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Labi, labi, iespeejams es kautko nesaprotu. vieniigais ko izdariiju, atradu dc++ paaris gab hdtv klipus, novilku, ar media playeri atveeru un viss gaaja, taalaak neiedzilinaajos. Bilde bija gana smuka :-D

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Jap, tieshi taa... Tu nezini nemazam, ko tu tur novilki...

 

Respektiivi, prasiibas lai speeleetu HDTV (dazhaadi formaati):

1) MPEG2 - ja izmanto v-kartes hardware acceleration (der kaut vai GF FX5200 liimenja kartes), tad prasiibas ir mazas, ja nee - tad CPU vajag buut taadam niknaakam... :roll:

2) MPEG4/WMV (DivX/XviD/WMV) - te jau saak vairaak noslogot CPU, jaaskataas lai buutu kaads vismaz P4 2Ghz ekvivalents + veel RAMs vismaz 256 - 512MB (atkariigs no taa, cik piedrazots kompis)

3) MPEG4 AVC/VC-1 (x264, H.264, Vc-1) - riktiigas CPU riimas, ja ir pareizie kodeki, tad derees saakot ar Artainja sisteemu, ja gribees atskanjot liidz 1080p - tad CPU >= Athlon64 X2 4400+ vai ekvivalents... RAM ne mazaak par 512 MB, veelams 1 - 2 GB...

 

Vienmeer ir vajadziiga videokarte, paaraak niknu nevajag, 6600GT liimenja ir paari pa galvu... :roll:

 

Ja grib kvalitatiivi saspiest HDTV movie ieksh DVD5 diska, gribot negribot jaaizmanto x264 (MPEG4 AVC), secinaajums - lai sakariigi atskanjotu HDTV kompim ir jaabuut jaudiigam... :wink:

 

Just my 50 cents... :roll:

Link to comment
Share on other sites

- skadrīte, tātad - ja rams ir daudz, un videne normāla, tad vaina procesora ātrumā, vajadzīgs ņiprāks cpu. - sakat ka hdd piedrazotība un fragmentācija neko neietekmē? (ja rams 1 gb utml.) ?

 

par pleijeriem - skatos ar VLC, tas ir cieņas vērts pleijeris, jo neprasa kodeku instalēšanu, turklāt spēj atskaņot dvd filmas ar nederīgo reģionu kodu. - tikai raustās, acīmredzot dzelži nevelk.

 

tam kas vaicāja par filmu maiņu -

filmu mainīšanās var notikt internetā, bet tas ir lēni, efektīvs veids būtu sazināties, un aiziet ciemos ar savu hdd un pārkopēt cik tik lien:) tik vēl jāiegādā tāds tukšs un liels hdd:)

 

trubaz lv arī labs maiņas veids, tur var gan downloade't gan uploadēt, izvietot tātad arī savu kolekciju. ja pareizi sapratu:)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...