Jump to content

Apakshdomeens


Grisha
 Share

Recommended Posts

Ir ientreseejusi lieta zem domeena uztaisiit apakshdomeenu piem. ir www.lapa.lv un uztaisiit www.grisha.lapa.lv.

 

Lapa glabaajas uz Suse 9.1 Apache 1.3 un darbojas arii virtuaalie hosti. Vai man vajag veel kaut kaadu programmu vai arii varu dabuut taapat gatavu caur virtuaaliem hostiem?

Link to comment
Share on other sites

Pirmais variants ir, ka tu pie NIC.LV piesakies, un veido savus sub.domain.lv uz viņu DNS serveriem(Viņi atļauj 5 tādus bez maksas).

Otrais variants, ir, ka tev vajag likt DNS serveri, parasti tas ir BIND !

Patiesībā ir vajadzīgi divi DNS serveri !

Link to comment
Share on other sites

NICam var pateikt, lai piereģistrē ne tikai www.lapa.lv, bet arī *.lapa.lv. Un tad, lai ko arī rakstītu, piem. uber.mega.lapa.lv viss vedīs uz to pašu serveri, kas www.lapa.lv. Tālāk jau ar Virtuālajiem hostiem serverim pastāstīsi, ka ja nāk no uber.mega.lapa.lv met uz uber.mega folderi... Viss, nekāda sakara ar BIND utt.

IMHO BINDu vajadzētu, ja uber.mega.lapa.lv atradīsies uz cita servera (ar citu IP) kā www.lapa.lv...

Link to comment
Share on other sites

Piereģistrējos piemēram pie xname.org un NIC-ā piesaki, lai nomaina domēna zonas ierakstus uz xorg. Ja pats izdomā konfigurēt bind, tad es tev varu piedāvāt sekundāro DNS serveri uz savas kastes.

 

Jorsh. NIC uztu tikai 5-us ierakstus nevis *.domēns.lv.

Link to comment
Share on other sites

Ui, ui...

 

Var ar NICu sarunāt (ar emailiem, nevis kad reģistrē), lai uztaisa to *.domēns.lv un tad viss ies... Man iet - varu garantēt, un apakšdomēni man ir, tūlīt paskaitīšu... jau 8 apakšdomēni un neviens no tiem nav saskaņots ar NIC. Tici man... :cool:

Link to comment
Share on other sites

OK!

Apmeeram skaidrs, riit meegjinaashu "terorizeet" NIC'u.

 

Paaris reizes gan uz Suses meegjinaaju palaist DNS serveri, bet izraadiijaas rokas pa iisaam, jo taa iisti nevareeja saprast kas kur un kaa defineejas. It kaa aizgaaja, bet juutu ka buus speeciigi jaalasa RTFM, kursh pilniigi noteikti nav latvieshu valodaa... .

 

Cerams ka DNS servers driigst atrasties uz vienas kastes kopaa ar Web serveri, jo lieku dzelzhu truukums patreiz ir diezgan juutams :(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...