Jump to content

Apple Macintosh - Kāpēc ?


Jencha
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Nevar nepiekrist, ka Latvija ir maz informēta par PC un Windows alternatīvām. Tādēļ mani māc zināmas bailes vai nopērkot Apple MacBook (x86) tas spēs apmierināt tipiska studenta vajadzības?

:arrow: Proti, kā ir ar Microsoft Office uzlikšanu uz OS X? Vai varu ņemt kautvai "savu" disku ar Office XP un mierīgi to uzlikt uz šīs operētājsistēmas? Jo cik esmu lasījis, iespēja ir uzlikt Office jautājums tikai vai tā ir atsevišķi priekš MAC izstrādāta.

:arrow: Otra lieta - IT studentam ir jāpilda mājasdarbi sazinturkādās programmēšanas valodās. Vai skolotājam derēs tāds mājasdarbs, kas programmēts uz MAC, vai kods atšķirsies ar kautko un vai programma spēs izpildīties uz ierastā tipa PC datoriem?

:arrow: Dzirdēju drīz iznākšot jauna OS priekš MAC, tas nozīmē jāpērk jauns OS (protams, ja es to vēlos) ? Varbūt nav prātīgi tieši tagad nopirkt MacBook un pēc laika jau mainīt OS?

:arrow: MacBook videokarte ir integrēts intel risinājums. Kādu iespaidu tas atstāj uz bilžu rediģēšanu utjp. Saprotu, ka mans pašreizējais GF6600GT ir piemērots vairāk spēlēm un integrētais risinājums tieši darba videi, bet cik liela gan ir starp šīm videokartēm atšķirība tieši bilžu/filmu attēlošanas/rediģēšanas lauciņā?

 

Bez visiem wordiem man arī patīk paķēpāties grafiskajā editorā, papriecāties par bildītēm un šad tad uznāk arī kāda vēlme pamācīties kautko jaunu html/php jomā. Vai tas spēs apmierināt manas vajadzības jau ŠODIEN?

P.S. Spēles gan neplānoju spēlēt.

Link to comment
Share on other sites

Despacho

1. ir speciāls ofiss priekš mac os, aizņem ~400mb.

2. derēs

3. nu jaunais OS ir kā apgreidz vecajam(kas tūlīt nāks ārā). līdzīgs būs iepriekšējai(10.4), taču tikai dažas significant lietas uzlabosies(finder piemēram). bet to ar var novilkt, apdeitot nebūs problēmas.

4. bildes rediģēsi ātrāk kā parasti arhitektūras un dzelžu saderības dēļ.

5. macos ir daudz advancētāki html/php editori, kuriem nemaz windows programmas nestāv klāt.

Link to comment
Share on other sites

Nelasot nevienu postu, atbildot uz tavu jautājumu otrajā rindiņā - JĀĀĀĀ, ar atliektiem galiem!

Link to comment
Share on other sites

jx, Apple lapu esmu lasījis krustu šķērsu, kas saistīts ar MacBook. Bet viens ir ko saka ražotājs. Un turklāt tur jau redz nesaka, ka MS Office ir cits, nevis taspats kas uz PC.

 

Despacho, OS X ir freeware? :shock:

"Mac OS X 10.4.6

(Single User)

$129.00" Vai arī viņi pieļauj upgrade no WEB, t.i upgreidot uz Leopardu for free?

Link to comment
Share on other sites

Nekur jau netika minēts ka OS X ir freeware. Mac OS X = ir Mac Operational System 10. To tu nopērc.

Tālāk pagaidām seko apgeidi, tāpat kā, piemēram, microsoft izdod service pack priekš WinXP.

Mac OS X v10.1 (Puma)

Mac OS X v10.2 (Jaguar)

Mac OS X v10.3 (Panther)

Mac OS X v10.4 (Tiger)

7 augustā tiek prezentēts:

Mac OS X v10.5 (Leopard)

Link to comment
Share on other sites

Guest Viesis_Palaidnieks_*

Neklausi NC, njem maku ciet, un ja tas bus ar Intel proci, bez broblemam varesi palaist WinXP, jo ka saproti jaunaja mac os x 10.5 bootcamps jau bus iekshaa defalataa...

un ja ari izdomaasi macities SDL pie Stroda, nekas traks jau nebus...

toties tu buusi liels ieguvejs, visada zinja, mac os x ir paraaks pc prieksha ja runa ir par nopietnu darbu un stabiltaati.

 

varbut palugsim lai NC pakomente kas ir Xcode un ko tas ed...

 

Vel NC gribu dzirdet to 100 simtu nu jau bez viena aplauzienu...

Link to comment
Share on other sites

Telekomunikācijas...

IT students gan būšu un mācīšos tīklu administrāciju etc. Kādus mājasdarbus tur liks pildīt - nezinu. Cik daudz tur vajadzēs kautko darīt uz sava PC ar nezinu. Cik zinu, tad Ventspils Augstskolā uz visiem PC ir Linux, tad, ja skolotājs pats ir Linux fanāts, vai var gaidīt no viņa kautko Windowzisku?

Arī par XP uz MAC dzirdējis. Turklāt vēl, kad abas OS tiek darbinātas REIZĒ :!: Protams, tas prasa ne mazums līdzekļu (RAM), taču, ja nav izejas, tad kādēļ gan neuzlikt to pašu WXP ?

Un tad jautājums: Vai priekš MAC ir atsevišķs XP vai der dajebkuršs no esošajiem CD?

 

NC:

Nu pirmais pusis rajonā... protams, patīk, kad izceļas uz citu fonu etc. Bet vairāk interesē pieredze ar citām OS. Ja reiz tagad ir tāda izdevība, kāpēc ne? Vienīgi māc zināmas bažas, tur visa tā problēma. MAC'am arī pievilcīgs dizains utt. Un kā arī pēdējā laikā esmu sācis datoru lietot kā parasts lietotājs, nevis kautko jaunu meklēt, kautko sačakarēt etc. - tas vecums pagājis. Protams, viss mūžs priekšā iepazīt MACu, bet jo ātrāk, jo labāk. Katrā ziņā strādāšu datorsfērā, nevis grāvjus rakšu.

Link to comment
Share on other sites

Es izvēlētos klasisko PC tieši dēļ iespējas visu ar visu savietot.

Kā otru kompi var ņemt arī maku.

 

Tomēr kompi parasti pērk dēļ vajadzības nevis vajadzības pieskaņo pie kompja. Tātad sarakstam vajadzības stabiņā un liekam ķeksīšus, ko viens atbalsta, ko otrs atbalsta. Pēc tam vajadzībām piekārtojam svarus, sasummējam vērtējumu un iegādājamies to produktu, kam sanāca visvairāk papagaiļu.

 

Tādi tie pīrāgi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Viesis_Palaidnieks_*

Nu nezinu, kas majas datora lietotaajam var buut nesavietojams mac vide, kas var paralizet dabu un traucet baudit mac os x priekshrociibas???

 

VIL apgaismo mani!

 

Kaut vai tas ka virusi neskar mac os x, kas lajauj normali stradat un nedomat par advancetiem ugunsmuriem un virusu kjerajiem, tas vis prasa resursus un nervus, un galu gala kads shtrunts pmanas kautkur ieperinaties...

 

diskutet var daudz, mac lietotaaji ieteiks mac, un pc lietotaji ieteiks pc...

 

esmu pirms gada migerejs uz mac, vienigais ko nozheloju ka neizdariju to atrak :p ta ka mans darbs/hobijs saistist ar foto/fotoapstradi, neko labaaku par mac vidi iedomaties nevaru, tik daudz knifinju kas atvieglo dabu... kautvai taustinjsh f9... ex... bilam veel taalu lidz tik perfekati un pardomatai os :p

 

lai nenaktos vilties, sarunaa kautkur aiznjemties vai pastradaat macu, kadu nedelju padarbosies tad ari sapratisi kas tev piemerotaks un ko veelies!!!

Link to comment
Share on other sites

Es izvēlētos klasisko PC tieši dēļ iespējas visu ar visu savietot.

 

Kā šitais domāts? Savietošanas ziņā manuprāt Macs nemaz nav tik neveikls, var spraust klāt dajebko - visu atpazīst labāk par PC ar nekādiem draiveriem ar nav jāņemās, nav vēl bijis tā ka Macs kaut ko neatpazītu vai paziņoto kaut ko tipa `cannot install hardware`, divx u.c. kodeku filmas rāda bez manuālas kodeku instalācijas, Adobe CS 1/2 faili virinās vienlīdz labi uz abām platformām, Word arī. Lai, tīklā pie PC pieslēgtos daudz mazāk jāmudās nekā no PC pie Mac. Vienīgās problēmas ar disketēm, no Mac uz PC nelasās. Un runā, ka WinXP uz Intel Maca ejot stabilāk un par to ka baagi RAMu aizbliež ar nav tiesa, šeit laikam sajaukts ar emulatoriem...

Link to comment
Share on other sites

Boot Camp atļauj palaist un instalēt WinXP uz x86 bāzētiem mac'iem, resp. ar tādu WinXP vari darīt visu to pašu, ko ar savu veco PC - kā Wintelis makā... apple homepagē aprakstīts daudz un dikti par to win xp un boot camp.... varēsi pat savus PC geimus laist. Lai izvēlētos OS startupā, jātur tikai [alt] poga :)

Link to comment
Share on other sites

tas spēs apmierināt tipiska studenta vajadzības?

:arrow: Otra lieta - IT studentam ir jāpilda mājasdarbi sazinturkādās programmēšanas valodās. Vai skolotājam derēs tāds mājasdarbs, kas programmēts uz MAC, vai kods atšķirsies ar kautko un vai programma spēs izpildīties uz ierastā tipa PC datoriem?

 

Es gan neieteiktu MACu datorikas studentam. Gluži vienkārši ir tā, ka bieži visādi mājasdarbi un labori ir jātaisa vai nu konkrētā vidē, kas iet tikai uz PC (Turbo Pascal, GRADE, utml) vai nu arī PC specifiskā programmēšanas valodā (x86 assembler).

 

Es esmu beidzis LU magistrus un varu sacīt, ka ar MAC tur būtu bijis stipri par maz.

Link to comment
Share on other sites

Ar savietošanu es domāju hardware, software savietojamību, kā arī kaimiņu sašas savietojamību, ja gribēsi padomu uzprasīt.

 

//JA datora pircējs sper pirmos soļus IT pasaulē, tad, protams, šī cilvēka sākotnējā savietojamība ar abām platformām ir vienāda.

Link to comment
Share on other sites

Guest Viesis

labi, ir tikai viena tēma te aprunājama - cik studentam ir naudas. un vsjo.

ja studentam naudiņas pietiek uz makbuku(ehh kruti studenti tagad dzīvo :mrgreen: ), tad ņem tik ciet, vajadzēs kaut ko no windows vides - būs! Aber, ja students kā students un skatās uz lietotu g3/g4 maku, tad nu ar win xp atkrīt, bet saku vēlreiz - nav tāda darba, ko nevarētu paveikt uz mac os. nc klusē.(pavēles forma)

Link to comment
Share on other sites

Guest iQuart

nu tiem, kas visu laiku piemin OS X nesaderiibu kaut kadaa programeeshanas laucinjaa, tad es varu teikt.. ka uz MacBook tieshi ir BootCamp un caur to var uzinstaleet jebkuru parastaako Win Xp (gan Pro, gan Home) bez problemaam.. un visas progas skrien, ka uz normala Windows datora, nav nekadas nesavietojamibas.. :)

BootCamp ir tas pats, kas uz PC uztaisiit divas particijas Linux un Windows.. kad buutojas augshaa var izveleties kuru grib (turot alt taustinju, kaa jau kads mineja)..

 

es domaju ar MacBook nekadu problemu nebus, itsevinshki, ka ir BootCamp.. noteikti nebus probleemu ar MacBook.. viss Tev sanaaks.. (ies gan Win, gan Linux un pats galvenais OS X tiger)

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Sveiki.

Nevar nepiekrist, ka Latvija ir maz informēta par PC un Windows alternatīvām. Tādēļ mani māc zināmas bailes vai nopērkot Apple MacBook (x86) tas spēs apmierināt tipiska studenta vajadzības?

:arrow: Proti, kā ir ar Microsoft Office uzlikšanu uz OS X? Vai varu ņemt kautvai "savu" disku ar Office XP un mierīgi to uzlikt uz šīs operētājsistēmas? Jo cik esmu lasījis, iespēja ir uzlikt Office jautājums tikai vai tā ir atsevišķi priekš MAC izstrādāta.

:arrow: Otra lieta - IT studentam ir jāpilda mājasdarbi sazinturkādās programmēšanas valodās. Vai skolotājam derēs tāds mājasdarbs, kas programmēts uz MAC, vai kods atšķirsies ar kautko un vai programma spēs izpildīties uz ierastā tipa PC datoriem?

:arrow: Dzirdēju drīz iznākšot jauna OS priekš MAC, tas nozīmē jāpērk jauns OS (protams, ja es to vēlos) ? Varbūt nav prātīgi tieši tagad nopirkt MacBook un pēc laika jau mainīt OS?

:arrow: MacBook videokarte ir integrēts intel risinājums. Kādu iespaidu tas atstāj uz bilžu rediģēšanu utjp. Saprotu, ka mans pašreizējais GF6600GT ir piemērots vairāk spēlēm un integrētais risinājums tieši darba videi, bet cik liela gan ir starp šīm videokartēm atšķirība tieši bilžu/filmu attēlošanas/rediģēšanas lauciņā?

 

Bez visiem wordiem man arī patīk paķēpāties grafiskajā editorā, papriecāties par bildītēm un šad tad uznāk arī kāda vēlme pamācīties kautko jaunu html/php jomā. Vai tas spēs apmierināt manas vajadzības jau ŠODIEN?

P.S. Spēles gan neplānoju spēlēt.

 

Sveiks ir patiikami ka veel kaads pievienosies atshkjiriigo pulcinjam...:)

Piekriitu ka latvijaa iisti daudzi nezin kas ir Microsoft alternatiivas un PC...Bet tas nemazina cilveekiem uzzinaat par to ja vinjiem kaads pastaasta vai paraada...Tas ir vieniigi informaacijas truukums...

Ja ir nepiecieshamiiba tad ir iespeejams dabuut no torrentiem vai Microsoft.com maajas lapas "Microsoft Office 2004 for mac".

Par jaunaa OS iznaakshanu nav jaasatraucas pietiek ar 10.4.x versiju kuru tu vari uzlikt vecaaku piemeeram 10.4.2 un tev atnaaks apdeits peedeejais kas man ir 10.4.7.

Ar Intel karteem kas naak ieksh Mac taas ir mazaak jaudiigas un liidz ar to tie ir leetaaki modelji, ja kaads neveelas maksaat lielu naudu...Tad Apple piedaavaa arii leetaakus modeljus bet izmantojot mazaak jaudiigas kartes vai citas lietas...

ja tieshaam interesee ir iespeejams dabuut dazhaadas programmas Adobe CS2 Premium, Microsoft Office 2004 for Mac, Macromedia Studio 8 utt...

Ja runa ir par speeleem ir daudzas diezgan nopietnas speeles arii Mac lietotaajiem kaut vai Call Of Duty 2...

Link to comment
Share on other sites

Viss ir pavisam vienkārši - Mac ir cilvēkiem, kuriem speciālas prasības pret datoru, kas spiež izvēlēties tieši Mac.. (kaut vai mīlestība pret balto krāsu)

 

 

 

Ja tev ir vispārīgas vajadzības tev Mac nevajag ! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest iQuart

/Ja tev ir vispārīgas vajadzības tev Mac nevajag ! :roll:/

 

Nu veciit.. OS X cik noprotu ir specjalizzeets, lai butu vienkarsh, un visiem cilvekiem saprotams.. divaini, ka Tev liekas ka tas ir ipashiem cilvekiem (maksliniekiem :lol: , pats esmu grafikjis, un esmu gleznojis, bet) es drizak domaju, ka tas ir ikdienas lietotajam.. kaa saka.. easy to use..

Link to comment
Share on other sites

DazzleWand

Mac ir cilvēkiem, kuriem speciālas prasības pret datoru, kas spiež izvēlēties tieši Mac.. (kaut vai mīlestība pret balto krāsu)

Ja tev ir vispārīgas vajadzības tev Mac nevajag ! :roll:

Kas par speciālajām prasībām ? Easy To use ? REAL Plug'n'Play ? REAL Drag'n'Drop ? It Just works ?

Vispaariigaas vajadziibas ir domaats regulaara draiveru mekleeshana, softa mekleeshana, konfiguraacija, paarinstaleeshana, apgreidoshana un ciinja ar devaisu konfliktiem?

Link to comment
Share on other sites

Viens rauj uz vienu pusi, otrs uz otru...

Despacho, skatos gan uz macbook pusi. Un tomēr, man vairāk velk uz macu, jo jebkurā gadījumā varēs uz tā paša mac izmitināt WXP. Lai gan nenāktu gan par ļaunu uzzināt pašu augstskolas viedokli: vai macs nesagādās problēmas man vai pat viņiem.

Link to comment
Share on other sites

DazzleWand, kuram vispārīgās vajadzības ir 10 jaunu ierīču pievienoša dienā un pusdienas pavadīšana izmēģinot softus no betanews.com? Vai arī tevi moka sliktas atmiņas no bērnības, kad izveidoji testa poligu uz pc ar win95?

Link to comment
Share on other sites

Despacho

Viens rauj uz vienu pusi, otrs uz otru...

Despacho, skatos gan uz macbook pusi.

tad viss, vairs nav jautājumu. ņem un miers. augstkola tev dos pascalu, iebūtosies winxp un vsjo, būs tev paskāls. ikdienā mac os, vajdzības gadījumā winxp un viss. es vēl domātu ja tas būtu vecais powerpc maks, bet ar intel - nav vienkāŗšī iemesla kāpēc ne, turklāt tas vēl strādāš ārāk nekā parasts portatīvais ar to pašu winxp :)

Link to comment
Share on other sites

Guest iQuart

nu ja... tieshi taa njem MacBook 1.83 baltajaa krasaa 806ls un Tev ir macs.. :)

 

tad ieej apple nokachaa BootCamp (totaly free) un ieinstalee Windows XP un kad buutojies izvelies, kuru gribesi izmantot shoreiz.. Win (argh) vai Mac OS X (aaa :) ) taa luuk... es lietoju mac jau 2o nedeelju, tieshi MacBook kuru nosaucu, izcils.. izcils.. pirms tam 2gadus lietoju Win 2000 un 4gadus Win XP... taa ka saku..

 

esmu web grafikjis utml.. taa kaa.. ir okei.. no sirds iesaku MacBook.. visas sirsninjas :!:

Link to comment
Share on other sites

Guest iQuart

piekam jaanjem veeraa ka biezi vien studentu darbi tiek izstraadaati grupaa

un neviens neies mudiities ar kautkaada makintoshista pirkstu lociishanu ...

 

USJO

pats Tu visu laiku bezteema... cik var teikt par BootCamp.. cik.. Tu klausies vispar ? :| vai vienk runaa.. pmatojoties uz gadu vecu info par Apple...

Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Microsoft prezenteeja jauno Windows Vista uz MacBook Pro...Un kaa jums shkjiet?Tas saucaas nesavietojami?

Bez jebkaadiem emulatoriem un simulatoriem.Uz jaunajiem mac datoriem kam ir intel procesori 100% darbojas arii Microsoft sisteema...

Link to comment
Share on other sites

Nu NormaalsCilveeks laikam nezin ka Apple ir pārgājusi uz Intel procesoriem un tagad jauni Mac datori ir tie paši PC un viss kods kas ir rakstiits prieksh PC mašīnām iet uz Mac 1:1 (procesors tas pats/asseblers tas pats), nekādus konvertorus un emulatorus vairs nevajag. Protams tas nenozīmē ka Windows programmas ies uz OS X, tieši tā pat kā Windows programmas neiet uz Linux.... neviens tak nesaka ka PC uz kura ir uzlikts Linux vairs nav PC :)

 

Ir tikai viena niance - iekš Mac nav BIOS (es te domāju tieši tradicionālo PC BIOSu) un PC softs (respektīvi Windows), nespēj/neprot ieboototies. Tāpēc arī ir tāds BootCamp kas ir kā BIOS priekš PC softa.

 

KAARBA IR JAAPIESKANJO PAREDZEETAJAAM STUDIJAAM UN MAACIIBU DARBU VEIKSHANAI !!!

Nu tak PC kompi arī vajag pieskaņot ja uz tā uzlikts nevis Windows bet Linux (teiksim studentam nopērkot laptopu ar uzliktu Linux, kas ir lētāks ne kā tāds pats ar Windowsu). Tā pat vajag instalēt OSu un likt kaadu Boot menedžeri lai varētu lietot gan Linux gan Windows.

 

Bet nu galu galā katrs izvēlās pats ko viņš grib lietot.

 

Starp citu Windows Vista it kā arī varēs apieties bez tradicionālā BIOSa (kā to tagad dara OS X uz Mac) un iespējams drīzumā arī veciem labiem PC tā BIOSa nebūs un ja nu kādam sagribēsies uzlikt veco labo Win2K/XP tad būs jālieto kaut kas līdzīgs BootCamp'am.

 

 

Es pats plānoju drīzumā arī MacBook'u nopirkt. Pēc testiem 2 Ghz MacBook's (DualCore) dzenājot uz tā Windows XP apdzen PC datoru Dell Precision 470 (Dual 3,6 Ghz Xeon) Photoshop SC2 testos

Avots: http://homeoffice.consumerelectronicsnet.c...le.jsp?id=45099

Link to comment
Share on other sites

un beidzat te maksiti pirktus liekt - ZB jau ...

A kurš te pirkstus loka... šī ir tieši Mac lietotājiem domāta BOOT foruma sadaļa un par Maciem tē kā reiz arī runā...

Link to comment
Share on other sites

a ko zini varbuut vinjam naaksies no buutiigas DOS disketes novelja tiiklaa liist un terminaala konekciju palaist ?

Nu tad te neviens Laptops nederēs, ne Mac, ne PC jo nēesmu redzējis nevienu laptopu veikalā kam ir diskiekārta (ja nu tikai kāds lietots vecais laptops, tagad visiem ir tikai CD/DVD iekartas).

Bet nu galu galā lai cilvēks pats tad arī uzzin pie pasniedzēja derēs viņam laptops vai nē.

Link to comment
Share on other sites

Šoreiz piekritīšu NC - ja reiz būsi IT students, ņem PC. Kādēļ? Būs mazāk problēmu! Situācijā, kad pēkšņi izpaudīsies kaut kāda nesavietojamība (par spīti x86 cpu arhitektūrai, tādas var parādīties), tu pats sev kodīsi pirkstos. Tās ir liekas problēmas. Ja jūties bagāts un noteikti gribi mac'u, pērc 2 datorkastes, taču konkrētajā situācijā datora lietošanas mērķis pieprasa pc, patīk tas vai nē.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja galīgi neieisi studēt par dzelžiem, cik tad reāli to priekšmetu ir, kur jāstrādā ar x86 arhitektūru? man bija 1 vai 2 priekšmetos labori, kuriem jau mierīgi var sameklēt ka'du PC uz kura tos izpildīt, kaut vai pie kāda drauga.

A vot kā kodīsi pirkstos vēl ilgi, ja bez laboru pildīšanas gribēsies strādat uz mac os x, bet būs pieejama tikai jau tā pieriebusies windoze

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu taa, esmu sanjeemis atbildi no Augstskolas. IT specs saka, ja nav specifiskas vajadziibas, tad labaak iesaka njemt tradicionaalo notebook, jo tas ir elastiigaaks opereetaajsisteemu atbalstu zinjaa.

Bet nu, ja sirds velkot uz Mac pusi, tad nevajadzeetu buut probleemaam.

Savaa zinjaa arii negribas riskeet no ASV pasuutiit maku, Latvijaa man tas ir par daargu. Jaapaliek buus pie conventional notebook vismaz pagaidaam.

 

Btw, rakstiija man arii taa : "Augtskolā ir gan Windows gan Linux datori (lielākoties tie ir Dual Boot režīmā), pie tam aktīvi izmantojam arī terminālservisus, t.i. no jebkura datora var piekļūt gan Windows darba videi, gan Linux darba videi."

 

Kas ir shie terminaalservisi?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...