Jump to content

Uzzini Dziesmas Nosaukumu/izpildītāju No Skopas Informācijas Par Dziesmu.


dbc
 Share

Recommended Posts

Uzzini dziesmas nosaukumu/izpildītāju no skopas informācijas par dziesmu.

 

 

Noteikti katram ir bijusi situācija, kad esat vēlējies uzzināt kādas dziesmas nosaukumu. Ja kaimiņu Aldis rausta plecus un saka, ka nav ne jausmas, kas tas par meldiņu, tad ir laiks izlasīt šo garo penteri un iespējams iemācīties šo to jaunu.

Pirmkārt jāskatās cik daudz jūs varat pateikt par dziesmu.

 

Ko tu zini par dziesmu?

+ Tev galvā ir tikai dziesmas melodija

+ Tu zini kādu teksta gabalu no dziesmas

+ Viss ko tu zini, ka dziesma ir no kādas filmas/izrādes utt.

+ Tev ir audio/video fails ar šo dziesmu

 

+ Viss ko tu zini, ka dziesma ir no kādas filmas/izrādes utt.

 

Ja tu kādreiz skaties filmu un tajā ir dzirdama kāda dziesma, kuru tu vēlies iegūt, bet tev nav ne jausmas, kas tā ir par dziesmu, tad lasi vien tālāk.

Parasti Holivudas vīri izlaiž ne tikai filmas DVD formātā, bet arī CD ar filmā atskaņotajām dziesmām. Šāda veida mūzikas CD sauc par “Sountracks”.

No pieredzes. Vienu dienu noskatījos filmu “A Walk To Remember”.

Ļoti iepatikās filmā dzirdētā dziesma. Lai uzzinātu tās nosaukumu es devos uz google.lv un rakstīju “A walk to remember+soundtracks”.

Tādā veidā es atradu lapu, kurā bija redzams CD ar filmā atskaņotajām dziesmām.

Zinot visu dziesmu nosaukumus nebija grūti atrast īsto.

Tas pats ir ar operām, izrādēm utt.

 

 

+ Tev galvā ir tikai dziesmas melodija.

 

Šajā gadījumā pirmais, ko vajadzētu darīt ir apjautāties kaimiņiem, vai viņi gadījumā nezin, kas tas ir pa meldiņu. Ja kaimiņi palīdzēt nespēj un sūta tevi uz “Psihiatrisko Slimnīcu”, tad dodies uz lapu http://www.songtapper.com

Šajā lapā izmantojot pogu TAB ir iespējams ievadīt dziesmas ritmu, ja paveiksies, lapa parādīs, kas tas ir pa gabalu.

Paspēlējoties ar lapu vairāk, nonācu pie secinājumiem, ka tā tiešām strādā, tikai viss atkarīgs no dziesmas kādu cenšaties atrast, un no tā kāda ir jūsu ritma izjūta.

Viss darbojas ļoti vienkārši. Tāpat kā tu kādreiz skolā mēdzi sist pa galdu ar zīmuli, tāpat dari arī tagad, tikai galds ir poga TAB un zīmulis ir tavs pirksts.

Bez problēmām lapa atpazina manis ievadītās dziesmas kā:

Black Sabbath – Iron Man

Green Day – Basket Case

Johny Cash – Hurt

Diemžēl ne visas dziesmas ir tik vienkārši ievadāmas, tāpēc, ja rezultātu nav, varam mēģināt cīnīties tālāk.

Ņemam talkā programmu “PlayIt” vai alternatīvu.

Nospēlējam meldiņu vienlaicīgi to ierakstot ar "Sound Recorder", vai alternatīvu. Ja nespējat nospēlēt kaut cik saprotamu gabalu, tad to var vienkārši nodungot. Iegūto audio failu uzliekam uz kāda servera. Tad dodamies uz kādu forumu un jautājam cilvēkiem vai viņi var pateikt, ko jūs esat centies nospēlēt vai nodungot.

Ir pat speciāli forumi, kas ir domāti tādām lietām.

Viens no tiem ir:

http://www.getlyrical.com/bb/phpBB2

 

 

+ Tu zini kādu teksta gabalu no dziesmas

 

Ja tu zini kādu teksta gabalu no dziesmas tad tas ir lieliski, ja vien tas teksta gabals nav pārāk populārs kā “I Love You”.

Pieņemsim, ka dziesmā dzied “razor blades and mirrors in the street

Es dodos uz kādu no šim lapām:

http://www.leoslyrics.com

http://www.getlyrical.com

un ievadot teksta gabalu cenšos atrast dziesmu.

Šajā gadījumā tā ir “Robbie Williams” dziesma “Come Undone”.

Šī metode ir ļoti efektīva, tikai teksts ir jāievada precīzi un vēlam izvēlēties ne pārāk populāras frāzes.

 

 

+ Tev ir audio/video fails ar šo dziesmu

 

Ja tev ir audio vai video fails, kurā ir dzirdama dziesma, tad lejupielādē programmu “Tunatic”.

Tev būs nepieciešams mikrofons, lai programma spētu sazināties ar serveri un salīdzināt pa mikrofonu raidīto audio ar datu bāzē esošajiem.

Patiesībā mani pārsteidza programmas efektivitāte.

Vienīgās nepilnības - audio ir jābūt daudzmaz tīram, bez liekiem trokšņiem.

Piemēram, ja audio būs no filmas, un fonā būs apšaudes skaņa, tad tas apgrūtinās visu procesu.

Lai nu kā, programma ir tiešām labs palīgs.

 

 

Secinājumi: Diemžēl nav universāla veida kā uzzināt dziesmas nosaukumu, taču, ja ir pacietība, tad lielākoties jums paveiksies izmantojot vienu vai otru metodi.

Link to comment
Share on other sites

DBC: Tev ir ķēriens uz manuāļiem un daudzi man arī ir palīdzējuši! :) Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...