Jump to content

Lietojam Ebay - dalīšanās pieredzē


Patriot
 Share

Recommended Posts

Pukinens

Neizdodas man ne aļikā, ne internātā atrast...
Vai kāds var iebakstīt ar pirkstu, kur es varu redzēt kādu shipping metodi es izvēlējos pie pasūtijuma veikšanas aļikā? Pie ordera es redzu tikai faktisko.

Ir kārtējā aizdoma, ka maksāju ne par to ko pasūtiju - aliexpress standart shipping vs bezmaksas lēnais cainao. Gribu uzbraukt pārdevējam, bet vajadzētu kādu pierādijumu.

Link to comment
Share on other sites

Caur Track Order pie logistics viss daudz maz saprotams. Ja būs Aliexpress standard shiping, būs rakstīts "AliExpress Standard Shipping" un tracking numurs RA123456789LV, uz lētajiem/bezmaksas būs rakstīts Cainiao Super Economy (Global), China Post Air Parcel vai jebkas cits un tracking numurs ar U********LV(CN) vai kaut kāda ciparu virkne. Vēl caur 17track vai līdzīgu tracking var redzēt, caur kādu shipingu sūta. Pēc tam salīdzini datus ar pārdevēja piedāvātajiem shipingiem un diezgan droši sapratīsi, kāds shipings ir izvēlēts, tikai vienīgi reizēm viņi raksta"seller's shiping method", tad ir kā ir :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Pukinens teica:

kādu shipping metodi es izvēlējos .... faktisko.

 

šīm divām vajadzētu sakrist, tāpēc man šķiet, ka nevari. Tikai pēc cenas, ko samaksāji.

Link to comment
Share on other sites

Zb tas sportsdirect sutijums no uk.

Šobrīd ir Polijā, bet iepriekš jau vid eds sistēmā nevaru atmuitot,jo nav latvijas pasta pagaidu uzglabāšanas nummurs. Noteikt ienāks LV. Tad sākšu muitot, vid bremzēs, un nāksies tik maksāt dhl 10 eiro dienā par uzglabāšanu.

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kāda jēga sūtīt kautko no SD un tad čakarēties ar to visu muitošanu utt?

Tādus pašus štruntus var nopirkt Decathlon vai citos lētajos šmotku veikalos.

Varbūt pat lētāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pieredze nāk kautko darot :) es tak neiedomājos ka no uk sūtīs. Sportdirects ir arī lv tak. Karoč protams tak vairs nekad nesutīšu no turienes.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, maiss teica:

Zb tas sportsdirect sutijums no uk

Man pirms maija svētkiem atnāca no SportDirrect UK divas kurpju kastes ~100EUR... nobrīnījos ka muita un co neparādījas.. kurjes atveda un basta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man atnāca šāda īsziņa:

 

DHL Express piegade no SPORTS DIRECT planota Pk maijs 21 2021 lidz dienas beigam. Organizejiet piegadi: https://del.dhl.com/LV/kKVUO

Lai paatrinatu muitosanu, mums ir nepieciesama jusu pilnvara un personas kods. Lai iesniegtu dokumentaciju, apmeklejiet: https://dhl.com

Stop SMS: https://unsubscrib

 

Te gan jau viņi tāpat šo isziņu nesūta.

 

Tev bija tāda īsziņa? Ja būtu bijusi, maza cerība ka arī man muita nebūs

 

 

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Pukinens teica:

Gribu uzbraukt pārdevējam, bet vajadzētu kādu pierādijumu.

Pietaupi nervus un laiku noderīgākai nodarbei. Ja saņemsi pasūtījumu tā aizsardzības termiņā (kurš nav tas pats kas prognozētais piegādes laiks katrai piegādes metodei), bet pārdevējs būs izsūtījis ar lētāko metodi (ne to, ko tu apmaksāji), tad tad Ali neatmaksās piegādes metožu izmaksu starpību, atbilde būs "pasūtījums piegādāts, disput reason "Invalid" . Pārdevējam tavs kašķis vispār poh. Visvieglāk un efektīvāk būs iešķiebt vienu atsauksmes zvaigzni .. tās viņiem vēl rūp.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , maiss teica:

Tad sākšu muitot, vid bremzēs, un nāksies tik maksāt dhl 10 eiro dienā par uzglabāšanu.

Tik pat labi par Tevi tagad var sākt rakstīt šādas negācijas, turklāt pat būs kaut kāds pamatojums - pats te forumā tā uzvedies.

 

Cik ir bijusi darīšana ar VID saistībā ar kaut kādu nebūt preču atmuitošanu, tad viss ir noticis ļoti operatīvi. Pāris reizes pat līdz tādam absurdam, ka pl.23 vakarā kaut ko aizsūtu un pl.2 naktī saņemu atbildi. Ir arī bijusi vajadzība pamainīt kaut kādu tur kodu, no kura atkarīga ievedmuitas nodokļa likme - tika mainīts 2-3 piegājienos, pat saņēmu telefona zvanu no viņiem (t.i., no VID), lai viss notiktu operatīvāk nekā tas varētu notikt rakstiskā veidā. Un tas viss iekļāvās kurjera bezmaksas preču uzglabāšanas termiņā.

Labots - binary
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

DHL nebremzē. Latvijas pastā vēl var aizkavēties, bet ar DHL vienmēr viss ātri iet. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , maiss teica:

 

Tev bija tāda īsziņa? Ja būtu bijusi, maza cerība ka arī man muita nebūs

Nop, par kedām no sport dirrect nebija...

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , binary teica:

Tik pat labi par Tevi tagad var sākt rakstīt šādas negācijas, turklāt pat būs kaut kāds pamatojums - pats te forumā tā uzvedies.

Nē nu man jau nebūtu nekas pret, ja viss notiks operatīvi. Es tik tā ieskicēju iespējamo scenāriju.

 

Piemēram nodokļu pārmaksu citi gaida 2 dienas, citi divus mēnešus.

 

Bet nu no tavas mutes, dieva ausī.

Link to comment
Share on other sites

Nuuu, viss atnāca bez papildus samaksas. Dhlam bija jaizsūta pilnvara un daži dokumenti.

 

Cepur no

Link to comment
Share on other sites

Bet muitu maksāji?

Link to comment
Share on other sites

2021.05.17. , 13:28, Gunxx teica:

Man pirms maija svētkiem atnāca no SportDirrect UK divas kurpju kastes ~100EUR... nobrīnījos ka muita un co neparādījas.. kurjes atveda un basta.

No kurienes izsūtīts? No tā jau atkarīgs par muitu, nevis kur pirkts. Droši vien Netherlands, nevis UK.

Link to comment
Share on other sites

2021.05.17. , 12:23, maiss teica:

sportsdirect sutijums no uk.

Es droši vien izmantotu perceu.lv pakalpojumus. Nebūtu nekādas muitas

Link to comment
Share on other sites

raiviic
2021.05.24. , 16:45, ivo teica:

Nebūtu nekādas muitas

Muita būs, tikai pašam atkritīs čakars. Nesen nāca manta no UK - bija tikai Perceu jāaizsūta info, kas par mantu un cik maksāja - pēc brīža atnāk info, cik jāpārskaita šiem un tālāk kā parasti. Informācija par sūtījumu deklarēšanu no Anglijas | PercEU preču piegāde no Eiropas e-veikaliem

  Tiesa, ārpus EU valstīm ko pirkt ir jēga tikai sevišķas nepieciešamības gadījumā. Agrāk daudz pirku UK, tagad tikai 1 reizi un tikai tāpēc, ka manta EU nebija atrodama.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2021.05.21. , 19:41, jema teica:

Bet muitu maksāji?

Nē, nemaksāju. Brīnums 😀

 

Nāca 100 procent no uk. Nezinu kā tā. Bet cik sapratu sportdirectam rēķinu aizsūtija. Nu tā varēja noprast pēc dhl sūtījuma izsekošanas datiem. Pats nesapratu kā tā. Jo sportidrectam pat mājas lapā bija rakstīts ka few not included 😀

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

OK, tagad sstājusies spēkā jaunā kārtība ar muitošanu, bet cik saprotu viss tendēts uz to lai maksātu par katru sīkumu pastam 0.88 centi jo ja vēlies pats atmuitot elektroniski- tas ir psc :

 

Nevar saprast kas par preci atnākusi ( ja vienlaicīgi duadz sūtījumu )- jo "tracking number"  bieži nesakrīt ar to kas ebajā norādīts pret to kas sms atnāk . Nevar sparastkādu smummu eds/vid  norādīt  precei.  Te gan ir laif haks - ieet uz to saiti kur pasts piedāvā atmuitot - tur redz preces vērtību, tā protams ir mazāka nekā ebajā reālā samaksātā. 

 

kopumā kārtējais naudas slaukšanas mehānisms pastam, vēl klātienē maksāt 3 + eur ja negribi pats čakarēties elektroniski.

tādas pārdamos pēc praktsikās atmuitošanas.

 

 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , osscar teica:

bet cik saprotu viss tendēts uz to lai maksātu par katru sīkumu pastam 0.88 centi jo ja vēlies pats atmuitot elektroniski- tas ir psc

Ja salīdzina šo atviegloto deklarēšanu pasta sūtījumiem ar "stingrajām" muitas procedūrām, tad tas nu tiešām ir reāls nieks.

 

pirms 3 stundām , osscar teica:

kopumā kārtējais naudas slaukšanas mehānisms pastam

Tak ne jau pastam, bet valstij (PVN veidā)! Protams, Tiem jau nekad nebūs gana - tagad jau katru kapeiku skaita! Vari intereses pēc paskatīties cik privātajiem atmuitošanas pakalpojumi maksā - nebrīnītos, ka pastam tas atmuitošanas pasākums reāli sanāk mīnusos :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , marrtins teica:

Tak ne jau pastam, bet valstij (PVN veidā)!

Bet ja valsts neiekasētu PVN, tad es tev varētu atvērt kantori un tirgot uz LV. 

Saņemt atpakaļ PVN te un mana piedāvātā cena būtu pa 20% (vai cik tur tagad) lētāka. Kā tu ar to konkurēsi?

 

Piemēram kā tagad pērkot visādas sporta/velo preces no DE uz UK iekš https://www.bike-discount.de/

Viņi automātiski noņem PNV nost. Pagaidām esu veicis 4 pirkumus un ne reizi te nav neviens (DHL) prasījis pansāt PVNU pa virsu, kautvai vajadzētu. Man sanāk izdevīgs pirkums, bet vietējie veikali ir cenu ziņā nekonkurētspējīgi. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , marrtins teica:

 

 

Tak ne jau pastam, bet valstij (PVN veidā)! Protams, Tiem jau nekad nebūs gana - tagad jau katru kapeiku skaita! Vari intereses pēc paskatīties cik privātajiem atmuitošanas pakalpojumi maksā - nebrīnītos, ka pastam tas atmuitošanas pasākums reāli sanāk mīnusos :)

nē tieši pastam ( jo  manā gadījumā norādītā cena 2,59 eur  ( reālā 7 vai 8 eur ) no tās norādītās pasts rēķina PVN...kas ir 50 centi, un par pakalpojumu pasts paņem 88 centi (vai 3 eur pastā). Ok ja viena paka gadā pofig..bet ja ap 100...par katru krāmu maksāt 88 centi..

nu un jā vis lielākais gemars ir saprast kas ir atnācis  un kāda ir summa (ok jau rakstīju - to var uzzināt)

Link to comment
Share on other sites

Neviens tak tev neliek deleģēt šo funkciju pastam. Ej uz EDS, deklarē pats un ietaupīsi 88 centus.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

izlasi ko rakstu - EDS prasa norādīt sūtītāju, preci(preces veidu no saraksta) un summu no kuras PVN jārēķina - šo info reizēm pēc saņemtās īszziņas nevar izlobīt - tajā ir tikai svars un tracking number ( kurš 80% gadījumos nesakrīt ar to čaina nummuru kurš ir ebayā- isziņā uzrādās DE nummurs, kurš nav atrodams ebay manos pirkumos - un ja tev vienlaicīgi 5 sūtījumi... manā gadījumā copes viozuļi, elektronika...sūtījuma laiks vienāds, svars arī +-)

Pasts varēja tajā sms norādīt par kādu uzrādīto summu ir sūtījums ..jo no tās viņi rēķina, nevis no reāli samaksātās.

 

vienkārši tāda nevajadzīga ņemšanās sanāk..ka cilvēkiem apnīk- un maksā pastam..

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , osscar teica:

nē tieši pastam

Nu par pakalpojumu tu maksā pastam (ja vēlies), protams, bet mehānisms jau nav taisīts, lai pasts varētu "vārīties" (kopumā kārtējais naudas slaukšanas mehānisms pastam), bet gan primāri lai valsts varētu iekasēt PVN par katru mazāko sīkumu. Principā jau varēja atstāt vispār bez opcijas atmuitot pastā - kāpēc ne :D Varbūt kādas EU direktīvas kopā ar šīm izmaiņām lika ieviest arī vienkāršoto muitošanas opciju...

 

Pirms 7 minūtēm , osscar teica:

80% gadījumos nesakrīt ar to čaina nummuru kurš ir ebayā- isziņā uzrādās DE nummurs, kurš nav atrodams ebay manos pirkumos

Šis gan ir bardacīgi, piekrītu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , osscar teica:

nē tieši pastam ( jo  manā gadījumā norādītā cena 2,59 eur  ( reālā 7 vai 8 eur ) no tās norādītās pasts rēķina PVN...kas ir 50 centi,

Reāli PVN ir 1.40-1.60 eur, tā ka arī samaksājot 0.88 neko nezaudē.

Link to comment
Share on other sites

Nu es tā principā...par to neskaidro sistēmu..kapēc nevar normāli uztsisīt? vienkārši LP varēja vairāk dalīties ar info par sūtījumu iedot kaut summu...nevis kārtējo reizi caur paklju uztaisīt...pašreiz tā sistēma tev liedz pašam normāli atmuitot...bez liekiem manevriem.

Link to comment
Share on other sites

Tas ka nav normāla trakinga nav pasta vaina, bet sūtītāja. Normāls trakings maksā naudu, un šādas vērtības sūtījumiem neatmaksājas. Lētajam galam izņēmums ir AliExpress ja tas ir pats sūtītājs un trakings beidzas ar LV un EE, kad piegāde notiek tieši rokās, Latvijas vai Igaunijas pastā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ebajā ir traking nummurs un viņš rāda statusu - bet neatbilst tam kas ir sms. Vismaz summas tad varēja norādīt ... lai vieglāk atšifrēt sūtījumu un samaksāt to PVN. Ok, sapiķoju VIdā, bet protams lodziņus sūtītājs un prece norādīju nezināms.

man reizēm ir 10 - 20 sūtījumi vienlaicīgi no dažādām vietām...tur psc bardaks sanāk ar to PVN un atšifrēt kas ir kas.

Link to comment
Share on other sites

Nu tas nozīmē, ka ebajā nav starptautiskais tracking numurs. Sip pārdevēju, pasts te neko nevar izdarīt. Vai beidz pats sipt sīceni un piemaksā pārdevējam par trackingu.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

jā jā varētu padomāt ka jūs visi katram 2 eur sūdukam ņemat dhl vai ko tādu 😂  vienkārši nevaru saprast ko pasts slēpj to info - piem.summu precei lai klients var pats atmuitot ( ok to var redzēt ja iespringst, bet tas nav normāls risinājums priekš parasta lietotāja , kapēc to sms. nenorāda piem. ?)

Link to comment
Share on other sites

Tak neko neslēpj. Gan jau pārdevējs izsūta ar sazin kādiem saviem kurjeriem un trackingiem, tad kaut kādā to paciņu iemet pasaules pasta sistēmā, kur par tādiem viņu lokāliem trackingiem un viņu deklarāciju formām maz kas domā. Vēl jau ideja, ka kungiem papīrus par pirkumu jāpiegādā, jo uz tām mini-deklarācijām uz paciņām jau var pašu vellu (murāli) uzzīmēt. Man gan aizdomas, ka tos papīrus muitā tāpat neviens tur diži nečeko, nu varbūt izlases kārtībā.

 

Uztaisīt ērtāk, saprotamāk, gan jau, ka arī varēja, bet tad jau atkal cenas būtu jāceļ. Piemēram, par tām kapeikām, ko Latvijas Pasts prasa par paciņu sūtīšanu, vispār nav saprotams, kā tas nav jāsubsidē kā Air Baltic vai Rīgas Satiksme :D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , osscar teica:

vienkārši nevaru saprast ko pasts slēpj to info

Tu gribi lai pasts bez maksas labo kasjakus, kas radušies, jo Tu izvēlējies lētu sūdukainu servisu piegādātāja pusē? Nu nenotiek tā dzīvē.

Link to comment
Share on other sites

ne jau par to stāst , kā var nesaprast. ebajā jau arī nav nekādas izvēles  opcijas tie m šipingiem ja īpaši nerunā -  bai now un miers.

Stāsts par to, ka pasts speciāli nesūta pilnu info lai klients maksātu tos 88 centus. viss. par to stāsts. Ja jau jau svaru var norādīt, var tak arī summu atsūtīt tajā sms ko viņi sūta. tas ir par daudz prasīts ? poh par trackingu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Jajankins

Meklēju cilvēku kurš aktīvi pārdod lietas iekš ebay, visus jautājumus PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vēlējos pavaicāt biedriem - varbūt kāds te var nokomentēt, kas tagad notiek sūtījumiem no ķīnas.

Mana situācija ir tāda, ka šī gada laikā neesmu saņēmis nevienu no trim sūtījumiem. Preces - dažādi arduino tipa elektronikas loriņi.

Pirmais bija februārī. Norādītajā termiņā līdz aprīlim tā arī neatnāca. Sūtījumam bija tracking numurs, un tur visa termiņa laikā tā arī nenomainījās, ka tas būtu izkustējies no noliktavas. Pārdevējs pie kurjera noskaidroja, ka paciņa ir 'lost' un atskaitīja naudu atpakaļ. Pēc laiciņa pasūtīju to pašu lietiņu no cita pārdevēja, tai termiņš būs tagad 16. jūnijā un izskatās, ka viss iet pa to pašu taciņu, tikai šoreiz man nav nekāda tracking numura.

Trešais gadījums, kāpēc es vispār šo rakstu. Bija jau teju pirms mēneša jāpienāk paciņai. Ir tracking numurs. Tur izsekošanā rādās, ka paciņa esot ienākusi LV 23. aprīlī. Un viss, tālākas kustības nav. Pēc sūtīšanas termiņa iztecēšanas bombīju pārdevēju. Šis kaut ko sakontačījis ar to muitu/pastu, hvz, un šie esot teikuši, ka viņiem tur cilvēkresursu problēmas un viss kavējas. Bet nu jau krietns mēnesis pa virsu un joprojām nekādas kustības. Ne man kāda ziņa par kaut kādām atmuitošanām, ne kā.

Nu man atkal ir vajadzība šo to iegādāt, bet tagad bail. Tas, ka tie termiņi ne tuvu vairs nav kādreizējais trīs nedēļu standartiņš, bet velns viņ zina, kad. Bet tas, ka vispār neatnāk un nav saprotams, kāpēc.

Kādam varbūt ir kādi komentāri, kāds inside info, vai ieteikums, kā tagad iepirkties ķīnas bodītēs?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pēdējie 2 pirkumi no Ali, viens 10 dienu laikā, otrs 12 dienu laikā bija pie manis pastā, bija zināms pārsteigums.

Link to comment
Share on other sites

man līdzīgi -citreiz atnāk ātri - citreiz 2m. Šogad divas pakas pazuda - kaut kāds RCA vads no čaina un vieni sporta cimdi no UK.

Otra paka no UK bija atpakaļ pārdevējam atsūtīta - tagad sūta otrreiznezinu kas ar to UK kopš brexita..kaut kāds gemars...parasti 5 d laikā viss nāca...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , kurtka teica:

kā tagad iepirkties ķīnas bodītēs?

Savus tūkstošus tur šogad esmu paspējis atstāt...

Pazudis no tā simta paciņu vēl nekas nav.🙂

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...