Jump to content

Lietojam Ebay - dalīšanās pieredzē


Patriot
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ir kādam kautkas sūtīts no rus?

Vienu mantu itkā vajag, ar šipingu 40$ sanāk

Domāju cik vel jāpiemaksā beigās un kā ar tām muitošanas procedūrām, nervi nebūs nobeigti?

Link to comment
Share on other sites

No USA decembrī sūtīju ar Global Shipping Program, uzreiz samaksāju visus nodokļus un muitas izdevumus. Paku pieveda DPD kurjers. Tev laikam tādas opcijas nav?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , kicker teica:

Ir kādam kautkas sūtīts no rus?

Vienu mantu itkā vajag, ar šipingu 40$ sanāk

Ap Ziemassvētkiem atnāca moča detaļas. +/-5 kg un ap 55EUR ar shipingu.

Krievs bija korekti norādījis visu paciņas saturu deklarācijā un sarakstījis detaļu cenas tā, lai palien zem tiem 20 EUR bez shipinga.

Cik citi ir no retromoto sūtījuši, tiešām kā paveicās, dažam ir jāmuito, dažam nav. Muitošana ir samaksa caur EDS un miers, nekā sarežģīta, tikai bieži vien, kad pierēķina muitu + PVN + shipingu, neizskatās tas piedāvājums vairs tik salds. Tas tā, off topic.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

@MasteR's cik samaksaji ievednodokli no USA? Nesen es nopirku ierici no USA cena GBP594 ar piegadi un Anglija ievednodoklis man izmaksaja 4.5%.

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

@AndrisBB nezinu, bet man nebija jamaksa 20%. Man eBay perkot no USA ar visu ievednodokli izmaksaja £620. Bet bez £594. Pacinu sanemu, nekads atsevishslchs rekins nebija jamaksa.

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

eBays jau laikam pieskaita PVN automātiski. Es nesen pirku somu no Kanādas (ne ebay) un tur arī veikalā automātiski izrēķināja PVN un iekasēja.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Nezinu, bet vismaz shobrid no USA uz UK iznak izdevigak pirkt, vismaz pec taa cik man izmaksaja.

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pirms nedēļas pienāca no USA viens, caur ebaju pirkts, verķis. Ar sākotnējo cenu 250 USD, kas kopā ar šipingu un muitu izauga līdz 370 USD. Visas tās papildus izmaksas godīgi parādījās jau pašā sākumā, pie pirkšanas. Muitošana notika pilnīgi bez manas līdzdalības un, spriežot pēc trackinga, ne Latvijā. Kaut kādas muitas darbības notika Amerikā, kaut kādas darbības Amsterdamā. Paciņu kurjers pieveda līdz durvīm, notika tas pasākums no 26. janvāra līdz 10. februārim.

Link to comment
Share on other sites

Subtotal: $104.96
Shipping: $36.20
Import charges: $35.37
Total: $176.53

Process tāds pats kā biedram M_J. Izsūtīja 10.dec, saņēmu 28.dec ar kurjeru.

Link to comment
Share on other sites

Tad jau tā arī sanāk 20% PVN (vai cik tagad likme ir LV), no tiem$104.96 + kādi $16 kurjera komisija par dokumentu kārtošanu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Man liekas ka šipingu neapliek ar papildus PVN, jo tas tiek samaksāts izsūtītājvalstī. Cik atceros pēdējos invoisos no visādiem pirkumiem.

Pēdējākajā pirkumā no Vācijas (pēc jaunajiem noteikumiem uz UK), veikals precei noņēma nost PVN, bet ne šipingam. 

 

Link to comment
Share on other sites

Žēl ka izmetu kasti. FedEx bij smuki uzlīmējis uzlīmi ar visu izmaksu uzskaitījumu. Pirkuma summa bij $395 (bez PVN), šipping bij ap $30. Tad nu sarēķināja PVN (vai VAT), kas bij 20%, jeb $79, plus 15GBP FedEx komijisa par to ka atbrauca un no manis iekasēja papildus VAT summu :D

 

Vakar nosūtiju kasti uz Vāciju, pirkuma summa būs €0.00. Šipings €12.00, tad jau saņēmējam jāmaksā būs PVN no šippinga. Neizklausās loģiski.   

Link to comment
Share on other sites

Apliek šipinngu..visu apliek..🤣 veinreiz šo muitā jsutāju..izvilka kaut kādu likumu un rādīja

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Sūtīšanas izmaksas uz trešajām valstīm - PVN 0% (vai neapliekas - tagad uz sitiena nepateikšu).

Saņēmējs maksā PVN saņēmējvalstī, arī no šippinga. Atkarībā kā kurā valstī var būt min. slieksnis.

 

Gadās, ka, piemēram, mūsu pasts/muita dažreiz neaprēķina PVN ne no preces vērtības ne šippinga un izsniedz paciņu tāpat.

 

Sūtot ar privātajiem kurjeriem - tie vienmēr (vismaz manā pieredzē) aprēķina PVN un par atsevišķu samaksu var veikt atmuitošanu (nokārtot dokumentus un maksājumus), bet to nokārtot var arī pats.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , AndrisBB teica:

Man liekas ka šipingu neapliek ar papildus PVN, jo tas tiek samaksāts izsūtītājvalstī.

Cik man bijis, vienmēr šipings ar PVN aplikts tika.

Kāda starpība, kā izstūtītājvalstī, mūsu VID apliek, un nav ko tur filozofēt.

Link to comment
Share on other sites

Tad jau sanāk ka ja es draudzenei uz Beļģiju aizsūtu vēstuli (vainu bračkam uz Latviju), tad arī pasta izdevumi jāpliek ar PVN? :D

Kautkur tai taisnībai jābūt pa vidam.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tagad nav laika skatīties, vakarā apskatīšu.

Tad ir man jāmaksā PVN no šippinga, ja sūtu bračkam vēstuli ar ZSV apsveikuma kartiņu un kādu mazu dāvanu?

Link to comment
Share on other sites

Man bija šitāds sadalījums, mārutks viņu zina, kā tās "Import charges" tiek rēķinātas:

Price    $250.00
Shipping    $43.31
Import charges    $76.70
Total charged to Paypal    $370.01

Link to comment
Share on other sites

Buklets

 

Just now, AndrisBB teica:

ad ir man jāmaksā PVN no šippinga, ja sūtu bračkam vēstuli ar ZSV apsveikuma kartiņu un kādu mazu dāvanu?

Nav jāmaksā. Ja sūtījuma vērtība nepārsniedz 45 eiro.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Buklets

Nekur nav minēti paši sūtīšanas izdevumi

Tagad sūtot paku uz Vāciju, vajadzēja pievienot CN22 formu (mantas apraksts, vērtība utt), pasta izdevumi tur nav iekļauti.

Man kautkā izklausās pēc čakarēšanas par to pa iekasē papildus no pasta izdevumiem. Jāpapēta būs likumi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Man kautkā izklausās pēc čakarēšanas par to pa iekasē papildus no pasta izdevumiem.

Tev taisnība, čakarē VIDs mūs te.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , AndrisBB teica:

Tad jau sanāk ka ja es draudzenei uz Beļģiju

Nu tu tak pats uz vietas UK labāk vari izpētīt, kas tur jums ir mainījies sakarā ar brexit.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām te ir haoss un sava veida lotereja. Ja pērk kautko no EU, tad 3 iespejamie varianti:

* Veikals atskaitīs PVN no preces cenas, nosūtīs utt. Te kurjers pieskaitīs PVN un iekasēs. Itkā šādi jābūt.

* Veikals neko nedarīs, iekasēs pilnu cenu. Kurjers pieliks PVN otreiz (Neveiksmīgs gadījums)

* Veikals atskaitīs PVN, kurjeram nebūs laika ņemties. Atnāks prece mazliet lētāk, ietaupīs uz nodokļiem (Veiksmīgs gadījums)

 

Pretējā virzienā vēl nav izpētīts, bet no citiem, kas posto netā var saprast, ka situācija stpri līdzīga.

 

Link to comment
Share on other sites

Tikko sūtīju no amazon.co.uk (prece no UK) .. iekasēja gan "Postage & Packing" , gan "Import Fees Deposit" , kas sastādīja 21% (PVN) no kopējās summas.

Labots - Jainit
Link to comment
Share on other sites

Man, kas vienmēr no viņiem esmu pircis kā privātais, katru otro dienu e-pastā visādu detaļu piedāvājumi, šodien arī. Un klikšķinot uz pievienotajām saitēm mierīgi nonāku līdz iespējai nopirkt to visu tā, kā līdz šim esmu darījis. Lai gan - kaut kad pirms vairākiem gadiem, kad pirku no šamējiem Raspberry, vajadzēja ieķesēt, šķiet, ka pērku biznesa vajadzībām, pretējā gadījumā šie nedeva iespēju ielikt preci grozā, bet pāradresēja uz kaut kādu Latvijas kantori. Bet ar visu to maksāju kā godīgs privātais ar visu PVN. Tagad, sakarā ar Brexit, viņi raksta, ka sūtīšana no Anglijas noliktavām juridiski notiks caur viņu Vācijas filiāli un sakarā ar to varētu būt jāveido jauns "vendor account", bet tas esot atkarīgs no vietējās situācijas un likumdošanas. Tāpēc arī jautāju, vai kāds ir kaut ko sūtījis, un kā tas tagad notiek.

Labots - M_J
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
energys

Šodien jauns rekords - no Aliexpress atnāca prece, kura bija pasūtīta 19.01.2020.  Vajadzēja tikai 432 dienas, lai preci saņemtu :)

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nu man ir bijis ka vispār neatnāk. Vai varbūt jauns rekords top :) Gadi 6 pagājuši kopš pasūtiju hdd caddy laptopam.

Link to comment
Share on other sites

Stulbs, ar puspatiesībām piebāzts raksts, par šeit jau sen apspriestu tēmu. 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Tātad sīkumi jāiepērk līdz 1. jūlijam. Pēc tam būs 10 centu vērta sūdiņa dēļ jāsexojas ar muitu. Tad jau labāk bez sexa un sūdiņa...😪

Link to comment
Share on other sites

ar muitu jau nekas nemainās.. no 150 eur..

mainās tikai pvn.. parastam mirstīgam līdz tiem 150 pa lielam nekam nevajadzētu mainīties, jo pvn jau iekļaut vajadzēs vietnēm, kur iepērkas.. ebay/amazone/aļiks utt..

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...