Jump to content
Patriot

Lietojam Ebay - dalīšanās pieredzē

Recommended Posts

yanitis
pirms 3 stundām , dropshipping teica:

tas ir pavisam vienkārši, ja vien ir vēlēšanās vari kļūt par absolūti kompetentu selleri. Mums ir tālmācību kursi, kur ne tikai iemācās kā, bet uzzin visus ebay trikus un stiķus.

parādi savu ebay kontu, kompetent seller!

• Patīk 1

Murlo

super ciema appisējs, ibio

CAP

un tad brīnās, ka nesūta uz LV :D

• Bēdīgs 1

Yurijs

Nav īsti par ebay darbību bet par sūtīšanu. Pasūtīju no vācu ebay videokameru, sūtīšana ar kurjerpastu. Sūtījums atnāca uz Latviju un pēc treka 3 dienas gaidīja uz noliktavas. Es uzzvanīju kurjerpastam un izrādās ka uz pakas nav norādīta precīza adrese un telefons. Galu galā viņi to piegādāja. Ārēja kārba bija labā stāvoklī, bet iekšēja oriģināla videokameras kārba (par to nav minēts izsolē) bija briesmīga stāvokli. Kaut kas smags atlidoja uz to. Par laimi videokamera neskarta. Vai ir iespējams ka kurjerpasts sabojāja sūtījumu un pārpakoja jaunā kārbā? Kādam bija tāda pieredze? P.S. pārdevējs pagaidām neatbild.

janiz

Ja tas ir slavenais GLS, tad par viņiem ir daudz sūdzību. Pa lielam bez telefona viņi pakas pat nemēģina piegādāt.

LBSS ir pagara tēma par viņiem.

Bet nu pārdevējam jau vajadzētu atpazīt savu iepakojumu.

Yurijs

Nav GLS. Kamēr pārdevējs nav atbildējis negribu nosaukt kurjerpastu lai netraipīt reputāciju. Vienkārši interesējos vai bija tāda pieredze. Personīgi pāris reizes saskaros ar GLS, izņemot pusdzīvus busiņus neko sliktu nevaru pateikt.

Yurijs

Viss kārtībā,saņemu atbildi. Pārdevējam bija grūtības pareizi uzrakstīt adresi. Un kārba tāda jau bija, tāpēc viņš nepieminēja ka kārba vispār ir. Bet par GLS bija interesanti palasīt.

Taksis
(labots)

Nav jau pirmais pirkums ebay, bet izskatās, ka šoreiz pārdevējs mēģina mani piečakarēt... :(

Atradu kameru par labu cenu (pārāk labu - "too good to be true"...) - image.png.fbe6bd1d1ca5c887bd9565f02fe7a39a.png

Pārdevējs ar it kā labu reputāciju, bet jau pēc samaksāšanas sapratu, ka kaut kas nav labi.

Ebay atsūtīja ziņu, ka "We're writing to let you know that we've removed an item you recently won:
183238547259 - Xiaomi Dafang 1080P 120° Smart IP Camera WiFi FHD Motion Detection Indoor
Since you've already paid for the item, you don't need to do anything else. If your item hasn't arrived yet, it should arrive soon. If it doesn't, then you'll want to open a case in our Resolution Center. You can learn how to do this, plus find timelines for opening cases, at:
http://pages.ebay.com/help/buy/item-not-received.html"

Pēc tam pazuda arī pats pārdevējs.
Pasūdzējos ebay un tagad gaidu savus $9.

Turpmāk būs jāpievērš uzmanība arī tam cik ilgi pārdevējs jau darbojas.
Šinī gadījumā tikai no Member since: Apr 19, 2018.

Papildināts:

Patīkami pārsteidza ātrums ar kādu ebay atmaksāja naudu - būtībā stundas laikā.

Unfortunately, we didn't receive valid tracking information from the seller. We're sorry you had a problem with your purchase.

We issued you a full refund of US $9.00 on Jun 3, 2018 to your PayPal account. The refund includes the purchase price plus original shipping.

image.png.8b6d82ae95fea0cd1354ece140a648b3.png

Labots - Taksis

binary
Pirms 36 minūtēm , Taksis teica:

Pārdevējs ar it kā labu reputāciju, bet jau pēc samaksāšanas sapratu, ka kaut kas nav labi.

Kurā vietā tu tur redzi labu reputāciju? 74 darījumi - grūti to nosaukt par labu reputāciju. Kamēr reputācija ebayā nav mērāma desmitos tūkstošos (vai vismaz tūkstošos), tikmēr to drīzāk var dēvēt par "neitrālu" reputāciju.

Tuubijs

Nu dēļ 9 amīšu naudiņām sapist visu pasākumu ir mega stulbi.

binary

@Tuubijs, nezinot motivāciju, stulbi ir teikt, ka tas viss ir "mega stulbi" :D Nu ja neskaita to, ka jebkāda veida scams jau by default ir mega stulbs.

Esmu uz kaut kādiem līdzīgiem uzrāvies, kad vecajam laptopam meklēju RAM. Tur gan, ja atmiņa neviļ, iesaistītie accounti bija vairākus gadus seni, tā ka  @Taksis minētais "Turpmāk būs jāpievērš uzmanība arī tam cik ilgi pārdevējs jau darbojas" arī īsti nepalīdz.

CAP

Man kkā pagaidām ir veicies eBay.. tiesa, nekas daudz tur arī nav pirkts.. un vērtīgākā lieta laikam bija CPU un RAMi.. :D

raiviic
(labots)

Janvāra beigās pasūtīju no ķīnieša vienu nieciņu 4$ vērtībā.  Parādās info - izsūtīts. Gaidu, gaidu, nav. Tā kā tikai 4$, domāju nu nafig tērēt laiku lai čakarētos, pie tam hvz, čainīzeris vai pasts vainīgs.

Un kā jūs domājat - piektdien pienāk info no pasta, nāc pēc paciņas, Nodomāju, ko sajaukuši. Nekā, mans ilgi ceļojušais pirkums ir klāt :D.  Līdz ar to, tāpat kā CAP, varu teikt, ka līdz šim problēmas nav bijušas.

Labots - raiviic

CAP

Ir tā, ka, lai risku samazinātu mēdzu no UK pasūtīt.. :D Bet arī no Ķīnas/HK viss ir atnācis laikā.

versatile
(labots)

Mana pieredze - ieraudzīju vienu specifisku nieciņu, too good to be true cenā. Izlasīju RŪPĪGI aprakstu - viss pareizi, nepērku iepakojumu, fotogrāfiju vai dziesmu par man interesējošo lietu - pērku lietu.

Pasūtīju uzreiz vairākas - a ja nu paveicas.

Pārdevējs ar senu reputāciju, tūkstošos feedbacks, bet pēdējie feedbacki paliek jokaini.

Summa neliela, zem 30 eur. (apm 10x zem tirgus). Plus, zinu, ka maksāju ar paipalu, tātad, viss droši.

Paralēli čekoju - atnāk, ka izsūtīts, atnāk trackings, kas neko tracko. Item has been removed, seller is no longer on ebay - pagaidu vēl dažas dienas, veru vaļā case - refunds dienas laikā.

Minējums - nopirkts/uzlauzts sellera konts.

Labots - versatile

binary
Pirms 10 minūtēm , versatile teica:

Plus, zinu, ka maksāju ar paipalu, tātad, viss droši. 

It kā viss droši, tik viena potenciāla problēma - kursa svārstību dēļ var sanākt zaudējumi. Šogad kaut kādus eiro zaudēju, jo viena paka neatnāca - mēnesi nostāvēja muitā (neesot bijusi norādīta saņēmēja adrese), pēc tam devās "kaut kur atpakaļ".

Tas gan ir mazliet offtopic - tas konkrētais pirkums nebija no ebay.

AVilks
Pirms 18 minūtēm , binary teica:

It kā viss droši, tik viena potenciāla problēma - kursa svārstību dēļ var sanākt zaudējumi.

Takā lielāko tiesu manuprāt no ebay tiek sūtīti visādi lētā gala nieki, tad šāda veida zaudējumi mērāmi centos.

binary

@AVilks, kā jau teicu, manā gadījumā tas nebija ebay. Nekas diži dārgs jau nebija, kādi €50-60. Nauda iesaldēta uz pāris mēnešiem, savukārt EUR/USD kurss var pastaigāt arī par 5-10% mēneša laikā.

Turklāt man personīgi pie kājas, ko tu "lielāko tiesu" pasūti. Es ebayā pasūtu to, ko man vajag, nevis to, kas klasificējas kā "lētā gala nieks" :rolleyes:

hehe
pirms 6 stundām , binary teica:

It kā viss droši, tik viena potenciāla problēma - kursa svārstību dēļ var sanākt zaudējumi.

Tam jau nav sakara ar Paypal. Paypal atgriež precīzi to pašu ko saņēma. Pretenzijas tad pie bankas un sevis, ja pats esi izvēlējies banku kā valūtu mainītāju.

• Patīk 2
  • Atbalstu 1

Taksis
(labots)

Izskatās, ka pārdevējs atkal ir parādījies ar citu vārdu.

Tā pati shēma - lēts piedāvājums - https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Dafang-1080P-120-Smart-IP-Camera-WiFi-FHD-Motion-Detection-Indoor/123171255532

It kā labas atsauksmes.

image.png.99089a01cb4053a09b00419fa3f5a3d8.png

Tirgo visu laiku kaut kādu figņu

Konkrēti šo kameru nopārdevis vakar vairākas reizies, bet vai kāds no pircējiem to arī saņems?

image.png.13ee400453cbbc7bd4d8c798b1e5f78d.png

Iespējams, ka viņam ir kādi 10 ebay profili, kurus viņš ik pa brīdim klapē ciet...

Labots - Taksis

binary
pirms 13 stundām , hehe teica:

Tam jau nav sakara ar Paypal. Paypal atgriež precīzi to pašu ko saņēma. Pretenzijas tad pie bankas un sevis, ja pats esi izvēlējies banku kā valūtu mainītāju.

Nu ja ir iespēja izvēlēties banku kā valūtas konvertētāju, tad es to daru. Bija kaut kāds brīdis, kad nevarēju tādu opciju atrast. Reizēm arī aizmirstās.

Te gan jāpiebilst, ka vismaz agrāk bija krietni izdevīgāk izvēlēties banku kā valūtas konvertētāju, tipiski atšķirība starp paypalu un banku bija vairāki eiro, ja vien nesūta kaut kādu štruntu $0.99 vērtībā.

Tā ka… Grozies kā gribi - vai nu katru reizi pārmaksā paypalam par valūtas konvertēšanu, vai arī riskē pazaudēt kaut kādu summu refunda gadījumā valūtu kursu svārstību dēļ. Es izvēlos otro variantu, bet paturu prātā riskus un nesludinu, ka "paypal - tātad viss ir droši".

versatile

Darījuma valūta bija EUR :)

Reptīlis

Pieredze pamatā pozitīva, bet bija arī kuriozi. Pasūtīju argona balonu. Pārdevējs UK, samaksāju, bet redzu, ka nedēļu nekas nenotiek. Tad pēkšņi komunikācija caur e-post. Neesot adrese pareiza u.t.t.. Labi , atbildēju, ka viss štokos un vienmēr viss notiek. Jā , pēc 3 h redzu, izsūtīts no Polijas. Tātad pārdevējs sēž UK, bet otrs preces pērk un sūta Polijā.

Citreiz atkal sūtu metināšanai lietu. Jā, sūtīs un viss būs, bet pēc laika pārmet kažoku un izmaina nosacījumus, ka uz Latviju nesūtīs. Nu ebays deva pārdevējam 3 dienas laika laboties, bet pēc tam atdeva naudu un vērsa represijas pret pārdevēju.

Pēdējā laikā gan vairāk izmantoju ALIEXPRESS, vienīgi viņiem sava valūtas sistēma un brīžam klibo izsekojamība.

raiviic
1 stundu atpakaļ, Reptīlis teica:

izmaina nosacījumus, ka uz Latviju nesūtīs

Šo esmu smuki atrisinājis, norādot starpniekfirmas Vācijas adresi (ir viņiem arī UK un Polija, bet galvenokārt iepērkos  DE), kura pie tam piegādā uz Omniva pakomātu. Protams, ļoti lētus sīkumus tā pirkt nav izdevīgi, jo starpnieka pakalpojumi būs dārgāki par pāris $ vērto štruntu.

Ali neizmantoju vispār, jo atzīstu tikai PayPal norēķinus, bet neizskatās, ka to tur atbalsta.

binary
Pirms 6 minūtēm , raiviic teica:

Ali neizmantoju vispār, jo atzīstu tikai PayPal norēķinus, bet neizskatās, ka to tur atbalsta.

Nu tad sāc pamazām pierast pie domas, ka pāris gadu laikā var nākties atteikties arī no ebay lietošanas.

• Patīk 1

ivo
Pirms 13 minūtēm , raiviic teica:

atzīstu tikai PayPal norēķinus

Diezgan dīvaina pieeja. Nē, nu saprotu, ja māc paranoja - ka tik mani neapčakarē, tad protams, bet arī paypal nav 100% drošs.

• Atbalstu 2

jacobs
pirms 2 stundām , Reptīlis teica:

Pasūtīju argona balonu.

Lūk, tas mani arī tīri profesionāli ieinteresēja...Tas kāds īpašs balons...?

oxygen

Nu nezin- sūtīt velns zin no kurienes , ja Latvijā arī kantori tirgo gan balonus ar argonu, gan vēlāk uzpilda šos balonus (maza izmēra, 10l)

Reptīlis

Latvijā tāda pati cena bez gāzes. Ar to pildīšanu ir tā kā ir, taču šis balons ir mans 100% un līdz ar to ir iespēja arī to oficiāli uzpildīt.

jacobs

Nu, nezinu gan...Man pašam arī savs ''Airok'' 50l balons(gāzes cena 87.63), bet īrēt tāpat būtu sīkums, pie mana regulārā patēriņa...Loģiski, ja vajag mazākus balonus, tad ''pārleju'' pats, savējos mazākajos, jo kā nekā pirkt pa10l baloniem sanāktu jau 5x30.06=150.30...

abi

Vo, šito nesaprotu - baterijas sūtīt nedrīkst, šķidrumus nedrīkst, bet kā tad šie pamanās pilnus gāzes balonus  ar 200 ATM nosūtīt???

jacobs

Nuu, visdrīzāk katrai kravai savi noteikumi...No TME akumulatori, baterijas ar Avio nāk, bet markeri nē ...Un ja gāze īstenībā no kādas Polijas...?

marrtins

Visticamākais tie ir lauzti ebay konti. 

Inspektors Caps
2018.06.4. , 10:12, Taksis teica:

Patīkami pārsteidza ātrums ar kādu ebay atmaksāja naudu - būtībā stundas laikā.

Man arī pirmo reizi šāds gadījums un izskatās, ka tie aktivizējušies, bet..

Citēt

Case opened:    Jun-04-18 00:25:23 PDT
Case closed:    Jun-04-18 00:26:59 PDT

..nebrīnītos, ka viņiem likvidētajiem kontiem ir arī atzīme "auto refund" un tālāko dara robots.

camel

Mani jebajs nelaiž iekšā. Taisiju paroles resetu, ievadu jauno paroli šis atkal raksta, ka kautkas nesakrīt. Uztaisiju jaunu kontu, izdariju pasūtijumu, bet pēc tam atkal mani nelaiž iekšā.
Pēc paroles reseta atnāk epasts ar tekstu:
   eBay password changed
   ... When your password is changed, we'll let you know. ...

Pat nevar saprast vai vēl jāgaida uz kautko.
Varbūt kādam ir, kas līdzīgs gadijies?
Un sakarā ar to, ka nevar ielogoties, uzrasktīt sūdzību jebajam arī nevar.

VebKamera
Pirms 40 minūtēm , camel teica:

Varbūt kādam ir, kas līdzīgs gadijies

Pamēģini atrast kādu live chat ar supportu. Viņš ir labi paslēpts - kad man vajadzēja, es dabūju rakties caur n-tajām helpa lapām, kamēr tiku pie dzīva cilvēka otrā galā. Bija kādu laiciņu atpakaļ - es vairs konkrētu linku neiedošu.

Man līdzīgs joks bija tad, kad man vajadzēja e-pasta adresi nomainīt. Automātiski nebija iespējams - nāca visādi automatizēti e-pasti atpakaļ un nekas nemainījās. Kad dabūju supportu rokā, tas čalis otrā galā arī dabūja 1/2 stundu abrakadabru taisīt - viņu e-pasti uz manu jauno adresi galīgi negribēja nākt. Bija tāda sajūta, ka viņiem tur bezmaz LV zona nobanota.

Beigās visu atkabinājām un sataisījām.

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!