Jump to content

Lietojam Ebay - dalīšanās pieredzē


Patriot
 Share

Recommended Posts

O, paldies par komentāriem. Izskatās, ka pa lielam viss +/- normāli notiek, vienkārši man te kaut kāda melnā strīpa gadījusies. Pārmaiņas pēc pamēģināšu Ali.

Visvairāk mani tirda tas fakts, ka saskaņā ar tackinga info tā paciņa jau IR Latvijā, bet stagnē kaut kur krietnu mēnesi. Kur? Muitā? Pastā? 

Link to comment
Share on other sites

Man arī  šogad interesanta pieredze- mantai vajadzēja būt Latvijā, marta sākuma, bet trackings apstājas februāra vidū. Nu maija sākumā iesniedzu pretenziju, naudu atgrieza un... maija beigās atnāk paciņa ar tracking numuru, kuru neatpazinu. Iekšā gan manta par kuru dabūju atpakaļ pēc pretenzijas, naudu,89 eur,  gan viens cits sīkums, kuru biju pasūtījis kopa ar dārgo no cita pārdevēja. Nu tai bija piegādes laiks ap maija vidu. Tie ķīnieši, cik saprotu, apvieno kaut kuros centros tos sūtījumus. Nu sanāca ka esmu ''uzmetis '' pirmo pārdevēju... Bet nu galīgi nebija tāda doma. Manta dārga , visi laiki garām un ieslēdzu strīdu jo iztecēja termiņš un pasākums varēja beigties automātiski kad ne manta ne nauda. Man vienreiz tā sanāca. Nu, jā varēju jau lūgt pagarināt aizsardzības termiņu, bet nodomāju ka manta brauc caur Krieviju un, pateicoties 24. februārim ir pazudusi.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Man parasti mantas atnāk 1-3dienas pēc tam, kad naudu atgrieza. Rakstu suportam, ka tā sanāca, ko darīt? 2x esmu atgriezīs naudu, pārējās reizes nesaprot, ko es gribu

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Principā pirkuma brīdī vajadzētu iesaldēt (rezervēt) to summa pircēja kontā un tikai pēc saņemšanas aizskaitīt pārdevējam. Vai arī preces nesaņemšanas gadījumā tā attiecīgi paliek kur bijusi.  Citādi šitā kapeiku stumdīšana šurpu turpu kaut kāda dīvaina padarīšana.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Domā ka pārdevējs var atļauties mēnešiem ilgi iesaldētus līdzekļus?

Daudzi ganjau var, bet tad arī cenām būs jāpieaug, lai atsvērtu riskus.

Link to comment
Share on other sites

Pukinens

Es gan pēdējā laikā tik Ali lietoju. Ar februāra beigu pasūtijumiem bija kavēšanās, bet tagad izskatās ka loģistikas kanāli noregulēti - maijā sītītās iet 2-3 nedēļas. Sīkumiem "Combined delivery" rullē. Ja pārdevējs tādu nepiedāvā, tad mani kā klientu nedabūt. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Arī līdzīga pieredze.
Štrunts par ~5 eiro, Ķīna, ebay.
Estimated delivery Fri 18 Mar - Mon 16 May.
Trackings saka, ka:

9 Mar 2022 11:08am Latvia, Arrived at Facility. Bet tālāk - klusums.
Nez, cik tam trackingam var ticēt? Kļauzu gan vēl neesmu iesniedzis.
Link to comment
Share on other sites

@Koala Ja termiņa laikā prece nav atnākusi, tad uzreiz ir jāraksta pārdevējam, kļauzu uzreiz sniegt nevajag. Viņiem ārkārtīgi nepatīk kļauzas, tāpēc visu cenšas nokārtot caur personīgo saraksti. Visos šajos gadījumos nauda ir bijusi atgriezta. Iesaku tev uzrakstīt pārdevējam, arī viņš pēc trackinga redzēs, ka sūtījums nav tevis sasniedzis un gan jau atmaksās naudu. Neievelc to ilgāk par diviem mēnešiem pēc norādītā piegādes termiņa.

Man te  pēdējā pirkuma pārdevējs ķeras pie pēdējā salmiņa un lūdz mani aiziet uz pastu nočekot, vai paciņa tur nav iestrēgusi. Ja pastā nekas nebūs, atmaksās naudu.

Labots - kurtka
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Koala teica:

Bet tālāk - klusums.

Bija iestrēdzis līdzīgi viens sūtījums šopavasar, trakings rādīja, ka sūtījums Latvijā, vairāk kā mēnesi tā nostāvēja, pusotru mēnesi vēlāk kā solīts pienāca...

Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , Pukinens teica:

Es gan pēdējā laikā tik Ali lietoju. Ar februāra beigu pasūtijumiem bija kavēšanās,

Lidosta Rīga ir viens no Ali shipping tiešajiem reisiem. Krievu aviokompānijai kas to izpilda februāra beigās šeit tika slēgta gaisa telpa.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Man nav šāda pieredze bijusi. Pasūtīju no Amerikas datoru DELL Latitude 5580 15.6" Laptop i5 5300U 2.30 GHz, 8GB, 320 GB HD, CloudReady OS

Order total:
Price     $99.99
Shipping     $42.09
Import charges     $35.57

Atnāca E5450 i5 5300U 2.30 GHz, 8GB,

Kādas ir manas tiesības? Ko jūs man ieteiktu darīt? Tas manuprāt ir nesalīdzināms ar to, ko es pasūtīju. Gribēju savai draudzenei Latitudi E7440 nomainīt.

Iekšā lapa uz pareizo datoru.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Aizsūti pārdevējam messidžu, ka saņēmi ne to ko pirki, varbūt kādu daļu naudas atgūsi.

Nodokļus un šipingu jau maz ticams ka atgūsi.

 

Link to comment
Share on other sites

@Aigarshttps://www.ebay.co.uk/help/buying/returns-refunds/returning-item?id=4041

Īsumā: sāc atgriešanas procedūru,iemesls nepareiza prece. Pārdevējam būs jāsedz arī tavi izdevumi. Dabūsi visu naudu(arī nodokli) atpakaļ. Kā kompromisu pārdevējs var piedāvāt daļēju kompensāciju, tu drīksti tai piekrist vai arī atteikties.

Protams, pavisam labi būtu, ja tev būtu pieejams arī kāds izpakošanas video, citādi pārdevējs tevi var apsūdzēt krāpniecībā.

Labots - Jainit
Link to comment
Share on other sites

Paldies! Atgriešanas procedūra nozīmē sūtīt atpakaļ? Šausmīgi negribas čakarēties. Vispirms uzrakstīšu pārdevējam.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tāpat jau tev 'atgriešanas procedūra, no sākuma piedāvās sazināties ar pārdevēju :)

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Laptops jau nav lēta manta.  Ja šādi gadās ar kādu sīkumu, pārdevējs nereti atsūta pareizo un pat neprasa sūtīt atpakaļ (man tā sanāca ar ķīnieti no Aļika, prece gan bija tikai padsmit eur vērtībā), bet šajā gadījumā tiešām kārto visu caur eBay, jo tad ir cerība dabūt atpakaļ visus izdevumus. Var arī gadīties (atkarīgs no pārdevēja) ka atsūta pareizo ja sūti atpakaļ tagadējo.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Viņam jau sūtīšana/nodokļi sanāk dārgāk par pašu laptopu, maz ticams ka pārdevējs gribēs uz sava rēķina sūtīt atpakaļ.

Bet nu ja pārdevējs tāds, kurš vairāk tirgo uz kvantitāti, tad atdos naudu atpakaļ un viss.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , raiviic teica:

Var arī gadīties (atkarīgs no pārdevēja) ka atsūta pareizo ja sūti atpakaļ tagadējo.

 

Tas kārotais laptops ar minēto CPU vispār ir iespējams, lai varētu cerēt, ka atsūtīs pareizo?

Link to comment
Share on other sites

Pēdējā laikā ķīņīzeri kļuvuši ļoti nekaunīgi. Interesējos par vēja turbīnām vertikālajām. Tur vienkārši fantastika. 200W turbīnas tirgo par 2 kW , cits pat par 12 kW. Nu skaidri redzams pēc izmēriem un svara, ka nav tas kas rakstīts. Tā tas ir gan Amazonē, gan Ebay, gan Ali.  Ne velti parādījusies opcija ziņojumam par neatbilstošu preci.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pēdējās dienās pamanīju interesantu faktu. eBay gribēju nopirkt kādu štruntu, parasti tur bija ķīniešu piedāvājumu, ka ne apmaisīt, bet tagad tikai retais ķīniešu tiešais piedāvājums. Uzkrītoši daudz ir no Kingdoma, iespējams, ka tie arī ir ķīnieši, bet par piegādi grib fantastiskas summas. Arī Aliex ir krietni samazinājies ķīniešu piedāvājumu klāsts. Kāpēc tā ?

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Varbūt vienādās preces tiek pamestas apakšā zem viena itema un no lista var izvēlēties pārdevēju. Sen jau šādi vajadzēja. Citādi apnikums skrullēt cauri 100 vienādām precēm ar +- vienādām cenām.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Iespējams, kāda saistība varētu būt ar jauno ES kārtību, kad jāreģistrējas vienotā sistēmā, lai pie pasūtīšanas uzreiz nomaksātu muitu/PVN.

Bet kaut kā neesmu redzējis būtisku samazinājumu klāstā.

Jebaja "UK" stoks tāapt pārsvarā nāca no CN, jūkejiem pat nepieskaroties.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 27 minūtēm , versatile teica:

Jebaja "UK" stoks tāapt pārsvarā nāca no CN, jūkejiem pat nepieskaroties.

Tur pilns ebays ar 'dčibrikiem', kam tās peces nemaz fiziski nav. Uzliek ka prece atrodas UK, ja kāds nopērk, tad paši pasūta no Aliexpress un ieliek vienkārši pircēja addresi. 

Link to comment
Share on other sites

vot tas reāli besī, ka rāda, ka shiipings kaut kur no EU, a reāli nāk no ķīnas..

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Viegla nauda, tik cik izlikt sarakstu ar precēm un pēctam ja kāds nopērk, tad pārpasūtīt.

Link to comment
Share on other sites

Labākajā gadījumā ir tā saucamais sorting centrs - no čainas saņem/sūta vienu lielu paku, kurā ir apvieno vairākas mazās (lētāk un ātrāk) un tad uz vietas sadala un izsūta ar vietējo pastu.
Sliktākajā, jā vienkārši ieliek preci no aļika/čainas ebreja un norāda tavu adresi.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kas pa stulbumu tagad ebayā, nevar nobidot, uzmet šādu logu: 

Unfortunately this item cannot be shipped to Latvia. But don't give up

Senāk tā nebija.

Palasījos, neesmu vienīgais, kautkāds debīlisms :D

 

P.S https://www.kleinanzeigen.de/ kautkur dati no selleriem aizplūduši, ir šis tas sūtīts, vienmēr viss ok, tagad uz vienu gandrīz uzrāvos, uz vienu uzrāvos, ceru drīzu risinājumu :D 

Labots - kicker
Link to comment
Share on other sites

25.05.2023. , 22:46, kicker teica:

nevar nobidot

Tak uzliec vācu adresi (perceu.lv vai lbss.de) kā piegādes adresi un viss notiks!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , ivo teica:

Tak uzliec vācu adresi (perceu.lv vai lbss.de) kā piegādes adresi un viss notiks!

Uzliku uzliku :D :)

Link to comment
Share on other sites

raiviic
25.05.2023. , 22:46, kicker teica:

Senāk tā nebija.

Muļķības. Jau daudzus gadus iepērkos gan eBay, gan Amazon - vienmēr ir bijuši tirgotāji, kuri uz Latviju (nu vispār uz Austrumeiropas valstīm) nesūta, vai piedāvā sazināties individuāli un mēģināt sarunāt (neesmu mēģinājis, jo ir perceu adrese gan DE, gan UK, gan FR.

 Pie reizes - ir kāds kaut ko japāņu Amazona sūtījis? Nekādi nevaru tur pieteikties. Jautāju perceu - šie saka, ka problēma japāņu Amazona pusē (nav atsevišķa aile priekš BuyEU numura, bet kopā ar vārdu neņem pretī, kaut perceu saka, kā tā vajag. (Jā zinu, ka ir Amazon supports, bet slinkums rakstīt :devil:).

jp.jpg.cf6e8175676c5a8d8e8496605c0f36ca.jpgjp2.jpg.a24afd2d25d75924c2c1b7af37c2f940.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , raiviic teica:

ir kāds kaut ko japāņu Amazona sūtījis?

ja nav noslēpums, ko tādu ekskluzīvu gribi no turienes atvilkt ?

Link to comment
Share on other sites

martinno

DE vispār nav naski uz sūtīšanu ārpus savas valsts robežām... Toties vairumā gadījumu piegāde DE robežās ir bez maksas, kas, iesaistot PercEU, rezultējas samērā lētā piegādē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , raiviic teica:

Pie reizes - ir kāds kaut ko japāņu Amazona sūtījis?

Mēģinājis sūtīt esmu, pa tiešo no japāņu amazon, bet pasūtījumu tā arī neizdarīju, pārdomāju... Ir diezgan tur lietas, kuras viņi sūta uz Latviju. Domāju, ka nekādu problēmu ar pasūtīšanu no turienes nebūtu.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
1 stundu atpakaļ, kaads teica:

ko tādu ekskluzīvu gribi no turienes atvilkt

Šo to no foto lietām, kuras ne vācu ne UK Amazonā neredzu, pie tam ir lielāka cerība, ka japāņu, ne Ķīnas ražojums.

1 stundu atpakaļ, kaads teica:

vajadzētu iet

 Pēc šīs ziņas jau tikai tur ieskatījos, neiet, šodien vēlreiz pamēģināju - nekā.  Nu nav jau tā, ka bez šiem pirkumiem nevaru dzīvot, tas vairāk bija intereses pēc, pārbaudīt jaunas pirkšanas vietas. Vēl jau tas, ka tur lielākā daļa veikalu tikai ar hieroglifiem, bez angļu valodas izvēles, cenas protams jenās, čakarēties ar Google tulkotāju negribas. Šis gan nav Amazon, bet plaša izvēle, būs jāpamēģina kaut kad.

ヨドバシ.com - カメラ交換レンズ 通販【全品無料配達】 (yodobashi.com)

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , raiviic teica:

Muļķības. Jau daudzus gadus iepērkos gan eBay, gan Amazon - vienmēr ir bijuši tirgotāji, kuri uz Latviju (nu vispār uz Austrumeiropas valstīm) nesūta, vai piedāvā sazināties individuāli un mēģināt sarunāt (neesmu mēģinājis, jo ir perceu adrese gan DE, gan UK, gan FR.

 Pie reizes - ir kāds kaut ko japāņu Amazona sūtījis? Nekādi nevaru tur pieteikties. Jautāju perceu - šie saka, ka problēma japāņu Amazona pusē (nav atsevišķa aile priekš BuyEU numura, bet kopā ar vārdu neņem pretī, kaut perceu saka, kā tā vajag. (Jā zinu, ka ir Amazon supports, bet slinkums rakstīt :devil:).

jp.jpg.cf6e8175676c5a8d8e8496605c0f36ca.jpgjp2.jpg.a24afd2d25d75924c2c1b7af37c2f940.jpg

Neminēju to, ka tagad tikai nesūta uz šejieni, es saku, ka izsoles likmi uzlikt nevaru, uzreiz izmet ziņu, ka nevaru nobidot, jo esmu ārpus preces atrašanās valsts.

Neatceros gan kad tieši iepriekš biju piedalījies kādā izsolē, pāris mēneši noteikti būs bijuši.

Tas, ka daudzi negrib ārpus valsts sūtīt tas skaidrs, galvenais lai ļauj vismaz likmi uzlikt :D

Jebkurā gadījumā ar adreses maiņu kontā viss aizgāja

Labots - kicker
Link to comment
Share on other sites

Latvija ir zem internacionālās sūtīšanas listes ieksh Japu amazona. so ja precei rāda ka sūta internacionāli tad uz LV preces nāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...