Jump to content

Lietojam Ebay - dalīšanās pieredzē


Patriot
 Share

Recommended Posts

Pirms 2 minūtēm , ivo teica:

Tāpēc specializētu veikalu uzturēšana nekad neatmaksāsies.

 

tagad visiem pietiek virtuāli  paspēlēties datorā, telefonā, nevis kaut ko skrūvēties un svaigu gaisu baudīt 😀

Link to comment
Share on other sites

Kā jau @ivo un @kaads teica. Daudzos hobijos ir lietas, kuras nav pieejamas šeit vai maksā kosmosu, piemēram:

PWK karburators (laba veco Keihin kopija) šeit 75 EUR, ali 20 EUR

Stūres koniskie gultņi: Šeit lielajiem (Promehanika, Laudorts utml) nav pieejams vajadzīgais izmērs.

7pin aizdedzes komutatora spraudnis: jauns nav (vai autobodes neprot atrast), šrotā 30 EUR viss vadu mudžeklis, Ali 4 EUR 2 gab.

Vītnes Helicoil remonta ielikņi: Šeit 10 EUR par 20 gab vienādiem paciņā, Ali M3-M8, katrs pa 20 gab 8 EUR.

Klasiski, apaļi moto spoguļi ar E burtiņiem, tādi, kas patīk CSDD - Te atradu pa 50 EUR komplekts(ir visādas jocīgas formas vai bez E lētāk), tur 10 EUR

Passat kapota slēdzene: Oriģināls 120 EUR, aftermarketa vietējiem nav, šrots 20 EUR, ALI 15 EUR.

 

Un šīs ir lietas, kuras tiek pirktas tikai, ja no citiem zināmiem cilvēkiem par konkrēto preci ir labas ausauksmes, kā arī nebūt ne no lētākā pārdevēja, bet pēc atsauksmēm skatoties un arī piegādes.

Pēdējās 10 pakas no ķīnas 2-3 nedēļu laikā klāt.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, no Ķīnas atnāk  diezgan ātri, bet tad guļ kaut kur Rīgā, vai nu lidostā, vai pastā, vēl pāris nedēļas vismaz.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
Pirms 25 minūtēm , Tārps teica:

atnāk  diezgan ātri, bet tad guļ kaut kur

Jā, man arī vairākas pakas rāda, ka ir jau pienākušas LV, bet pasts nedod ziņu. Ticamākais jau ka netiek galā dēļ pieaugošā paku skaita.

Link to comment
Share on other sites

Pasts tikko jauno šķirošanas līniju palaida, tagad vajadzētu nākt ātrāk

Link to comment
Share on other sites

Šodien atnāca pacina no ALI. Pasūtīju 11.11. Neticamai ātri (lai gan pasūtīju no Ķīnas noliktavas, bez piegādes maksas, tagad skatos, uzrādās izsūtīta no Vācijas). Turklāt pie mājas durvīm pieveda UPS kurjers. Līdz šim vienmēr nācās doties vai nu uz pastu vai Omnivu. Ok, vienu reizi pieveda DPD.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , base7 teica:

Šodien atnāca pacina no ALI. Pasūtīju 11.11. Neticamai ātri (lai gan pasūtīju no Ķīnas noliktavas, bez piegādes maksas, tagad skatos, uzrādās izsūtīta no Vācijas). Turklāt pie mājas durvīm pieveda UPS kurjers. Līdz šim vienmēr nācās doties vai nu uz pastu vai Omnivu. Ok, vienu reizi pieveda DPD.

 

Prece pa kādu summu bija?

Link to comment
Share on other sites

Man pirms pāris dienām atnāca paka, kas pasūtīta 4. oktobrī. Nāca caur NL.

Un šovakar saņēmu par to paku e-pastu, ka "Order xxx has been shipped!", identisku tam, ko saņēmu nākamajā dienā pēc pasūtījuma veikšanas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , binary teica:

Man pirms pāris dienām atnāca paka, kas pasūtīta 4. oktobrī. Nāca caur NL.

Un šovakar saņēmu par to paku e-pastu, ka "Order xxx has been shipped!", identisku tam, ko saņēmu nākamajā dienā pēc pasūtījuma veikšanas.

Es vel sūtījumus no marta neesmu saņēmis ,bet viņi jau saka nevar vel izsūtīt,bet vienu sūtījumu tikai oktobrī saņēmu,bet abus jau  pasūtiju martā vai aprīli...

Link to comment
Share on other sites

Nu ko, jauns rekords ne tikai Covid-19 Latvijā, bet arī ar piegādi. Saņēmu preci, kuru biju pasūtījis 02.02.2020. 298 dienas jeb gandrīz 10 mēneši :)

Labots - energys
drukas kļūda
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hmmm,izskatās, drīz būs jautrība -  es nesen amazon.co.uk iegādājos mantu par 74 eur, kuru sola piegādāt "kaut kad" šogad vai tikai nākošajā. Interesanti, vai no UK kaut ko bez muitas vēl varēs dabūt, nebūs jau vairs ES?Untitled.jpg.42b3f821e11ef10b7f513c89729836ae.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , raiviic teica:

 Interesanti, vai no UK kaut ko bez muitas vēl varēs dabūt, nebūs jau vairs ES?

Konkrēti Amazon.co.uk gadījumā - tev kā pircējam nav jāuztraucas. Amazon noteikumos pārdevējam ir norādīts, ka visas muitas formalitātes un nodokļi ir pārdevēja atbildība - tobiš ja tava paka iesprūdīts muitā pēc 31.12 - taisi vaļā keisu. Pārdevēja pienākums ir veikt atmuitošanu un visus nodevu maksājumus. Es pieļauju, ka nākotnē - būs līdzīga sistēma kā ar amazon.com - kur veicot pasūtījumu nomaksā arī nodokļus, bet līdz 31.12. noformētie pasūtījumi un iespējamie muitas nodokļi ir Amazon (vai pārdevēja, ja tirgotājs nav pats Amazon) atildība.

 

Globāli - ir pilnīgi vienalga, vai EU un UK panāks vai nepanāks vienošanos. Muita būs jebkurā gadījumā - UK no 1. janvāra ir 3. valsts. Vienošanās gadījumā - var nebūt ievedmuita, bet visa ķēpa ar atmuitošanu + PVN paliek spēkā. Šī ir tā lieta, ko britu šaurās pierītes tā arī nav sapratušas - jebkura valsts ārpus ES ir 3. valsts, un attiecīgi arī visa preču kustība abos virzienos iet caur muitu (labākajā gadījumā - līdzīgi kā ar Ķīnu - pastam nepietiks kapacitātes visas sīkpakas aploksnēs un vēstules čekot, bet kautkas lielāks, vērtīgāks, kas nāk ar kurjeru - muita bez variantiem). Nevis tāpēc, ka "Brisele grib sodīt UK" - bet tāpēc, ka ārpus ES tā ir standarta lietu kārtība.

Labots - LPC
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , raiviic teica:

Interesanti, vai no UK kaut ko bez muitas vēl varēs dabūt, nebūs jau vairs ES?

Par cik darījums noticis šogad, ta nekādi papildus nodokļi nevar būt. Var gadīties gan, ka būs dokumentu bīdīšana, bet, tas nav nekas traks muitai iesniegt pirkuma dokumentus. Iespējams, ka tajā potenciālajā bardakā gada sākumā, tāpat nespēs tur neko daudz izkontrolēt.

 

Vēl jau nav izslēgts, ka pašā pēdējā mirklī vēl paildzinās "sarunu" termiņu par kādu gadu-diviem :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nu , cik teicās pasta pārstāvji, ja manta pienāks Latvijā 1. janvārī, viss, maksāsiet muitu. Viņi aicināja tos jaungada sūtījumus laicīgi lai pasta sastrēgumu dēļ neaizkavējās līdz 1 janvārim. Var apskatīt šite. Un , ja jau šie saka, tad... diezin vai izpruksiet, jo neviens jums nedos to paciņu bez muitas formalitātēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tik tiešām - izrādās, ka nodokļus rēķinās nevis no pirkšanas datuma, bet ienākšanas muitā datuma :D

 

Link to comment
Share on other sites

Man kā patērētējam tas nešķiet loģiski. Loģiski ir zināt gala cenu pirkuma veikšanas brīdī, nevis spēlēt loteriju un cerēt, ka cena būs zemāka, ja piegāde izrādīsies ātrāka.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Loģiski būtu, ja kuģītis ar paciņām no Anglijas piestāj Eiropas ostā vēl šogad, tad nekādas muitas, tālākā paciņu virzība pa Eiropu jau kā pa Eiropu. :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , binary teica:

Man kā patērētējam tas nešķiet loģiski. Loģiski ir zināt gala cenu pirkuma veikšanas brīdī, nevis spēlēt loteriju

Un kā būtu loģiski? Kaut kādam datumam taču ir jābūt. Tiem kas vēl to nezina, Lielbritānija nav ES dalībvalsts. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, hehe teica:
Pirms 24 minūtēm , binary teica:

(..). Loģiski ir (..)

Un kā būtu loģiski? (..)

Lieko no citātiem aizvācu, lai lieki nemaisās 🤪

Link to comment
Share on other sites

Kuģis gan ganjau piestās ostā, bet pakas visdrīzāk kautkur iesprūdīst tikuntā. :D

Maz gan ticams ka kāds ved pakas no Anglijas ar kuģi, drīzāk jau ar fūrēm (fūre var iespējams būt uz kuģa) no viena loģistikas centra uz otru. Tur arī iespējams būs tā teorētiskā atmuitošana, vai nu kā viņi viņi nosauks.

Pirms 3 minūtēm , hehe teica:

Lielbritānija nav ES dalībvalsts.

Nav jau jābūt ES dalībvalstij, lai nebūtu jāčakarējas ar muitām un PVNiem. Tam ir domāti tirdzniecības līgumi un visādas vienošanās. Pagaidām vienošanās ir tāda ka noteikumi ir it kā ka būtu ES dalībvalsts.

Link to comment
Share on other sites

Loģiski cilvēki saprot, ka salenieki izdarīja neloģisku izvēli un līdz ar to gaidīt loģiku attiecībās ar šo valsti kādu laiku nebūs loģiski.

Labots - e = d
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Kas tad bij pa tiem 11 mēnešiem jāsaprot? To ka palikušas 3 nedēļas un vēljoprojām neviens nezin vai būs kādi tarifi, pārbaudes utt, kad kautko pērk no UK uz ES vai pretējā virzienā? :D

 

Pirms 2 minūtēm , e = d teica:

ar šo valsti kādu laiku nebūs loģiski.

Pag, Boriss rīt vai parīt dosies uz Briseli, tad visu atrisinās un viss būs loģiski :D

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Par Borisu un loģiku gan neesmu pārliecināts :D. Bet jā, atliek cerēt, ka tāpat kā no dzeltenajiem, ne visus sūtījumus nočekos un dažreiz izdosies izsprukt.

Link to comment
Share on other sites

Laikam ''izprukšanai'' arī vairs nav ilgs laiks. No kura tur mēneša būs jādeklarē visas  neskatoties uz cenu ja nenāk no EU

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , oxygen teica:

 būs jādeklarē visas  neskatoties uz cenu ja nenāk no EU

Kā tieši notiks tā deklarēšana? Kas būs jādara?

Link to comment
Share on other sites

Nebūs nekāda deklarēšana. Vienkārši PVN aprēķinās automātā visām pakām līdz 150 EUR no trešajām valstīm.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , AndrisBB teica:

 

Nav jau jābūt ES dalībvalstij, lai nebūtu jāčakarējas ar muitām un PVNiem. Tam ir domāti tirdzniecības līgumi un visādas vienošanās. Pagaidām vienošanās ir tāda ka noteikumi ir it kā ka būtu ES dalībvalsts.

Erm, vari nosaukt kādu ne-ES valsti, ar kuru nebūtu "jāčakarējas ar muitā un PVNiem"? (Tā pati Norvēģija un Šveice ir ļoti labi piemēri - 99% gadījumu nav ievedmuitas - bet tāpat muitas procedūra/PVN)

 

Tā arī atšķirība starp tirdzniecības līgumiem un ES vienoto tirgu 😆

Link to comment
Share on other sites

Tas ka tādas nav (Monako, Andoru vai San Marino neskaitīsim), tas uzreiz nenozīmē ka tāda nevarētu būt. Ja vien UK būtu vēlešanās par tādu kļūt.

Tāda opciju pat bija un tika piedāvāta no ES puses, palikt vienotajā tirgū (single market) un muitas zonā (customs union), bet ES par to prasīja attiecīgi arī pakļaušanos likumiem utt. Breksitisti nekam tādam negribēja piekrist.

Ne Šveice, ne Norvēģija nav ES muitas zonas dalībnieces, tapēc arī ir tā muitas padarīšana.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

PVN no pirmā centa ir kopēja ES nostāja.

Ja pārdošanas (piemēram Ebay) platforma būs pievienojusies MOSS/IOSS nodokli samaksāsim uzreiz pie pirkšanas un viss. Pārējiem automātisks aprēķins un apmaksa kopā ar saņemšanu.

Link to comment
Share on other sites

No vienas puses s ūds par to nodokli, lai tikai nav jājājas ar tā nomaksu.

Taču ja tev pienāk simtiem paciņu, bet ar katru atsevišķi, to saņemot, tas čakars ar PVN nodokļa samaksu...? Un nereti tās būs niecīgas summas. Tad, prātiņ, nāc mājās!

Tam, kurš ko dara, desmit stulbeņi un sliņķi vienmēr būs virsū, sēdēs un tikai skaitīs, lai ko tev atņemtu, atdodot to atkal kādiem ''melnajiem nabagiem palestīnās'' vai vietējiem tizleņiem un sliņķiem.

Labi zinu, ka tas izejvielu sortiments, ko pērku Ķīnā, nekad un ne tuvu, nebūs pieejams

ES, par cenu nemaz nerunājot.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pa lielam, tagad kad var elektroniski, nekāda dižā čakarēšanās jau nav. Aizņem pāris minūtes Cita lieta, ka tajā elektroniskajā kad jāizvēlas prece, ļoti knaps asortiments. Nu ,ja nevar atrast, tad esot jādara vispārējā kārtībā. Piemērs: atnāk glikozes mērītājs asinīs, bet izvēlē par tām medicīnas precēm tāda nav. Nospļāvos un izvēlējos asinsspiediena mērītāju. Formāli jau nepareizi ( un attiecīgi statistika greiza visādos pārskatos) , bet... varēja takšu izvēle ielikt arī ''citi medicīnas mēraparāti'' A nē, nav. 

 Principā var jau saprast arī valsti: tagad drīzāk ''negadījums'' kad mantai no ķīniešiem sanāk maksāt, kaut baigi daudzām vērtība krietni virs tiem euro, no kuriem jāmaksā PVN. Kad būs pa jaunam, tad... varēs jau likt falšos skrīnšotus/bankas maksājums par citu summu, bet kad kāds pārbaudīs, tad jau tā ir krimināla darbība. Tagad... nu ja neprasa, tad pats jau neplīšos virsū maksāt to nodokli. Ķīnieši uz paciņas jau parasti tipa 10$, kaut iekša manta par 150$.

Link to comment
Share on other sites

Nē, čakars nebūs vienīgi tikai tad, kad pērkot preci jau ''automātā'' tiks pierēķināts tas nodoklis, kā raksta biedrs maize.

Viss pārējais ir zoba raušana caur pakaļu un man tāda ''glupa valsts'' nav jāsaprot.

Link to comment
Share on other sites

Ja visām EU valstīm  būtu vienāds PVN, tad varbūt varētu, tipa Aliexpress kādu līgumu cenā iekša to PVN . Tagad... nu automātā no visām trešajām valstīm nekadīgi nesanāks automātā. Lai gan, kruti kantori , tipa Amazon jau var to ierēķināt pēc sūtījuma adreses valsts, attiecīgi kur kādā valstī cik ir liels tas PVN. 

 Nu tā... ja katru dien pa padsmit paciņā, tad tā elektroniskā muitošana ir reāls čakars, bet ja pa kādai nedēļā... nu vai tad man ilgam uztaisīt skrīšotus no rēķina un bankas maksājuma. Protams, ja tā manta, tipa 1 EUR (reāla) tad ir laika patēriņs , pret cenu neadekvāts, bet... ko darīt valstij ja uz visām parciņam ķīnieši drukā ''10$'' neskatoties ka pa lielam krietni dārgāka manta. Nu atliek tik , valstij, visu to uzkrāmēt uz pircēja. No valsts puses, jaunajā , elektroniskajā, jau piepūle minimāla, jo pretī ''robots''.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , oxygen teica:

ja katru dien pa padsmit paciņā

Tā jau ir komercdarbība. Kurš normāls cilvēks katru dienu sūta pa padsmit paciņām no Aliexpress :D, var jau šad tad gadīties, bet nejau katru dienu.

 

pirms 2 stundām , oxygen teica:

tipa 1 EUR (reāla) tad ir laika patēriņs , pret cenu neadekvāts

Tad nopērc vietājā veikalā, kur laika ieguvuma attiecība ir adekvāta.

Link to comment
Share on other sites

Nelaime ka vietēja veikalā , Latvijā, ļoti bieži nav vai manta kas maksā 1-2 EUR Aliexpress, šeit 20-30 eur.  Bet es pārāk nepārdzīvoju par to deklarēšanu. Kā teicu, elektroniskā ir spička salīdzinot ar agrāko čakaru kad fiziski pats vai caur brokeri. Nu nesūtu daudz. Aplauziens būs tiem , kas dārgas mantas,tipa mobīlos, bet reti kad muita nofiksēja ka jāmaksā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...