Jump to content

Foto aparātu maiņa


Destructo
 Share

Recommended Posts

Nu ko, laikam pienaacis laiks izliist no ziepinieku eeras un kjerties klaat kkam njipraakam, funkcionaalaakam.

Taa, kaa neesmu un negribu buut profesionaalis, bet tomeert tiikojas peec sakariigaakas kameras esmu uzseedies uz idejas par saimnieka kljuushanu kaadam no shiem aparaatiem:

CANON EOS 350d

Olympus E-300

Taa, kaa nevaru atljauties iegaadaaties fotoaparaatu uzreiz (esmu tikai shtrunta skolnieks) mekleeju bodes kur var njemt uz liizinga.

Lieta taada, ka jaatkaujaas no vecaa ziepja:

Samsung digimax V4

(klaat divas laadeejamaas bat, laadeetaajs, sominja, MGI photosuit, garantija)

 

Taatad: vai Rīgā ir taadas bodes, kur vecais aparaats var kalpot kaa pirmaa iemaksa vai kkaada dalja no jauna fotoaparaata cenas?

P.S. cik par shitaadu kraamu vispaar var prasiit? pirkts apm 1gadu apakalj pa 240ls!

Link to comment
Share on other sites

Polarbear

Praatiigaak butu megjiant to fotoaparatu pardot ss.lv, noteikti dabusi vairak ka kads veikals, kursh jamo njemtu ka pirmo iemaksu. Veikalnieks tachu ieinteresets dabut letak,lai pec tam pardotu dargak.

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Jetij, labots :mrgreen:

 

P.S. a ko visi bold, italic utt nestraadaa?

Link to comment
Share on other sites

Despacho

oluympus neņem, pretīgās spoguļnieču 4:3 bildes, a canonam 3:2. man vismaz tas šķiet pietiekami labs iemesls lai olympu neņemtu, turklāt canonam kit lēca būs daudz maz sakarīgāka. ja gribi tomēr izvēlēties, ieteiktu lupīt uz nikon d50 pusi. vai arī pentax ist dl2.

Link to comment
Share on other sites

Guest direktors

olympus nav ne vainas. būtu mana teikšana ņemtu E-500

Link to comment
Share on other sites

Jetij, labots :mrgreen:

 

P.S. a ko visi bold, italic utt nestraadaa?

 

Tagad strādā :D Tu biji aizmirsis izņemt ķeksi no fīčas "neizmantot BBcodus šajā postā" :p

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Nez, man braaleens ar E-300 bliezh, man tas verkjis iet pie sirds, lai gan parociigaaks shkiet 350d, mosh kaads veel var kko ieteikt shajaa cenu kategorijaa?

Bet taads, kas pats to aparaatu ir lietojis, nevis: "es lasiiju, utt."

EDITED: jaa arii E-500 ir viens no kandidaatiem, bet man vinjsh kkaa rokaa kaa klucis ieguljas :?

Link to comment
Share on other sites

CANON EOS 300D. Tam vajadzētu būt nieku lētākam par 350D.

 

Nianse: 6MPikseļi pret 8MPikseļiem

Jūtams trūkums: USB1 pret USB2

Labi: der tā pati optika.

Labi: nāk līdzi Photoshop Elements programmatūra

Link to comment
Share on other sites

Guest direktors

tas jau tev vairs nebūs ziepjutrauks. gabarīts cits.

Link to comment
Share on other sites

Ja neko vairāk nevajag, tad Oly E-500 double kit ir tieši laikā. Kaut gan es vairāk skatītos uz Canon pusi, jo ir gan serviss, gan arī aksesuāri papilnam - kā jauni, tā lietoti un par ļoti labām cenām. Izvēle kudiš plašāka - gan objektīvi, gan zipenes.

Link to comment
Share on other sites

Despacho
mosh kaads veel var kko ieteikt shajaa cenu kategorijaa?

canon 300d, nikon d50, nikon d70, pentax ist (dl2, ds2, ds, dl),minolta 5d, olympus e500. taču es personīgi iesaku 350D. par to pašu 300d par galvas tiesu ātrāks. NEieteiktu ņemt sony un fuji ražojumus.

 

P.S. olympus e300 nebūs tas sliktais, es sajaucu ar e330. e300 ir OK, bet e330 es pat nevaru iedomāties kurš pirks.

Link to comment
Share on other sites

BadShark
CANON EOS 300D. Tam vajadzētu būt nieku lētākam par 350D.  

 

Nianse: 6MPikseļi pret 8MPikseļiem

Jūtams trūkums: USB1 pret USB2

Labi: der tā pati optika.  

Labi: nāk līdzi Photoshop Elements programmatūra

 

Kas man patīk iekš 350D:

# Darbības ātrums

# Arī nāk līdzi Photoshop Elements.

# USB2 ir Daaaaauuuudz krutāk nekā USB1 (īstenībā var izmantot arī karšu lasītāju ar USB2)

# Iespējas objektīvu izvēlē (biļi bi baksi)

 

Kas man nepatīk 350D

# Bildi ieliekot kā ekrāna tapeti, ir apgaizītas augša un apakša (var jau darboties ar visādām palīgprogām, bet...)

# Ar maniem garajiem grābekļiem (pirkstiem) ir visai neparocīgi ilgstoši turēt (EOS 20D ir daudz ērtāks)

# Ja rocība atļauj, labāk atteikties no Kit objektīva un paņemt ko labāku

Link to comment
Share on other sites

Krutums nemirst, bet USB1 arī nav nemaz tik peļams. Piemet kameru pievadiņa un iečeko panorāmu. 8)

Link to comment
Share on other sites

Despacho

# Bildi ieliekot kā ekrāna tapeti, ir apgaizītas augša un apakša (var jau darboties ar visādām palīgprogām, bet...)

tas tāpēc ka tavam monitoram(Drošvien defultās 17/19 collas) malu attiecība ir 4:3(piemēram izdalot tavus 1280*1024pikseljus tieši 4:3 sanāk). Aber tavai kamerai(tāpat kā visām normālajām spoguļniecēm malu attiecība ir 3:2. Ja vēlies lai tā bilde tā smuki derētu, tad jāmeklē atbilstošs monitors)(piemēram kāds platekrāna)(šitie ir labie :twisted: )

 

# Ar maniem garajiem grābekļiem (pirkstiem) ir visai neparocīgi ilgstoši turēt (EOS 20D ir daudz ērtāks)

jup, vot šajā vietā 350D paliek pārāks par 300D. Bet to var nesāpīgi un ar ieguvumu labot, t.i. pieliekot Battery Packu. Aparāts uzreiz paliek masīvāks, vieglāk rokās turēt un balanss izlīdzinās(nekā bez battery pakas objektīvs smagāks par fotoaparātu, tāpēc liecas uz priekšu visu laiku karājoties kaklā. Un par to lēcu piekrītu. Priekš kita tiešām nav slikta(kaut vai salīdzinot ar kaut kādām pentax kit lēcām), bet ja kādu pusgadiņu palieto, tad lieks stikliņš nekad par ļaunu nenāks.

 

# Darbības ātrums

sāku drukāt nevaru apstāties :)

nu tur tipa štelle salīdzinājumā ar 300D - DIGIC II procesors. Daudz ko burti neizsaka, taču praksē gan uzreiz var just. 300D četri kadri nonstopā. 350D kaut kādi 20?! Neesmu līdz galam aizklikšķinājis, bet apnīk jau pogu turēt. It kā tos multishot neizmantojam ikdienā, taču kādā sporta pasākumā tie kadri nāk par labu.

Link to comment
Share on other sites

Despacho
...samsung jaunumu, runaa, ka esot laba, cena arii pienjemama, 459 ls.

kur tu padzirdēji ka laba? gan pēc skata, gan cenas neizskatās laba :( Es jau neko nesaku, bet nu samsung vēl ir pionieri dslr jomā, ja pareizi atceros tad tā ir vispār pati pirmā spoguļkamera no samsung, un mēs jau visi zinam ko dara ar pirmajiem kucēniem...

Link to comment
Share on other sites

Es skatītos uz Nikon D50, Minoltax Dinax 5D vai to pašu Canon EOS 350D

 

Nikon D50, šķiet, ir izdevusies Entry level ciparu spoguļkamera. Labs akumulators, laba kit'a optika, ir pietiekoši ātrs.

Minoltai ir Antishake tehnoloģija, ka palīdzēs pie gariem shutter speed. Tomēr var būt lielākas problēmas ar aksesuāru iegādi (redzēs, ko mums piedāvās Sony :) )

Canon EOS 350D. Nu... Canon vispār ir latviešu tautas nacionālais fotoaparāts :mrgreen: . Tur nav ko piebilst

Link to comment
Share on other sites

padzirdeeju par samsung jaunumu, runaa, ka esot laba, cena arii pienjemama, 459 ls. Uzreiz rodas jautaajums, kas ir ar mainjas leecaam un objektiiviem? kaadam ir informaacija?

 

No 2/3" CCD 8.0 MPix matricas ar izmēru 8.8 x 6.6 mm neko labu nesagaidīsi. Trokšņains leduskapis!

Link to comment
Share on other sites

Kaspars

Ja runa par spoguljkameraam droshi vien njemtu 350D. kaut gan vilinoshs piedaavaajums ir arii E500 dual kit par ~600LVL.

 

Bet kaapeec uzreiz atmest visus advanceetos "ziepjutraukus"? Nu tos fochukus ar 12x zoom, 6..7mpix. Shiem tak arii manuaalas fiichas utt...

 

Ar spoguleni neesot nemaz tik viegli focheet?! Kaa ir iisteniibaa vvz! Mani meegina atrunaat no taada pirkuma. Kaa ta iisti ir????

 

Starp citu:

Kas Tev (shtrunta skolniekam), dos krediitu?! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Man nedos, dos senchiem :) khmm, nezinu, cik esmu bliezis ar 350d, tik pirksti vien niez tikt pie shii aparaata :p E-500 likaas kokains, un manuaalajaa rezhiimaa gruuti orienteeties! biezhi zibene gljuko utt :?

tiekot pie advanceeta ziepja nelabi paliek, par atgrieshanos pie sava pat domaat negribas :p

Link to comment
Share on other sites

ezis666

iesaku Canon 350D ar BG-E3, 28-135 USM IS, 70-300USM IS un EF50 1.8 ar derētu.Zibeni ar kādu vajadzēs, uz iebūvēto nepaļaujies, piemēram man ir lētā SIGMA DG500 ST E-TTLII.

A ziepeni atstāj kā kabatas aparāteli, noderēs.pa viņu tev pat objektīvs nesanāks.Augšminētais komplekts man ir un iesaku arī citiem no personīgās pieredzes.Vēl tik derētu Tokina 12-24 F4 un Canon EF 100 2.8 MACRO

Link to comment
Share on other sites

Zibeni gan varētu tomēr 430EX (tāpēc, ka man tāds ir :mrgreen:). Bet, ja nopietni, tad labāks par Sigmu noteikti būs (strādā ļoti korekti). Par objektīviem piekrītu - sākumā var pie kita piepirkt battery grip un 70-300 IS, tad uz "putekļusūcēju" 28-135 IS var skatīties. A pēc tam - cik naudas pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars

Jaa jaa, tik pierakstiet ciparu ar kaadu naakas reekinaaties lai pie taa visa tiktu. :wink:

Nez vai senchi buus ar mieru. :?

Link to comment
Share on other sites

ezis666

Canon 350D ~550Ls

ar BG-E3 ~80Ls

28-135 F3.5-5.6 USM IS ~400Ls

70-300 F4-5.6 USM IS ~400Ls

EF50 1.8~60Ls

SIGMA DG500 ST E-TTLII ~110Ls

Tokina 12-24 F4 280Ls

Canon EF 100 F2.8 MACRO 320Ls un no ebaja lētos akumulatorus kādu sauju.~ 5EUR /gab.

Un CF 2GB ~50Ls

iesākumam pietiks ar sarkanajiem

Link to comment
Share on other sites

A kam gripu pirkt par tādu naudu, it īpaši sākumā, labāk to iztērēt zipenei,a velvienu baču nopirkt pa 15 ls var. Kad būs sapirkti normāli objektīvi tad var par tādiem krāmiem domāt. vēl gribu piebilst, ja nav naudas normālai optikai tad rezultātā būs vilšanās,lai ar kādu kameru izvēlētos.

Link to comment
Share on other sites

BadShark
ja nav naudas normālai optikai tad rezultātā būs vilšanās,lai ar kādu kameru izvēlētos.

Nu sākumā, kamēr iebrauc, kas ir kas, ar Kit objektīvu pietiek, bet pēc tam saproti, ka..... vajag vēl.

Un tad sākas !....... ;)

Sākumā jau nebija nekā, tikai kits. Un tad pamazām jāsāk iepirkt lietas, kas maksā ne pa jokam.

Laika gaitā esmu ticis pie EX430 zipenes un pie 70-300 USM IS objektīva. Bet manām vajadzībām vajag vēl (kā jau te rakstīja ļaudis) 28-135 USM IS objektīvu.

Tad vēl, brīžiem, baigi gribās ko tuvāk pievilkt, kad ar 300mm ir atkal pa īsu. Bet... aiz 300mm Canonam nāk tikai profesionālie objektīvi, kurus iepirkt man pagaidām nav pa spēkam. :(

Pirkt Sigma neredzu jēgu, jo nav attēla stabilizatora. Bet pie šādiem palielinājumiem noturēt bez vibrācijām nav iespējams.

 

P.S. Varbūt kāds var ieteikt objektīvu līdzvērtīgu 28-135 USM IS, kas nemaksātu atkal tādus $$.

Link to comment
Share on other sites

ezis666
...Pirkt Sigma neredzu jēgu, jo nav attēla stabilizatora. Bet pie šādiem palielinājumiem noturēt bez vibrācijām nav iespējams.

 

P.S. Varbūt kāds var ieteikt objektīvu līdzvērtīgu 28-135 USM IS, kas nemaksātu atkal tādus $$.

Stabilizators ne vienmēr palīdz.Labāk ir ņemt F2.8, piem. EF24-70 2.8L

No esot labs Sigma 80-400mm f/4.5-5.6 EX OS APO

Link to comment
Share on other sites

Pirkt Sigma neredzu jēgu, jo nav attēla stabilizatora. Bet pie šādiem palielinājumiem noturēt bez vibrācijām nav iespējams.

 

Man ir sigma bez stabilizatora. Rīkojos klasiski: kreiso roku lieku uz labā pleca, objektīvu atbalstu pret kreiso roku, ar labo spiežu pogu. Šāda metode neder?

Link to comment
Share on other sites

loshuliganos

Isaku ieskatīties www.dpreview.com un palasīties testus un ieskatīties forumā. Ne jau par velti arī EISA un TIPA piešķīra Eos 350D balvu kā labākajai Entry Level SRL kamerai. Varu piedāvāt Eos 350D Battery kit Black par 466,-ls ar PVN un 18-55 lens kit par 521,- , jauni ar LV garantiju. Ja interesē PM!

Link to comment
Share on other sites

Kaspars
...ja nav naudas normālai optikai tad rezultātā būs vilšanās,lai ar kādu kameru izvēlētos.

 

Tad jau sanaak ka pirkt parasto kit'u nav veerts?!

Jaanjem body + laba optika???

 

Ko noziimee - vilshanaas?! :?

Bildes sliktaakas, kaa ar parstu ziepeni?

Link to comment
Share on other sites

loshuliganos

kādas kuram prasības pret to kvalitāti, par ~ 225 ls var nopirkt jau ļoti normālu un universālu stiklu teiksim Sigma 18-200mm, būs gan zoom gan platleņķis ekvivalents 29mm (35mm filmu kamerai) tiesa būs pašvaka gaismasspēja. Var nopirkt Canon 50mm f 1.4mm ~ 208,- ls un varēsi bildēt žurnāliem.

Link to comment
Share on other sites

loshuliganos

Ja kas pārdodu savu Canon PowerShot S2 - praktiski jauns, ideālā tehniskā un vizuālā kārtībā. Nobildētas ~3000 bildes, līdzi došu oriģinālo somiņu + oriģinālās Canon akumulatorbaterijas ar lādētāju + 250 MB SD karti. Viss kopā 260,- ls

Link to comment
Share on other sites

bobiksons
ļoti normālu un universālu stiklu teiksim Sigma 18-200mm, būs gan zoom gan platleņķis

 

zoom nekad nav labs, par tiesu sūdīgāks par fix-u... Ja tomēr ņem zoom, tad tikai konkrētā robežā wide-zoom (17-40 [canon/sigma/etc analogi ari ir]), normal zoom (24-70 [sigma/tokina/canon/etc]), telephoto-zoom (vienīgais jēdzīgais 70-200 [canon/sigma/etc analogi ari ir])

 

nekad nepērc big/ultra-zoom (pārklājās wide/normal/tele)... viņiem bildes kvalitāte ļoti sūdīga... lai cik stikls nebūtu kvalitatīvi izpildīts un N-pārklājumiem un IS, - nekas tur nebūs labs - tā ir fizika, un fiziku nepiemānīsi...

 

Bildes kvalitāti var paskatīties šeit - http://www.the-digital-picture.com/Reviews...ns-Sample-Crops

Obligāti! pamaini diafragmu, jo visi stikli pie pilnīgi atvērtas diafragmas nedaudz blūro/taisa kīseļi

Link to comment
Share on other sites

bobiksons

Piedodiet, bet ielikšu kā atsevišķu postu

 

50/1.8 II (60Ls)

vs

24-70/2.8L (800Ls)

 

http://www.the-digital-picture.com/Reviews...omp=3&APIComp=1

 

Kā redzat, mazais plastmasa sūds krietni iekabina Canon-L-zoom... 50-kam pat aberāciju nav!... Tā kā pirms pērc objektīvu, izdomā ko tev vajag - izskatīties `kruts m/ ar L-stikliem` bezjēgā vai tomēr bikiņ piestrādāt pie foto-iemaņām un iztikt ar 50mm-fixu pa 60Ls...

Link to comment
Share on other sites

vimba_zlobnaja

Šobrīd apsveru domu par Šādu stikliņu iegādi.

bobiksons-> Varbūt ko nesaprotu, bet Canon EF 24-70mm f/2.8 L iekabina dikti vairāk par EF 50mm f/1.4 USM... ja skatās to tavu linku.

Link to comment
Share on other sites

vimba_zlobnaja

OK, kļūdiņa no manas puses. Tavi nosauktie 60Ls ir pēc pasūtijuma Rīgā, vai velkot no ārzemēm?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...