Jump to content

Kādu plāno digitālo ziepeni ņemt ~200 (+50) LVL?


vilis
 Share

Recommended Posts

Nevaru izdomāt, kādu digitālo kameru ņemt. Vajag tādu:

- kuru var ērti kabatā ielikt;

- kurai baterijas turētu (salīdzinoši) normāli;

- kura (iespējams) nebaidītos no (neliela) trieciena un sliktiem laikapstākļiem;

- kurai kaut kāds stabilizators būtu (ja nepieciešams);

- kura būtu 200 LVL (+50) robežās;

- kurai salīdzinoši NORMĀLAS BILDES būtu.

 

Paldies jau iepriekš par vērtīgiem un argumentētiem ieteikumiem!

Link to comment
Share on other sites

Dieva dēļ nenēsā pliku fotiku kabatā - tev ir leiki 100Ls (piemēram displejam)

Iebalsošu par IXUS 50 ( ja kompakto)

Link to comment
Share on other sites

Guest NeXt

Man pasham patiik Canon, taapeec iesaku vinju piedaavaajumu!

Link to comment
Share on other sites

Galvenais, lai butu attela stabilizacija, zemak par 1/10s expozicijas laiku ir ljoti gruti nofotografet ar netricosam rokam! Kreslas vai apmakusa dienas laika, kad nevar izmantot ari zibspuldzi piemeram talskatiem tas noderes ljoti!

Link to comment
Share on other sites

Edit: to Barber

Kaadeelj nedriikst neesaat pliku fochiku kabataa?

Link to comment
Share on other sites

Es divus gadus neesaaju kabataa savu A95. Nekaada probleema. Ok bik kautkur stuuros kraasa noberzusies, savaadaak kaa jauns :)

Protams, ja nopeerk fotoaparaatu ar ne-atlokaamu ekraanu, tad pats vainiigs :wink:

Link to comment
Share on other sites

vai Canon IXUS 50 netaisa tādas pelēcīgas bildes?

Starp citu, testeju Olimpus mju: 700. Tads smuks fotoaparats (pec dizaina), ar stabilizatoru un nakts foto funkciju. Bet bildes vienalga tādas paplūdušas (varbūt man baigi rokas dreb).

 

(jā, laikam nepateicu, man interesē tieši kompaktā kamera)

Link to comment
Share on other sites

Guest Aivarro

Man pašam ir Canon IXUS 50- maza (plānāka par cigarešu paciņu) lien krūšu kabatā, gana labas bildes, akkumulators diezgan labi tur. Laba!

Link to comment
Share on other sites

Guest MrCOBRA

Uz ko ir vispār jāakcentē uzmanība izvēloties digitālo fočuku...piem. dzirdēju , ka ja grib visādus tur dabas un makro fotogrāfēt tad vajadzīgs vairāk optiskais zooms..u.t.t. vaŗbūt v';el kaut ko noderīgu uzzināšu !

Link to comment
Share on other sites

Uz ko ir vispār jāakcentē uzmanība izvēloties digitālo fočuku...piem. dzirdēju , ka ja  grib visādus tur dabas un makro fotogrāfēt tad vajadzīgs vairāk optiskais zooms..u.t.t. vaŗbūt v';el kaut ko noderīgu uzzināšu !

Ja gribi dabas skatus tad skaties lai objektīvs būtu maksimāli "plaš" (Wide) tas ir teiksim 28 mm un mazāk (35 mm ekvivalentā).

 

Ja ir doma fočēt skaistus Macro tad skaties kāds ir minimālais fotografešanas attālums (labs rādītājs ir līdz 5 cm un mazāk)

 

Ja vajag lai ir labs ZOOM's tad skaties cik tur "kārtiigs" Zooms specenē, vai vēl labāk pievērs vērību tiem mm uz "garā" Tele gala, tas cipars ir būtiskāks ne kā tas Zoom koeficents 3x, 4x u.t.t..

 

Ja ir doma fočēt tusiņus (a'ka Party Time) tad nebūtu slikti gaišāks objektīvs (varēs fočēt tumšākās telpās bez attēla smērēšanās), vai arī skaties vai aparātam ir attēla stabilizators...

 

Piemēram ir divi aparāti (tīri uz RND izvēlēti):

Nikon Coolpix 8400 (1) un Canon PowerShot A420 (2)

 

Pirmam Wide objektīvam ir 24mm otram 39mm - respektīvi ar Nikonu tu plašāku skatu varēsi nofočēt;

 

Pirmam Macro Mode fokusēšanās darbojas no 3cm otram no 1cm, respektīvi ar Canonu tu varēsi tuvāk kādu lapu Macro režīmā nofočēt

 

Zoom's pirmam ir 3.5x otram 3.2x, it kā pēc cipariem pirmais ir krutāks, bet ja sākam pētīt milimetrus tad pirmam Tele mode ir 85mm, bet otram 125mm, tas nozīmē ka ar Canon varēs tuvāk pievilkt kādu tālāku objektu .... vispār tas Zoom cipars vairāk pircēja mānīšanai domāts (tā sakot aptuvenam priekšstatam par to Zoom'u) un tehniski parāda Wide un Tele mm attiecību, tas ir otro ciparu dalam ar pirmo un sanāk tas ZOOM's, kas reālā dzīvē neko nenozīmē, tā pat var iztēloties ka Canon EF 100-300 USM objektīvs ir tikai 3x :), bet reālie cipari ir 300mm kurus ar Nikon Coolpix 8400 - 85mm un Canon PowerShot A420 - 125mm pat salīdzināt nevar :) kaut gan pēc tā X spriežot 3.5x ir lielāks par 3.2x un 3x

 

Par objektivu gaismasspēju runājot - jo tas F cipars (Aperture) ir mazāks jo vairāk gaismas nonāks līdz CCD matricai. Abiem minētiem aparātiem pirmais F ir (Wide) 2.8, bet atšķirības sākas ar F Tele (Zoom'aa) pirmam ir 4.9 otram 5.1, teorētiski Nikon ir labāks, bet te ir jāņem vērā ka otram arī Zoom milimetri ir lielāki un pie tāda paša palielinājuma (mm) objektīvu gaismasspēja apmēram vienāda. Nav vērts pirkt kameru kurai tas pirmas F ir ap 3-4 (protams ja taisies fočēt tikai saulainā dienā tad no problem, ņem tik ciet ja viss pārējais apmierina)

 

Protams vēl var skatīties matricas trokšņus (uz lieliem ISO), megapikseļus, ieslēgšanās ātrumu, lietošanas ērtumu u.t.t., bet nu tie sākumā minētie parametri manuprāt ir jāskatās jau pašā sākumā - tā sakot jaizvērē ko pašam vajag - plašāku Wide, lielāku Zoom, Macro iespējas u.t.t.

 

Es te diezgan pasen testēju 2 Mpix kameras (http://www.nbinc.lv/data/v0032.htm) tur arī var, tā sakot fakultatīvi, redzēt kā atšķitas tie Wide un Tele (tur tekstā ir minēts kuras kameras skats ir plašāks).

Link to comment
Share on other sites

Paldies, bet gribēju vēl pajautāt:

1) Cik liela nozīme ir stabilizatoram?

2) Kuru konkrēti kompakto fotokameru (papildus Canon IXUS 50) ņemt iegūtu labu cenas/kvalitātes attiecību?

Link to comment
Share on other sites

Raiteens
Canon A610+512MB SD karte būs tieši laikā.

pilniibaa piekriitu! 8)

lietoju nujau 2 meenesus un esmu pat looooti apmeirinaats ar so komplektaaciju!

Link to comment
Share on other sites

Paldies, bet gribēju vēl pajautāt:

1) Cik liela nozīme ir stabilizatoram?

 

Stabilizators vajadzīgs lai novērst "rokas drebēšanas efektu", tas ir ja telpā ir tumšāk ne kā vajadzētu tad Shutter laiki palielinās (lai līdz matricai nonāk vajadzīgs gaismas daudzums) un teiksim sākot jau ar 1/125 (un uz leju) fočējot ar drebošām rokām bilde sanāk izsmērēta, teorētiski kameru var uzlikt uz statīva un bildēt tumšākā telpā bet ne vienmēr statīvs ir pa rokai un ne pārāk ekstremālos apstākļos Stabilizators var palīdzēt (nu teiksim līdz 1/30 varētu izvilkt ja stabilizators ir labs). Protams pie ilgākiem Shutter laikiem nekāds stabilizātors neizglābs un tur vajadzīgs tikai statīvs.

To stabilizatoru katrs ražotājs sauc pa savam - Anti-Shake, Mega O.I.S, Image Stabilization (IS) u.t.t. Te vari vairāk palasīt - http://www.dpreview.com/learn/?/key=image_...e_stabilization

2) Kuru konkrēti kompakto fotokameru (papildus Canon IXUS 50) ņemt iegūtu labu cenas/kvalitātes attiecību?

Nu te es tev neko nevarēšu palīdzēt, kopš nopirku sev dSLR kameru īpaši neinteresējos mazo ciparnieku cenas/kvalitātes attiecībās.

Link to comment
Share on other sites

Nu ap 1/30 shutter speed var mēģināt arī fočēt sērijās. Es tā daru ar savu Canon A75. Pirmā bilde sanāk izsmērēta, bet otra trešā jau tīri nekas. :) vajag tikai piešauties.

Tikai mans personīgais viedoklis: neticu, ka maziem kabatas "pipukiem" var būt kāda nopietna attēla stabilizācijas sistēma. Cita lieta, piemēram, "lielie" Panasoniki....

Link to comment
Share on other sites

Nu ap 1/30 shutter speed var mēģināt arī fočēt sērijās. Es tā daru ar savu Canon A75. Pirmā bilde sanāk izsmērēta, bet otra trešā jau tīri nekas. :) vajag tikai piešauties.

Nu tad tā stabilizācija vairāk domāta tiem kas nepaguva piešauties un uz 1/30 bildes iz izsmērētas :)

Tikai mans personīgais viedoklis: neticu, ka maziem kabatas "pipukiem" var būt kāda nopietna attēla stabilizācijas sistēma. Cita lieta, piemēram, "lielie" Panasoniki....

Nu atliek tik ticēt uz firmu reklāmas saukļiem ka viņu stabilizācija pati stabīlākā pasaulē :), bet nu tie kas vēl tics testiem tad var palasīt kameru aprakstus iekš http://www.dpreview.com Teiksim te ir labs rakstiņš ar piemēriem bildītēs kā strādā stabilizators - http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz7/page5.asp (lapas apakšā).

 

Vēl arī bija joks ka tā attēla stabilizācija ir domāta kamerām, kas tiek pārdotas seismiski aktīvos reģionos, lai zemestrīces laikā sanāk labas bildes :)

Link to comment
Share on other sites

Man bija Canon A85. Nepatika, jo proporcionāli daudzas bildes tādas pelēkas un neasas. Protams, neesmu profesionāls fotogrāfs, bet nekvalitatīvo bilžu bija par daudz arī priekš amatiera.

 

Kā jūs vērtējat Olympus Mju 700 vai Olympus Mju 810?

Link to comment
Share on other sites

Pārsvarā ir trīs vadoši "brendi", kas ražo labas ziepkameras: Canon, Nikon un Fujifilm (tā saka eksperti :) ). Pārējiem, kā pagadās.

Lasi attiecīgus forumus. Ja krievu valoda nav sveša, iesaku palasīt www.ixbt.com forumu par ciparu fotogrāfiju. Tur bieži ir plašs problēmu un to risinājumu apraksts.

Mūsu valstiņa ir maza un nevar gaidīt, ka te saradīsies daudz spečuku, kuri sāks tagad stāstīt par katru tevis izvēlēto modeli kas un kā :) . Cik esmu novērojis, šeit parasti griežas tikai tad, ja ir problēmas.

 

Tāpat jāsaprot, ka, nopērkot tējkannu pa 20 Ls, nevar gaidīt, lai tā varītu arī kafiju, sildītu zupu un ceptu pankūkas.

 

nbic uzskaitīja būtiskākos momentus

 

P.S.

Nu atliek tik ticēt uz firmu reklāmas saukļiem ka viņu stabilizācija pati stabīlākā pasaulē , bet nu tie kas vēl tics testiem tad var palasīt kameru aprakstus iekš http://www.dpreview.com Teiksim te ir labs rakstiņš ar piemēriem bildītēs kā strādā stabilizators - http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz7/page5.asp (lapas apakšā).

 

to nevar glūži nosaukt par kabatas formāta kameru ;)

Link to comment
Share on other sites

ezis666
Tāpat jāsaprot, ka, nopērkot tējkannu pa 20 Ls, nevar gaidīt, lai tā varītu arī kafiju, sildītu zupu un ceptu pankūkas

Ja labi ietrenējas, tad var :lol:

Link to comment
Share on other sites

to nevar glūži nosaukt par kabatas formāta kameru ;)

Nu to es uz ātru roku, lai parādīt cilvēkam kas ir stabilizācija, tur kā reiz labi piemēri bildītēs bija. Bet kamera it kā normāla izskatās....

Link to comment
Share on other sites

Iečeko salīdzinājumus arī šeit: http://www.videozona.ru/photo_tests/Ind/index.asp

 

P.S.

Vēl arī bija joks ka tā attēla stabilizācija ir domāta kamerām, kas tiek pārdotas seismiski aktīvos reģionos, lai zemestrīces laikā sanāk labas bildes :)

Patika Discovery kanālā Panasonic attēla stabilizācijas reklāma. Džekiņu tur ārā ziemas salā izģērba līdz apenēm un lika fotografēt ar Panasonic kameru. tipa, lai cik stipri nedrebētu rokas, attēls vienmēr ideāls :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

man ir Sony DSC-W7 un esmu looti apmierinaats! AAtrs fotoaparaats ar lielu displeju un pat pa ielu braucoshu masiinu var nofotograafeet ideaalaa asumaa! Vieniigais miinusins ir tas,ka gluzi neielien kruusu kabatinjaa!Akumulatori loti ilgi tur - biju izbraucienaa un ar vieniem akjiisiem nofotograafeeju 2 nedeeljas izmantojot displeju un zibspuldzi un vakaros vel padzeesu nevajadziigaas bildes! Safotograafeeju 190 bildes uz 7mpix

Link to comment
Share on other sites

versatile

Gints - 2 nedeljas, 190 bildes? nu nu...

 

2 days @ Liverpool = 200 photos

1 fotosesija (meitene, of course :oops: :lol: ) = ~200 photos...

 

turklat, uz mazaa kamerinjas ekrana nemilu veikt atlasi, tapat skaidri nevar saprast, piemeram, cik ljoti ir izpludusi fochene. monii tomer izskatas savadak, vel savadak kad uz papira.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...