Jump to content

Jautājums Voodoo (3DFX) video karšu speciālistiem


vienais
 Share

Recommended Posts

jautājums sekojošs: vai piemēram Voodoo 3 sērijas kartes vecajās spēlēs tiek atpazītas kā 3dfx akselerators? un Voodoo 2? lieta tāda, ka no mājās atrodamajām atlūzām, kas sakrājušās gadu gaitā gribu savākt kasti veco spēļu raušanai. tagad vajag videokarti ar 3dfx atbalstu, jo agrāk modē bija populārs Glide 3d interfeiss. tad nu domāju ņemt Voodoo 3 3000 PCI 16 Mb, tā kā šai kartei (priekš vecajām kartēm) ir ļoti laba performance un zema cena (~5 ls), tikai nezinu kā būs ar tām vecajām spēlēm. ja vecās spēles to karti neatpazīst, un arī Voodoo 2 nedara, tad būs jāmeklē kaut kas vēl arhaiskāks.

 

nostaļģija, nostaļģija, ko padarīsi...

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Ja Tu spēlēsi Glide spēles, tad Voodoo noteikti tiks atpazīts. Protams nemēģini likt neko jaunāku par Win98SE un saliec pareizos draiverus.

 

Ja doma ir spēlēt pavisam vecas spēlītes (Need For Speed 2 SE, Tomb Raider, Turok, utt.), tad labāk izvēlēties kādu vecāku Matrox vai ATi + 2xVoodoo2 SLI.

Link to comment
Share on other sites

es taas speeles cik atceros dzenaaju ar 166 64mb ram un voodoo3 un man viss ideaali straadaaja man likties, ka jaaatpaziist jau buutu kaut vai kaa defaultaa karte

p.s. ar 3dfx vislabaak vat raut gta un gta london 69 :)

Link to comment
Share on other sites

>Need For Speed 2 SE, Tomb Raider, Turok

tu lasi manas domas...

 

>...tad labāk izvēlēties kādu vecāku Matrox vai ATi + 2xVoodoo2 SLI.

tas slikti. tādu arhaiku grūti iegādāties. turklāt vēl 2 gab. sakarā ar šo vēl viens jautājums: kamēr vācu to PC, ir ideja uzlikt uz esošā "modernā" (cik nu moderns) PC atsevišķas partīcijas Win98 un iespraust kādu 3dfx videokarti līdzās Radeon 8500. vai neradīsies starp kartēm kaut kādi konflikti? vai es pie Radeon 8500 vispār varēšu piespraust kādu 3dfx karti?

 

>Protams nemēģini likt neko jaunāku par Win98SE

pats par sevi saprotams

 

>saliec pareizos draiverus

ok

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside
vai es pie Radeon 8500 vispār varēšu piespraust kādu 3dfx karti?

Varēsi.

- Ja liksi Voodoo3, tad būs jāliek tikai pliki draiveri (bez ATi vai 3dfx tūļiem) un katru reizi jāpārsprauž monitors. :)

- Ar Voodoo vai Voodoo2 nevajadzētu būt nekādām problēmām.

Link to comment
Share on other sites

ok, paldies par info.

 

p.s. es te uzdevu šo jautājumu citos forumos. tur arī saka, ka ar voodoo 3 vecajās spēlēs nevajadzētu būt problēmām. protams, īsti neviens nevar man garantēt, ka kādā spēlē man neradīsies problēmas, kuras tai pat laikā ar vecāku karti nerastos. tāpēc ja varēšu dabūt 2 Voodoo 2 SLI par lētām naudiņām būšu priecīgs, ja ne - ņemšu Voodoo 3.

 

p. p.s. es te paklejoju pa tīklu, pameklēju vecos benchmarkus. izrādās 2xVoodoo2 SLI daudzko neatpaliek no Voodoo 3 3000 un tas priecē...

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside
p. p.s. es te paklejoju pa tīklu, pameklēju vecos benchmarkus. izrādās 2xVoodoo2 SLI daudzko neatpaliek no Voodoo 3 3000 un tas priecē...

Tur jau tā lieta. Ja vēl atrodi 2xDiamond Monster3D II ar 12MB, tad Glide būs ātrāks nekā ar Voodoo3.

Atkritīs problēma ar videokartes detektēšanu. Voodoo2 SLI tiks atrasts tikai Glide un OpenGL spēlēs un nemēģinās laist kādu Direct3D.

Link to comment
Share on other sites

Guest R21vo

Voodoo2 SLI uz glide ir ātrāks nekā Voodoo3, taču VooDoo2 ir tikai 3D akselerators (oficiāli vismaz) un tam nav 2D - t.i. vajadzēs vēl citu vecu karti iemest kas 2D apstrādās.

Link to comment
Share on other sites

Guest djhurio

Es pats esmu lietojis 3Dfx Voodoo 3 PCI 16MB un varu pateikt, ka speeles to atpaziist ;) Pirms speeleem parasti paraadiijaas taada 3Dfx animaacija. Un NFS2SE uz shiis kartes gaaja ljoti labu un skaisti (speelei ir divi exe faili viens prieksh 3Dfx, otrs paareejaam). Un kad palaida uz Voodoo to 3dfx exi, tad bija ljoti smuki :) papildus efekti naaca klaat, eh nostaljgjija.

 

Un atgaadinaashu, ka pirmais UT arii bija optimizeets tieshi 3dfx karteem.

 

Man principaa arii ir idejaa, ka vajadzeetu salikt kopaa vienu kompiiti ar 3dfx - speciaali prieksh dazhaam speeleem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Tā animācija

3dfx.gif

ir Glide logo

 

Need For Speed 3 arī ir Glide optimizēts, bet lai spēlētu ar Voodoo3 un augstāku vajadzēja patchu.

 

Salīdzinājumā ar, tajā laikā "ātro", Intel 810 Need For Speed 3 uz mana Diamond Monster3D II lidoja un izskatījās nesalīdzināmi labāk.

 

Ja tiešām grib taisīt Glide kompi, tad labāk palikt pie Voodoo vai Voodoo2. Ja liek Voodoo3 kopā ar Radeonu, tad tai kartei zūd jēga, jo uz Radeona pat caur kādu Glide wraperi spēles ies labāk.

 

P.S. Kādam kaut kur nav vecā Glide animācija.

Tipa šāda:

oldlogo.gif

Link to comment
Share on other sites

>Ja liek Voodoo3 kopā ar Radeonu, tad tai kartei zūd jēga, jo uz Radeona pat caur kādu Glide wraperi spēles ies labāk.

pēc savas pieredzes varu teikt, ka vismaz uz manas mašīnas ļoti daudz Glide spēļu caur wrapperi (izmantoju Radoen Glide jeb Zackensack Glide Wrapper) vai nu neiet vispār vai nu iet ar milzīgiem grafiskiem artefaktiem. lai gan droši vien pašam wrapperim nav nekādas vainas, vienkārši daudzas spēles (arī ne-Glide) jau sākotnēji nav draugos ar WinXP.

Link to comment
Share on other sites

Ja ir nostalgjija peec veciem geimiem tad kur prbl? Tad uztaisi atsevishjkju primaaro partiiciju un uzmauc w9x logus, noconfiguree logus prieksh olddies un uzpriekshu. Naf jaaspringst veco dzelzhu mekleeshanaa un abriivojaas vieta un elektriibas pateerinsh. :)

 

Man kaadreiz rauj nostalgija peec Atari 65XE un Commadore Amiga kompiishiem, paartieku tad no emulaatoriem ;)))

Link to comment
Share on other sites

Angelz:

tikai ar 9x logu uzlikšanu nepietiks. vajag dzelzi kurš uztur Glide. ja nav dzelža, tad figu labi paspēlēsi. var izmantot Glide wrapperi, bet par to jau izteicos iepriekš - bieži sanāk vairāk aplauzties nekā reāli paspēlēt. turklāt ja mājās mētājas kaudze ar vecām detaļām, tad nekāda īpaša iespringšana nav. vienīgais videokartes dēļ te pavaicāju, jo pašam pieredze ar 3dfx kartēm - nekāda.

 

>Man kaadreiz rauj nostalgija peec Atari 65XE un Commadore Amiga kompiishiem, paartieku tad no emulaatoriem ;)))

jā, tos pat ja tu gribētu, tad šaubos vai dabūtu kaut kur... it īpaši jau Latvijā. bet ārzemēs cik es zinu tagad šitie vecie kompīšī ir goda statusā, tipa viņos visādi interesanti čipi, kurus dažādi var utilizēt un tādēļ arī neviens viņus par sviestmaizi negrib atdot. starp citu, es te dienās uzbridu vienai lapai, kurā džeki reportē par to, ka ar tādiem veciem lūžņiem taisa elektronisko mūziku (http://treewave.com/cabana2.html).

Link to comment
Share on other sites

tikai ar 9x logu uzlikšanu nepietiks. vajag dzelzi kurš uztur Glide. ja nav dzelža, tad figu labi paspēlēsi. var izmantot Glide wrapperi, bet par to jau izteicos iepriekš - bieži sanāk vairāk aplauzties nekā reāli paspēlēt. turklāt ja mājās mētājas kaudze ar vecām detaļām, tad nekāda īpaša iespringšana nav. vienīgais videokartes dēļ te pavaicāju, jo pašam pieredze ar 3dfx kartēm - nekāda.

 

:) Tagad jau sameeraa daudz Glide wrapperi, kuri sameeraa labi uzcepti. Otrs variantc vecos geimoz izmantot OpenGL ja ir iespeeja. Bet anyway kad iegaadaajos pirmo 3dfx ahceli kaifs bija neapraxstaamz ;)

 

jā, tos pat ja tu gribētu, tad šaubos vai dabūtu kaut kur... it īpaši jau Latvijā. bet ārzemēs cik es zinu tagad šitie vecie kompīšī ir goda statusā, tipa viņos visādi interesanti čipi, kurus dažādi var utilizēt un tādēļ arī neviens viņus par sviestmaizi negrib atdot. starp citu, es te dienās uzbridu vienai lapai, kurā džeki reportē par to, ka ar tādiem veciem lūžņiem taisa elektronisko mūziku (http://treewave.com/cabana2.html).

 

Heh, manc pirmais kompiitc Atari 65XE maajas staav kaa dziivs ;))) Tikai klaviatuura jaasataisa. Bet nu visu lieliski var palaist caur EMU. Commadorez Amigaz veel tagad tirgo tikai biku citaa izpildiijumaa kas vairaak velkt uz Mac'viediigajiem Un*x + L*nux izpildiijumaa.

Link to comment
Share on other sites

Guest R21vo

starp citu Voodoo2 SLI nesen redzeeju Riigaa vienaa veicii, bet gan jau ka kaut kur veel kaadaa kraamu chupaa 3dfx var atrast, tapeec ka Latvijaa vecu haardwaari vairumaa gadiijumu uzskata pat luuzni un neko vairaak. ja nesanaak nekaadi latvijaa atrast tad var meegjinaat kautko no eBay iepirkt..

Link to comment
Share on other sites

izspiedeeji ! osiris.times.lv ir lielaakaa dalja oldies kartes, iecheckojat...

Link to comment
Share on other sites

hmm, mansdators.lv - padaargi. turklaat nav divu pilniigi vienaadu karshu, kas, cik es saprotu, ir obligaats nosaciijums, lai vinjas sasleegtu SLI rezhiimaa. osiris.times.lv nez kaapeec man pagaidaam never valjaa.

 

uz doto momentu es saaku saprast, ka divas vienaadas kartes man nedabuut. turklaat ja atrastu divus cilveecinjus, kuriem buutu pa kartei, kur es peec tam dabuutu to SLI savienotaaju un paareejos kabeljus? un no ebay jau es toch nepasuutiishu.

 

tagad ideja ir sekojosha - iepirkt tikai vienu Diamond Monster 3D II. es domaaju, ka vecajaas speelees pilniigi pietiks ar vienu gab. turklaat ja njem veeraa, ka toreiz videejaa cpu frekvence bija paaris simti Hz, tad es ar savu, protams, prieksh shodienas tik un taa necilo 1.2 Ghz Celeron aizstaashu to otro Voodoo. jebkuraa gadienaa normaalai speeleeshanai vajadzeetu pietikt. nu varbuut peec tam kaut kad vareeshu otru piepirkt ar laiku...

 

p.s. pie kura konektora 2d kartei jaavieno klaat Voodoo?

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside
p.s. pie kura konektora 2d kartei jaavieno klaat Voodoo?

Pie parsatā konektora pie kura slēdz monitoru. :)

 

P.S. Ar šitādu karti (Quantum3D Obsidian2 200SBi) būtu pats medus vecās Glide spēles paspēlēt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...