Jump to content

Multimedia - Labi vadi mājas audiosistēmai


Hitchcock
 Share

Recommended Posts

Kādi būtu piemēroti vadi labai mājas audiosistēmai ? Ir dzirdēts dažu "specu" viedoklis par to, ka pilnīgi pietiek ar elektrības vadiem. Man kaut kā neticās, ka tā varētu būt. Nopirku RRR veikalā vadu pa 0.60-0.70 ls/metrā.

 

Zinu tādus cilvēkus, kas neko dižu no skaņas nesaprot, bet audio tehniku noliek. Saka, ka sūdīgi skan. Šo tehniku esmu redzējis dažādos aprakstos, novērtēta atzinīgi. Sanāk, ka viena no vainām varētu būt vadi, jo lielais vairums domā tikai par kastīti, bet to kā šīs kastītes savienot atmet otrajā plānā.

 

Pašam liekas, ka vadiem ir liela nozīme. Vienīgi neko daudz no tiem nesaprotu (vienīgi cenas atšķiru).

 

Kādiem jābūt vadiem, iepērkot labu aparatūru, lai skaņa to dēļ nepazustu pie audio sistēmas izejas?

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r

Draugs nomainiija parastos elektriibas vadus pret audio-vadiem (laikam 50 sant./metraa, latgaliitee) un pie liela skaljuma paarstaaja kropljoties basi :)

Link to comment
Share on other sites

Dexters
Kādi būtu piemēroti vadi labai mājas audiosistēmai ? Ir dzirdēts dažu "specu" viedoklis par to' date=' ka pilnīgi pietiek ar elektrības vadiem. Man kaut kā neticās, ka tā varētu būt. Nopirku RRR veikalā vadu pa 0.60-0.70 ls/metrā.

 

Zinu tādus cilvēkus, kas neko dižu no skaņas nesaprot, bet audio tehniku noliek. Saka, ka sūdīgi skan. Šo tehniku esmu redzējis dažādos aprakstos, novērtēta atzinīgi. Sanāk, ka viena no vainām varētu būt vadi, jo lielais vairums domā tikai par kastīti, bet to kā šīs kastītes savienot atmet otrajā plānā.

 

Pašam liekas, ka vadiem ir liela nozīme. Vienīgi neko daudz no tiem nesaprotu (vienīgi cenas atšķiru).

 

Kādiem jābūt vadiem, iepērkot labu aparatūru, lai skaņa to dēļ nepazustu pie audio sistēmas izejas?[/quote']

 

Vadi ietekme tikai tad ja tev pasi skalruni ir loti labi un protams ari tas aperats kas tev dod to skanu ara!!!!Loti svarigi ir tiesi kontakti ka tie vadi savienoti jo loti dzaudz tiek zaudets tiesi tur:(

Nu tie vadi RRR veikala bus pietiekami labi bet aceries ka tev ari no tumbam uz pastuzi vajaga vienadu garumu vadus uz abam tumbam

Link to comment
Share on other sites

labi vadi ir saakot no 2 - 15 ls par metru

pac iesaku cenu robezaas 4-6 ls

uz dzirnavu ielas pretii panasonic bodei (starp teerbatas un kr barona) prom no centra tai pusee ir veikalinjs - dabuusi visu ko vajag

Man vislabāk patika kabeļu cenas šeit:

Transparent Reference XL Speaker Cable 240cm 11 900 € pari

Transparent Reference XL Speaker Cable 300cm 12 350 € pari

Transparent Reference XL Speaker Cable 360cm 12 780 € pari

 

~3300Ls/m - vot tā tik ir manta, par 15Ls/m var tikai kaut kādus puņķus nopirkt :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Pitons

Lai dzirdētu starpību vajg tieshaam labu signālu, pastiprinātāju un tumbas. protams elektrības vados izmantotais varš nebūs tik labs kaa audio vados attiecīgi kropļojumi būs. 50-60-70santīmi metrā nebūs nekādas šķirbas, a principā ideāli ir testēt sistēmu ar dažādiem vadiem. cenu grupā no kaadiem 2-un uz augshu lashiem. apsudrabotie paceļ augšējās frekvences, skaņa mazliet sāk džinkstēt, bet tos protams arī jāskatās individuāli. ja var atļauties nopērc pa metram no iespējamiem varinatiem un pamēģini uz vienas tumbas slēgt un tad jau galvenais lai pašam patīk kā skan.

Link to comment
Share on other sites

ChiekuRs

nevajag jau paarspiileet.. labaak vadus njem nevis latgaliitee, bet gan MD (X-Music) - netaalu no latgaliites (gogolja iela uz centra pusi no gogolja un dzirnavu stuura) tur taisni nesen atveda jaunus vadinjus

 

vispaar taa - kas tev tur ir par sisteemu savaakta (pastuuzis, tumbas, signaala avoc kaads, kaadi vadi liidz pastuuzim..) tad kko konkreetaak var runaat par to kaapeec neskan..

Link to comment
Share on other sites

ko nu njemaas - panjemam normaala skjeersgriezuma vadus un miers maajaas. Viss shitas pastaats par m/ vadiem pa n Ls/m ir pilniigas mulkiibas. Kaapeec? Taapeec, ka frekvences, kuras pa shiem vadiem skries ir tika zemas, ka taam nav nekaada sakara ar "skin" efektu, kura deelj arii vajag labaakus materiaalu vadiem un kursh paraadaa tikai par vairaakaam kaartaam augstaakaas frekvencees. I usjo.

Link to comment
Share on other sites

Murmulis

labi vadi ir labi vadi, bet jaaskataas arii pie kaa tu sleedzies klaat. Vecajos Raditehnikas pastiprinaataajos nezinu vai visos modeljos piemeeram uz izejaam naak tik tievi vadi kaa elektriskajos egliishu rotaajumos (U7xxx modelii redzeeju). Un logjiski ka taalaak teereet baigo naudu un vilkt sudrabu uz skaljruni nav lielas jeegas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jazz

Jā, jā, davai vēl izkaļam no zelta no pastūža līdz tumbai un būs mega kruts skanējums! :D nē, labāk no titāna tīrradņa ar platīna ekrānu! :(

 

PIRMKĀRT attaisi vaļā tumbas un apskaties kas notiek ar filtriem un skaļruņiem, kādi vadi tur stāv! nebūs nekādas jēgas saīsināt kāda troljbusa maršrutu un mēģināt baudīt uberkūlo skaņu, ja tumbā ir kautkādi puņķaini vadiņi...

 

galvenais ir vada šķērsgriezums - jo mazāka pretestība, jo labāk!

 

Es pats vēl neesmu saņēmies savas S-90 pārlodēt, tad varētu būt doma par biezāku elektrības vadu iegādi.

Link to comment
Share on other sites

Nu , tiem speciālajiem, dārgajiem , vienīgais labums , ka ir savīti no sīkām drātiņām-tātad lokanāki un smuka izolācija .... un tas arī viss. Protams , ja elegants dzīvoklis/ māja, negribās tos praastos elektrības...., bet tā... . Nu ja milzīgas jaudas - paņem vadus no metināmā aparāta- gan lokani , gan paris simtus A strāvu iztur :) . Lai gan , ja tiec pie jaunmodīgo mazjaudas metināmo aparātu vadiem- gan pietiekami tievi, gan smuki...tadus maniju Jaudas veikalā uz Krustpils ielas

Link to comment
Share on other sites

Guest Inspektors Caps

Jautaajums tiem kam patiik izgaazt (vai pareizaak - apspriest izgaashanu)daudz Ls, € vai $: "Kaapeec profesionaalajaa aparatuuraa lielaakaa dalja izmantoto vadu ir apmeeram par 0,60-0,80 Ls/m ?"

Atbilde tiem kas nespees atbildeet: "Taadeelj ka 4,0mm^2 skjeersgriezuma laukums un biezs apvalks normaali pietiek vienai 600W (program power - pink noise) tumbai un maksaa 0,80 Ls/m, bet lineaarajaa liimenii izmanto balanseeto (3 vadu) signaalu, kuru var vilkt kaut liidz kauminja maajai un nekaadi buutiski jaunievedumi vai zudumi skanjai nebuus!"

 

Tieshi tos ko Radiotehnika tirgo pa 0,60-0,70 Ls/m, Argusaa vai Latgaliitee var nopirkt par 0,40-0,50 Ls/m, otrajaa veel daudz kas atkariigs no sarunaat speejas bet pirmajaa vadam, kas maksaa 0,45 Ls/m, rullis (100m) maksaa tikai 30 Ls un 100m gan jau pietiks visaam tumbaam.

 

Par 7111 un tumbu ieksheejiem vadiem! Prikols ir tas ka tie vadi ir iisi un, lai gan iipatneejaa pretestiiba (omi/m) ir augsta, sakaraa ar savu iisumu shie vadi nav tik shausmiigi, kau gan labaak jau protams nomainiit ko arii pats atbalstu!

 

--> Racer

Nezinaaju ka to sauc par "skin" efektu (driizaak jau defektu), bet virs 10kHz tas jau ir manaams. Impulsu baroshanas blokos taa ir viena no LIELAJAAM probleemaam!

 

--> Pitons

Vadi augshas NEVAR pacelt! Apsudrabotie, vienkaarshi, taas mazaak nolaizh! Nekas nesaak dzhinksteet, bet gan saak skaneet tuvaak origjinaalam! Taa doma par 1m no katra vada ir pilniigs aamen, jo 1m vareesi uzlikt arii egliishu rotaajuma vadus un nejutiisi atshkjiriibu.Piemeeram vadiem ar sudraba dziislaam varees just atshkjiriibu ja uz tumbu iet vads >10m.

 

Taatad taa:

Cena 0,30-0,50 Ls/m

Skjeersgriezuma laukums S-30 vadiem 1,5-2,5 optimaali bet vispaar >=1,5

Skjeersgriezuma laukums S-90 vai suba vadiem 2,5-4,0 optimaali bet vispaar >=2,5

Skatamies lai ir elastiigs, miiksts, skaists un ar kaadu atziimi kas atshkjir dziislas - parasti sviitra vai plusinji.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps rakstiija:

 

Nezinaaju ka to sauc par "skin" efektu (driizaak jau defektu), bet virs 10kHz tas jau ir manaams. Impulsu baroshanas blokos taa ir viena no LIELAJAAM probleemaam!

 

Kas tieshi ir manaams virs 10kHz?

Skin efekts saak reaali izpausties ~ 10MHz. Skin efekta buutiiba ir taada, ka straava pluust tikai pa vadiitaaja visrsmu, taapeec augstaakaas frekvencees (nesaistiitaas ar audio jeb zemfrekvences lietaam), tiek izmantoti vadiitaaji ar zemaaku iipatneejo pretestiibu, kaa arii daudzdziislu vadi, jo taadejaadi kopeejaa vadiitaaja virsma tiek ieguuta lielaaka. Te gan jaapiebilst 2 lietas - 1) tas ir aktuaali koaksiaalajos kabeljos un 2) teoreetiski skin efekts saak izpausties no 500 Hz. Praksee gan liidz 10 MHz shii (d)efekta radiitais ljaunums audio frekvencees buus ~1,4%, kas ar ausi nav dzirdams.

Link to comment
Share on other sites

Guest Inspektors Caps

Buusi sajaucis k un M burtinjus, jo es pats esmu uztaisiijis PWM barokli kas no autinja +12V taisa +/-38V un tad uz 4etraam TDA7293 skanjas mikreneem. Taadus PWM barokljus taisa apmeeram no 25kHz liidz 250kHz un maneejais rukaa uz 100kHz. Taa kaa shis ieejaa rauj 38A liidzstraavu tad naacaas tiit 9 gab. tievos vadinjus, bet kad meegjinaaju ar resniem vadiem tad lietderiibas koeficients <40% a taa normaali >90% un slodzee >80% bet pie 250W baroklja izejaa jau ~70%.

 

Un veel - tam efektam daudzdziislu vai vienas dziislas vads neko nemana jo taas dziislas taapat saskaras kopaa un straava iet pa virseejaam!

 

P.S. No kurienes "izraavi" taadu konkreetu skaitli 1,4%? He, he! :)

Link to comment
Share on other sites

Neko neesmu sajaucis - gadiijumaa ar barokli, izskataas, ka Tev kaadas "navodkas" i bijushas, tb ieroosinaashanaas, i usjo. Un teeze, ka "dziislas taapat saskaras kopaa un straava iet pa virseejaam!" ir speekaa pie zemaaam frekvenceem!

Pameegini kaadreiz kaut pie 40 MHz saliidzinaat 2 koaksiaaljus, kuriem 1 variantaa centraalais ir monoliits vads un otraa - daudzdziislu. Starpiiba uz 100m ir 3dB, kas i 2x zudums (peec jaudas). Par 150 un 400MHz nerunaasim.

 

P.S. No kurienes "izraavi" taadu konkreetu skaitli 1,4%? He, he! :)

 

Meerijis esmu, pie kam ar normaaliem verkjiem un attieciigajaas laboratorijaas (ne tikai Latvijaa), he. :p

 

P.S. Man nav veelmes kaadu paarliecinaat par savu uzskatu pareiziibu - peerciet uz nebeedu daargus vadus un mieriniet sevi, ka tas i taa veerts... :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Inspektors Caps

Interesanti kaadeelj ruupnieciskao PWM baroklju trafos ir daudz tievi vadi nevis viena tramvaja liinija? Paprasi jebkuram kaut cik praatiigam vecim kas ir njeemies ar impulsniekiem un buusi dzirdeejis to pashu ne no manis vien! Esmu maacijies pie inzheniera, kursh savaa laikaa straadaaja RADIOTEHNIKAa un tagad tieshi taisa dazhaadus impulsu barokljus. Zinu sho lietu gan no teorijas puses gan arii praktiski esmu taisiijis, meeriijis un luureejis oscilii kaa tas izskataas! Bet vispaar kaapeec Tu (Racer) domaa ka es esmu money, money pusee? Es jau ieprieksheejos postos teicu ka nekaadas jeegas no BIG MONEY vadiem nebuus!

Un teeze, ka "dziislas taapat saskaras kopaa un straava iet pa virseejaam!" ir speekaa pie zemaaam frekvenceem!

Tieshi taa! Man liekas ka Tu vieniigais te esi saacis apspriest 10MHz, 40MHz un nu jau pat 150MHz un 400MHz. Protams, ka pie shaadaam frekvenceem tas ir pat LjOTI juutams!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...