Jump to content

bateriju ladeetaajs .


Guest tomy14
 Share

Recommended Posts

Guest kirils

pa 10ls var veesi dabuut, bet jaaskataas kas taas ir par "vismazaakajaam" baterijaam?

AA,AAA,N,AAAA?

Link to comment
Share on other sites

pa 10 ls tu neko nedabuusi ..

Iisteniibaa es nokjeru gan Trust laadeetaaju pa 8 Ls, ar 4aam baterijaam, 2100 Mah, un mashiinas laadeetaju veel, bet nu taa vins maksaa 16-17 Ls.

Link to comment
Share on other sites

Guest tomy14

ai nu ko juus man vaig leetu neesmu ar naudu piebaazts man vaig kaut kaadam ssitaadam baterijaam GP 850 mAh NIMH AAA 1.2V :p

Link to comment
Share on other sites

Polarbear

Nu ieej elektropreču veikalā un saki, ka tev vajag bateriju lādētāju tādā un tādā cenā, pasaki kādas baterijas lādēsi usjo. Es pirms pāris gadiem nopirku kaut kādu Varta lādekli, var lādēt AA, AAA un kroneni (tā laikam sauc to mazo kantaino baču), iedegas lampiņa, kad bačas uzlādētas. Samaksāju 14 latus, klāt nāca 4 lādējamās bačas, protams ilgi tās netur, bet var jau nopirkt ietilpīgākas :)

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils
pa 10 ls tu neko nedabuusi esi reaalists - skaties uz GP PowerBank Smart 2 ...
labs laadeklis kaa bija ap 30-40 ls taa ar palika ...

starp labu laadekli un neko ir liela atshkjiriiba.

btw no aarzemeem nopirku ultraslim impulsu laadeetaaju, kas laadee nezheeliigi aatri (kas nav paaraak labi, protams) un speej laadeet 2 baterijas reizee un 2 tureet rindaa, ar temperatuuras kontroli. 8 lati man izmaksaaja.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest TuNeD^
ir gan bachas,gan laadeetaajs! ja vajag-PM man... 8)  :lol:

 

Tā kā esmu jauniņais - KAS NOZĪMĒ TIE PM ??? :? :? :?

 

Labots: Paldis ka paskaidroji !

Link to comment
Share on other sites

protams viens no raadiitaajiem jaaskataas uz bachas MA/h bet otrs ir taa pasha laadeetaaja laadeeshanas laiks: piem taads pasuudiigs laadeetaajs bachas(tas ir akjiishus)var laadeet 48h(domaac ir pilnus, ne taadus puslaadetus) vinjsh arii maxsas 10-20LS vieniigi lai normaali darbotos vinu div-diennaktis vaidzees ladeet, attieciigi ja to nedariisi tad vinju darba muuzhsh samazinaasies diezgan speeciigi(parasti akjiishiem AA ir 1000 laadstundu darba laiks) utt

ja nebuutu jaalieto brendijs tad es varetu turpinaat sho jo ilgi, bet shodien nee!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

akumulatoriem nav laadeeshanaas aatruma. aatrumu nosaka pats laadeetaajs. akji nosaka, cik ljoti vinji sils.

Link to comment
Share on other sites

nu tieshi taa NC, doma jau beigu beigaas ir taada ka pa grashiem labu laadeetaaju nenopirksi un tur nepaliidzees akji ar mega miliampeerstundaam utt vienkaarshi tas, ja nopeerk normaalus akjus un liek uz parashnaa laadeetaaja (KAS PA 5lvl IEGAADAAC) tad kaada jeega pirkt tur taas lielaas mega A/h ?attieciigi ja var piepirkt pirmaam kaartaatm normaalu laadeetaaju, protams nelielu kapeiku piemetot klaat....!!!! un turpmaak arii taa kap. atmaksaasies peerkot jebkaatus akjus.... tapee pirmo lomu speelee laadeetaajs ne akjis, jo iipashi ir doma kaut ko ieekonomeet!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils
tapee pirmo lomu speelee laadeetaajs ne akjis, jo iipashi ir doma kaut ko ieekonomeet!!!

pilniigi un galiigi achgaarni.

laadeetaajs ir parasts trafs (transformators) + taimers. ar to pilniibaa pietiek, lai kvalitatiivi laadeetu baterijas.

es pa latiem 5-9 (neatminos) nopirku labu un kompaktu laadeetaaju (ar impulsa paarveidotaaju = travel) ar rindu (queue) un temperatuuras kontroli.

Link to comment
Share on other sites

Tā viss gluži nav, ātrie lādētāji seko līdz gan sprieguma kritumam uz baterijas, gan uzlādes strāvai un temperatūrai.

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

normaals cilveeks (ne, ne Tu) nopeerk N straadaajoshus akuzhuus ar vienaadu ietilpiibu. un nopeerk laadeetaaju.

taalaak var izlasiit uz freaking laadeetaaja laadeeshanas straavu, un no baterijaam - ietilpiibu. peec formulas (man uz laadeetaaja teiksim ir tabulinja - cik ilgi kuras ietilpiibas kaada formfaktora akuuzhus jaalaadee) var dabuut laiku, kas vajadziigs, lai noteiktu, ka akuuzhi ir pilni.

tachu - ja mees peerkam KOMPLEKTU - viena razhotaaja baterijas + laadeetaaju, tad tas viss jau ir sareekjinaats muusu vietaa un laadeetaajam ir iebuuveets taimeris.

 

akuuzhi ar dazhaadu ietilpiibu - ljoti specifisks gadiijums. jaa, man maajaas ir kaadu 4 dazhaadu ietilpiibu akji. kopaa ap 12 gab. bet es nekad neesmu iedomaajies vinjus laadeet kopaa.

 

akji paarkarst taapeec, ka laadstraava ir par lielu (suudiigs laadeetaajs, tjipa "fast"), vai, ja akji ir suudiigi razhoti (suudiigi akji).

 

a ja akji ir beigti, tad vinji ir beigti. nafig man vajag maksaat, lai kaut kaada ieriice man to pasaka, ja es pats varu saprast, ka vinji vairs netur.

 

nu izlepis bez gala esi. ir microwave kraasnis, kuraam ir divi parametri - jauda un laiks. ir taadas, kuraam ir reguleejams tikai laiks. ir taadas, kuraam ir tikai jauda (ir? nezinu. nu anyway). bet ir taadas, kas automaatiski nosaka, kas un cik tad tur ielikts un silda kameer gatavs, paarbauda, lai nekas nesaak teceet paari malaam, lai nesaak leekaat pa visu kraasni un veel speej arii pasuutiit internetaa sev rezervesdaljas. BET TAS NENOZIIMEE, ka kraasns, kurai ir tikai viens regulators, dara savu darbu nekvalitatiivi. ja izlasa instrukciju un pareizi riikojas, tad nav ne vainas.

Link to comment
Share on other sites

tachu - ja mees peerkam KOMPLEKTU - viena razhotaaja baterijas + laadeetaaju, tad tas viss jau ir sareekjinaats muusu vietaa un laadeetaajam ir iebuuveets taimeris.

Kirils - paldies par to, kārtējo reizi ir redzams tas, ka tu neko nejēdz no lietas, toties tev par visu ir savs viedoklis. Kā tu domā, ko nozīmē "Delta V" priekš Ni-Mh akumulatora?

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

domaaju, ka delta-v ir laadeeja, NEVIS baterijas fiicha. un domaaju, ka taa ir extra fiicha bez kuras var iztikt.

Link to comment
Share on other sites

Tu nepareizi domā. Delta V ir baterijas elektroķīmiskā procesa fiča, lādētājs tikai var detektēt to un pārtraukt uzlādi.

Link to comment
Share on other sites

Argusa mājas lapā bija visai garš apraksts par akumlatoru lādāšanu. Tulkots pirms kāda laika no kādas grāmatas angļu valodā,tāpēc pašas jaunākās lietas tur nav. Bet princips nemainās.

1. Lādētājs var darboties ja uzskaita laiku (parasti lietotājs :) ) noteikts strāvas lielums (A) x laiks (h) dod ietilpību (Ah) ņemot vērā zudumus, vajag lādēt nedaudz ilgāk. Ir ātrās uzlādes 2-3 stundās un "normālās" 10-12 stundas. Atkarībā no akumlatora veida. Lai NiCd un NiMh akumlatoriem mazinātu atmiņas efektu, reizēm vajag ātro lādēšanu. Bet šķiet, ka ātrā un superātrā lādēšana tiem samazina mūža ilgumu...

 

2. Lādētājs lādē, kamēr spriegums ir sasniegts vajadzīgais. Lādē- mēra- un tā turpina.

 

3. Lādē kamēr karsts paliek. Kad akumlators ir pilns, tad turpmāka lādēšana strauji ceļ temperatūru. Tāpēc mobilo un notebooku akumlatoros ir termoelements. Viens lai kontrolētu lādēšanu, otrs lai ierobežotu īsslēguma strāvu.

 

Protams tagad jau vajadzētu būt "gudrajiem akumlatoriem, kuriem pašiem ir kādas kontroles ķēdes iekšā, kas seko darbībai, bet ne jau nu pa lēto tādu nopirksi marketā....

 

Informācija no Argus.lv mājas lapas un citiem avotiem un pieredzes :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...