Jump to content

Cik liekaa meeraa CPU ietekmee VGA veiktspeeju ?


Guest
 Share

Recommended Posts

Shobriit tiek lietots:

 

CPU tips AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+

CPU iesauka Barton

CPU reizinātājs A2

Instrukciju komplekts x86, MMX, 3DNow!, SSE

L1 koda kešs 64 KB

L1 datu kešs 64 KB

L2 kešs 512 KB (On-Die, Full-Speed)

 

 

Sistēmas plates nosaukums: Gigabyte GA-7VA (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)

Sistēmas plates fiziskā informācija:

CPU spraudņu skaits 1 Socket 462

Paplašinājuma spraudņi 5 PCI, 1 AGP

Operatīvās atmiņas spraudņi 3 DDR DIMM

Iebūvētās ierīces Audio

Form-faktors ATX

Sistēmas plates izmēri 200 mm x 300 mm

Sistēmas plates mikroshēmu komplekts KT400

 

Atmiņa:

[ DIMM1: 256 MB PC2700 DDR SDRAM ]

Moduļa izmērs 256 MB (1 rows, 4 banks)

Atmiņas ātrums PC2700 (166 MHz)

Moduļa spriegums SSTL 2.5

Atsvaidzes intensitāte Saīsināts (7.8 us), Self-Refresh

 

Atmiņas piemērota laika izvēlēšanās:

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

 

[ DIMM2: 256 MB PC3200 DDR SDRAM ]

Atmiņas moduļa īpašības:

Moduļa izmērs 256 MB (1 rows, 4 banks)

Atmiņas ātrums PC3200 (200 MHz)

Moduļa spriegums SSTL 2.5

Atsvaidzes intensitāte Saīsināts (7.8 us), Self-Refresh

 

 

Atmiņas piemērota laika izvēlēšanās:

@ 166 MHz 2.0-4-4-7 (CL-RCD-RP-RAS)

 

 

 

Videoadapteris: Gigabyte GeForce 6600 GT AGP (NV43GTAGP)

Grafiskā procesora takts frekvence 501 MHz

Atmiņas maģistrāles īpašības:

Maģistrāles tips GDDR3

Maģistrāles platums 128 biti

Reālā takts frekvence 562 MHz (DDR)

Efektīvā takts frekvence 1125 MHz

Caurlaidība 17.6 GB/s

 

Skaņas karte:: Creative SB Live! Sound Card

 

 

 

Probleema:

Mark05' Iedeva tikai 2k laimes papagailjus :)

Mark03' Iedeva tikai 5.7k laimes papagailjus :)

 

 

Ja es uzpreidoshos uz

AMD ATHLON XP 3200+ BARTON 2200 MHZ

Ražotāja kods: AXDA3200DKV4D

Specifikācija:

L2 CACHE 512 KB

L1 CACHE 128 KB

PRIEKÐÇJÂ KOPNE 333 MHz

TAKTS FREKVENCE 2200 MHz

PAKA OEM

PRIMÂRÂ VALSTS Universal

KOPNE 32-bit

LIGZDA SOCKET A

 

Vai tas dos juutamu uzlabojumu? (teoreetiski taads upgreids maksaatu liidz 40Ls)

Cik apluureeju visur kur saliidzina CPU ietekmi uz grafiskaas sisteemas veiktspeeju.. tur saliidzina to pashu AMD 2xxx ar 64 3xxxx

Nu a uz AMD 64 es nevaru paariet ibo m/b nesuportee un mainiit m/b man nav veeleeshanas :)

Teiksim taa.. nav veeleeshanas teereet vairaak kaa 100Ls par upgreidu :)

Ko un kaa speelju guru iesaka?

 

P.S Tiks iegaadaata papildus veel 500MB atminja.. tas nu jebkuraa gadijumaa.

 

update: aizmirsu piebilst :)

OS XP SP2

VGA draiveri...nv4_disp (6.14.10.7125 - nVIDIA ForceWare 71.25)

Link to comment
Share on other sites

ja tiks iegaadaata veel viena atminja tad pacenties arii nomainiit to DDR333 jo A-XP ir 200Mhz, lai straadaadu 1:1... piemeeram, 3dmarkaa jutiisi mazu atshkjiriibu, bet, piemeeram, speelees tas buus diezgan labi juutams, vareesi BF2 pagriezt uz labaakiem setingiem

Link to comment
Share on other sites

artissco:

CPU tips AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+

 

tb FSB 333MHz attieciigi rams shobriid arii darbojas uz 333..

laikam :)

 

P.S Paceljot cori uz 547MHz Mark03' dabuuju 6k papagailjus. Enivei malo.

VGA idlee ir ~47-52 graadi. Pie burna liidz 60.

Atminjaam nav radiaatoru.. negribas eksperementeet ;)

Link to comment
Share on other sites

SS15th.div.legionary

to Kuuminsh

Iemet mosh info par savu mobo...man liekas ka tu teici ka tev ir uz KT400.....ja njemsi A-XP 3200+ ar FSB 400 tad vajag zinaat vai mobo atbalsta FSB400...

Link to comment
Share on other sites

grūti teikt cik tev dos vai nedos tas 3200 axp :roll:

vajag tavu geforcu uz līdzīgas sistēmas padzenāt - tad i redzēsi rezultātu :)

jebkurā gadījumā man ar 6800LE (kas defaultā ir vājāka par tavējo) man bija stipri vairāk punktu futuremark 3d benchos uz dfi nf2 infinity ar 512Mb ramu un proci uzdzītu līdz 2,4Ghz :?

Link to comment
Share on other sites

SS15th.div.legionary

to Kuumins

ja tu saki ka esi gatavs teereet liidz 100Ls...mosh paardodot vecos dzelzhus vereetu iekljauties...man teiksim upgreids no A-XP 2500 Mobile un Abit AN7 uz s939 DFI NF3 ultra D, kurai ir AGP8X un A64 3000+Venice tray izmaksaaja rupji reekjinot 80Ls (kad paardevu vecos dzelzhus)....mosh ir veerts padomaat...jo VGA tev ir pietiekoshi jaudiiga....

Link to comment
Share on other sites

Eh.. baigi meetaajos.. nezinu ko dariit..:/

Uzlieku tam VGA max kvalitaati.. ar visiem tiem AA utml..

Palaizhu demo screenu.. un joprojaam CPU ir uz 100%.. teoreetiski tas noziimee ka CPU konkreeti netiek liidz.

 

Ja CPU netiktu liidz VGA tad CPU slodze buutu mazaka..

a shitaa..

 

Geforces pasiivaa dzese spaarda :)

Saanu vaakaa ir iemonteets 120m nexus.. jamais neslikti nodzesee to pasiivo :)

Core 558Mhz un pie slodzes temp neraapjaas paari pa 60graadiem :)

Biju lasiijis ka shitiem geforciem 80 graadi ir normaali un reizeem pat ir paari pa 100...

A man ar defauto dzesi idlee 47 :)

 

 

www.3dnews.ru

 

CPU P4 3,2Ghz 800FSB (Northwood D1)

Mobo DFI Lanparty Pro 875b

Память DDR400 2x512Mb в двухканальном режиме Тайминги – .5-8-4-4

OS WinXP + SP2 + DirectX 9.0c

 

Dazhaadu razhotaaju 6600GT ar dazhaadaam cores un ram frekfenceem

Mark05' minimums 3.2k liidz 3.7k ar nedaudz zemaakaam frekfenceem kaa es varu uzlikt.

Neslikti... :(

A maneejaa sisteema dod tikai 54% no taa ko dod shitaads P4 3.2

Potenciaals kartei ir.. tikai kaa labaak to izspiest :)

Link to comment
Share on other sites

cpu visaam muusdienu speeleem buus uz 100%.

ar A64@2500mhz

cs1.6 - 100%,

cs:s = 100%,

vecais serious sam=100%.

taaka var reetjinaat, ka cpu vienmeer var buut stipraaks, manupraat just cpu nepietiekamiibu var first person speelees, kad, piemeeram, uz pussekundi ietjeraas kaads skats, kautgan fps paliek vienalga augsts (kaa man tas ir ar cs:s)! kaadaa veidaa speelees tu juuti, ka cpu nepietiek?

Link to comment
Share on other sites

spēles jebkādu cpu noslogos līdz max. ar 2ghz cpu tev būs piemēram 30 fps ar 4ghz cpu tev būs piem. 60 fps :) lai cik jaudīgs (saprāta robēžās) tev nebūtu cpu, tas vienmēr noslogosies 100% - tas vienk. ģenerēs maksimālo fps. hmmm... pats aizdomājos - a ja fps limitē? :|

Link to comment
Share on other sites

skaktuss

Paskaties ieprieksheejo manu postu..

papagailjos dubuulta shkjirba!!!

Nu ja jau papagailjos ir dubuulti.. tad speelee tachu buus kaut vai 1/3.. nu tas kaa minimums..

 

 

mark05'

Skatoties kaa man raustaas tas pirmais tests (chuvaks ar lozhmeteeju pljauj pretiniekus kaa zaali) var redzeet ka briizhiem iet cieshami un tad briishiem kad paveraas lielaas platiibas kur viss bruuk.. kriit un gaazhas.. nu tru ir chau :)

0 fps :)

Link to comment
Share on other sites

uz pussekundi ietjeraas kaads skats, kautgan fps paliek vienalga augsts (kaa man tas ir ar cs:s)!
tādi joki, man liekas, ir dēļ HDD. novērots doom3, fear beta utml. spēlējot. kamēr grozies vienā vietā - viss perfekti, skaisti, fps augsts. tieši lienot no telpas uz telpu (piem.) sākas tās aizķeres. tas pats tika novērots arī ar 2gb ramu - tātad - bremzē HDD. domā cpu? nu nez - uzdzīts 2,7Ghz a64 :roll:
Link to comment
Share on other sites

Es to CPU noslogojumu skatiijos demo sceenaas :)

tip ~ nojaushu ka GPU ir ko dariit kad vinja temp uzlien liidz 57-60 graadi..

ja CPU ir uz 100% a GPU temp ir <58graadi.. tad laikam GPU nav ko dariit :)

Ibo ir sceenas kur GPU ir 58 graadi un CPU meetaajaas ta ~60-90%

Taada ir mana teorija :)

Es gan nezinu cik tas ir pareizi..

Mosh kaut kaa citaadi var apskatiities cik noslogots ir GPU?

 

 

deff_ins

1) diskus jaadefragmentee

2) systeema un gaames.. labaak ja ir uz 2viem dazhaadiem diskiem un protams ka abiem buutu jaabuut ar 8mb cache.

Link to comment
Share on other sites

tādi joki, man liekas, ir dēļ HDD. novērots doom3, fear beta utml. spēlējot. kamēr grozies vienā vietā - viss perfekti, skaisti, fps augsts. tieši lienot no telpas uz telpu (piem.) sākas tās aizķeres. tas pats tika novērots arī ar 2gb ramu - tātad - bremzē HDD. domā cpu? nu nez - uzdzīts 2,7Ghz a64  :roll:

nu nez vai taadaas speelees kaa cs:s un hl2, kas izmanto tikai ap 600mb ramu, taa moca cieto! itsevishtji cs:s kur visa karte jau gandriiz sadziita ramaa...! doom3 un fear gan vareetu buut, tiem textuuras vien 512 rij!

Link to comment
Share on other sites

papagailjos dubuulta shkjirba!!!

 

kaukaadus sveshus benchu rezultaatus jau sen nenjemu veeraa! panjem pac to karti un paarbaudi uz jaudiigaakas sisteemas! cik es esu apgreidojies un doungreidojies, neesu pie jaudiigaaka cpu jutis 3d papagailju pieaugumu! pashlaik driizaak pie jaudiigaakas sisteemas ir kritums - agraak 3dmark03 deva 10600 miiksti, tagad vairaak par 10500 neizdodas!

Link to comment
Share on other sites

KT400 neuztur Dual RAM.... tā ir bremze.. (ja laidīsi šos pašus moduļus 2.5-3-3-7@166 tad vajadzētu iet jamiem duālajā, bet labāk jau protams Dual Kitu kādu paķert, taga jamie lēti)

 

VGA... vai visi tie fast write, AGPx8 utt ir enablēti? + uzmanīgi ar draiveriem, pasties maybe ar kādiem vecākiem, vai tieši jaunākiem, lido ātrāk tā karte

 

HDD - Cietnis atbalsta ATA133 ? un vai vads ir ATA133 - ir bijis nepatīkams gadījums.. he darbojos ar cietni kas gāja ATA66... brrr...

 

Proci es domāj nevajag mainīt, 512KB kešs jau ir un MHz ar pietiekami.

 

Tas manas pārdomas pa tēmu...

Link to comment
Share on other sites

Guest bedris

Iz pieredzes:

 

+/- ~300 markas ieks 3D Mark03 darbinot sisteemu uz 2500+ vai 3200+, jo ieks 3D Mark tiek testeeta arii software rendereeshana kuraa tiek izmantots CPU :wink:

 

edit:

 

Testeeju savu 6600GT uz drauga aparaata (64Bit Athlon 3200+) un starpiiba bija tikai ap 100 markaam (pasham A-XP2700+ @ 3200)

Un ieksh gaminga protams nekaadas skirbas nebija :)

Taatad?

Link to comment
Share on other sites

Taatad.. doma ir mainiit m/b un dziit cpu lai straadaa kaa godiigs 3200 :)

Kaut kad jaabrauc pie Tominsh ar alu un jaatestee kas un kaa ;)

Link to comment
Share on other sites

Ugu, prieksh doom3 vajag vismaz sata hdd, jo vienam 4omam majas divi PC, abien xp 3200 barton 1gb ram, 6800le, bet vienam kompim bija sata 80 gb, bet otram ata udma 100, nu tur bija skirba redzama, kad sakas action, viss notikas uz udma 100 ar sec aizturi, bet fps nemainijas :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest HeUeR

nu nez kas man tur kruts uzreiz kad ir 64 biti datoraa un duaaaalais labs, bet kartei obligaati jarukaa +/- 8000 markaam in 3dmark 03, ar visiem patchiem. Nu pasam man ir 8200 +/-

Link to comment
Share on other sites

Koroche.. karte tiks notesteeta uz Tominsh kastes (AbitNF7 + XP2500mobiilais) un te tiks ieposteeti rezultaati.

Domaaju ka ne man vienam ir itneresanti cik lielaa meeraa CPU ietekmee fps speelees.

 

Un vispaar.. cik es lasiiju.. nav nebija taadu kaa rekomendaaciju kadam CPU jaabuut lai noslogotu to vai citu VGA.. tb lai VGA nekasa bumbierus, bet gan nodarbojas ar reaalu djeelu :)

Zheel ka GPU nav iespeejas apluureet cik noslogots ir tas GPU :) Jaaziilee peec temp.

Link to comment
Share on other sites

Nu cik ir zināms no līdzšinējiem testiem, lai normāli noslogotu vidēja līmeņa videokarti kā R9600XT/GFFX5900XT vajag vismaz P4 3GHz un Athlon 64 3000+. Pieņemu, ka 6600GT būs ne mazākas prasības.

Link to comment
Share on other sites

A ir kaut kaadi speciaali testi ar kuriem var redzeet preciizi, nevis uz aci vai chuju, ka CPU netiek liidzi?

Link to comment
Share on other sites

josi

Nop :)

Ibo es no shiim speelju lietaam neko nejeedzu..pienjemu ka var buut softs kursh uzraada GPU noslodzi.

Ibo ja CPU nespeej izreikjinaat visu fiziku un AI tad itkaa loogjiski ka GPU seezh bezdarbiibaa.

 

Nu nav tachu vienalga kaads CPU ir sisteema.. un ta pat ir skaidrs ka ja iemauc paaraak jaudiigu CPU, tas neuzlabos tik juutami veiktspeeju speelees ja VGA netiks liidzi..

tb sisteemai ir jaabuut sabalanseetai..

Protam var ielikt maksimaalo CPU... un protams buus vairaak laimes papagailju un speelees FPS.. tachu to pashu var panaakt pa letaaku $ vienkaarshi pareizi sabalanseejot sisteemu..

Man taa shkjiet..

Bet nu neesmi nekaads speelmanis.. praktiskaas pieredzes shai jautaajumaa nava :)

Redzu tikai to ka man shobriid ir nedabiigi maz to papagailju :) Gribu vairaak. Un man ir aktuaals jautaajums.. ko labaak dariti?

1) Mainiti m/b uz taadu uz kuras var uzdziit savu XP2500 liidz 3200?

2) Atstaat esosho m/b un nopirkt XP3200?

3) mainiit visu.. tb m/b un CPU uz kaut ko no A64?

 

Vai 3 variants dos juutami vairaak laimes papagailjus un buus to teerinju veerts?

Kursh no shiem variantiem ir labaakais no cena/papagailji attieciibas viedoklja?

Link to comment
Share on other sites

pirms kaada laika izdariiju 3. izveeli... esmu apmierinaats... tagad vismaz var piedomaat ko greidot naakamo, a to uz S.A vairs nav ko greidot :D

Link to comment
Share on other sites

Ibo es no shiim speelju lietaam neko nejeedzu..pienjemu ka var buut softs kursh uzraada GPU noslodzi.

Ibo ja CPU nespeej izreikjinaat visu fiziku un AI tad itkaa loogjiski ka GPU seezh bezdarbiibaa.

Ok, pieņemsim, ka eksistē tāds softs. Bet ko tas tev dos, ja tas uzrādīs, ka, piemēram, Solitairē CPU drūmi nevelk līdzi - vai tapēc vien tu tagad skriesi mainīt CPU, ja tajā pašā laikā tev Pinballs vienkārši lido? Priekš visām spēlēm megasistēmu tāpat nesavāksi, tāpēc rezultāti būs ļoti atkarīgi no pašas spēles.

Ja neesi apmierināts ar FPS kādā konkrētā spēlē, tad pameklē internetā videokaršu testus savai kartei tai pašai spēlei un salīdzini, uz ko tu vari cerēt labākajā gadījumā un tad arī izdari secinājumus.

Link to comment
Share on other sites

Guest bedris

es ieteiktu vispaar neko nedariit ;)

 

Vai tad ar naudu jaameetaajas tikai taapeec. lai vareetu vairaak markas saraut un lielaaku bootmarku iegraabt? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja VGA speej izdot tur pat 2x lielaaku FPS...

Var buut es vareeju iegaadaat svakaaku VGA tachu kura buutu atbilstoshaaka manam tagadeejam CPU un dabuutu tos pashus FPS..

Tachu ja jau reiz es "kljuudijos" tad ir jaaizspiezh tas potenciaals no taas VGA..

Citaadi sanaak ka es esmu zemee nometis $.

:)

Link to comment
Share on other sites

Nu vakar uz sadas sistemas notesteja 6600GT: Barton 2500@3200xp+

Ram 1GB

ABIT NF7-S

03marki 7996. Domaju ka uz mobile proci varetu kadu simtu vairaak dabut

 

 

:? .

Link to comment
Share on other sites

Daudz darba.. nesanaak aizkratiities liidz Tominsh :)

Darbaa nav nevienas briivas kastes ar AGP slotu...:/

Ar to softu.. tur ir kjeepa.. Principaa koderiem paredzeets.. Tur nav tik vienkaarshi :)

Zem FarCry tu vinju nepalaidiisi. :)

Link to comment
Share on other sites

Mde es to ATI tooli bik pastījos... nebij tik traki ar instalēšanu utt...

Bet lai kauko ar jamo izdarītu manuāļu kaudzītei jāizrokas cauri :roll: jāsagaida iedvesma.... :o

Link to comment
Share on other sites

josi

 

Redzu tikai to ka man shobriid ir nedabiigi maz to papagailju :) Gribu vairaak. Un man ir aktuaals jautaajums.. ko labaak dariti?

1) Mainiti m/b uz taadu uz kuras var uzdziit savu XP2500 liidz 3200?

2) Atstaat esosho m/b un nopirkt XP3200?

3) mainiit visu.. tb m/b un CPU uz kaut ko no A64?

 

Vai 3 variants dos juutami vairaak laimes papagailjus un buus to teerinju veerts?

Kursh no shiem variantiem ir labaakais no cena/papagailji attieciibas viedoklja?

 

3) Trešais variants dos jūtamu ieguldījumu tur kur razultāts ir vairāk atkarītigs no proča. Pēc savas pieredzes saku. visdārgākais variants

2)nopirkt mb uz nForce II Ultra bāzes (Epox, Abit....). Pirms tam, ja vari pārbaudi vai procis spēj strādāt uz 200 MHz šinas. Labākais Price/Performance apvienojums

3)pirkt jaunu proci. Lētākais....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...