Jump to content

Canon A75 - sound memo download


Guest es_pats
 Share

Recommended Posts

Sveiciens!

 

1.) Meklēju googlee, lasīju manuāļos, taču nekādi nevaru atrast - vai ir iespējams lejuplādēt no fotoaparāta bildēm pievienotos "Sound Memo".

Fotoaparāts taču suportē wav formātu, taču neesmu atradis veidu, kā citādāk ierakstīt tikai skaņu, bez video (izņemot minētos Sound Memo, kurus nemāku lejuplādēt).

 

2.) Vai Canon A75 ir arī "Quick shooting mode", kad fotoaparāts visu laiku ir gatavs fotografēšanai uzreiz pēc slēdža pogas nospiešanas nevis ar sekundes aizturi???

 

Es jau saprotu, ka tas nav nekāds diktafons, taču reizēm kādā pasākumā gribas ierakstīt tieši skanošo dziedāšanu un, taupot atmiņas kartes ietilpību vai arī tumsas dēļ, negribu uzņemt video.

Link to comment
Share on other sites

doh, domā ko raksti - bildēt pēc slēdža nospiešanas :)

it is impossible (+digiziepjiem nav slēdža), bet par burst mode ir jālasa specene - 2.2 fps/12 bildes, kas ir pietiekami labs rādītais

 

Tikai ņem vērā, ka nākošā ekspozīcija būs tikai pēc iepriekšējās, nevis uzreiz :)

Link to comment
Share on other sites

Guest es_pats
doh, domā ko raksti - bildēt pēc slēdža nospiešanas :)

it is impossible (+digiziepjiem nav slēdža), bet par burst mode ir jālasa specene - 2.2 fps/12 bildes, kas ir pietiekami labs rādītais

 

Tikai ņem vērā, ka nākošā ekspozīcija būs tikai pēc iepriekšējās, nevis uzreiz  :)

 

Digiziepjiem arī mēdz būt mehānisks slēdzis un mehāniska diafragma! Starpība vien tā, ka spoguli nav jāpaceļ. Turklāt es rakstīju par slēdža pogas nospiešanu, nevis paša slēdža nospiešanu.

Un jautājums ir par fast shooting modi - cik esmu redzējis, pat A40 ir tāds režīms, kuru iedarbinot fotoaparāts strādā ievērojami ātrāk. Citādi jau fotoaparāts labs, ja neskaita palielo troksni un zemo darbības ātrumu - fotografēt pasākumu ir ārkārtīgi grūti.

Link to comment
Share on other sites

1.) strādā lēni, jo izmanto LCD gan kā vieweri gan previeweri

2.) ieslēdz `Continues shooting`/`Burst mode` - kaut kur jābūt tāds

3.) cik ātri strādā - atkarīgs arī no gaismas, jo no tā atkarīga arī ekspozīcija - tas attiecās uz visiem fočukiem.

4.) elektroniskas diafragmas nemaz nav - it is impossible :)

5.) turklāt slēdzis arī mēdz būt tikai un vienīgi mehānisks :)

6.) lejupielādē savas bildes caur CF card readeri.. nevis caur USB, iespējas tur būs arī tavi soundi/av

Link to comment
Share on other sites

Guest es_pats
1.) strādā lēni, jo izmanto LCD gan kā vieweri gan previeweri

2.) ieslēdz `Continues shooting`/`Burst mode` - kaut kur jābūt tāds

3.) cik ātri strādā - atkarīgs arī no gaismas, jo no tā atkarīga arī ekspozīcija -  tas attiecās uz visiem fočukiem.

4.) elektroniskas diafragmas nemaz nav - it is impossible :)

5.) turklāt slēdzis arī mēdz būt tikai un vienīgi mehānisks :)

6.) lejupielādē savas bildes caur CF card readeri.. nevis caur USB, iespējas tur būs arī tavi soundi/av

 

Displeju mēdzu slēgt ārā, taču tad nav iespējas kontrolēt, kādu gaišumu viņš izvēlas par noteicošo un sanāk nedaeksponēt vai pāreksponēt bildes svarīgāko daļu. Continous shooting tikai daļēji atrisina problēmu - ekspozīcijas parametri un fokuss paliek iepriekšējais, tādēļ nevar ātri bildēt citus notikumus.

Elektroniskas diafragmas un slēdži ir - tikai - simulēti. Piem. visiem telefoniem tās simulē ar to cik ilgi eksponētu kustīgo bildi uzskata par vienu kadru. Protams, tā vairs nav diafragma, taču tādas sistēmas pastāv.

 

Problēma tā, ka CF lasītāja man vienkārši nav. :(((

 

Tātad saprotu, ka šādu fīču A75-niekam vienkārši nav. :(

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

.wav failus var novilkt ar defaulto softu vai, kad skataas kameru kaa draivu (mount /dev/sda2 /mnt/camera)

 

aatraakai bildeeshanai izmanto rezhiimu M bez zibspuldzes un ar MF.

Link to comment
Share on other sites

Jā jā... neiestāstīsi viņam, ka ekspozīcija aizņem laiku,

un manuālā režīmā kamēr viņš saliks vajadzīgos f/T paies laiks un palaidīs garām labos kadrus.

 

Es izmantoju Av/Tv - (shutter/aperture priority).

M der tikai kad, objekts-fotogrāfs ir nekustīgi pārsvarā - studija & etc.

 

liekas ka pat digiziepjiem atslēdzot LCD pāatrināsies ātrdarbība - t.i lai nelādē preview, bet dara ko citu.

Link to comment
Share on other sites

Guest es_pats
Jā jā... neiestāstīsi viņam, ka ekspozīcija aizņem laiku,

un manuālā režīmā kamēr viņš saliks vajadzīgos f/T  paies laiks un palaidīs garām labos kadrus.

 

Es izmantoju Av/Tv - (shutter/aperture priority).

M der tikai kad, objekts-fotogrāfs ir nekustīgi pārsvarā - studija & etc.

 

liekas ka pat digiziepjiem atslēdzot LCD pāatrināsies ātrdarbība - t.i lai nelādē preview, bet dara ko citu.

 

Protams, ekspozīcija aizņem laiku, taču 1/50 sekundes uz 2 sekunžu gaidīšanu tomēr nav pats galvenais kavēklis... Manuālais režīms tiešām neder ātrai bildēšanai, ja bildējamie objekti atrodas te saulē, te ēnā, te telpās, turklāt manuālais fokuss (pat pie ziepjutrauka lielā asuma dziļuma) var sataisīt lielas ziepes, ja fotografējamie objekti maina attālumu līdz objektīvam.

Ar ekrāna izslēgšanu ir vēl cita problēma - caur mazo viewfinderi grūti izkustēties līdzi kustīgiem objektiem, turklāt tas skatu meklētājs nogriež daļu attēla - vietu, kur iespraukties kādai nejaušai ausij, rokai vai citam traucēklim, kas sabojā bildi.

Es vaicāju par fīču, kuru pats esmu redzējis Canon digiziepjiem, vēl lētākiem par A75 - fast shooting mode.

Link to comment
Share on other sites

Guest es_pats

galvenais laika zaglis tomēr ir laikam ir visu mērījumu apstrāde - gaisma, fokuss u.t.t., jo arī bez zibspuldzes fotoaparāts ir tik pat lēns, pat manuālajā režīmā tas ir novērots. Kamēr es nobliežu 2 kadrus, tikmēr dslr jau kādus 6 un vairāk klakšķus ir uztaisījis, lai gan es jau esmu notēmējis un pogu (neteikšu, ka šī poga darbina slēdzi, protams, caur elektroniku) līdz pusei nospiedis, gaidu, kamēr foķiks visu sagremos.

Savukārt Av/Tv ir tieši tik pat daudz mērīšanas - esmu novērojis, ka fotoaparāts parasti variē tieši ar vienu no šiem parametriem, katrā režīmā ar savu. Uzstādīt tos neaizņem pārāk daudz laika, bet var gadīties, ka pie gaismas maiņām kamerai tomēr vajag vairāk brīvības.

Tāda sajūta, ka tur ir iemontēts taimerītis, lai kamera būtu lēnāka un lietotāji pirktu dārgākos modeļus.

Bet mount komandas man iekš W2k nav pieejamas, nav pat XP, kurš atpazīst kameru kā mass storage.

Link to comment
Share on other sites

Guest es_pats

Pēc nelielas testēšanas secināju, ka ekrāna izslēgšana procesu mazliet pat palēnina (ja ir izslēgts ekrāns, kamera aizver slēdzi un neko nemēra, bet uzspiežot pogu līdz pusei ver slēdzi vaļā un mērījumus sāk no nulles), manuālais režīms arī lielu ietaupījumu nedod, jo kamera tik un tā izmēra visu, lai zinātu, vai nebūs par tumšu/gaišu un parādītu saimniekam ko viņa domā par uzstādīto ekspozīciju. Vienīgais, kas deva jūtamu laika ietaupījumu bija manuālais fokuss - tas nu A75-tajam ir lēns. Ja gribēšu ātrus kadrus, nāksies vien diafragmēt un likt manuālo fokusu vai arī likt continous shooting, kas nevienmēr ir labākais risinājums.

 

Acīmredzot režīma, kad kamera pati visu laiku sekotu līdzi rādījumiem un nospiežot pogu vairs neko nemērītu un neregulētu, A75-jam nemaz nav. Žēl. :(

Link to comment
Share on other sites

domā ko runā... izslēdzot LCD, aizver slēdzi..

gy, nu nav tur slēdža - gaimsa pa taisno krīt uz matricas bez jebkādiem škēršliem.

 

SLR gadījuma ir cita fiška - procesors ir noslogots tikai uz fokusu/mērijumiem/ccd nolasīšanu.

 

turklāt fokus tur ir uzbūvēts pēc cita principa - tiek izmantoti statiskie AF-punkti uz spoguļiem.

 

D2HAFpoints.jpg

 

Digiziepjiem - fokuss/mērijumi/nepārtraukts_lcd/lamer_iestatījumi/lamer_postprocessing (tas lai bilde beigās būtu `ok`). turklāt digiziepja procis ir smieklīgs salīdzinājumā ar dslr proci. (te nu izņēmums Canon S1/S2-IS kas izmanto dslr pročus)

 

Digiziepjiem fokuss ir full elektroniskais (no ccd matricas)

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils
Acīmredzot režīma, kad kamera pati visu laiku sekotu līdzi rādījumiem un nospiežot pogu vairs neko nemērītu un neregulētu, A75-jam nemaz nav. Žēl. :(

es tak teicu, ka ir.

M un MF.

Link to comment
Share on other sites

Guest es_pats

Starp citu, es domāju!

Canon digiziepis nav nekāds telefons ar fotografēšanas iespēju. Ja labi palūkojas objektīvā, var ieraudzīt gan diafragmu gan slēdzīti, kas, izslēdzot ekrānu, aizkrīt priekšā matricai un fotoaparāts ieslīgst taupības režīmā, neveicot nekādus mērījumus vai ko līdzīgu.

DSLR-am fokusējoties ir vēl tā priekšrocība, ka fokusu nosaka tieši pie spoguļa pieliktie sensori un nenoslogo proci, tikai paziņo tam par fokusēšanas rezultātiem!

Savukārt ziepja procim lai fokusētos ir jāanalizē matricas doto attēlu, meklējot kontrastu līnijas, vienlaicīgi regulējot fokusu.

Izslēdzot ekrānu manuālais fokuss tiek disablēts un šos mērījumus foķikam ir jāveic tik un tā.

Un ko Tu domā ar full-elektronisku fokusu??? Mož vēl pati matrica koriģē asumu?

Matricas sniegtie kontrasti (pēc procesora apstrādes) vienk paziņo, kad objektīvs ir nofokusēts, visā fokusēšanas laikā objektīvā fokuss tiek regulēts, kamēr dabū asāko attēlu uz matricas un tas arī ir lēni. Manuālā fokusa režīmā objektīvā fokuss no procesora signāla uzreiz tiek uzstādīts noteiktā attālumā. Un post_procesing A-75 diemžēl arī nav pieejams.

Link to comment
Share on other sites

Guest es_pats
Acīmredzot režīma, kad kamera pati visu laiku sekotu līdzi rādījumiem un nospiežot pogu vairs neko nemērītu un neregulētu, A75-jam nemaz nav. Žēl. :(

es tak teicu, ka ir.

M un MF.

 

Izlasi vēlreiz ko es rakstīju par M režīmu.

Bet ar MF kamera nekam neseko līdzi, tikai bliež pēc usera iestādījuma.

Link to comment
Share on other sites

gribi teikt, RAW->JPEG + iestatītie filtri nav prostproceesing? [RAW vienkārši netiek piedāvāts saglabāt]

 

sory, pateicu neapreizos vārdus par `full-elektronisko fokusu`, biju domajis `full-digital`.

 

Te nu tev priekšrocība dslr pret dZiepi. un nav ko kunkst par nokavētiem kadriem :)

Link to comment
Share on other sites

jurki-purki

Cilvēk, lai taisītu ātras bildes, pirmkārt izslēdz sabildētā attēlošanu uz LCD. Tā jamais ātrāk atgūsies burst modē.

Otrkārt, M un MF režīmā, spied tak to ibano pogu uzreiz līdz galam! Šitais strādā arī citās modēs, tik tad sanāk nedafokusēts attēls.

 

BTW, ja ir vēlme bildēt kā (pus)profesionālim, tak nopērc arī to kameru tādu! Kā jau Delfins rakstīja, ziepēm un SLRiem ir dažāds autofokusa mehānisms, un, ja tu gribi, lai fokusējas ātrāk (kas arī ir pamata problēma, kādēļ ziepes bremzē), tad arī jābūt tai sistēmai citai.

Link to comment
Share on other sites

Guest es_pats

Labi, jautājums bij pavisam cits un aizbraucām galīgā beztēmā. Mani interesē kā izspiest maksimumu no šī foķika ar paša ražotāja paredzētām funkcijām!

 

Vēl ir jautājums vai var A75 pārslēgt uz PTP vai Mass storage device, lai uz W2K būtu iespēja izmantot šo fotoaparātu kā CF readeri???

Link to comment
Share on other sites

Mani interesē kā izspiest maksimumu no šī foķika ar paša ražotāja paredzētām funkcijām!
Mmm, vispirms jāiemācās fotografēt, t.i., jāpārzina, kādu funkcionalitāti katrs no aparāta režīmiem (parasti Av, Tv un M) piedāvā. Pārzinot to visu, tu spēsi apiet aparāta bremzējošās vietas, kas, savukārt, ļaus izmantot aparāta funkcionalitāti pilnībā.

Fotografēt ir jāmācās, tāpat kā jāmācās redzēt fotografējamās situācijas, jāmācās tās sasaistīt ar kameras vēlamajiem uzstādījumiem (tas ir tas noteiktais uzstādījumu diapazons, kurā attēli ir vislabākie tieši tavai kamerai) un jāprot jau savlaicīgi nospiest slēdža pogu, lai noskatītais kadrs kļūtu par bildi (es arī nekādi nevaru pierast pie sava G6 pēc filmiņu spoguļkameras, kas darbojās zibenīgi). Tas parasa daudz pacietības, uzmanības un kaudzēm pusbrāķa.

 

P.S. Šāda tāda noderīga informācija iXBT forumā (krievu val.) par tavu kameru - tālāko filtrē pats.

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils
Izlasi vēlreiz ko es rakstīju par M režīmu.

Bet ar MF kamera nekam neseko līdzi, tikai bliež pēc usera iestādījuma.

bet logjiski! tachu kaads aatrums! :)

fokuseeshana aiznjem laiku.

nesapratu, ka veelies aatru autofokusu no taa, ko Tu rakstiji.

un ir arii burst mode galu galaa. (fokuss gan paliks fikseets, bet ko gan Tu gribi!!)

Link to comment
Share on other sites

cilvēkam nepielec, ka `augstāk par savu dibenu nevar izd***` :)

 

1.) no šiem digiziepjiem daudz nevar gribēt

2.) digiziepji tam(sarežģitai/ātrai fotografēšanai) nemaz nav paredzēti.

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils
cilvēkam nepielec, ka `augstāk par savu dibenu nevar izd***` :)

 

1.) no šiem digiziepjiem daudz nevar gribēt

2.) digiziepji tam(sarežģitai/ātrai fotografēšanai) nemaz nav paredzēti.

tak ir paredzeeti.

man a95, fotografee zibeniigi. protams, ka M+MF. varu uzmonteet filtrus un uzlikt uz staatiiva. ko gribu, to dabuunu.

 

uz iso400 kvalitaate saks, bet taas jau ir CCD izmeera probleemas.

Link to comment
Share on other sites

Nu nez, man no sava S1 IS ar ZoomBrowser EX visu sanaak lejuplaadeet :p

Mosh pameegini originaalo programmatuuru....

Link to comment
Share on other sites

uz iso400 kvalitaate saks, bet taas jau ir CCD izmeera probleemas.

Diemžēl saks jau sākās virs iso100.salīdzināju savus abus aparātus(PS A85 un EOS350D) un konstatēju, ka A85 trokšņi pie iso100 ir vienādi ar 350D pie ISO800 un dažreiz 1200

Link to comment
Share on other sites

Guest es_pats

Trokšņi tiešām ir lieli, uz 400 vispār nevar bildēt, konstanti jātur ISO 50.

Vēl ar autofokusu ir lielas problēmas tumsā - tik pat kā nevar nofokusēt, tad jāizlīdzās tikai ar manuālo.

Stikls arī nav tas labākais - aberācijas izpaužas visā savā krāšņumā.

Vēl ir visai šaurs dinamiskais diapazons.

Toties šī kamera reāli iekārdina nopirkt kādu dslr - ja sāc spēlēties ar manuālajiem iestādījumiem, ilgajām ekspozīcijām un, nedod Dievs, nopērc vēl pāreju un sāc maukt filtrus (piem., polarizācijas)...

 

Visiem, kas saka, ka šī kamera nav paredzēta labu foto taisīšanai - pasakiet lūdzu, kapēc uzreiz pirkt digispoguli, ja nav lielas pieredzes fotografēšanā? Varbūt es nopērku labu, lētu digiziepi un tad gribu redzēt uz ko Canons ir spējīgs... Bet kad redzu, ka dažiem lētākiem Canoniem ir dažas fīčas, kas nav šim - jūtos vīlies...

Par oriģinālo softu - beigās atradu kādā režīmā var waves lejuplādēt - šo režīmu iepriekš neizmantoju, jo ir stipri lēns visu jauno foto lādēšanai.

 

Bet tā arī nesapratu no Delfina - vai es varu (ar oriģinālo softu, vai mož iesaki man kādu citu) caur šo fotoaparātu ielikt CF kartē dažādus failus, ne tikai JPG ar šī foķika datiem IPTC-ā???

Link to comment
Share on other sites

nu ja tavs fočuks ir pielikts klāt kā Removable storage, kaut vai backupus taisi uz CF.

 

Nu blin, nesāc spiest par Canon pēc lētākā digiziepja. dslr ir cits lauciņš.

Link to comment
Share on other sites

Guest es_pats
nu ja tavs fočuks ir pielikts klāt kā Removable storage, kaut vai backupus taisi uz CF.

 

Kā pielikt???

 

Nu blin, nesāc spiest par Canon pēc lētākā digiziepja. dslr ir cits lauciņš.

 

Par canon es spriedīšu pat pēc reklāmas pildspalvām, kuras viņi man mēģinās iesmērēt akcijas laikā! Pēc visa! Taču, ja vienā jomā viņi izcelsies tik ļoti, ka zudīs strīdi, par to vai Canons/Nikons/Pana u.c. ir labāks - tikai tad es pievēršu acis uz viņu piepelnīšanos iesmērējot pircējiem sliktu optiku!

Link to comment
Share on other sites

jurki-purki

Par tiem waviem runājot, Windā jamie smuki rādās uz diska, kas top par Canon nosaukts, kad kamera ir pieslēgta pie kompīša. Pēc analoģijas tieši tāpat vajadzētu būt arī uz Linuxiem, kam var piemontēt šito kā disku.

Kā USB foto ar ražotāja pergām, manprāt, nevar izmantot, jo viņi tak neļauj pat biku cita formāta jpgus glabāt! Kāds kreisais tūli gan jau var šito izdarīt, es tik neesmu interesējies :(

Link to comment
Share on other sites

Guest es_pats
Par tiem waviem runājot, Windā jamie smuki rādās uz diska, kas top par Canon nosaukts, kad kamera ir pieslēgta pie kompīša. Pēc analoģijas tieši tāpat vajadzētu būt arī uz Linuxiem, kam var piemontēt šito kā disku.

Kā USB foto ar ražotāja pergām, manprāt, nevar izmantot, jo viņi tak neļauj pat biku cita formāta jpgus glabāt! Kāds kreisais tūli gan jau var šito izdarīt, es tik neesmu interesējies :(

 

Problēma jau tāda, ka kā disku viņu montē tikai uz XP un tad nevar neko uploadot (cik esmu dzirdējis). Bet uz W2k vispār nekā... Vainu viņu softs vai arī cits softs caur TWAIN-u. Viss...

A cita formāta jpegus var ielādēt ieliekot citu attēlu (paste) no kameras lejuplādētā jpegā, tikai nedrīkst neko mainīt - ne izmēru, ne IPTC ne ko citu. Tādā veidā esmu pāris bildītes dabūjis kamerā. Vēl var mēģināt ielādēt viņas kā scheme-pictures (kameras backgroundus ko rāda ieslēdzot kameru u.c.)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...