Jump to content

izejošā pasta servera (SMTP) noteikšana


mr
 Share

Recommended Posts

Konfigurējot piem. outlook ir nepieciešams izejošā pasta servera (SMTP) adrese. Zinu var pazvanīt provaiderim un uzprasīt.

Varbūt ir iespēja pašam to kaut kā noteikt, jo dzīvojos vairākos tīklos un katru reizi zvanīties, negribās kaut kā.

Saņemt jau e-pastus saņemu, bet nosūtīt nevar, ja nav uzstādīts šis parametrs.

Tagad piem, esmu pie optilain, sliktākajā gadījumā zinātāji var iedot šim, jo svētdiena vakars utt.

 

Galvenais tomēr interesē, kā pašam atrast šo adresi!

 

P.s. neesmu nekāds tīklu guru, tikai atuveni nojaušu kas i kas!!!!

Link to comment
Share on other sites

Man ISP ir IPasaule.

Domains vinjiem (maajas lapa) www.ipasaule.lv

 

Taalaak..START->RUN ierakstam CMD [ENTER] (spiezham taustinju enter nevis rakstam enter!!)

Taalaak boldaa ir izcelts tas ko es rakstu un sarkani pasviitrota ir atbilde.

 

C:Documents and SettingsGints>nslookup

Default Server: oc.rulz.lv

Address: 217.199.115.197

 

> set type=mx

> ipasaule.lv

Server: oc.rulz.lv

Address: 217.199.115.197

 

Non-authoritative answer:

ipasaule.lv MX preference = 5, mail exchanger = mail.ipasaule.lv

mail.ipasaule.lv internet address = 217.199.96.2

>

Link to comment
Share on other sites

Paldies Gint, tieshi tas ir ko gribēju zināt, vienīgi šeit jāzin tas provaidera nosaukums!!!

 

P.s. Jāspiež ENTER :D

Link to comment
Share on other sites

Kaa uzzinaats kaads ISP?

Elementaari.

 

http://net.apollo.lv/

 

isp.png

 

Rekur muusu aareejaa IP. (Parasti LV nets tomer neiet caur proxy, bet nu tas arii nebuutu buutiski, jo proxy jau arii visdriizaak ir taapasha ISPa)

Ierakstam vinju RIPE WHOIS Database Search ieksh WWW.RIPE.NET

 

isp2.png

 

isp3.png

 

Un kad mees zinam SIA nav gruuti atrast kaads vinjiem ir domains.

Veram valjaa www.zl.lv un te arii domains.

tb emails ir info@ipasaule.lv taatad domains ir ipasaule.lv

Link to comment
Share on other sites

piem es vienmeer izmantoju smtp.apollo.lv, kaut gan reizeem vinju iekljauj kaut kaados blacklistos, bet man po, taa pat es nesuutu uz kaut kaadiem nenormaaliem serveriem, kuros filtree peec sarakstiem

Link to comment
Share on other sites

juriz

Provaideri pie sava SMTP laizh tikai savus klientus.

Ja vien tev nav zinaams privaats SMTP.. tu nemaz pie citu ISP SMTP serveriem netiec.. tb netiec taadaa zinjaa lai nosuutiitu caur vinjiem.

 

Apollo smtp regulaari dziivojas pa melnajiem sarakstiem deelj nejeedziigajiem mdslistiem.

Tie aaksti nejeedz savas kastes tureet tiiras, pa kam uz vinjaam dziivojas visaadi briinumi.. un taanu sanaak ka mdslistu kastes suuta spamu.. un taadeelj arii apollo serveris regulaari nonaak tais sarakstos.

 

Citiem ISPiem ir mazaak privaato klientu.. taadeelj arii citiem ISPiem ir mazaak shaadu probleemu.

 

Da i tie kuri kautko jeedz no datoriem.. kautkaa izvairaas no Apollo interneta maajas.. Un ja vien ir iespeeja, parasti izveelaas ko citu. Taanu i sanaacis.. daudz klientu un neprofesionaalji.

Un rezultaats arii ir atbilstosh..

 

Taa ir tikai mana teorija. Subjektiivais viedoklis :)

Link to comment
Share on other sites

graavracis

Gint nu tu gan to Lattelekomu meeghini nomelnot melnaaku nekaa vinjsh ir.. Es jau kaa gadu lietoju Pilseetas Internetu kas arii ir Lattelekom serviss un man ar vinju nav bijushas nekaadas probleemas.. varbuut kaadas 2 reiziites tikai ir bijis kad man uz 10 min pazudis internets.. Stabilaaku internetu neesmu redzeejis... un nav bijis taa ka nevareetu es kautkur savu mailu nosuutiit... Ja vinjam cena buutu nedaudz zemaakas vispaar neko labaaku nevareetu veeleeties..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Instigater
C:Documents and SettingsGints>nslookup

Default Server:  oc.rulz.lv

Address:  217.199.115.197

 

> set type=mx

> ipasaule.lv

Server:  oc.rulz.lv

Address:  217.199.115.197

 

Non-authoritative answer:

ipasaule.lv     MX preference = 5, mail exchanger = mail.ipasaule.lv

mail.ipasaule.lv        internet address = 217.199.96.2

>

Nebuus gluzji pareizi, taa tiek noteikts attieciigaa provaidera ienaakoshaa pasta serveris, izejoshais var buut pavisam cits, bet kaa jau kaktu kantoros pienjemts, tad uz viena serva ir gan ienaakoshais, gan izejoshais, kaa arii webs, ftp, dc hubs un cita draza.

Gribu tik teikt, ka tehniski vispareizaak buutu panjemt kaadu aktiivo tiikla skaneri, uztaisiit visam provaidera tiiklam arp spoofing, tad atfiltreet izejosho portu 25 un vislielaakais pieprasiijumu skaits uz attieciigo hostu arii buus provaidera izejoshais pasta serveris.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Teemas nosaukums.. izejoshaa.. tb SMTP servera noteikshana..

Caur SMTP parasti var arii nosuutiit.

Vismaz pa 99% ka vaar :)

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Nu tieshi taa! DNS ierakstos vispaar neparaadaas ieraksta tips kas atbilstu SMTP servam, citiem vajag zinaat tikai MX, kas noziimee ienaakosho servu, tobish uz kuru servu gruuzt meilu attieciigajam domeenam.

Luudzu paarlasi veelreiz manu postu.

Link to comment
Share on other sites

Jaa.. tachu caur SMTP gan nosuuta gan sanjem :)

Taadeelj principaa ja vien nav ka aiipashi norubiits ( manu praat maz ticams) tad jaastraadaa arii nosuutiishanai.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Luuk te tu smagi iebrauci auzaas. Kaa jau rakstiiju, kaktu kantoros taa arii ir, ka ir vienkaarshi meilservs, bet palielaakaa kantorii izsuutiitaajservs ir viens, bet sanjeemeejs cits, jebshu sakot ir pat divi sanjeemeeji, kursh ir primaarais, to nosaka peec MX ieraksta parametra priority, taveejaa piemeeraa 5, sekundaarais buus kaut kaads lielaaks cipars.

 

Piemeers:

C:Documents and SettingsInstigater>nslookup

Default Server:  router.uzvara.net

Address:  192.168.0.254



> set type=mx

> times.lv

Server:  router.uzvara.net

Address:  192.168.0.254



Non-authoritative answer:

times.lv        MX preference = 10, mail exchanger = mail.nova.lv

times.lv        MX preference = 0, mail exchanger = mail.times.lv



times.lv        nameserver = dns.parks.lv

times.lv        nameserver = ns.times.lv

mail.nova.lv    internet address = 82.193.77.188

mail.times.lv   internet address = 82.193.77.161

dns.parks.lv    internet address = 195.2.96.2

 

Vienaa iznjeemuma gadiijumaa gan vienmeer buus pareizi atklaats izejoshais mailserveris. Ja izsuutiitaa veestule ir paredzeeta useris@times.lv, tad droshi izejosho servu var noraadiit mail.times.lv, jo shis serveris pienjems sava domeena epastu.

 

Ir arii otrs iznjeemums, ja tev pasham ir pasta adrese useris@times.lv, tad arii izejosho var noraadiit mail.times.lv, bet shaada straadaajosha konstrukcija ir jau nedaudz retaak sastopama.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

1) Jaanoraada SAVA ISP domeina vaards.

Piemeram.. man ISP ir IPasaule un es zinu ka vinu maajas lapa ir www.ipasaule.lv tb domains ipasaule.lv.

 

Man vajag VINJU mail serveri.. un vinjiem viss driizaak ir viens nevis n mail serveri.. un tas viens viss driizaak i sanjem i nosuuta.

 

:)

Riitaa joka peec apluureeshu liekos un mazaak lielos ISP..Tagad speeki iet uz beigaam :)

 

 

domeinam x var buut noraadiits IP diapazons no kura var nosuutiit blabla@x.lv mailus.

Neatceros kaa tas saucas..

eh

ljaljalja.. lja lja lja.. 3 rubljaaaa u minjaaa :))

vot

Link to comment
Share on other sites

Instigater
domeinam x var buut noraadiits IP diapazons no kura var nosuutiit blabla@x.lv mailus.

atljaushos palabot, ka nevis domeinam, bet kaada provaidera izejoshaa pasta serverim tiek noraadiits pashu klientu un draugu IP apgabals no kura var nosuutiit meilus uz dajebkurieni.

atgaadinaashu veelreiz, ka DNS ierakstos neparaadaas izejoshaa pasta servera adrese, tobish, to info ar 100% paarlieciibu nevar ieguut no DNS serveriem, vieniigais, ko var dariit, ir meegjinaat rezolveet mail.provaideris.lv, smtp.provaideris.lv, utt., kameer kaads no vinjiem atsaucas. Tas noziimees, ka ieksh DNS buus A tipa ieraksts, ka hostam mail ieksh domeena provaideris.lv atbilst IP adrese x.x.x.x, tikpat labi izejoshais meilservs ieksh DNS var tikt noraadiits kaa hosts staigulis un tev pat praataa nevar ienaakt, ka tas ir izejoshais servs. Un var jau arii vispaar nenoraadiit ieksh DNS to servu, tad tikai smuku burtinju vietaa naaksies lietot IP adresi.

Link to comment
Share on other sites

ja skataas MX ierakstu peec ISPdomains.lv tad ir gana lielas izredzes ka tas buus gan ienaakoshaa gan izejoshaa pasta serveris.

 

Ja skatas MS ierakstu kautkaadsdomains.lv tad [protams ka nekas nedarbosies.

 

So.. zhigli apluureeju kaa ir lielajiem ISP..

Shiem paarsvaraa ir nodaliits SMTP suutiishanai un sanjemshanai...

Nezinu cik nopietni nodaliits...(tb vai tiktieshaam caur to mx.isp.lv nav iespeejams arii nosuutiit) tachu fakts kaa taads.

 

tb konkreetaa metode der ja ir pulksten 4tri naktii un ISPam uzzvaniit nevar..

:)

tip a janu ;)

Veelaak buus jaaapkopo shis topic un jaauztaisa iisinsh konspekts.

Katraa zinjaa labi ka tika veersta uzmaniiba un neprecizitaati.. em kljuudu..var buut Dazhaadu ISP klienti te vareetu ar laiku sapostot savu ISPu SMTP ? :)

Kaut gan.. cik esmu redzeejis.. gadaas ka pamainas tas izejoshaa maila SMTP..

eh.. me saguris :)

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils
ja skataas MX ierakstu peec ISPdomains.lv tad ir gana lielas izredzes ka tas buus gan ienaakoshaa gan izejoshaa pasta serveris.

 

Ja skatas MS ierakstu kautkaadsdomains.lv tad [protams ka nekas nedarbosies.

kas ir MS ieraksts?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Audifun

tad sanāk,ka,piemēram,ja outlookam ir piesietas ienākošās ziņas no inbox.lv,izejošās nevarēs sūtīt caur outlook? :( isp ir kurzemes datorcentrs,outlookā mēģināju gan mail.inbox.lv ,ga smtp.inbox.lv,bet nekā :(

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Inbox bez maksas neļauj izmantot savu SMTP serveri. Tev jāizmanto provaidera SMTP. Ja provaiders internetu pērk no LTC, tad vari izmantot Apollo serveri.

Link to comment
Share on other sites

Audifun

dc progās rāda,ka es esmu latvenergo :) kādi tad varianti? :) bet kādu tad adresi redzēs saņēmējs,ja sūtīšu no isp? ne jau zzz.inbox.lv?

Link to comment
Share on other sites

Audifun

Paldies!Mans isp gan tanī sarakstā nebija,bet pēc analoģijas izdevās :) Ja nu kādam uz priekšdienām vajag,tad izejošais kurzemes datorcentram ir jāliek:

mail.kdcentrs.net

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sajeega maza, bet vai kaads vareetu paliidzeet man?

 

e pasts man ir inboxaa, bet provaideris ir kopideja. kaa lai es piedabuuju pie darba outlook vai thunderbird?

 

ok, pieljauju domu ka 01:30 daudzmaz normaali cilveeki jau sen gulj nevis risina smtp probleemas...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

kaa lai uzzin kaads man ir izejoshais smtp, ja man ir irishbroadband.ie

Link to comment
Share on other sites

ni vella nestraadaa, bakstu iesh thunderbirda un kaa meili nesuutaas taa nesuutaas. vislaik kaukaads errors.

Link to comment
Share on other sites

kaa lai uzzin kaads man ir izejoshais smtp, ja man ir irishbroadband.ie

Uzzināt tu vari šādi:

C:\>nslookup -type=MX irishbroadband.ie
Server:  ns.nic.lv
Address:  159.148.60.20

Non-authoritative answer:
irishbroadband.ie	   MX preference = 10, mail exchanger = smtp1.irishbroadband.ie
irishbroadband.ie	   MX preference = 10, mail exchanger = smtp2.irishbroadband.ie

Ja tiešām nestrādā, tad iespējams, ka ir vēl kāds cits starpnieks, kura smtp serveris jāizmanto.

Varbūt pamēģini kādu citu E-pasta klientu.

Link to comment
Share on other sites

Varbuut vienkaarshi tas broadbands relay norubiijis. Tjipa suuta meilus tikai offisa sekretaares, klienti dara kaa maak. Taatad visvienkaarshaakais risinaajums ir uzbakstiit pashamam savu postfixu.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Un ja nu aplaužas ar to postfix , tad Win XP ir jau iekšā smtp serveris - jāpieinstalē tikai .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Iesaku uzlikt uz sava PC Free SMTP Server no http://www.softstack.com/freesmtp.html.

Tad var sūtīt mailu ārā caur localhost.

Ar XYNTService (meklēt Googlē) var uzlikt progu kā servisu.

Ērti, ja nākas pārvietoties vai vienlaicīgi darboties vairākos tīklos ar dažādiem ISP.

 

Ierobežojumi - 10 maili dienā.

Labots - rocco
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Gabaliņš no foruma noteikumiem:

Nedrīkst izplatīt programmas un metodes, kas paredzētas programmprodktu aizsardzības apiešanai
(Pasvītrojums mans)

 

Izskatās, ka vakardienas suspends nav gājis labumā...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Visi tie kreisie, savu, inbox un ISP smtp ir ļoti jauki. Tikai ne no spama filtra viedokļa :>

SMTP uz localhost... man kaut kā ir klusas aizdomas ka tādus pēc noklusēja uzskata pa spameriem :)

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Manis konfigureetais meilservs shaadus te pashdarbniekus nocirtiis uzreiz nepajautaajot un jaabuut ljoti stingriem paareejiem argumentiem, lai no taada kreisaa meilserva ienaaktu pasts. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
dundukss

Sakiet luudzu one.lv pastu var paarsuutiit k kaa uz outlooku? nekaadi tam one nevareeju atrast taas adreses, kas ourluukaa jaaraksta.. :(

Link to comment
Share on other sites

dundukss, ieteiktu pāriet uz citu pasta serveri un norādīt, lai tas ievāc mailus arī no tavas vecās pasta adreses. Šādu iespēju piedāvā arī gmails.

 

Un, starpcitu,

Over 6558.579834 megabytes (and counting) of free storage so you'll[..]
Labots - Jencha
Link to comment
Share on other sites

dundukss

arii gmail nesleedzaas klaat one POP serverim, kuru shaubos vai gmails pareizu ir ielicis, principaa mans jautaajums arii bija vai kaads nezin to pop3 serveri one.lv? man jau ir citas pamatkastiites, vienkārši uz one.lv naak svariigi e pasti, un vinjus paarlikt uz citu adresi buutu ljoti liels chakars.. :(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...