Jump to content

FOTO:Kā iegūt bildi ar redzamu cilveku un izpludusu fonu?


ali9ator
 Share

Recommended Posts

Ir dig fotoaparāts Pentax optio svi ! Ir daudz dazadi manualie setingi Iso no 50 lidz 400 Shuter speed var loti daudz regulet un visu parejo

Gribetu dabut bildi lai fons ir izpludis bet piem cilveks kuru foceju normāli ,t.i., neizpludis-skaidri redzams? ka to panakt un kā kas ir jaliek opcijās?

Link to comment
Share on other sites

ali9ator

:roll: ehh nevaig jau visu uztvert tik nopietni tas nav domāts tiešā nozīmē !

Link to comment
Share on other sites

taaadu efektu var panaakt kreeslaa vai arii fonam ir jaabuut kustiigam, bet cilveekam nee vopshe doma taada ka jaauzliek lielaaks projekcijas ilgums, vai ja ar zipeni taisa tad jaauzliek taa lai izgaismotos tikai cilveek, bet fons nee un protams projekcijas ilgums ap kaadaam 3 sekundeem.. luuuk taa ceru, ka domu saprati! :)

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Kādas tur opcijas... Max zum un maksimāli atverta diafragma un maksimāli tuvu... Vai arī gatavo bildi apstrādā ar kādu Photoshopu :)

Link to comment
Share on other sites

oxygen taa tu panaaxi iespeejams tikai izgasmotu bildi vai vienkārši parastu bildi!

Link to comment
Share on other sites

Nesapratu :shock: . Cik zinu (un jebkuram aparātam , arī manējam ) , to kāds ir optiskais asuma dziļums (un attiecīgi neasa aizmugure) nosaka cik ir atvērta diafragma- jo vairāk , jo tas dziļums mazāks- tik daudz jau zinu par fotogrāpēšanu kopš seniem laikiem . Cita lieta , ka dažādiem objektīviem tas (asuma dziļums) ir dažads - ir ziepju trauki , kur vispār nekas neregulējās (nu asums) , vienkārši lēca , kura ir uz bezgalību.

Bet par kustīgu aizmuguri-labs, tikai parasti kustās tas cilvēks kuru fotografē, nevis māja aiz tā cilvēkā :) .

Link to comment
Share on other sites

Despacho

nu variants nr.1. kā panākt šādu efektu: digitālā spoguļkamera

nr.2. iezīmē fotošopā subjektu, pārējai bildes daļai, tobiš fonam uzliec blur

nr3.(optional) manam casio ir tāda fīča "bestshot", tur viņš pats visu sačinī, tipa blur saliek, bet nu tas laikam uz tevi neattiecas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jebkuram objektīvam ir t.s. asuma dziļums - zona, kurā viss būs skaidri redzams, ārpus šīs zonas sākas migla:). Jo garāks fokusa attālums un vairāk atvērta diafragma, jo šī zona šaurāka. Tātad, lai dabūtu cilvēku asumā uz izplūduša fona:

1. Fotografējam ar lielāku fokusa attālumu.

2. Objektam jābūt iespējami tuvu fotoaparātam un tālāk no fona.

3. Ja ir iespēja mainīt diafragmu, to iespēju robežās atvērt, (ja automāts, tad uzlikt iespējami īsāku eksponēšanas laiku).

4. Nofotografē normāli, Photoshopā visu izdari kā vēlies.

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick

veelviens variants ir vienkaarshi uzstaadiit mazliet lielaaku ekspoziicijas laiku un likt piemeeram cilveekam iet vai braukt ar kautko (nu buutiibaa kusteeties) fotograafeet cilveeku kustiiba vienlaikus sekojot liidzi ar objektiivu... tobish tev jaaseko ar kameru lidzi kustosham priekshmetam, tad arii tas ko tu bildee buus ass bet foons izpluudis... es taisijis daudz taadas bildes, ja iepraktizeejas vienmeerigi sekot liidzi ar fotoaparaatu var dabuut ljoti labas bildes :wink:

un protams vari izliidzeeties arii ar kaadu Foto editeshanas programu...

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

apertuuru samazini, teiksim liidz 2.8..

vai arii uzliec filtru, kas centraa ir tiirs, bet malaas difuzeets. saucaas "portrait blur filter" laikam. ebayaa var dabuut ;D

Link to comment
Share on other sites

ali9ator

tatad aperture likt uz 2.8 shutter speed man jaliek uz 4 ( kip lielakais)

ko darit ar iso izvele 50 100 200 300 400?

Link to comment
Share on other sites

Fona pludināšana ir atkarīga tikai no:

a) fokusa attāluma

B) diafragmas

c) uzstādītā asuma

 

Fona pludināšana nav atkarīga no:

a) ekspozīcijas

B) Filmiņas vai matricas jutīguma

c) diennakts laika/apgaismojuma rakstura

Link to comment
Share on other sites

taaadu efektu var panaakt kreeslaa vai arii fonam ir jaabuut kustiigam, bet cilveekam nee vopshe doma taada ka jaauzliek lielaaks projekcijas ilgums, vai ja ar zipeni taisa tad jaauzliek taa lai izgaismotos tikai cilveek, bet fons nee un protams projekcijas ilgums ap kaadaam 3 sekundeem.. luuuk taa ceru, ka domu saprati! :)

 

Piedod man , bet man smiekli sanāca :]

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest kirils
Fona pludināšana nav atkarīga no:

a) ekspozīcijas

b) Filmiņas vai matricas jutīguma

c) diennakts laika/apgaismojuma rakstura

piedod, bet nee.

tas, cik buus izpluudis fons VAR BUUT ATKARIIGS (ar domu - ja visu dara tieshi taapat, bet pamaina sho vienu veertiibu, fons var buut izpluudis/neizpluudis) no:

a) ekspoziicijas ilguma

c) apgaismojuma rakstura

un protams arii ar manis mineeto filtru var panaakt to lietu.

Link to comment
Share on other sites

Ieklausietes VIL

 

Jo vairāk ir atvērta diafragma, jo mazāks ir asuma dziļums.. [zona kura būs asa.,, bet līdz ar to atrāks slēdža laiks..

 

Atver diafragmu ... uzliec asumu uz cilvēku un būs tas ko vēlies, vienīgi nezinu kā būs ar tavu kameru .. :]

 

SLR spēks :]

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

da labi, SLR ;))

tas ir tas, ko es teicu (par apertuuru).

ar digiziepjiem (peec delfina def.) to arii var izdariit :))

Link to comment
Share on other sites

Kaa gan izpuushana var buut atkariiga no ekspoziicijas laika??

Es gan neapgalvoju.. tikai jautaaju....

 

Man liekas ka raiviic visu smalki apstaastija..

Link to comment
Share on other sites

Kaa gan izpuushana var buut atkariiga no ekspoziicijas laika??

Es gan neapgalvoju.. tikai jautaaju....

 

Man liekas ka raiviic visu smalki apstaastija..

 

Ir ..atkarīga, jo

redz, izplūšan ir atkarīga no diafragmas, bet ja viņa ir vaļa un slēdzis ir lēns, saule spīd.. . kas gan sanāks no tās bildes??

 

Viss jau izriet no gaismas daudzuma

Link to comment
Share on other sites

Nepielec man :)

Nu taa diafragma.. no vinajs ir atkariigs tak gaismas daudzums kursh tiek uz matrices.. bet nu nekaadiigi ne tas vai vinja ir miglaina vai nee...

vinja ir taada kaada vinja ir..

Me laikam ir paaraak tups shai jomaa ;O)))

Link to comment
Share on other sites

ali9ator

Visadi meginos te(cakarēju digi) Meģinu uz visadiem citiem objektiem pašlaik :) Bet sanak ta ka izplūst arī objekts vai bilde perfekti asa:)

 

Pievienots: Maiby kads var uztaisit bildi un patekt ko kā vinš regulē lai dabūtu tādu bildi ! Maiby man ar sanāks ehh ... Sūrā dzīve:D

Link to comment
Share on other sites

Nepielec man :)

Nu taa diafragma.. no vinajs ir atkariigs tak gaismas daudzums kursh tiek uz matrices.. bet nu nekaadiigi ne tas vai vinja ir miglaina vai nee...

vinja ir taada kaada vinja ir..

Me laikam ir paaraak tups shai jomaa ;O)))

 

Jā , arī, bet diafragmas atvērums arī dod Dziļuma asumu ..

piemēram ..

 

pie f 8 asums būs . . 10 cm

pie f 22 asums būs .. 30 cm

 

P.s es paņemu Prakticu un uz sev tuvu objektu uzliku assumu .

 

Es nezinu zinātniski , kapēc tas tā ir , bet tā ir !

Link to comment
Share on other sites

Ja tā patālak (fotogrāfējamais) , diezin vai būs efekts. Paprovē maksimāli tuvu un paspēlējies ar uztādijumiem -visu sapratīsi. Ja ir tālu, tad , ja objektīvs nav nekāds tele, tad jau ir t.s. asums uz bezgalību -vis aiz būs ass. Principā aizčapo uz kādu specializēto fotogrāfu saitu/forumu -tur noteikti būs visi pamati par foto (optika, diafragmas u.t.t)

Link to comment
Share on other sites

tas, cik buus izpluudis fons VAR BUUT ATKARIIGS (ar domu - ja visu dara tieshi taapat, bet pamaina sho vienu veertiibu, fons var buut izpluudis/neizpluudis) no:

a) ekspoziicijas ilguma

c) apgaismojuma rakstura

Es pieskaitu sevi pie iesācējmīlētājiem fotogrāfiem, tādēļ uz absolūto patiesību nepastāvu. Mans priekšlikums: dajoš demo.

 

ekspozīcijas ilgumu būtu korekti mainīt pie fiksēta fokusa attāluma un fiksēta diafragmas atvēruma. Tātad mainīgie lielumi ir vai nu ISO, vai arī jāgaida mākonis saulei priekšā vai arī vēlāka vakara stunda. Protams, neņemsim vērā zemes rotācijas ātrumu un pusstundas ekspozīcijas, kuru laikā izsmērēsies zvaigžņoto debesu fons. :)

 

Par apgaismojuma raksturu bija minējums/pieņēmums, ka vertikāli vai slīpi krītošam apgaismojumam nevajadzētu atstāt ietekmi uz fona asumu, savukārt apmācies laiks "mīkstu" padarīs visu bildi, ne tikai fonu.

 

P.S. Pareizi, šeit aprunātajiem jautājumiem nav nekāda sakara ar SLR. Šo pašu ērti var panākt ar veco labo smenu. Hints: jo lielāks fokusa attālums, jo vieglāk panākt.

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

VIL: даю демо

 

http://kirils.id.lv/foto.php?read=101

 

sheit konkreeti piemeers ar ekspoziiciju.

ja ekspoziicija buutu 3x iisaaka, tad fons izpluudis nebuutu. protams arii bilde buutu tumshaaka.

 

bildi, kur fona izpluushanu maina apgaismojuma raksturs ir saistiita ar kustiigiem gaismas avotiem. pats ar to tikai nesen saaku eksperimenteet, taapeec nevienu bildi veel publiceejis neesmu, bet varu parakaaties savos arhiivos, mosh kaadu nebuus kauns nopubliceet.

Link to comment
Share on other sites

Gadienā šī bilde nav iegūta, velkot līdzi kameru objektam?

 

--> Es savus apgalvojumus rakstīju par fiksētiem visiem scēnas dalībniekiem: kameru, objektu, fonu un gaismas avotu.

--> Protams, pēc tam var pielikt kustību un citus visādus trikus, lai dabūtu efektus.

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

attapiigs esi, VIL ;))

-->  Es savus apgalvojumus rakstīju par fiksētiem visiem scēnas dalībniekiem:  kameru, objektu, fonu un gaismas avotu.

protams, ja nekas nekustaas - Tev taisniiba.

 

fotograafija (kaa maaksla) buutu tik garlaiciiga, ja viss buutu (no)fikseets..

protams, veel garlaiciigaaka vinja buutu bez gaismas. ;>

Link to comment
Share on other sites

OFFT:

 

Pašlaik es varu gānīties, ka fotoaparāta nav līdz un ka telpai logs nav atverams (stikli tonētie un leņķī).

 

Saulriets, skats uz dienvidiem.

Tumši zilas, mākoņainainas debesis.

Saules ar dzelteno gaismu spilgti izgaismo dzeltenas Staļina laika mājas.

Link to comment
Share on other sites

Nu tagad skaidrs, mēs te runājam par divām dažādām lietām.

Kirila gadījumā fons nav izfokusēts (izplūdis), bet izsmērēts. Šāds žanrs, velkot līdzi kameru, nereti tiek pielietots sporta foto, lai panāktu lielāku dinamiku, kaut gan ar jūtīgāku materiālu un lielāku slēdža ātrumu varēt dabūt perfektu asumu.

Taču, ja vēlamies iegūt neizsmērētu, bet izplūdušu fonu (arī priekšplānu, ja ir tāda iecere), tad jāstrādā ar pēc iespējas garāku fokusa attālumu un lielāku diafragmas atvērumu (optikas īpašība - jo mazāks atvērums, jo lielāks asuma dziļums) un šajā gadījumā ne slēdža ātrums, ne gaismas raksturs lomu nespēlē.

Tiesa, tas viss no manas ilggadējās analogā foto pieredzes (sāku ar Smenu, tagad pamatīgs Pentax), par ciparu foto tikai sāku domāt.

Vispār der iečekot te: http://www.erfoto.lv/

Link to comment
Share on other sites

http://foto.apollo.lv/files/BRT-Jonis/large/24902.jpg

Tipa tādu aptuveni tu gribi(nav labākā bilde no šāda tipa, bet uz ātrumu atradu šito). Te ir tipa braucējs ir galvenais kuram seko ar kameru(tātad kustība), cenšoties būt vienā ātrumā ar braucēju, tādejādi tiek panākts šāds efekts. Iespējams neskaidri izteicos, bet daži šo variantu jau teica.

 

P.S. Atvainojos bildes autoram un "modelim" par bildes likšanu šeit, jo tā nav mana, bet gan jau ka cilvēks neapvainosies :wink:

Link to comment
Share on other sites

2Kirils: Sorry, es biju domājis konkrēto tevis likto bildi:). No offence!!!

 

2 cLOWN: Lūk, tavā linkā labs piemērs sporta foto dinamiskam kadram.

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils

raiviic: es gribeeju beigaas pierakstiit: "paldies, atvainoties nevajag...", bet man tas texts sanaaca tik garsh, ka noleemu gan jau pats saprataiis ;))

 

(un par to, ka atvainojies jau noteikti nevajag atvainoties)

Link to comment
Share on other sites

NJu vienkaarshi man smiekli naak, kad juus te meegjinaat ko taadu panaakt ar pashu fochiku! :D Daudz labaaks efekts ir ja uztaisa bildi kaa bildu asu, dzidru .... un tad ar Photoshopu to paeditee uzliek apkaart Bloor! utt....!!!!!!!!! Tad vismaz centraa buus normaals asums! ;)

Link to comment
Share on other sites

ali9ator

Teikšu tā pilnība man nav skaidrs ,bet domāju ,ka tas nāks ar laiku kā neka otro dienu tikai ir šis aparāts un iepriekš nebija iespējas mainit ne iso ne max - min shutter ne aperture neko citu (modelis bija olympus c310) ! Tāka turpināšu ekspermentēt un gan sanāks vismaz apmeram tagad ir skaidrs kas kā jadara!

Link to comment
Share on other sites

NJu vienkaarshi man smiekli naak, kad juus te meegjinaat ko taadu panaakt ar pashu fochiku! :D Daudz labaaks efekts ir ja uztaisa bildi kaa bildu asu, dzidru .... un tad ar Photoshopu to paeditee uzliek apkaart Bloor! utt....!!!!!!!!! Tad vismaz centraa buus normaals asums! ;)

 

Ar šo lietu ir tā viltīgi. Man vieglāk ir to panākt ar fotoaparātu, jo fotoveikalu tik labi nepārvaldu. Tiem, kam bērnībā jau bija dators, ir otrādi.

Link to comment
Share on other sites

te nu te bija jums digiziepji - reti ar kuru var dabūt tādu efektu (es domāju kvalitatīvu)

 

te nu jusm SLR priekšrocības :)

 

re kur jums labs piemērs flešā, lai uzstādītu vajadzīgu DOF-u

http://rwpbb.ixbt.com/test/rezkost/rezk2d.swf

 

PS: ja nemaldos tas blur backgroundā saucās `bokeh` (background blur)

 

http://www.google.lv/search?hs=Lcq&hl=lv&c...kl%C4%93t&meta=

 

tā kā beidziet strīdēties, pareizi teikts - ka bokeh ir atkarīgs tikai no diafragmas, fokusa attāluma, nu un loģiski - jābūt fokusā objektam

Link to comment
Share on other sites

Flašs interesants, bet puķīte ir tāds viltīgs piemērs. Neapšaubāmi, aizvelkot puķīti tālāk, tā visa ietilps nosacīti asajā zonā, bet ... tā puķīte būs maza... :shock:

 

Tādēļ, manuprāt, veiksmīgāks ir motobraucēja piemērs. Viss mocis asumā, vai tikai priekša. :roll:

Link to comment
Share on other sites

kaulainais

Runcio - a man naak smiekli par tevi... :p

ar fotoshopu var panaakt daudz ko, bet iitais speeks ir bildee, kur visi efekti ir jau negatiivaa vai arii attiistot bildes izmantoti dazhaadi triki... teiksim - slapjsh fotopapiirs, eksperimenteeshana ar izgaismoshanas ilgumu, fotopapiiru... u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...