Jump to content

šķidrais slāpeklis un izklaide ar to... review


Guest someonesick
 Share

Recommended Posts

Guest someonesick

Tātad tā gribot negribot es un Vimba_zlobnaja, nonācām pie secinājuma ka ar w/c (ūdens dzēsi) un gaisa dzēsi vairs nava aršana! Pirms tam bija domāts par DI (dry Ice, sausais ledus), bet tā kā jaukais OC`eris mrlobber jau bija paspējis mūs apsteigt bija palikušas tikai trīs iespējas:

1. Neko nedarīt (kas ir pats sliktākais kas ar cilvēku var notikt)

2. Atkārtot to ko mrlobber bija darījis (bet nu tas nu ne nieka nebūtu bijis oriģināli!)

3. Izmantot šķidro slāpekli kura temperatūra ir -196C! (kas ir gana oriģināli, bet ne prātīgi... a ko tu slimam padarīsi? :lol: )

Nu cik jūs jau laikam noprotat mēs izvēlējāmies variantu Nr. 3!

 

Sākās viss ar to ka bija jādabuj LN un tvertne kurā viņu pārvadāt, tas it kā tika nokārtots, bet kā parasti pēdējā brīdi viss nojuka, bet par to vēlāk.

Nākošais bija Dzesētājs (tvertne kuru mēs liktu uz Procesora un kurā mēs lietu iekšā LN)... Bija dažas domas kopā ar jauko kungu IMAGin, bet laika un materiālu trūkuma dēļ es pasūtīju šo lietu no tikpat jauka kunga Jetija! pasūtījumu viņš pieņēma un izpildīja godam! Satikos saņēmu preci un noreikjinaajos, bija interesanta saruna un aizrunājāmies līdz tam ka mr. Jetijs varot dabū vienu jauku lietinju kura saucas Luberex (smērviela kura paredzēta j;utīgu mikroshēmu noziekjēšanai lai pasargātu no kondensāta)... un es vēlāk todien arī vinju dabuju!

Nākošā nepieciešāmā lieta bija izolācija... tākā es strādaju tādā viet;a k;a buvmateriālu veikals, man bija kur ko paskatīties un papētīt :D

Materiāls tika atrasts un iegādāts!

Tad man it kā bija mierīgi jāstrādā līdz svētdienai un svētdien būtu jāpasaldē daži procesori... :)

BET! te pēkšņi jaukais puisis Vimba_zlobnaja pazvanīja un paziņoja ka tās telpas un arī LN svētdien atkrīt, mīklainu iemeslu dēļ!

nu tad tā kā tā bija piektdiena es sāku stresot, jo biju darbā un neko nevarēju izdarīt... bet uznjēmigais dusmīgais zivis (Vimba) visu nokārtoja! un sanāca tā, ka atgriežoties mājās pēc darba man bija jājauc ārā viss PC un ātri jāgatavo viss LN pasākumam! (protams, tas viss notika ātri, nepārdomāti un samērā pavirši!)

Tātad pirmajā reizē vis notika traki! (kā nekā pirm;a reize) stāstīt nava jēgas... vienkārši tam visam ir jābūt klāt!

Rezultāti bija ne īpaši lieli, un tas mazliet nomāca... un vēl bijām nobeiguši BOOTmarku un tas neiesūtīja rezultātus... (IE vēra vaļā Blank Page) un es biju mazliet dusmīgs ka nevarēju saglabāt scori ar kuru apsteidzu mrlobber :evil:

bet nu labi, kā jau teicu bija traki un jautri... un mēs bijām sasnieguši -100C robežu un pārkāpuši to! Tas bija jānosvin, aiznesām visu uz mājam un gājām svinēt... tāalaak neko neatceros! :lol: No rīta izkasījos ārā no Vimbas mājām un vilkos uz darbu... nostrādāju (gāja grūti) un tad lidoju mājup!

Novērsu visus iepriekšējā dienā novērotos trūkumus un sagatavoju visu atkal... Un jautrība sākās atkal! šoreiz gāja jau daudzreiz labāk un atskaitot dažus baismīgus brīžus (daudz jāstāsta) viss gāja kā smērēts... un tā sanāca ka mēs izdarījām ko gribējām!... tālāk bija svinības un jautrība!

Bildes skatīt šeit: BILDES

 

nu tā lūk...

Link to comment
Share on other sites

Mjaaa, iespaidiigi :lol:

A kur rezultaati? Screenshoti nava?

Maatene pamatiigi apsalusi, iesnas nesakjeera? :p

Link to comment
Share on other sites

Viss ir OK, esiet tiešām laikam pirmie LV kas to dara toast.gif

Te nu Jums noderētu 130nm cpu bez cold bug pie -100C. Jamo varētu baigi labi pacelt ar -100C, īpaši fx55 :D Vai arī Intel kaut kādu :D

 

Kā ar testiem? SuperPI, 3dmark? Vai tiešām nekas netika izlaists?

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick
Kā ar testiem? SuperPI, 3dmark? Vai tiešām nekas netika izlaists?

varu paradīt tikai sho 28541.jpg

... jo laiks paiet ljoti aatri, un shoreiz tika iespringts tikai uz b-mark.. diemzzeel... bet nu ko vel buus citas reizes.. apsolu... un tad es domaaju buus SuperPi un 3Dmark screanshoti! (jo videokarte prasaas peec V-moda... un maybe vareetu uztaisiit arii LN/DI tvertni arii videokartei...)

Link to comment
Share on other sites

Guest intenso

Trakie (pozitīvā nozīmē) :p

Vispār prieks, ka ir tādi, kas uzņemas tādas štelles bīdīt.

Link to comment
Share on other sites

Sifozais

Malachi :o)))

 

Driiz LV paraadiis tiem aarzemniekiem kuraa valstii ir aukstaaks :D

Link to comment
Share on other sites

vimba_zlobnaja

Tās telpas atkrita dēļ kaut kāds f*** semināra ko organizēja LU un Zinātņu akadēmija :( Bet uz nākamo reizi noteikti domājams tur tiksim, kā nekā vajadzēs pabaudīt peltes un DI ;)

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Jaa, ir jau ienaakushas zinjas, kas jums tur ar taam pelteem aptuveni taps, es tik veel nesaprotu kaa juus panaaks, lai nekas tur nesasalst. A mosh vienkaarshi juus to sisteemu savaadaak taisiis, katraa zinjaa gaidu turpinaajumu ar pelteem.

Link to comment
Share on other sites

krishxxx

Taa turpinaat :!: Jaizveido Latvieshu ICEOC team :D

 

P.S. Nah tur tie 80mm cooleri piebaazti? Nesanaak ka vinji puush "karsto" gaisu virsuu? :?

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick
Taa turpinaat  :!:  Jaizveido Latvieshu  ICEOC team :D

 

P.S. Nah tur tie 80mm cooleri piebaazti? Nesanaak ka vinji puush "karsto" gaisu virsuu?  :?

nje! vinsh puush mitro gaisu prom!... vajag labu ventilaaciju... citaadi nereaali aatri rodas kondensaats!

team jau ir... no-team! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Respect :!:

Link to comment
Share on other sites

Maniaki.

Vistrakaakaa bija taa bilde kuraa tas dzeks(nepaziistu nevienu peec izskata) elpo to LN.

 

Bet vispaar iespaidiigi, un taa tureet. :!:

Link to comment
Share on other sites

hehe, kur juus ellee atrodaties, tur maz ir inets ? :lol:

he, kad LN traucinjaa vimba izskatas nopietns, bet kad traucinjsh tukshh

var pajokot :D

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick

atradaamies viena angaar tipa darbniicaa, lai vareetu mieriigi riikoties ar LN, a Vimba no LN nebaidaas... shamais ar pliku roku njeema to tvertni (veelak kad reaali saaka pirksti piesalt, tad uzvilka cimdus) un ar otru roku pietureeja tvertnes malu lai garaam neliist :shock:

nu no LN vinsh nebaidaas toch! es raustijos, taa arii nevienu reizi neieleeju.. bet kaa nekaa Vimbam LN tuvaaks

Link to comment
Share on other sites

vimba_zlobnaja

Zivīm nav roku, tāpēc nebaidos tās apsaldēt ;)

Link to comment
Share on other sites

njaaa kaa ieraugu to sniega kluci balto taa tirpukas paar muguru paarskrien :p iespaidiigi jaaa....

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Laikam tik ar traucinju uzmaniigi jaariikojas, cik zinu, nedriikst uzsist nekur, sapliisiis drumstalaas. Vimba, vai pareizi runaaju?

Link to comment
Share on other sites

Laikam tik ar traucinju uzmaniigi jaariikojas, cik zinu, nedriikst uzsist nekur, sapliisiis drumstalaas. Vimba, vai pareizi runaaju?

Domāju ka jā, jo Roze LN sasalt, kā, maza kristālā figūriņa, kurai uzsit, un viņa saplīst :)

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Nu uudeni saturosi objekti ir viena lieta, bet te ja kruuzinja ir no metaala, tiesa, atceros, ko teevs staastiija no karadienesta laikiem. Shamais Arhangeljshkaa dieneejis esmot, tur ziemaa zem -40C ar celtni straadaat nedriikstot, jo varot sabrukt deelj taa, ka paliekot trausls tas blekjis.

Link to comment
Share on other sites

ok, viss ir labi, bet kaa ar cenaam? cik tas LN maksaaja? it kaa jau daargs neesot, bet kaa ar paarvietoshanu? kannas utt? taas tak shausmiigi daargas!? pavazaajos pa forumiem un atradu taadu lietu kaa LN2, kas tas taads ir? kaut kas krutaaks par parasto LN, jeb tikai kjiimiski pielikts klaat indekss - liquid nitrogen2?

Link to comment
Share on other sites

:shock: njihera sjibe... mdaa...

 

P.S. Vimba bildēs tiešām mazliet patraks izskatās :wink:

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842

ŠS(LN) pārvadājamā tvertne izskatās ka tiešām būtu no Arhangeļskas :lol: .

 

Bet nu vispār malači, gan jau izspiedīs kādu patrakāku rezultātu vēl.

 

Intel ar derētu pasaldēt :twisted: .

Link to comment
Share on other sites

Nu j-a-u-k-i:))

 

 

Slimie rulzzzz 8)  8)  8)

 

Hehe Arvix dziivs! :) Haijaa!

Link to comment
Share on other sites

Hehe Arvix dziivs! :) Haijaa!

 

Dziivs , dziivs:)

 

Arvix Forever:))

Vai labak

Arvix Return:)

 

Žēl vieniigi ,ka driz pavisam pazudiishu...

Lidz nezinaamam laikam...

Link to comment
Share on other sites

To juriz. Sķirajam slāpeklim , glabāšanai , jau neko superdārgu nevajag. Paņem visparastāko termosu pa pāris latiem un uz priekšu (tik neaizskrūvē korķi- tad gan būs blīkšķis). Tie visādie djuāri (nu tovers , kurš redzams bildē ) ir tas pats termoss, tik tāds izturīgāks , lai tos lielos daudzumus varētu drošak transportēt (viss no metāla, kā dārgajiem termosiem, nevis stikla , kā lētajiem). Vispār , vai tad skolās ķimiju vairs nemāca , ka nezin kas ir šķirais slāpeklis (tas par to brīnīšanos kāpēc N2)

Link to comment
Share on other sites

nee, es nebriinos par N2, vienkaarshi, sheit juus runaajat par LN, bet ieksh forumiem iet runa par LN2, es domaaju, ka tas vareetu buut kaut kaads atvasinaajums, vai kaut kas taads, jo ieksh forumiem vinji ir traki, domaa par dzeseem ar argonu, shkjidro skaabekli and so on, tapeec es domaaju, mosh tas ir kaut kas krutaaks. :) par termosiem es arii lasiiju, tachu man nav skaidrs kaapeec skruuveet ciet nedriikst, taapeec, ka iekshaa ir gaiss, kas satur h2o un var notikt spiediena mainja? bet kaa tad lai transportee vinju, tad tak shams izgaros. un kur tad var iegaadaaties jamo? un cik maksaa? es domaaju N2? veeleetos paspeeleeties ar jamo, protams, ne CPU dzeseeshanai bet dazhaadi mehaanikas eksperimenti and so on!

Link to comment
Share on other sites

Guest justus
ok, viss ir labi, bet kaa ar cenaam? cik tas LN maksaaja? it kaa jau daargs neesot, bet kaa ar paarvietoshanu? kannas utt? taas tak shausmiigi daargas!?

Taas kannas atnjem kaadam izbijusham govju seeklotaajam.

Link to comment
Share on other sites

Ciet nevar skrūvēt tāpēc, ka tas iztvaiko. Pacelsies spiediens un tas trauks ar blīkšķi saplīsīs. Bet par mīnusiem- slāpeklis dod zemāko temperatūru (nu var arī šķidro hēliju , būs tuvu absolūtajai nullei , tik šķidrais hēlijs maksā .... nu 1kg rakstāms ar trīsciparu skaitli :) ). Pats šķidrais slāpeklis ir salīdzinoši lēts- meklē pie tiem , kuri tirgo gaisa gāzes (nu ne propānu), gan jau pateiks kur nopirkt un cik maksā

Link to comment
Share on other sites

vimba_zlobnaja
Ciet nevar skrūvēt tāpēc, ka tas iztvaiko. Pacelsies spiediens un tas trauks ar blīkšķi saplīsīs. Bet par mīnusiem- slāpeklis dod zemāko temperatūru  (nu var arī šķidro hēliju , būs tuvu absolūtajai nullei , tik šķidrais hēlijs maksā .... nu 1kg rakstāms ar trīsciparu skaitli :) ). Pats šķidrais slāpeklis ir salīdzinoši lēts- meklē pie tiem , kuri tirgo gaisa gāzes (nu ne propānu), gan jau pateiks kur nopirkt un cik maksā

AGA ~50s par litru atkarībā no ņemamā tilpuma.

Link to comment
Share on other sites

Vimba, bet tu iszkaties vienkārši graujoši tajā bildē kur LN elpo  :)

Taakaa tajaa menthol reklaamaa.... ;):lol:

ZLOBA

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick

nju gaidiet! Peec Janjiem buus veelviens liidziigs pasaakums, un shoreiz tiks kaartiigi dokumenteets... iisteniiba man prieks vairak nevis par sasniegumu, bet gan par to ka kautko taadu uznjemos dariit... vareeju vienkaarshi palais veejaa vienu DFI nf4 MB, 1GB Corsairus un 3200+ Venice... itkaa nekas traks nava, bet tomeer... buutu kaadu briitinju jaapadziivo bez PC :(

 

2 Vimba... es tev saku jaanjem taa 226W pelte! :wink: vai arii vienk. jaafriizo w/c ar to aparaatu ko tu teici... bet taa sheema kas tagad, nju reaali taa buutu ikdienas lietoshanai... :roll:

 

ehhh gribu sauso ledu... dodiet tvertni, braukshu pakalj DI (tik atkal jaajauc PC aara, es tik ilgi visu tiiiriju un stuteeju kopaa, riebiigi saaka palikt)

ehhh, un juus pat nevarat iedomaaties cik gruuti ir notiiriit to Luberex smeri, jo jamaa eljaina un shausmiigi kjeepiiga!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...