Jump to content

Kas ir IRQ un ko noziimee ka IRQ konfliktee?


Guest
 Share

Recommended Posts

Guest HX

hmm...vissjau buuto okey, tikai probza taada, ka es diezgan viduveeji lasu krieviski un terminus jau nu gliigi man nesaprast :(

 

jaa jaa, zinu Gint, droshi vien pateiksi kaadzu dzeeliibu, bet ku esmu tups, tur esmu. :(

Tad varbuut glaab mani no manis pasha un uztaisi mazu rezumee :)

 

P.P.S. KA TIE IR DRAIVERI ,TO VEEL ES SAPRAST, bet paareejias tumsha bilde.

Link to comment
Share on other sites

HX

Teiksim taa... vienam man to penteri tulkot negribas :)))

Ja kaads piepaliidzeetu.. tad vareetu arii paartulkot :)

Ibo temats ir gana eemm sarezgjiits un iesaaceejiem gruuti sagremojams.

Tachu sameeraa biezhi shiepashi IRQ (paartraukumi) ir pie vainas dzelzhu nesavietojamiibai)

Link to comment
Share on other sites

Что такое IRQ

Прерывания - это базовый механизм реакции системы на возникающие события. Аппаратные прерывания, называемые обычно IRQ (Interrupt ReQuest) - это физические сигналы, с помощью которых контроллер устройства информирует процессор о необходимости обработать некоторый запрос. Условно схема обработки прерывания выглядит следующим образом:

 

1. процессор получает сигнал прерывания и его номер;

2. по специальной таблице отыскивается адрес программы, ответственной за обработку прерывания с данным номером - обработчика прерывания;

3. процессор приостанавливает текущую работу и переключается на выполнение обработчика (в общем случае это некоторый драйвер);

4. драйвер получает доступ к устройству и проверяет причину возникновения прерывания;

5. запускаются запрошенные действия - инициализация, конфигурирование устройства, обмен данными и др.

6. драйвер завершает работу, и процессор возвращается к прерванной задаче.

 

Очевидно, что для корректной работы механизма прерываний необходимо выполнение двух условий: во-первых, сигнал запроса должен доходить до процессора, и, во-вторых, драйвер-обработчик должен правильно реагировать на этот сигнал. В случае конфликта не соблюдается второе условие: сигнал прерывания приходит, но реакция на него оказывается неправильной, в результате чего мы имеем (в лучшем случае) неработоспособное устройство.

 

 

Taatad LJOTI aptuvens tuulkojums :)))

 

Kas ir paartraukums?

Paartraukums (turpmaak tekstaa IRQ) ir sisteemas reakcija uz kaadu notikumu (piemeeram uz taustinja nospieshanu).

Ir dzelshu un programmistiskie IRQ. Dzelzhu IRQ izsauc attieciigas iekaartas kontrolieris taadeejaadi dodot zinaat procesoram ka ir jaapstraadaa konkreetais notikums .

 

Aptuvenaa notikumu gaita :O)

 

1) Procesors sanjem paartrauguma signaalu un taa nummuru

2) Pec speciaalas tabulas tiek atrasta konkreetaa paartraukuma apstraades programmas adrese.

3) Procesors paatrauc teokoshas programmas darbiibu un nodod vadiibu paartraukuma apstraades proceduurai

4) Iekaartas draiveris dabon pieeju pie dzelzha un noskaidro, kas pa lietu..

5) Tiek izpildiita pieprasiitaa darbiiba.. tb iekaartas inicializaaija, konfiguraacija, tiek veikta datu apmainja utml.,

6) paartraukuma procedura beidz savu darbiibu un vadiiba tiek nodota atpakalj ieprieksheejam uzdevumam.

 

Zinu.. slikts tulks esmu :)))

Nu piemers.. aptuvens..

Tu nospied taustinju.. momentaa tiek CPU sanjem paartraukuma signaalu un izsauc paartraukuma apstraades proceduuru..

Ko dara shii proceduura?

Nolasa no klaviaturas kontroliera kaads taustinsh tika nospiests un ievieto sho informaaciju buferaa no kura savkaart veelaak jau OS un lietotaajprogrammas savaac to informaaciju.

 

 

Nu kautkaa taa..

sjo man jaabizo uz darbu :O)))

Konkreeti lauzh tuulkot shaadu tehnisko literatuuru :)

 

P.S Te ir kaudzeem labu programmistu kuri tev to speetu izskaidrot daudz pareizaak un saprotamaak :O)

Link to comment
Share on other sites

Guest HX

Nu paldies LIELS!!!

 

shito vajadzees izprinteet uz iezubriit :)

 

P.S. Shito BUJ nekad NEDZEEST AARAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Gintam medaalis no manis!

Link to comment
Share on other sites

Guest xero

Delfins -

googlee mētājas daudz kas, tikai bieži vien nezin, kuri ir tie atslēgas vārdi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Praktiskais

Isteniba sak prasities pec BUJ sadalas par serveriem...Iespejams, tiem, kam tas interese, ta butu medusmaize (lidzigi ka sadala ar XP konfiguresanu)...

Ka jums liekas?

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Praktiskais

iespeju robezas viss....

 

es stradaju (un joprojam tikai macos) ar visu no ta un domaju, ka ari seit info apmaina par sliktu nenaktu..

Link to comment
Share on other sites

Instigater

kuuminj, varbuut veel pastaasti cilveekiem par taadu labu FreeBSD fiichu kaa device polling. Tur nenotiekas interupti klasiskaa izpratnee, kas pie lielas slodzes manaami labaak tiek galaa ar uzdevumu. Iz pieredzes varu teikt, ka Pentium 3 450Mhz tiek galaa ar 2000 klientu sheiperi, kur ir atsevishkji latvija/aarzemes pie linka aatruma 100Mbit uz 3 interfeisiem (praktiski skrien cauri kaadi 50Mbit trafika).

Veel jau arii interupti nebeidzas pie cipara 15, tiesa, vairaak taapat parastais mirstiigais maajaas nedabuus (un arii nav vajadziibas), vairaak ir tikai uz stipri advanceetaam serveru maacplateem. Un veel IRQ nummur 2 ir iipashs, bet tas iz dikti senas veestures velkas liidzi.

Link to comment
Share on other sites

Guest HX

iztruusktoshais posms mana knowledge mozaiikaa :)

 

dazju labi ( un interesantu :) ) lietu pastaastiiji!

maybe pasaki kaadu linku no guugles tantes? :twisted:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Ronalds unpinned this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...