Jump to content

128MB vai 256MB : kurs atrak?


Guest GIGGS
 Share

Recommended Posts

Piemeram, salidzinasim ar parasto RAM! Visiem zinams, ka 2x256MB stradas atrak neka 1X512MB!

Bet vai videokartem ari atminas lielums iespaido performanci? Jo itka sanak, ka atminas modulu skaits uz kartes paliek 8, bet 256MB gadijuma viens ir 64MB, bet 128MB gadijuma - 32MB. Itka sanak 128MB vajadzetu stradat atrak.. Ka isti ir? Varbut kads jau ir pamanijies ari notestet? :?:

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Kljuudies, atminjas apjomam ir mazs sakars. Luuk kaa ir:

Atminjas aatrumu nosaka taas darba frekvence, SDR, DDR, QDR rezjiimi un magjistraales platums.

Muusdienaas 2x256 straadaa aatraak nekaa 1x512, taapeec chipsets izmanto nevis viena modulja 64bit platumu, bet gan uzreiz abu modulju summaaro 128bit (cipari pagraabti no gaisa).

Tas pats ir arii ar videokarshu atminjaam, varu teikt, ka principaa jo vairaak atminjas moduliishu uz kartes, jo lielaaka iespeeja, ka tai buus vairaak bitu. Preciizu info var uzzinaat tikai no razjotaja.

 

Performance reekjinaas shaadi:

darba frekvence * (rezjiims: 1 vai 2 vai 4) * magjistraales platums.

Taa piemeeram pie vienaadas atminjas frekvences izmantojot SDR atminju pie 128bit ir preciizi taads pats aatrums kaa DDR ar 64bit.

 

Vai arii pie divreiz lielaakas atminjas frekvences, taas caurlaides speeja buus taada pati, ja orgjinaalaa DDR vietaa tiks izmantots SDR rezjiims.

Link to comment
Share on other sites

Sifozais
Piemeram' date=' salidzinasim ar parasto RAM! Visiem zinams, ka 2x256MB stradas atrak neka 1X512MB!

Bet vai videokartem ari atminas lielums iespaido performanci? Jo itka sanak, ka atminas modulu skaits uz kartes paliek 8, bet 256MB gadijuma viens ir 64MB, bet 128MB gadijuma - 32MB. Itka sanak 128MB vajadzetu stradat atrak.. Ka isti ir? Varbut kads jau ir pamanijies ari notestet? :?:[/quote']

 

VGA rams aiziet taadaas lietaas, kaa Antialiasings, anisotropaa filtraacija, nekompreseeta grafiskaa sceena utt. Ram duadzum atkal kluva buutisks, ja vel nevajag 512MB, tad 256 jau nu vajag tochna, jo jaunaas gaames ar AA un AF liimenjiem eediis pa stingru...

Link to comment
Share on other sites

Guest Yarex

Ne visiem datoriem 2*256 starda atrak, neka viens 512mb. Pirmkaart ne jau mb ir tie noteicoshie uz aatrumu, bet (nu aimirsu, ika sauca), laikam taimingi un mhz. Ram, lai normali iet jabuut 400Mhz. Tachu 2*256 stradaas atrak, tikai tad ja tavai mb bus DUAL DDR.

Link to comment
Share on other sites

Guest GIGGS
..Tachu 2*256 stradaas atrak' date=' tikai tad ja tavai mb bus DUAL DDR.[/quote']

 

Neka nebija... Es sobrid salidzinu, nenemot Dual, jo VGA tachu ari nav tada DUal. Un toch zinu, ka, nemot piem, vienadas matenes, vienai liekot 1x512 , otrai 2x256 - otra stradas atrak! Rezultata var stradat ar divam atminam vienlaicigi, atrak nolasit utt..

Link to comment
Share on other sites

Itkā jau atminjas ātrumu nosaka MHz un joslas paltums(Bitos) bet par izmeeru nezinu :roll:

Link to comment
Share on other sites

atminjas izmers neko nenosaka, ja datu ir mazaak,- tas ir logiski pats ar sevi.

 

512Mb vajag ipashos gadijumos :)

 

PS: ir taadas m/b ar onboard-VGA kuri izmanto shared-RAM (tas kas ir prieksh PC ), un pashai kartei nemaz nav.

Link to comment
Share on other sites

Uz kartem main stream klassa (62xx, 66xx, xX300, X600, X700) nav šķirbas papagaiļos ar 128mb vai 256mb onboard memory ;)

Dazzreiz pat sanak neliela 128Mb uzvara (deļ 256Mb paaugstinatiem taimingiem).

Link to comment
Share on other sites

Guest GIGGS
Uz kartem main stream klassa (62xx' date=' 66xx, xX300, X600, X700) nav šķirbas papagaiļos ar 128mb vai 256mb onboard memory ;)

Dazzreiz pat sanak neliela 128Mb uzvara (deļ 256Mb paaugstinatiem taimingiem).[/quote']

 

A kur var redzet, kadi atminas taimingi manai VGA? Un kapec 256MB tie ir lielaki, jo, ja salidzina ar parastu RAM, tad taimingi nemainas atskiriba no MB!!!

Link to comment
Share on other sites

Vai nu patiesi 2x256MB RAM uz MB bez DUAL atbalsta ies aatraak nekaa 1x512MB? Es kaukaa neticu... Vari paraadiit kaadus testus? ;)

Link to comment
Share on other sites

 

A kur var redzet, kadi atminas taimingi manai VGA

Neesmu parak kompitence ATI jautajumos, liekas ka ar ATI Tool palidziibu varetu paspeleties ar taimingiem ;)

Link to comment
Share on other sites

kalnietis

nedaudz taa kaa domaaju kaut kad palielinaat atminju... tad ko sanaak ka labaak man buutu 2x256 + 2x256 vai 2x512 ... es vislaik bij domaajis ka jo mazaak atminjas modulji jo labaak :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest GIGGS
GIGGS - a par ko tu runaa par speleem ? par darbu ?

 

man teiksim ir pilniigi po 128 vai 256 videokartes atminja ... pie maniem max 800m2 projektiem pat 128 netiek izmantoti - man visu izskir iespeeja lietot modeetaas openGL modes ...

 

Ne nu logjiski, ka piem, 6600 diez vai tiktu izmantota darbam! Bet vispar negaja runa par to, vienkārši gribeju zinat, kura vilktu atrak..

Link to comment
Share on other sites

impulse

Atkarīgs no kartes arhitektūras, piem 9600 radeonam to točna nevajag, a vot 6600GT/6800GT/u/nu vai 9800se/pro/xt/< tas gan var nākt par labu ;)

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842
Atkarīgs no kartes arhitektūras' date=' piem 9600 radeonam to točna nevajag, a vot 6600GT/6800GT/u/nu vai 9800se/pro/xt/< tas gan var nākt par labu ;)[/quote']patiesībā 6600 sērija nav spējīga labi pavilkt AA un AF kaut kādas tur draņķīgas nVidia tehnoloģijas dēļ. Esmu to ja uteicis iepriekš, ka "atsevišķos/" gadījumos 6600 sērija vienkārši nevelk šos režīmus, bet tādas 256MB 6600/GT man škiet pat nav...nu vismaz veikalos neesmu manijis, ka būtu. Kā tur īsti ir nVidnieki?
Link to comment
Share on other sites

6600GT ar 256Mb nav, bet ir 6200 low profile card ar 512Mb (Gainword razzojuma) :twisted: :twisted: :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Polarbear

Oo jaaa....256 VAJAG!!! Man bija ASUS 9999GT/TD ar 128DDR, kas pamatiigi lagoja, ja sakrutjiija visas pergas uz max, aizstiepu atpakalj uzveici, piemetu kaapostu un dabuuju 6800 GT ar 256 DDR, takad viss kedaa, bet joks taads, ka geimus kaadu nedeelju neesmu speeleejis! Ir laba VGA, bet ir zudusi interesee geimot :?

Link to comment
Share on other sites

KNOPPiX
Oo jaaa....256 VAJAG!!! Man bija ASUS 9999GT/TD ar 128DDR, kas pamatiigi lagoja, ja sakrutjiija visas pergas uz max, aizstiepu atpakalj uzveici, piemetu kaapostu un dabuuju 6800 GT ar 256 DDR, takad viss kedaa, bet joks taads, ka geimus kaadu nedeelju neesmu speeleejis! Ir laba VGA, bet ir zudusi interesee geimot :?

 

Man tas pats, ir labs video, bet uz spēlēšanu vairs nevelk. Agrāk, kad ar sūdīgu video spēlēja un spēle raustījās bija kaut kā interesantāk. Nezinu, kas ar mani notika.

Vienīgā spēle, kas liek man vairāk uzkavēties ir Boiling Point: Road To Hell

Link to comment
Share on other sites

piemeeram: nu ja VGA ir 128bit, tad nu no taas 256Mb atminjas ir maz jeegas... :? tas nu no manas pieredzes...

 

a maybe esmu galiigs loxs, kas neko nesaprot...

Link to comment
Share on other sites

Šobrīd uz savas ādas izbaudu 256Mb vRAM trūkumu :( Protams sistēmas 512Mb arī itkā par maz, bet tomēr pietiek, jo pagefile atslēgts un CMR05 lido, bet NFSU2 ar max filtrācijaām utt. nedaudz bremzē šur tur... Būtībā ir tāda sajūta ka šī 3x 3dmark ātrākā karte (@580/1180) salīdzinot ar 9550XT ir tikai 1,5x ātrāka :( Protams ir vietas, kurās tā ierulē nereāli, bet savu 128Mb dēļ manuprāt neparāda visu savu potenciālu tieši uz filtrācijām :( Eh ielikšu 1Gb RAM tad jau redzēs, bet tā izskatās, ka būs jāapgreidojas uz to pašu 6600GT bet ar 256Mb :twisted: Lai gan man tas neko neinteresē, jo tāpatās spēles spēlēju ļoti reti... Galvenais, lai CMR-05 iet uz max (Vertical sync. gan neslēdzu, jo ir tāda sajūta, ka nokrītas kādus 2 fps zem pieļaujamās normas) :D

 

EDIT: Jā vienīgais kas man čakarē ir Vertical sync. pārējais FSAA utt. ierulzZz :D Nez ir kādas domas? Varbūt tiešam 1Gb RAM to atrisinātu ticamāk nekā 256Mb vRAM?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...