Jump to content

OFFT/INFO: Kā aprēķināt cik bitu/baitu ir vārdā


Arnichks
 Share

Recommended Posts

Guest arno

parasti gan pieņemts:

baits (byte) = 8 biti;

vārds (word) = 16 biti;

dubultvārds (dword) = 32 biti;

cetrkāršais vārds (hvz kā latviski iztulkot) - qword = 64 biti;

Link to comment
Share on other sites

Arnichks

Tjipa burtu skaitu reizinaat ar 16 parastam vaardam.

mums bija dots variants ar vaardu

atmiņa

taatad 6X16= 96

Link to comment
Share on other sites

viss atkariigs no taa kaa tev tas vaards (strings) glabaajas.

 

ja kaa AnsiString (piemeeram Windows-1257 encodingaa).

tad len(string)*8, taatad buus astonji baiti.

 

ja kaa UTF-8.

tad len(stringa_parastie_burti)*8 + len(stringa_latvieshu_simboli)*16. taatad buus 9 baiti. jo UTF-8 nestandarta simbolus saglabaa izmantojot divus baitus.

 

ja kaa Unicode

tad len(string)*16. buus 16 baiti. jo Unicode katru simbolu glabaa izmantojot divus baitus.

 

protams, ir arii null simboli, kas terminee stringu, bet tie shoreiz nav svariigi. bet spriedums ir taads, ka muusdienaas nav iespeejams viennoziimiigi pateikt, zinot tikai tekstu, bet nezinot tehnisko pusi apakshaa.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, vai tik riit nav informaatikas ieskaite vidusskolai? :D

Ja jaa, tad tur tiek njemts ASCII un viens simbols ir viens baits - suns 4 baiti.

Link to comment
Share on other sites

nu kaa.. ascii kodu tabulaa jebkursh simbols arii tukshumziimiite :) Kodejas ar 8 bitiem, kas ir 1 baits...

Unicode tabulaa jebkursh simbols kodeejas ar 16 bitiem, jeb 2 baitiem.. rekjinashana katra pasha zinjaa :))

 

 

UPDATE:

P.S. Jaa riit itkaa ta ieskaite :)) Man arii :)

Vienikais kur gibeli vareetu nolikt buus tad, ja lieli cipari no decimala vai hex uz octaalo buus japarveido.. hex itkaa iet no rokas.. jo visur izmantots.. kraasu kodi utt. Bet octal.. ta pagrutaak.. pricips gan itka viens un tas pats..

Kaut gan ja godiigi mani ta ieskaite iipashi neuztrauc un vertejums tapat zemaaks par 8 nekada gadijuma nebuus.. varetu jau 10 dabuut.. pamacities sovakar, bet :D ai.. lai i kaa i...

 

Pietam galiigi NOLIEDZU domu, ka speeja stradaat ar vienu M$ produktu pieraada, to cik zinoshs ir cilveeks Informatikaa...

Link to comment
Share on other sites

Hmm' date=' vai tik riit nav informaatikas ieskaite vidusskolai? :D

Ja jaa, tad tur tiek njemts ASCII un viens simbols ir viens baits - suns 4 baiti.[/quote']

ir ir rīt :D dēļ stūlbās teorijas man jāceļās 3 stundas agrāk :evil: ceru ka nokārtošu ar izcilību :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Kadelej 3 stundas agraak?

Man itkaa 9 sakas teorija un 10 laikam praktiskais..

P.S. Kaads vispar domaa tur iet uzvalkaa.. es un choms ies ka parasti.. galiig tachu nekjer to ka baigo ieskaiti.. pagajushogad draugs kursh vispar pirm oreizi ar datoru saskaraas 8 meneshus pirms ieskaites nolika uz 7 vai kaa tur.. neatceros.. tapec uztraukumam nav pamata..

un lai arii IT man padodas un sho to daru, ko itkaa normali cilveeki nedara. nedomaju stradat shaja jomaa, jo darbs cik zinu nav iipashi interesants.. janu vienigi inzhinierim, bet tur jau vairaak matematika, kjimija.. lai petiitu materialus utt..

Link to comment
Share on other sites

aha, ir riit, bet es savaa laikaa uz 10 nokaartoju! da tur tak ir jaazin tikai ck ir viens baits un kas ir mazaakaa informaacijas meervieniiba, jaazin perifeerijas ieriices utt. nekaa dzilji tehniska! iedomaajieties, pagaajshgad braalim vajadzeeja zinaat kaut kaadu tur antiviirusu, un variantos bija iekljauts shaads vaardu salikums - PC amatnieks :D bet otraa dalja gan ir traka, man traapiijaas excelis. raakjinaat kalorijas vajadzeeja utt, baigaas formulas jaazin, gruuti gaaja, bet izvilku 10 :D

Link to comment
Share on other sites

... man traapiijaas excelis. raakjinaat kalorijas vajadzeeja utt' date=' baigaas formulas jaazin, gruuti gaaja, bet izvilku 10 :D[/quote']

 

ar hexeditu kādu dll izčakarēji? :p

Link to comment
Share on other sites

nu 3 stundas ātrāk tādēļ, ka orģināli man skolā būtu jābūt ap 12 :D uzvalku nekādā gadījumā nevilkšu!!! Praktiskais mums itkā ir 5-dien, jo visiem skolēniem nepietiek datoru :D

Link to comment
Share on other sites

Ar exceli buutu ok.. bet ja patrapaas wordinjsh un tur buutu jaraksta zinatniskaas formulas es vareetu pakjert gibeli.. neatceros :D

Bet labaak kaut rakstiitu sql vaicajumus :) Via kaadu php gabalu, vai primitiivu C gabalinju..

Bet nu neko dariit :)) Kaa buus taa bus :)

Link to comment
Share on other sites

... man traapiijaas excelis. raakjinaat kalorijas vajadzeeja utt' date=' baigaas formulas jaazin, gruuti gaaja, bet izvilku 10 :D[/quote']

 

ar hexeditu kādu dll izčakarēji? :p

 

nesapratu shito! :)

Link to comment
Share on other sites

Ar exceli buutu ok.. bet ja patrapaas wordinjsh un tur buutu jaraksta zinatniskaas formulas es vareetu pakjert gibeli.. neatceros :D

Bet labaak kaut rakstiitu sql vaicajumus :) Via kaadu php gabalu' date=' vai primitiivu C gabalinju..

Bet nu neko dariit :)) Kaa buus taa bus :)[/quote']

da labi...testā noteikti grūtākais jautājums būs kas ir monitors-izvadierīce, vai ievadierīce...bija diezgan interesanti paskatīties vienu testu(nezinu gan kura gada, bet man ir aizdomas ka iepriekšējā) un tur bija jautājums-moderna personālā datora operatīvās atmiņas apjoms visticamāk ir: A)64MB B)1023B C)32GB D)640KB es jau gribēju iestāstīt ka atbilde C drīzāk ir pareiza nekā A :D

Link to comment
Share on other sites

... man traapiijaas excelis. raakjinaat kalorijas vajadzeeja utt' date=' baigaas formulas jaazin, gruuti gaaja, bet izvilku 10 :D[/quote']

 

ar hexeditu kādu dll izčakarēji? :p

 

nesapratu shito! :)

 

Nu kā - excelis pareizo rezultātu nedeva. Tu paņēmi kādu teksta redaktoru ar lietotāja saskarni heksadecimālajos skaitļos(skaitļi ar bāzi 16), atvēri kādu no Excelim piederošajām daudzajām DLL bibliotēkām un veici izmaiņas, lai Excelis izdotu vajadzīgo rezultātu. :shock:

Link to comment
Share on other sites

Guest arno

pag, pag - bišķiņ precīzāk un vēl vienu reizi izstāsti uzdevumu. Jo savādāk sanāks GIGO princips - tipa - "Grabage In, Grabage Out". Vai tu vispār saproti jautājumu? Izlasi 10 reizes un padomā - kas ir jautāts. Dažkārt skolotāji spēj TIK DEBĪLI PAJAUTĀT, ka pat admins nespēs precīzi atbildēt, kur nu vēl parasts cilvēks.

Link to comment
Share on other sites

pag' date=' pag - bišķiņ precīzāk un vēl vienu reizi izstāsti uzdevumu. Jo savādāk sanāks GIGO princips - tipa - "Grabage In, Grabage Out". Vai tu vispār saproti jautājumu? Izlasi 10 reizes un padomā - kas ir jautāts. Dažkārt skolotāji spēj TIK DEBĪLI PAJAUTĀT, ka pat admins nespēs precīzi atbildēt, kur nu vēl parasts cilvēks.[/quote']

PAr shito es jau ir aware :) un pareizi lasu pratiigi un citiigi un leeni :)) un problemas lidz shim nav bijushas :)

Link to comment
Share on other sites

Guest inx
..un tur bija jautājums-moderna personālā datora operatīvās atmiņas apjoms visticamāk ir: A)64MB B)1023B C)32GB D)640KB es jau gribēju iestāstīt ka atbilde C drīzāk ir pareiza nekā A :D

 

Zini, kaada ir iisteniiba? ;) Moderna vai nemoderna datora operatiivaa atminja ir 640 KB. Visa atminja, kas ir virs 640 KB ir Extentded, tb, paplashinaataa operatiivaa atminja. Bija arii taada Expanded memory, kas operatiivo atminju izstiepa liidz 1 MB - un tas bija baigi kruti.

 

Tas ieskatam - nedaudz no nesenas pagaatnes... :p

Link to comment
Share on other sites

..un tur bija jautājums-moderna personālā datora operatīvās atmiņas apjoms visticamāk ir: A)64MB B)1023B C)32GB D)640KB es jau gribēju iestāstīt ka atbilde C drīzāk ir pareiza nekā A :D

 

Zini' date=' kaada ir iisteniiba? ;) Moderna vai nemoderna datora operatiivaa atminja ir 640 KB. Visa atminja, kas ir virs 640 KB ir Extentded, tb, paplashinaataa operatiivaa atminja. Bija arii taada Expanded memory, kas operatiivo atminju izstiepa liidz 1 MB - un tas bija baigi kruti.

 

Tas ieskatam - nedaudz no nesenas pagaatnes... :p[/quote']

 

sito jautajumu es ari atceros, bet nedomaju ka mums buus tik novecojushi varianti :)) Tapec tapat izdomaa kursh der.. tach nav gruuti1 :)

Link to comment
Share on other sites

... man traapiijaas excelis. raakjinaat kalorijas vajadzeeja utt' date=' baigaas formulas jaazin, gruuti gaaja, bet izvilku 10 :D[/quote']

 

ar hexeditu kādu dll izčakarēji? :p

 

nesapratu shito! :)

 

Nu kā - excelis pareizo rezultātu nedeva. Tu paņēmi kādu teksta redaktoru ar lietotāja saskarni heksadecimālajos skaitļos(skaitļi ar bāzi 16), atvēri kādu no Excelim piederošajām daudzajām DLL bibliotēkām un veici izmaiņas, lai Excelis izdotu vajadzīgo rezultātu. :shock:

 

nu kas ir hexeditors es zinu :D bet ja es buutu speejiigs pielaagot kaadu dll savaam vajadziibaam, tad es visdriizaak buutu speejiigs arii apreekjinaat taas darbiibas ko man lika dariit :) aa un veel kas, reizeem nenaak skolotaajiem liidz noraadiijumos, ka tiikls jaasleedz laukaa, manaa laikaa nesleedza, tad mees nodarbojaamies ar darba daliishanu, kam bija vienaadi varianti! taa kaa var meegjinaat taa pat :D

Link to comment
Share on other sites

Guest inx
..sito jautajumu es ari atceros' date=' bet nedomaju ka mums buus tik novecojushi varianti :)) Tapec tapat izdomaa kursh der.. tach nav gruuti1 :)[/quote']

 

Sho un to der zinaat arii no veestures. :p Ja ir padziljinaata interese par datorziniibaam (yukk, kaa man nepatiik shis vaards), tad biezhi vien kaadu probzu iespeejams atrisinaat daudz aatraak un vienkaarshaak, nekaa rakaaties pa muusdienu info kalniem, kas saistiiti ar/ap/par datoriem.

Link to comment
Share on other sites

..sito jautajumu es ari atceros' date=' bet nedomaju ka mums buus tik novecojushi varianti :)) Tapec tapat izdomaa kursh der.. tach nav gruuti1 :)[/quote']

 

Sho un to der zinaat arii no veestures. :p Ja ir padziljinaata interese par datorziniibaam (yukk, kaa man nepatiik shis vaards), tad biezhi vien kaadu probzu iespeejams atrisinaat daudz aatraak un vienkaarshaak, nekaa rakaaties pa muusdienu info kalniem, kas saistiiti ar/ap/par datoriem.

INX piekriitu.. mani vienmer ir intereseejusi darbiiba, tas ka tas viss notiek, nevis tas kas iisti notiek.. man patiik njemties ap tranzistoriem.. elektronikas sikumiem. lai ari par elektroniku skola ve l2 gadus laikam nemaciis.. :) Tas ir interesanti! :) Bet nezinu neko ne par talakizglitibas iespejams, ne par darba atalgojumu utt. tapec nezinu vai to dariishu ari kad izaugshu :)

Link to comment
Share on other sites

ja kaa UTF-8.

tad len(stringa_parastie_burti)*8 + len(stringa_latvieshu_simboli)*16. taatad buus 9 baiti. jo UTF-8 nestandarta simbolus saglabaa izmantojot divus baitus.

 

ja kaa Unicode

tad len(string)*16. buus 16 baiti. jo Unicode katru simbolu glabaa izmantojot divus baitus.

Ceru, ka tu runaa par konkreeto gadiijumu "atmiņa", jo preteejaa gadijumaa tu mazliet samelojies :)

UTF8 glabaa charus no 1 liidz 4 baitu garaa pierakstaa!

Tas, ko tu nosauci par Unicode shkjiet ir UTF16, kas glabaa charus no 2 liidz 4 baitu garaa pierakstaa.

Protams, veel pastaav UTF32, kas logjiski glabaa visus charus 4 baitos.

Veel jau ir arii citi enkodingi...

Link to comment
Share on other sites

vai tad Unicode neglabaaja konstanti 2 baitos? Un UTF bija Unicode atvasinaajumi, kas parastos burtus glabaaja kaa parasti (1 baits), un diivainaakos glabaaja vairaakos baitos... UTF8 (parastais UTF) glabaaja no 1-4 baitiem. Senaak bija iespeejami arii 5 baiti, bet tad shie izdomaaja, ka tomeer tik daudz nevajadzees & pamainiija specifikaaciju. :D Vai arii es maldos? :?

 

To inx: Varbuut es maldos, bet vai tad Operatiivaa atminja neskaitaas tas, kas ir iesprausts datoraa (tie pashi N-desmit MB)? Tas par 640KB ir tikai straadaajot 16-bitu ierobezotajos rezjiimos; normaali (32-bitu darbiibaa) ir pieejams tik, cik reaali ir (OK... ir arii segmenti, bet tie ir 4GB lieli).

Link to comment
Share on other sites

Guest kopeee

Nu gan... :(

:lol:

Cik bitu ir vārdā “Atmiņa”, ja kodēšanai izmanto ASCII kodu tabulu?

 

A. 6

B. 48

C. 96

D. 24

 

A tak un viss, ne? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nu gan... :(

:lol:

Cik bitu ir vārdā “Atmiņa”' date=' ja kodēšanai izmanto ASCII kodu tabulu?

 

A. 6

B. 48

C. 96

D. 24

 

A tak un viss, ne? :lol:[/quote']

 

Bitu un baiti nav viens un tas pats;) biti - 48; baiti - 6, daudzi uz shito iekriita;)

Link to comment
Share on other sites

Nu gan... :(

:lol:

Cik bitu ir vārdā “Atmiņa”' date=' ja kodēšanai izmanto ASCII kodu tabulu?

 

A. 6

B. 48

C. 96

D. 24

 

A tak un viss, ne? :lol:[/quote']

 

Bitu un baiti nav viens un tas pats;) biti - 48; baiti - 6, daudzi uz shito iekriita;)

 

Labāk šo uzdevumu pārformulēt šādi: kāds mazākais bitu skaits, kodējot šo vārdu ar hafmana kodu, neieskaitot kodēšanas koka izmēru.

Link to comment
Share on other sites

Guest inx
Nu gan... :(

:lol:

Cik bitu ir vārdā “Atmiņa”' date=' ja kodēšanai izmanto ASCII kodu tabulu?

 

A. 6

B. 48

C. 96

D. 24

 

A tak un viss, ne? :lol:[/quote']

 

Bitu un baiti nav viens un tas pats;) biti - 48; baiti - 6, daudzi uz shito iekriita;)

 

Labāk šo uzdevumu pārformulēt šādi: kāds mazākais bitu skaits, kodējot šo vārdu ar hafmana kodu, neieskaitot kodēšanas koka izmēru.

 

10 biti... :)

Link to comment
Share on other sites

ja kaa UTF-8.

tad len(stringa_parastie_burti)*8 + len(stringa_latvieshu_simboli)*16. taatad buus 9 baiti. jo UTF-8 nestandarta simbolus saglabaa izmantojot divus baitus.

 

ja kaa Unicode

tad len(string)*16. buus 16 baiti. jo Unicode katru simbolu glabaa izmantojot divus baitus.

Ceru' date=' ka tu runaa par konkreeto gadiijumu "atmiņa", jo preteejaa gadijumaa tu mazliet samelojies :)

UTF8 glabaa charus no 1 liidz 4 baitu garaa pierakstaa!

Tas, ko tu nosauci par Unicode shkjiet ir UTF16, kas glabaa charus no 2 liidz 4 baitu garaa pierakstaa.

Protams, veel pastaav UTF32, kas logjiski glabaa visus charus 4 baitos.

Veel jau ir arii citi enkodingi...[/quote']

 

es runaaju tieshu par to vaardu "atmiņa" :) aizmirsu laikam pieminēt to. bet par utf-8 simboliem, kas ir garāki par 2baitiem mūsu puslodē nebūtu ko uztraukties. un burtu simboli pilnīgi noteikti visi ietilpst 2 baitos. tie ir ķīnieši, kuriem vieniem pašiem nepietiekot ar 65000 simboliem.

 

un es tos nosaucu tā, kā mūsdienu softi to saprot - ja tu pie save norādi attiecīgo kodējumu, tad tiks kodēts tā kā es rakstīju plus ar tevis pieminētajiem garajiem simboliem.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Unicode

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Knagis uz to gan nu nav labi balstīties, ka vot mums (lv) pietiek ar 2 simboliem utf8 kodējumā, tad nu pārējos ignorēsim. Kodējums ir definēts universāls, lai visi to varētu lietot. Citādi sanāks tas pats kas ar dos codepagēm, kad visi taisīja savas, un nekas tur nebija savietojams. Vajag lietot kodējumu tā kā tas ir izveidots, nevis tā kā ir ērtāk. Citādi atsūtīs tev ķīnisku (vai kāds citas valodas kodējumā) vēstuli utf8 kodējumā, a tu ņemot vērtā max tikai 2 baitus neko tur nevarēsi askatīt.

Link to comment
Share on other sites

Knagis uz to gan nu nav labi balstīties' date=' ka vot mums (lv) pietiek ar 2 simboliem utf8 kodējumā, tad nu pārējos ignorēsim. Kodējums ir definēts universāls, lai visi to varētu lietot. Citādi sanāks tas pats kas ar dos codepagēm, kad visi taisīja savas, un nekas tur nebija savietojams. Vajag lietot kodējumu tā kā tas ir izveidots, nevis tā kā ir ērtāk. Citādi atsūtīs tev ķīnisku (vai kāds citas valodas kodējumā) vēstuli utf8 kodējumā, a tu ņemot vērtā max tikai 2 baitus neko tur nevarēsi askatīt.[/quote']

 

tiiri tehniskaa zinjaa mani galiigi neinteresee, cik tur to baitu katraa simbolaa ir. man ir .NET, kas visu ljoti labi saprot un man stringaa katrs simbols ir nevis byte, bet gan int. Ja nu sanaaks, ka buus jaaraksta pasham savi faila ielasiishanas mehaanismi, tad es arii peetiishu, cik un kaa man vajag, bet kam gan man tas?

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Nu tādā gadījumā jau ok. Es bij domājis, ka tur kautkur stringa apstrādi balsti uz baitiem vai 2-baitiem, bet ja jau izmanto valodas līdzekļus, tad tur jau par visu ir padomāts.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

tiiri tehniskaa zinjaa mani galiigi neinteresee, cik tur to baitu katraa simbolaa ir. man ir .NET, kas visu ljoti labi saprot un man stringaa katrs simbols ir nevis byte, bet gan int.

 

duh... "cienu" šādus programmētājus... M$ manā vietā visu izdara, es tik uzrauju super-duper kodu... kurš ir milzīgs un lēns, iet tikai uz XP (labi, uz 2k ar kaut kādām servisa pakām arī) :shock:

Link to comment
Share on other sites

...

 

duh... "cienu" šādus programmētājus... M$ manā vietā visu izdara, es tik uzrauju super-duper kodu... kurš ir milzīgs un lēns, iet tikai uz XP (labi, uz 2k ar kaut kādām servisa pakām arī) :shock:

 

Jaa, protams, daudz krutaak m/ ir otreiz izgudrot to pashu velosipeedu, tas nekas, ka biezhi vien ar kantainiem ritenjiem sanaak.

Par versiju savietojamiibu - neatblastu universaalos risinaajumus, labaak izmantot vienas vides visas iespeejas, nekaa tiekties uz kaut ko suber-duper-mega universaalu...

 

Tikai manas domas par teemu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Neviens neliek izgudrot velosipēdu par jaunu. Vajag tikai arī saprast kā velosipēds strādā, ja jau tu tādu lieto ;)

Link to comment
Share on other sites

Jaaizgudro par jaunu nav, bet jaauzbuuvee gan varbuut, jo taa Tu to vari padariit labaaku un/vai piemeerot konkreetajam celjam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Jaaizgudro par jaunu nav, bet jaauzbuuvee gan varbuut, jo taa Tu to vari padariit labaaku un/vai piemeerot konkreetajam celjam. ;)

ja.. :)

 

bubu, ir labi, ja saprot, kaa velosipeeds straadaa, ir ljoti labi, ja speej pats to remonteet. btw, domaaju, ka Knagis arii saprot, kaa iisit tas velosipeeds darbojas, tikai neatziistas :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...