Jump to content

Canon S1IS pret Fuji S5500


Skeem
 Share

Recommended Posts

Ehh, kaadu laiku atpakalj mekleeju digitaalo, tagad esmu gatavs jau pirkt, bet te tev nu bija - netiishaam uzduuros fuji... Peec parametriem abi fochiki gandriiz vienaadi - cena arii...

Canon S1 IS

s1_all_round-001.jpg

 

Fuji Finepix S5500

allroundview-001.jpg

Tad nu saaku domaat... Aizgaaju uz veikalu - apluukoju - pat patureeju abus rokaas un noklausiijos paardeveeju komentaarus, bet tik un taa gudraaks nekljuvu - probleema taada, ka gribas uzzinaat, kur no vinjaam ir labaaka. Katrai ir savi miinusi... Bet man gribas uzzinaat nevis par bildes kvalitaati - bet par lietoshanas eertumu - kuru no vinjaam ikdienaa ir eertaak lietot? Tehniskie miinusi un plusi man ir skaidri:

Filmeeshana - abaam vienaada, tikai canonam pluss ir optiskais zoom un IS filmeeshanas laikaa. Bildes kvalitaate filmeeshanaa vienaada...

 

Nakts bildes - fuji ir af-lamp, bet canon nav - taatad esot chakars focheet naktii...

 

Baterejas/Akumulaatori - Gan Canon, gan Fuji izmanto Parastaas 4xAA baterejas. Peec forumos teiktaa var secinaat, ka Fuji ir taupiigaaks

 

Dizains - abaam kameraam ir diezgan iespaidiigs, vieniigi fuji ir melnaa tonii - tas tai liek izskatiities vairaak profesionaalai - korpusa materiaals abaam ir plastmasa ar nedaudz metaalu...

Atminjas Kartes - Fuji ir izceelies ieliekot XD karti(var teikt 2x daargaakas par taadaam pashaam CF karteem), bet canon CF ar Type I un II + microdive savienojamiibu.

Razhoshanas datumi - Canon ir daudz vecaaka kamera (laikam jau buus vairaak kaa gads), bet Fuji ir svaigs modelis, kaut gan tas ir uzlabots S5000...

 

MPx - Fuji 4MPx, bet Canon 3MPx

 

Taas ir galvenaas atshkjiriibas tehniskajos datos - paareejais ir abaam kameraam vienaads.

 

Gribu dzirdeet juusu domas par abaam kameraam - kura ir labaaka? Nevis no tehniskajiem datiem, bet gan lietoshanas zinjaa un daudz maz arii bilzhu kvalitaatee... Kura no vinjaam ir labaaka?[/img]

Link to comment
Share on other sites

Canon:

3.2mpx maz, pat ļoti, bet tas ir ļāvis ieekonomēt naudu, lai ieliktu optisko stabilizātoru! Ko dod 10x (vai 6x) zooms, ja rokas kratās un Fuji nepieciešams statīvs, lai dabūtu normālu bildi.

Cik maksā CF karte un cik XD!?

Tas ka viņš ir melns, manuprāt profesionālismu nepielike klāt, jo jau pa gabalu var redzēt plastmasu...

Neesmu specs objektīvos, bet liekas, ka Canon objektīvam ir augstāka gaismas spēja!

 

BTW nāk dārgs, bet laps S2 ar 5 megiem!

Link to comment
Share on other sites

Guest haZz

Fuji kamera ir ljoti eerta. Pogas izvietotas paardomaati un eerti. Ar mitraam rokaam kamera neizsliidees, jo apkaart ir gumijots materiaals. Nezinu kaa ar Canon, bet Fuji ir ieksheejais displejs, kuram var reguleet dioptrijas. Taatad cilveekiem ar vaaju redzi tas buutu liels pluss. Mmm...veel kas, nu var piemineet papildus uzskruuveejamo objektiiva aizsargu, kas to padara nedaudz lielaaku, bet, ja ir aizmirsies nonjemt objektiiva vaacinju, tad netiks chakareets motorinsh. Veel priecee nakts skatu mekleetaajs- zalja gaisma(laazers?), kas izgaismo nelielu plekjiiti, taa lai var traapiit kadru sejaa.

Link to comment
Share on other sites

1.) bildes nekad nebus vienaadas

2.) canonam ir IS, kas ljoti palidz

3.) mpix nav galvenais

4.) CF labaaks - piepeerc UltraII vai Extrem kartes

 

ertums katram savs - vienam patik nikon, otram canon, tresajam - kompaktkameras.

 

njem kameru, kurai var vairak iestadit parametrus (Creative Mode)

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick

pats lietoju Fuji Finpix s5500

saakshu ar to ka 3Mpix buus par maz... tas ir gandriiz noteikti! jo tie 4Mpix kas ir Fuji jau dazkaart liekas par iisu, jaa shis S5500 tieshaam maak apieties ar baterejaam... man ir 4 gab pa 2500mAh un varu ar vinjaam videeji 1500Bildes izbildeet... ar vienu uzlaadi es piemeeram biju mazliet pafocheejis maajas, tad Braucu Uz EOZ team LP2 un tur uztaisiju ~300Bildes, lielaakoties ar zipspuuldzi un iipshi nesleegaleejot kameru laukaa, tad es biju uz viena cilveeka dzimshanas dienu (Vimba_zlobnaja) un tur kaartiigi pasfocheejos arii protams ar zipspuuldzi, tad sekoja majas dazaadu notikumu kadreeshana, tad bija viens Boolinga opasaakums uz ~270Bildeem tikai ar zipspuuldzi un veelak bija veelviens LP kur atkal tika focheets ar zipspuuldzi un uz nebeedu, un tad tik saaka seesties bacha... + veel tas ka tiek paarpumpeets no fotoaparaata uz PC un biezi aizmirstas izsleegt vinju peec tam... uz kaadaam 20 min... nju ja godiigi... es pat nedomaaju pirkt otru batereju komplektu... :lol:

fotoaparaats pats pa sevi straada sameeraa aatri... un ja bachas nava galiigi tukshas tad zipspuuldze arii aatri uzlaadejas... jaa vieniigais ir tas ka ka pa savas 512Mb xD kartes cenu vareeju panjemt 1GB CF karti... bet ja godiigi... 512Mb ir gana daudz prieksh 4Mpix fotoaparaata, protams ja tu nefotograafe RAW formaataa... :wink:

ja shim fotoaparaatam buutu teiksim kaadi 6Mpix es vairaak neko negribeetu...

Link to comment
Share on other sites

pats lietoju Fuji Finpix s5500

ja shim fotoaparaatam buutu teiksim kaadi 6Mpix es vairaak neko negribeetu...

 

gribi teikt ka no dSLR atteiktos ?! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick
pats lietoju Fuji Finpix s5500

ja shim fotoaparaatam buutu teiksim kaadi 6Mpix es vairaak neko negribeetu...

 

gribi teikt ka no dSLR atteiktos ?! :)

ok... arii nee.. bet par sho cenu nevar visu veeleties... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ezis666

Paņem labāk Canon S2 IS. nedaudz dārgāks, bet labāks

Link to comment
Share on other sites

pats lietoju Fuji Finpix s5500

ja shim fotoaparaatam buutu teiksim kaadi 6Mpix es vairaak neko negribeetu...

 

gribi teikt ka no dSLR atteiktos ?! :)

ok... arii nee.. bet par sho cenu nevar visu veeleties... :lol:

 

Pie'nemsim, ka peerc Finepix, - ad kopaa ar prichendaljiem tev tas viss izmaksaas biku paari 300-350Ls, pieliec veel 100Ls (nu kaut vai pagaidi 2men un sakraaj) un rokaa tev buus 300D ar defaulto objektivu - kas sakumam bus pietiekami...

 

PS: katrams savs - viens grib labu bildi, otrs grib ertumu un kompaktumu

Link to comment
Share on other sites

pats lietoju Fuji Finpix s5500

ja shim fotoaparaatam buutu teiksim kaadi 6Mpix es vairaak neko negribeetu...

 

gribi teikt ka no dSLR atteiktos ?! :)

ok... arii nee.. bet par sho cenu nevar visu veeleties... :lol:

 

Pie'nemsim' date=' ka peerc Finepix, - ad kopaa ar prichendaljiem tev tas viss izmaksaas biku paari 300-350Ls, pieliec veel 100Ls (nu kaut vai pagaidi 2men un sakraaj) un rokaa tev buus 300D ar defaulto objektivu - kas sakumam bus pietiekami...

 

PS: katrams savs - viens grib labu bildi, otrs grib ertumu un kompaktumu[/quote']

 

nu ar to pielikshanu var taa liidz bezgaliibai - pats to esmu secinaajis!

saakumaa plaans bija investeet ditaalajaa pashaa ~150Ls - tagad tas ir 250Ls + ~100Ls prichindaaljos.... :D taakaa tas lielaakoties naak no manas kabatas (man 16 gadi - 10 klase; darbs pa briivdienaam) tad...

 

:D:D:D

 

Paņem labāk Canon S2 IS. nedaudz dārgāks' date=' bet labāks[/quote']

 

Par S2 IS - ehh... Man kameru vajag uz tuuliit jau tuvojoshos celjojumu pa Norveegjiju - buus jautri... A S2 IS vel nav iznaacis - veikalos nav redzeets... A man peec 2needeeljaam bye bye skola - i am off to trip to norway! :D Tur jau taa galvenaa probleema... Taapeec mekleeju kameru ar sakariigu video un leetu atminjas karti... Shkjiet, ka S1 IS kopaa ar 1GB Kingston Elite Pro buus optimaals variants prieksh 10 dienaam...

veelaak vareeshu video filmeet (kaadas 9 min tikai ieiet tajaa 1 Gb... zheel).

 

jo tie 4Mpix kas ir Fuji jau dazkaart liekas par iisu

 

A 3 MPix nepietiek 10x15 cm bildiiteem? Kaadas tad tu bildes drukaa? 20x30cm? - takshu nee....

 

pa savas 512Mb xD kartes cenu vareeju panjemt 1GB CF karti... bet ja godiigi... 512Mb ir gana daudz prieksh 4Mpix fotoaparaata

 

512 pietiek ~5 min video ar S5500 (ja pienjem, ka bildes netaisa...).

A ja buutu vismaz viens GB, tad, piemeeram vareetu pusi no taa atstaat video - veelaak buutu ko atcereeties...

 

 

Un veel atcereejos, fuji nav time lapse focheeshana(ar noteiktu intervaalu fochee patstaaviigi...) un nav iespeeja caur datoru focheet - vismaz es taadu dpreview nemaniiju - a canon var izmantot arii kaa studijas fochiku - var focheet neatejot no datora....

Link to comment
Share on other sites

canon-am gan var remote bild'et un live-view laikam arii ir.

ar 1Gb ir stipri pa maz.. man vismaz tikai palmaam un kalniem pietika, - ja butu underwater-kit prieksh zivtinjaam... nu kaa minimums 4Gb uz 10 dienaam

Link to comment
Share on other sites

canon-am gan var remote bild'et un live-view laikam arii ir.

ar 1Gb ir stipri pa maz.. man vismaz tikai palmaam un kalniem pietika' date=' - ja butu underwater-kit prieksh zivtinjaam... nu kaa minimums 4Gb uz 10 dienaam[/quote']

 

njaa - tik zheel, ka taalvadiibas pults ir daarga :cry:

Link to comment
Share on other sites

Nu gan, pirkstiņus saliekuši - ar fotoaparātu filmēt! Glupības tas viss ir! Par 4GB atmiņas kartes cenu var iepirkt viduvēju, lietotu ciparu videokameru, kaudzi kasešu (1 kasete -> 60 min video -> 13 GB -> ~4 Ls/gab.) - un vēl paliks pāri. Kas attiecas uz CF vs xD - karti iepērk vienreiz un, ja labi pameklē, xD maksā tikai 10-20% dārgāk (512 MB, vairāk arī sākumā nevajag). Izvēloties kameru, jāskatās uz tās lietošanas vērtību lietotāja acīs un rokās nevis uz mistisko lētumu. Topika autoram, visticamāk, pašam šī izvēles cīņa būs jāizcīna - neviens jau tā precīzi neiebakstīs ar pirkstu acī un nepateiks - šitais patiešām ir manta!

Link to comment
Share on other sites

man jau labaak patiik Fujiks :)) nav nekaadu iipasho argumentu, bet peec izskata un eertuma un fiichaam, kuras smeelos sheit

 

 

es njemtu Fujiku, nu labi izdosi 15-20 ls vairaak par atminjas karti, bet to jau peerk vienreiz un baterejas velk gana ilgi - uz taam ietaupiisi :)

Link to comment
Share on other sites

Nu gan' date=' pirkstiņus saliekuši - ar fotoaparātu filmēt! Glupības tas viss ir! [/quote']

 

Nu nesaki vis! ir patiikami, ja liidzi ir fochiks un pa retam ir iespeejams uzfilmeet kaadu iisu gabalinju(5min) uz 640x480@30fps... Un ar videokameru pafocheet nevar... Taakaa video ir vajadziigs ljoti reti, tad ir patiikami, ja ir taadas iespeejas... Starp citu - canonam ar 320x240@30fps var gandriiz 30min iefilmeet 1gb atminjas izmantojot 10x zoom ar bildes stabilizaaciju un 22KHz mono skanju (Canon S2 IS 44KHz Stereo)... Tas var nodereet... Taakaa fotoaparaats ir paredzeets focheeshanai, tad tam tas godam arii kalpos, bet es shaubos, ka buutu jeega neesaat videokameru liidzi, ja vajadzeetu uzfilmeet ne vairaak par 3 - 5 min. - iisu gabalinju... Manam pazinjam pat ar Rollei digitaalo kameru uz 320x240@15fps ir sanaacis salikt pamatiigi labas filminjas - ir par ko pasmieties kopaa ar draugiem.... (Nu varbuut tev taadas ekstras fotokameraa nevajag...).

Veel labie kadri sanaak, kad cilveeku chakaree laukaa - saka lai nostaajas taa un taa - tjipa tuuliit focheeshot, bet pa to laiku movie jau rakstaas... :lol: Sanaak smiekliigi momenti :lol:

Starpcitu 320x240@30fps ir diezgan sakariigs rezhiims :wink: Telpaas pilniigi pietiek... Zheel, vieniig, ka noise chakaree nedaudz filmu - bet tumshaas telpaas tas ir normaali.... Vieniigais canon truukums ir tas, ka nav mpeg - sony shajaa zinjaa ir liideris...

 

Nu taads mans viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

Taakaa video ir vajadziigs ljoti reti' date=' tad ir patiikami, ja ir taadas iespeejas... Starp citu - canonam ar 320x240@30fps var gandriiz 30min iefilmeet 1gb atminjas izmantojot 10x zoom ar bildes stabilizaaciju un 22KHz mono skanju (Canon S2 IS 44KHz Stereo)... Tas var nodereet... bet es shaubos, ka buutu jeega neesaat videokameru liidzi, ja vajadzeetu uzfilmeet ne vairaak par 3 - 5 min. - iisu gabalinju... ir sanaacis salikt pamatiigi labas filminjas - ir par ko pasmieties kopaa ar draugiem....

Nu taads mans viedoklis.[/quote']

Labi, nestrīdēšos. Katram savs. Vienīgi, ja gadās, ka ātri nav kur safilmētos movie nomest, tad ir dilemma - ko upurēt - filmu vai bildes? Nu, ļoti nepatīkama situācija...

Link to comment
Share on other sites

esmu lietojis abus aparaatus, man daudz labaak patiik Canons, neiedziljinaashos siikumos, bet iesaku njemt S1 IS.

Link to comment
Share on other sites

Labi' date=' nestrīdēšos. Katram savs. Vienīgi, ja gadās, ka ātri nav kur safilmētos [i']movie[/i] nomest, tad ir dilemma - ko upurēt - filmu vai bildes? Nu, ļoti nepatīkama situācija...

 

Tur gan tev ir baigaa taisniiba :!: taa tieshaam ir viena no,manupraat, stulbaakajaam situaacijaam :evil: var jau protams ar trim metodi kameraa taas filminjas apgraiziit - bet tas na tas... shito probleemu laikam paziist visi, kam atminja maza... Vai taas vienkaarshi nepietiek.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...