Jump to content

WIN: Kāpēm manam PC ir tik maz brīvās atmiņas (RAM) ?


Guest atkritumurna
 Share

Recommended Posts

Kā var atbrīvot vietu operatīvajā atmiņā,Everestā man rādija ka tikai 79 MB brīvi palikuši. :?:

 

Iesaku ielikt vēl vienu atmiņas moduli!

 

Ja nevari atļauties, tad skaties kuri softi, kas sākumā ielādējas tev ēd daudz atmņas. Nevajadzīgos atinstalē!

Link to comment
Share on other sites

Guest kurkins

Rubij ārā programas kuras tu uz doto brīdi nelieto, sākot ar tām kuras pašas startējas ieslēdzot datoru!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest proko2005

Ir tada proga SpeedUpMyPc Novelc, ieinstane un Crtl+Shift+M, ja vel gribas tad tur opcijas var iestadit lidz cik tu atljauj piegruzhot ramu un tad vinjsh pats tira!

Link to comment
Share on other sites

Guest fallen

efektiigaakais liidzeklis atbriivot ramu ir atrubiit nevajadziigos WinXP servisus. Man WinXP griezhas uz laptop ar 128Mb ram, aiznjemti 90Mb un aktiivi 19 procesi, ieskaitot AV un FTP serveri.

Link to comment
Share on other sites

Guest painkiller
Ir tāda proga  FreeRam XP pro!

 

FreeRAM jēga sāk parādīties, sākot ar kādiem 128, zemāk vismaz man pieredze, ka šamā pat bremzē. Un, ja uzlikta automātiskā tīrīšana, tad, piemēram, pie spēlēm vai grafikas tanīb brīdī, kad attīra, viss nokaras, kas, protams, nav visai patīkami.

Bet kopumā programma nav slikta.

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Izskaidrojiet man muļķim, kāpēc vajag brīvu atmiņu!?!

 

Pēc ieteikumiem šeit, sanāk ka vajag mega daudz RAM + vēl visādus mēslus kas viņu visu laiku atbrīvo. Kam tad tā brīvā atmiņa ir vajadzīga?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kofler
Izskaidrojiet man muļķim, kāpēc vajag brīvu atmiņu!?!

 

Pēc ieteikumiem šeit, sanāk ka vajag mega daudz RAM + vēl visādus mēslus kas viņu visu laiku atbrīvo. Kam tad tā brīvā atmiņa ir vajadzīga?

 

briivaas atminjas nekad nevar buut par daudz... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest xero
Ir tāda proga  FreeRam XP pro!

 

Kad nokūpināsi kompi, nelielīsies ar tādām progām! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Viens no OS pamatuzdevumiem ir menedžēt atmiņas izmantošanu. Un jo precīzāk menedžēšana norealizēta, jo mazāk brīvas atmiņas būs. Ir jāsaprot vairākas lietas. Kāda jēga no atmiņas, ja viņa stāv tukša? Ja datorā tiek atvērta kāda programma, tā aizņem papildus atmiņu. Izlsēdzot programmu atmiņa parasti tiek atbrīvota un parādās tukšā vieta. Bet vai tas ir labākais variants? Labāk būtu, ja atmiņa joprojām būtu aizņemta, bet pie pirmā programmas pieprasījuma tā tiktu atbrīvota. Protams, ja darbojošās programmas aizsit visu atmiņu un ir vēlme atvērt vēl kādu programmu, tad ir problēmas un bremze, jo tiek izmantots SWAPS. Tāpēc ir jānovērtē vai tas, ka atmiņa ir pilna ir tādēļ, ka to aizpilda tās programmas, kurām jābūt palaistām vai arī palaistās programmas un jau aiztaisītās. Ja pirmais variants, tad jāpiepērk papildus atmiņu, bet ja otrs variants, tad var neuztraukties un jāpriecājas, ka OS lieliski menedžē atmiņu.

Visi tie atmiņas optimizētāji ir liela muļķība. Atmiņas organizēšanu būtu jāatstāj OS un tikai OS pārziņā.

Link to comment
Share on other sites

Guest kurkins
Kā var atbrīvot vietu operatīvajā atmiņā,Everestā man rādija ka tikai 79 MB brīvi palikuši. :?:

 

Iesaku ielikt vēl vienu atmiņas moduli!

 

Ja nevari atļauties, tad skaties kuri softi, kas sākumā ielādējas tev ēd daudz atmņas. Nevajadzīgos atinstalē!

Ir arī tādi kuri ir derīgi,taču pavelti staretējas tos var atslēgt Start/run/msconfig/startup

Link to comment
Share on other sites

Raiteens
efektiigaakais liidzeklis atbriivot ramu ir atrubiit nevajadziigos WinXP servisus. Man WinXP griezhas uz laptop ar 128Mb ram, aiznjemti 90Mb un aktiivi 19 procesi, ieskaitot AV un FTP serveri.

tur jaabuut uzmaniigam!atrubot vienu itkaa nevajadziigu avr neiet cits loti vajadziigs!tur jaazin kas ko kaa jaadara!

Link to comment
Share on other sites

Guest kurkins
efektiigaakais liidzeklis atbriivot ramu ir atrubiit nevajadziigos WinXP servisus. Man WinXP griezhas uz laptop ar 128Mb ram, aiznjemti 90Mb un aktiivi 19 procesi, ieskaitot AV un FTP serveri.

tur jaabuut uzmaniigam!atrubot vienu itkaa nevajadziigu avr neiet cits loti vajadziigs!tur jaazin kas ko kaa jaadara!

Protams jābū uzmanīgam un jāskatās vai nav paša windowsa.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842

Te nav ko domāt, ir jāpērk RAM klāt. Godīgi jāsaka, ka es ar saviem 512MB neesmu vairs apmierināts un grasos nākamajā savā datorā likt pēc iespējas vairāk.

 

Pats mocijos kādu laiku atpakaļ ar 256MB un varu godīgi pateikt, ka vēlviena RAM moduļa iegāde bija vienīgais labais risinājums. WinXP jau pats apēd ~70-120MB (secinu no tā, ka uz datora ar 128MB RAM to bija iespējams palaist). Tad vēl dažādas programmas, kas tiek lietotas arī daudz ēd. Nerunāsim par to cik daudz tiek swapots uz cietā diska.

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Man ir 1024MB.

Uz doto brīdi ir aktīvi 43 procesi un 533Mb brīvās atmiņas. Fonā tiek ripots viens DVD un laisti vēl daži diezgan rijīgi softi, bet tā atmiņa vienalga paliek neizmantota!

Kā jau ELs rakstīja, optimālā gadījumā visai atmiņai ir jābūt aizņemtai un OS ir pašai pareizi jānomedžē kuram procesam ļaut izmantot RAM un kuram SWAP.

Vienīgo reālo ieguvumu no daudz RAM var just pārvietojot liela apjoma failus un arhivējot.

Link to comment
Share on other sites

Viens no OS pamatuzdevumiem ir menedžēt atmiņas izmantošanu. Un jo precīzāk menedžēšana norealizēta, jo mazāk brīvas atmiņas būs. Ir jāsaprot vairākas lietas. Kāda jēga no atmiņas, ja viņa stāv tukša? Ja datorā tiek atvērta kāda programma, tā aizņem papildus atmiņu. Izlsēdzot programmu atmiņa parasti tiek atbrīvota un parādās tukšā vieta. Bet vai tas ir labākais variants? Labāk būtu, ja atmiņa joprojām būtu aizņemta, bet pie pirmā programmas pieprasījuma tā tiktu atbrīvota. Protams, ja darbojošās programmas aizsit visu atmiņu un ir vēlme atvērt vēl kādu programmu, tad ir problēmas un bremze, jo tiek izmantots SWAPS. Tāpēc ir jānovērtē vai tas, ka atmiņa ir pilna ir tādēļ, ka to aizpilda tās programmas, kurām jābūt palaistām vai arī palaistās programmas un jau aiztaisītās. Ja pirmais variants, tad jāpiepērk papildus atmiņu, bet ja otrs variants, tad var neuztraukties un jāpriecājas, ka OS lieliski menedžē atmiņu.

Visi tie atmiņas optimizētāji ir liela muļķība. Atmiņas organizēšanu būtu jāatstāj OS un tikai OS pārziņā.

 

Visies uuberoptimizeetaajiem iesaku AKURAATI izlasiit VISU ko Els uzrakstija!!!!

3x!!!

Un lai peectam nav glupi jautaajumi.

Link to comment
Share on other sites

Guest fallen
Man ir 1024MB.

Uz doto brīdi ir aktīvi 43 procesi un 533Mb brīvās atmiņas. Fonā tiek ripots viens DVD un laisti vēl daži diezgan rijīgi softi, bet tā atmiņa vienalga paliek neizmantota!

Kā jau ELs rakstīja, optimālā gadījumā visai atmiņai ir jābūt aizņemtai un OS ir pašai pareizi jānomedžē kuram procesam ļaut izmantot RAM un kuram SWAP.

Vienīgo reālo ieguvumu no daudz RAM var just pārvietojot liela apjoma failus un arhivējot.

 

Nezini kaa aizpildiit atminju!!!!! Atver adobe photoshop un paeditee vairaakus image failus vienlaiciigi. Nepietiek! Vari meegjinaat atveert kaadu sound edit progu, un paediteet kaadu wav failu. Nu beigaas vari atveeret MAYA un parendereet kaadu bildi uz 2M poligoniem!

Normaalam mirstiigam 512Mb - 1024Mb peiteik ar atliektiem galiem, man staav virsuu 768Mb RAMa un aiznjemti lielaako tiesu ir labi ja 30%. SWAP failu es vispaar esu atrubiijis. Taakaa teiciens jo vairaak RAMa jo labaak ir pilniigi stulbs, ja tu nezini, kam to datoru izmantosi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nu man WinXP ir tiiri gludi gaajis uz 128 MB (HP Vectra, kjip PIII 733Mhz), nez kaa citiem. Par tiem Win servisiem, protams, ir jaazin ko atsleedz, bet ja reiz tas tiek dariits, manuprat ir jaabuut veeraa njemamiem, juutamiem rezultaatiem. Pats tagad dziivojos ar 256 MB, prieksh speeleem pa maz, bet peedeejaa laikaa geimoju arii maz, taapeec, kameer finances neatljauj, RAMu klaat negrasos likt. Vai nu ir jeega optimizeet atminju - shaubos, OS nav kreilis, pats jeedz ar to tikt galaa, kam tur veel ''optimizeetaajus''.

Nu un dziive tik un taa saakas peec 512 MB... 8-)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...