Jump to content

[Projekts] Utilīta - Euro summa vārdiem


HIGH-Zen
 Share

Recommended Posts

HIGH-Zen
Pirms 2 minūtēm , camel teica:

Jēziņ, tu tik stum savu, it kā nesaprastu.

Un kas man būtu jāsaprot? Add-in sistēma tāpēc jau ir izdomāta - lietotāja ērtībai.

Link to comment
Share on other sites

Biedra HIGH-Zen variants labs, arī biedra Camel variants labs.

Ja man priekš sevis būtu jāizvēlas, savai lietošanai, izvēlētos Camel variantu, jo negribu lieku programmu instalēt... Citi, varbūt, labprātāk izvēlētos HIGH-Zen variantu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Var jau uztaisīt ka kad atver dokumentu, tad VBA pieinstalē Add-in, ja tāds nav sistēmā.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Tas būtu pārāk brutāli. Bez apstiprinājuma un lietotāja ziņas. Labāk jau tomēr poga, kuru nospiežot, lietotājs zina kas notiek viņa datorā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 4 minūtēm , HIGH-Zen teica:

Tas būtu pārāk brutāli.

Tas tak Windows, bez lietotāja ziņas var instalēt ko vien gribās :D

 

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

bez lietotāja ziņas var instalēt ko vien gribās

Vaita ir tik traki... :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu es nezinu, gadus 15 neesu neko nopietnu ar Windows darījis, bet nu ja vīrusi iekš .pdf vai .doc failiem vēl eksistē, tad jau var.

Antivīruss vienīgi var pačīkstēt, bet nu tas ar ganjau apejams.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 34 minūtēm , vvv teica:

negribu lieku programmu instalēt

Tas add-in s ir apmēram 140 KB mazs failiņš. Pilnīgs nieks ne programma.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu es nezinu, gadus 15 neesu neko nopietnu ar Windows darījis

Tā tava problēma. :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu jebkurā gadījumā pilns StackOverflow ar piemēriem kā pieinstalēt kautko atverot Excel dokumentu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , HIGH-Zen teica:

Tas add-in s ir apmēram 140 KB mazs failiņš. Pilnīgs nieks ne programma.

Saprotu. Neko nesaku. Par sevi es. Biedra Camel variantu saliktu savās pāris sagatavēs un miers.

Gan jau citos gadījumos, ja nav tikai pāris sagatavju, regulāri tāda funkcija visādās vietās jālieto, tad, protams, tavs variants lietotājam vieglāks.

Link to comment
Share on other sites

Vēl viens variants:

Šo failu iekopējam uz C:\Users\{tavs lietotāja vārds}\AppData\Roaming\Microsoft\Word\STARTUP

EiroVardiem.dotm

Viņš pievienos ribonā jaunu pogu Kopēt, kas darbojas sekojoši - dokumentā iezīmētā summa tiek pārvērsta eiro vārdiem un iekopēta uz clipboard, pēc tam paste kur vajag.

Tas ir speciāli priekš word rakstītājiem. Bet excelī es arī labāk izmantotu kautvai VBA funkciju nevis kautkādus mistiskus dll.

Rekur priekš excel:

cikeiro.xlsm

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 15 minūtēm , camel teica:

nevis kautkādus mistiskus dll

kur tev rēgojas dll faili? 140 KB mazs failiņš ir baigā problēma.

Link to comment
Share on other sites

Viens dll fails, kur sazin kas viņam tur iekšā, ir jau daudz par daudz. Plus jāsūta komplektā ar excel failiem.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
(labots)

Tu neko nesaproti. Paskaties kādā brīvā brīdī kas ir add-in programmā Microsoft Excel. Kādi vēl DLL faili?

Edit: nav tur neviena dll faila, ja tas ir tas ko tu nesaproti.

Labots - HIGH-Zen
papildināts
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
(labots)

Tur ir add-in i, cik var atkārtot. nekādi dll, tikai 2 addini viens x64 un viens x86 versijām, instalēšanas skripts pats nosaka kāda versija jāinstalē un pieinstalē to. Standarta procedūra tādiem papildinājumiem. Viss.

Labots - HIGH-Zen
Link to comment
Share on other sites

xll fails ir tas pats dll, tikai ar citu paplašinājumu

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Sākums labs. Tagad vēl noskaidro, ko tie xll faili dara un būs pavisam labi.

Link to comment
Share on other sites

Viņi var darīt da jebko, tur īsti nav ierobežojumu. Pats esmu taisijis xll addinu.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Tad tev būtu jāsaprot, ka tas ir standarta papildinājums Excel-im. Un bļaustīties par mistiskiem dll failiem nav īsti vietā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

.xll jau var 'digitāli parakstīt' ar sertifikātu.

Nu ja nevar ticēt autora parakstītam .dll/.xll failam, tad kā var ticēt kādai citai softwārei? Piemēram Klons.Net, kas to lai zin ko tā programma pa kluso dara uz tava PC :D Pieinstalē un viņš nāk komplektā ar kautko, kas nokriptē visus tavus failus :D

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Klona

Pirms 26 minūtēm , HIGH-Zen teica:

Tad tev būtu jāsaprot, ka tas ir standarta papildinājums Excel-im. Un bļaustīties par mistiskiem dll failiem nav īsti vietā.

Viņš ir dll un viņš ir mistisks, jo mēs nevaram apskatīties, kas viņā ir iekšā.

xlsm failam vismaz var paskatīties VBA kodu.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Kodu var apskatīties

https://www.incrinity.com/lv/article/excel-summa-vardiem-latviesu-valoda/37/

kā jau pašā pirmajā postā ir minēts. Tur ir VBA kods. Ir tur sīkas pārrakstīšanās kļūdiņas. Bet visam manam softam tas ir pamatu pamats. Un tu te atkal uzrodies ar VBA kodu xlsm failos, ko jau pirmajā postā interesenti var apskatīties, nu gan baigos jaunumus parādīji. :)

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Protams, ka tur ir izlabotas pārrakstīšanās kļūdas, mazliet pielabots kods. Bet nu tuvu tekstam.

Link to comment
Share on other sites

Savā laikā ļoti populārs bija Laacz apostrofs, bez maz vai visi pēc kārtas instalēja uz saviem datoriem bez nekāda uztraukuma... :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Laacz apstrofs bija "pliks". Bet es viņu izmantoju, lai izvedotu savu produktivitātes rīku.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
pirms 19 stundām , ggg97 teica:

savu produktivitātes rīku

Un kas tas būtu par rīku, ja nav noslēpums?

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
29.05.2023. , 19:31, AndrisBB teica:

Piemēram Klons.Net

Jā parunājam par to.

Varētu sniegt dažus ieteikumus biedram @camel saistībā ar viņa izstrādāto .NET bloatware. Vajadzētu sarkaniem burtiem tai lapā uzrakstīt Klons 2 minimālās sistēmas prasības un norādītu failu izmēru, lai nebūtu tā, ka lietotājs uz Win7 64bit kačā Klonu - 27 MB, tad .NET runtime 4.7.2 - 80 MB kopā 107 MB, lai atklātu, ka uz Win7 64bit nekas nesanāks. Un šāds cilvēks man mācīs, ka 140 KB failiņš ir kaut kas briesmīgs. :D

Varētu arī sīkāku informāciju, ja jau mums patīk visu salīdzināt un citus kritizēt - ar ko Klons 2 ir labāks par Zalkti, Jumi vai 1C utml. lai cilvēkiem nav jāmin kas tas tāds ir.

Pirmais iespaids neskatoties uz  augstākminēto tomēr palicis labs - vismaz negļuko kā visu lamātā e-veselība, kura arī ir uz .NET bāzes.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Drīzāk varētu parunāt par nepārvaramo tieksmi veidot Windows centrisku softwāri. Kapēc jau pirmsākumos neveidot kautko, kas iet visur.

Atrisinās arī problēmu ka neiet uz Win 7 64bit.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Ja par to nepadomā jau sākumā pirms uzraksta pirmo koda rindiņu, tad vēlāk čakarēties nav vēlēšanās. :)

Es domāju tas ir galvenais iemesls kāpēc daudzi projekti ir Windows only.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Netrūkst jau veidu kā veidot softwāri 'priekš visa'. Kautkādā ziņā tas pat noderīgi karjeras attīstības nolūkā. Parasti tiem kas var veidot softwāri platformas neatkarīgā veidā maksā vairāk :D

 

Šeit pat nav runa tikai par ierastajiem scenārijiem - Win/Mac/Linux, bet arī nevienam nedzirdētām OS. 

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
(labots)

Man personīgi patīk kompilējamās valodas, Java atkrīt, paliek C, C++, FreeBasic, Pascal. Varētu jau projektu pārtaisīt natīvi uz Linux, bet slinkums. Vienkāršāk ir iedarbināt PlayOnLinux WINE 32bit, kas mūsdienās ir stabila platforma. :)

Par citām OS vispār nav runas. :D

Labots - HIGH-Zen
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
pirms 9 stundām , AndrisBB teica:

Drīzāk varētu parunāt par nepārvaramo tieksmi veidot Windows centrisku softwāri.

Esmu labojies, tagad arī Linux versija pirmajā postā. :D

Link to comment
Share on other sites

30.05.2023. , 15:50, HIGH-Zen teica:

Un kas tas būtu par rīku, ja nav noslēpum

Ikdienā biežāk lietojamie simboli pabāzti zem attiecīgajiem taustiem.

Link to comment
Share on other sites

29.05.2023. , 20:32, ggg97 teica:

Bet es viņu izmantoju, lai izvedotu savu

Tieši tā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , ggg97 teica:

Ikdienā biežāk lietojamie simboli pabāzti zem attiecīgajiem taustiem.

Tam jau laacz apostrofs nav vajadzīgs. To dara Microsoft Keyboard Layout Creator. laacz apostrofs bija tikai ar MKLC pārveidots latviešu valodas tastatūras izkārtojums, kurā zem apostrofa kā mēmā taustiņa salikti latviešu burti ar garumzīmēm un mīkstinājuma zīmēm, pie tam, nezin kāpēc, izravētas daudzas noderīgas simbolu rakstzīmes, kas latviešu QWERTY orģinālajā tastatūras izkārtojumā (garumzīmes un mīkstinājuma zīmes caur AltGr) bija.

Vienīgais, varbūt, laacz apostrofu pārtaisīt pēc savas patikšanas prasīja mazāk darba nekā orģinālo Windows latviešu QWERTY izkārtojumu, ja gribējās mēmo taustiņu apostrofu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...